تزریق-چربی-به-لب

تزریق چربی به لب دائمی است یا خیر؟

چشم‌ها، ابروها، بینی و لب‌ها از عناصر تشکیل دهنده زیبایی صورت هر فردی محسوب می‌شوند. برای اینکه چهره‌ای زیبا و خوش‌فرم داشته باشید، نیاز به لب‌های برجسته‌ای دارید که رژ لب به خوبی روی آن‌ها قرار می‌گیرد و صورتتان را از یکنواختی و تک رنگ بودن در می‌آورد.

بعضی از افراد به طور مادرزادی لب‌هایی گوشتی و خوش‌فرمی دارند و می‌توانند با آرایش کردن زیبایی خودشان را چند برابر کنند. اما بسیاری از خانم‌ها از داشتن این نعمت خدادادی محروم هستند و لب‌هایی نازک دارند که حتی با بهترین آرایش هم نمی‌توانند حالتی که دوست دارند را به صورتشان بدهند.

اگر می‌خواهید صورتتان زیبا و لبخندتان دل‌فریب باشد، نیاز به تزریق چربی به لب دارید. کسانی که قصد انجام این عمل زیبایی را دارند می‌خواهند درباره دائمی بودن این عمل زیبایی اطلاعات بیشتری به دست بیاورند. به همین دلیل در این مطلب از کلینیک VIP تهران درباره تزریق چربی به لب دائمی و میزان ماندگاری این عمل زیبایی مواردی که نیاز است بدانید را ارائه کرده‌ایم.

چرا تزریق چربی به لب دائمی را انجام دهیم؟

اگر لب‌هایی پر داشته‌اید و به مرور و در اثر بالا رفتن سن شاهد نازک شدن لب‌هایتان و بروز چین و چروک روی آن‌ها هستید یا اینکه همیشه لب‌های نازک و باریک داشته‌اید و می‌خواهید لب‌هایتان را پر و خوش‌حالت کنید، باید به دنبال راهی باشید که بهترین نتیجه را برای بزرگ کردن طبیعی لب‌ها داشته باشد و عوارض آن قابل چشم‌پوشی باشد.

بوتاکس و ژل روش‌های قدیمی هستند که برای پر کردن لب‌ها استفاده می‌شوند؛ اما هیچ‌کدام از این روش‌ها بدون عارضه، ماندگار و طبیعی نیستند. با تزریق چربی به لب دائمی می‌توانید لب‌هایتان را به طور طبیعی و بدون مشکل پر و خوش‌حالت کنید.

مزایای-تزریق-چربی-به-لب
مزایای-تزریق-چربی-به-لب

در این روش نیازی نیست که نگران بروز عوارض ناشی از تزریق مانند عکس العمل سیستم ایمنی بدن نسبت به مواد پر کننده لب، کبودی و خون‌مردگی در ناحیه تزریق، ایمن نبودن تزریق و به خطر افتادن سلامتی بعد از دریافت مواد پر کننده باشید؛ زیرا در تزریق چربی به لب از چربی خود بدن متقاضی برای پرکردن و خوش‌حالت شدن لب‌ها استفاده می‌شود. بعد از سپری شدن دوران نقاهت شما لب‌هایی خوش‌فرم و زیبا دارید که هیچ تفاوتی با کسانی که مادرزادی لب‌هایشان قلوه‌ای و خوش حالت هستند نخواهید داشت.

برای برداشتن چربی و تزریق آن، نواحی مورد نظر بی‌حس شده و با سوزن‌های نازک این عمل زیبایی انجام می‌شود. به همین دلیل است که تزریق چربی به لب به عنوان یکی از عمل‌های زیبایی کم‌خطر و غیرتهاجمی شناخته می‌شود.

آیا تزریق چربی به لب دائمی است؟

میزان ماندگاری چربی تزریق‌شده به لب‌ها به شرایط بدنی متقاضیان و میزان ضخامت لب‌هایشان قبل از عمل بستگی دارد. اگر از چربی‌های سخت‌تر مانند چربی‌های ران و باسن برای تزریق استفاده شود، تزریق چربی به لب دائمی خواهد بود و می‌توانید برای مدت طولانی شاهد داشتن لب‌هایی خوش‌فرم و پر باشید. با این وجود در اغلب مواقع چربی تزریق‌شده در بدن حرکت می‌کند و متقاضیان نیاز به ترمیم مجدد لب‌هایشان برای حفظ حالت لب‌ها دارند. با این وجود میزان ماندگاری تزریق چربی از ژل و بوتاکس بیشتر است.

برای اینکه تزریق چربی دائمی باشد و ماندگاری بیشتری داشته باشد نباید پس از تزریق در برابر نور آفتاب و فضای باز حضور پیدا کنید؛ زیرا آفتاب، سولاریوم و فضاهای گرم مانند سونا باعث کاهش عمر چربی‌ها و دفرمه شدن آن‌ها می‌شوند. همچنین اگر پس از تزریق از شستشو این ناحیه اجتناب کنید و داروهای رقیق‌کننده خون و الکل مصرف نکنید، نتایج تزریق چربی لب‌ها برایتان ماندگاری بیشتری خواهد داشت.

در نهایت مراقبت‌های بعد از تزریق چربی به لب‌ها تاثیر بالایی در دائمی بودن و ماندگاری این عمل زیبایی دارد. اگر نکاتی که پزشک معالج برای دوران نقاهت ارائه می‌کند به خوبی رعایت کنید، از نتیجه تزریق چربی لذت می‌برید و می‌توانید سه سال یا بیشتر لب‌هایی زیبا و خوش‌فرم داشته باشید.

حتما بخوانید: تزریق چربی خط خنده+ مزایا و معایب

چه عواملی در تزریق چربی به لب دائمی تاثیرگذار هستند؟

همان‌طور که لب‌های هر فردی حال مخصوص به خودش را دارد، پس از تزریق چربی به لب‌ها هم نتایج متفاوتی برای افراد مختلف دیده می‌شود؛ بنابراین بررسی اینکه تزریق چربی به لب دائمی است یا خیر به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله مواردی که در کیفیت تزریق چربی و ماندگاری آن تاثیرگذار هستند می‌توان به سن متقاضی، وضعیت جسمانی و سلامتی وی، نوع چربی تزریق‌شده، شرایط زندگی و تغذیه متقاضی، تخصص پزشک و … اشاره کرد.

اگر کلینیکی که برای تزریق انتخاب می‌کنید نکات بهداشتی را به خوبی رعایت کند و پس از تزریق دچار عفونت نشوید، تغذیه مناسبی داشته باشید و از مواد آرایشی زیاد استفاده نکنید، می‌تواند به ماندگاری نتیجه تزریق چربی بین شش ماه تا حدود سه سال امیدوار باشید.

ماندگاری-تزریق-چربی-به-لب
ماندگاری-تزریق-چربی-به-لب

زمان تزریق مجدد چربی چه وقت است؟

با توجه به اینکه تزریق چربی به لب دائمی نیست و بیشترین زمان ماندگاری آن سه سال تعیین شده، متقاضیان این عمل زیبایی علاقه‌مند هستند که درباره بازه‌های زمانی متوالی تزریق اطلاعات بیشتری کسب کنند. در مرحله اول تزریق چربی ۶۰ درصد آن در ماه‌های اول جذب می‌شود و تنها ۴۰ درصد چربی تزریق‌شده در لب‌ها ماندگار خواهد بود؛ اما در دفعات بعدی تزریق میزان ماندگاری چربی بالاتر می‌رود و می‌توانید به دائمی بودن آن امیدوار باشید.

با توجه به شرایط متقاضی پزشکان ممکن است بازه‌های زمانی شش‌ماهه، یک ساله یا حتی دو ساله را برای تمدید برجستگی لب‌های متقاضیان در نظر بگیرند. البته با وجود اینکه تزریق چربی کم‌خطر است و عوارض جانبی ندارد، حتی تکرار آن در بازه‌های زمانی کوتاه‌تر هم مشکلی برای متقاضیان مشکلی ایجاد نمی‌کند.

به طور کلی، تعیین فواصل تزریق مجدد و تکرار تزریق چربی به لب دائمی توسط پزشک متخصص مشخص خواهد شد.

و در انتها…

بعضی از زیبایی‌های چهره مانند لب­های برجسته خدادادی هستند و همیشه ماندگارند، اما علم به اندازه‌ای پیشرفت کرده که این روزها سایر افراد هم می‌توانند چهره‌ای زیبا و لب‌هایی خوش‌فرم داشته باشند. با تزریق چربی به لب دائمی می‌توانید لب‌های نازک خودتان را به لب‌هایی پر و خوش‌حالت تبدیل کنید که حالت طبیعی داشته باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این رابطه می‌توانید با مشاورین کلینیک VIP تهران در ارتباط باشید.


153 نوشته
کلینیک VIP مارال با مجوز رسمی از وزارت بهداشت با مجموعه ای کامل از برترین تجهیزات و تکنولوژی روز دنیا و با همکاری تیم پزشکی متخصص و مجرب در زمینه عمل های زیبایی ، کاشت مو ، کاشت ابرو ، کاشت ریش ، عمل جراحی زیبایی چشم ،لیفت شقیقه و ابرو بلفاروپلاستی . پیکرتراشی تزریق ژل و بوتاکس،عمل تزریق چربی و... فعالیت میکند ، ما در این مقاله قصد داریم اطلاعات و مشاوره صحیح برای انتخاب بهترین کلینیک زیبایی و پزشک متخصص به شما ارائه کنیم،سوالات خود را در قسمت نظرات از ما بپرسید تا مشاوران کلینیک به شما پاسخ دهند

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
معاینه و نوبت رایگان