افتادگی پلک یا «پتوز» زمانی هست که پلک بالایی به سمت پایین متمایل شود. درمان افتادگی پلک در تهران در کلینیک مارال تحت نظر دکتر نصیری و دکتر خوانساری انجام می­گیرد. افتادگی پلک را می­توان با جراحی بلفاروپلاستی درمان کرد. با این وجود راه حل­های دیگری هم برای موارد خفیف وجود دارد. دلایلی که باعث افتادگی پلک می­شود شامل ژنتیک یا آسیب به چشم است و با افزایش سن احتمال این وضعیت بیشتر می­شود.

این مقاله پس از معرفی معنای افتادگی پلک، علل و روش­های درمان، بهترین کلینیک درمان افتادگی پلک در تهران را به شما معرفی می­کند و به شما کمک می­کند تا با کمترین درد و مشکل افتادگی پلک خود را برطرف کنید.

افتادگی پلک ممکن هست بیاید و برود یا دائمی باشد. این مشکل می­تواند از بدو تولد وجود داشته باشد، که به این حالت «پتوز مادرزادی» می­گویند. همچنین می­تواند در سنین پیری ایجاد شود، که به عنوان «پتوز اکتسابی» شناخته می­شود. در هر صورت خیالتان راحت باشد که درمان افتادگی پلک در تهران با بهترین پزشک در کلینیک زیبایی VIP همه این موارد را برطرف میکند.

نتیجه بلفاروپلاستی

نتیجه بلفاروپلاستی

درمان افتادگی پلک در تهران با بهترین پزشک: بلفاروپلاستی

دلایل متعددی برای افتادگی پلک وجود دارد. برخی از نوزادان با پتوز در یک یا هر دو پلک متولد می­شوند. این کودکان باید یک معاینه کامل پلک انجام دهند.

اگر ماهیچه‌ها یا رباط‌ هایی که معمولاً پلک را بالا می‌برند در اثر آسیب یا بیماری ضعیف شوند، پتوز می‌تواند در مراحل بعدی زندگی رخ دهد. گاهی اوقات افتادگی در نتیجه آسیب به اعصابی هست که ماهیچه­ های پلک را کنترل می­کنند.

 

جهت مشاوره رایگان و تماس کارشناسان ما با شما لطفا فرم زیر را پر کنید

 

اکثر اوقات افتادگی پلک با افزایش سن اتفاق می­افتد. در پیری، پوست و ماهیچه­ های پلک­ها کشیده و ضعیف می­شوند. گاهی اوقات، جراحی قبلی چشم این تغییر را تسریع می‌کند، زیرا ابزاری که برای باز نگه داشتن چشم در حین جراحی استفاده می‌شود، می‌تواند باعث کشیدگی پلک شود.

مشکلات جدی­تر

در برخی موارد، افتادگی پلک به دلیل مشکلات جدی­تری مانند سکته مغزی، تومور مغزی یا سرطان اعصاب یا ماهیچه­ها ایجاد می­شود.

اختلالات عصبی که بر اعصاب یا ماهیچه­های چشم تأثیر می­گذارد – مانند میاستنی گراویس – نیز می­تواند منجر به پتوز شود.

 

علائم افتادگی پلک چیست؟

علامت اصلی افتادگی پلک این هست  که یک یا هر دو پلک بالایی افتادگی دارند. در برخی موارد، این مشکل می­تواند بینایی شما را تحت تاثیر قرار دهد. با این حال، برای بسیاری از مردم افتادگی پلک به سختی قابل تشخیص است یا به ندرت اتفاق می­افتد.

از علائم دیگر این هست که ممکن است چشمان شما به شدت خشک باشد یا آبریزش داشته باشید. همچنین ممکن است متوجه شوید که صورتتان خسته به نظر می­رسد.

نواحی اصلی که تحت تأثیر قرار می­گیرند، اطراف چشم­ها هستند. ممکن است درد داشته باشید. علاوه بر این  این عارضه می­تواند باعث خسته به نظر رسیدن شما شود.

شماره تماس: 09120634472

برخی از افراد مبتلا به پتوز شدید ممکن است مجبور شوند سر خود را به سمت عقب خم کنند تا هنگام صحبت کردن بتوانند افراد مقابل خود را ببینند، حتی زمانی که یک مکالمه عادی دارند.

برای درمان افتادگی پلک در تهران پزشک کلینیک باید افتادگی پلک را بررسی کند تا مطمئن شود که هیچ بیماری زمینه­ای وجود ندارد. این امر به ویژه زمانی مهم است که متوجه شوید سردردهای میگرنی یا سایر مسائل از اولین باری که متوجه افتادگی شدید ظاهر شده­اند.

 

بلفاروپلاستی برای درمان پتوز

پتوز به ندرت باعث ناراحتی یا سایر مشکلات مرتبط با سلامتی می­شود، بنابراین اغلب نیازی به درمان نیست. درمان افتادگی پلک در تهران و در کلینیک VIP ممکن است برای اهداف زیبایی یا رفع اختلالات بینایی مطلوب باشد.

ممکن است در موارد خاص از بلفاروپلاستی برای درمان پتوز استفاده شود. هدف از این جراحی معمولاً سفت کردن عضله بالابرنده یا ترمیم آپونوروز بالابرنده است که می­تواند به بالا بردن پلک کمک کند.

این روش بی خطر است، اما ممکن است عوارض داشته باشد. در برخی موارد هم، جراحی ممکن است افتادگی پلک را به طور کامل برطرف نکند.

تصحیح بیش از حد افتادگی پلک نیز یک عارضه بالقوه در زمان درمان افتادگی پلک در تهران است. در این حالت ممکن است پلک زیادی بالا رود و مجددا نیاز به جراحی باشد. مهارت پزشک در این زمینه حرف اول را می­زند.

در یک مطالعه در سال 2018، محققان 1519 بیمار را که تحت جراحی قرار گرفته بودند بررسی کردند. آنها دریافتند که 8.7 درصد موارد نیاز به جراحی دوباره دارند.

اگر افتادگی پلک در نتیجه بوتاکس رخ داده باشد، ممکن هست بتوان با روش­های دیگری غیر از بلفاروپلاستی آن را درمان کرد. در این شرایط برای درمان افتادگی پلک در تهران در کلینیک مارال، ممکن هست پزشک به شما توصیه کند که عضله بالابرنده پلک را با پشت مسواک برقی تحریک کنید. استفاده از قطره‌های چشمی نیز روش دیگری است. این نوع افتادگی پلک ممکن است با گذشت زمان (3 الی 4 هفته) خود به خود اصلاح شوند. بنابراین اقدامات درمانی کمتر تهاجمی و گذشت زمان بر جراحی اولویت دارد.

 

عوامل خطر ابتلا به افتادگی پلک

استفاده از لنزهای تماسی می­تواند خطر ابتلا به پتوز را افزایش دهد.

عوامل خطر بالقوه پتوز عبارتند از:

 

 • سن
 • لنزهای تماسی
 • مالش بیش از حد چشم
 • جراحی چشم
 • سندرم هورنر
 • میاستنی گراویس

درمان افتادگی پلک در تهران در کلینیک مارال بر اساس علت ایجاد این عارضه انجام شده و متخصصان بهترین راه حل را بر بهبود این وضعیت به شما پیشنهاد می­دهند.

 

پیشگیری از افتادگی پلک

جلوگیری از پیشرفت پتوز دشوار هست، به‌خصوص اگر مادرزادی باشد. پتوز اکتسابی ممکن است دلایلی داشته باشد که قابل پیشگیری نیستند. برای مثال نمی­توان جلوی فرآیندهای طبیعی پیری را که ماهیچه ­های پلک را ضعیف می­کند گرفت.

با این وجود از عوامل دیگر مانند ضربه به چشم، جراحی یا ایجاد آسیب عضلانی و عصبی تا حدودی می­توان اجتناب کرد.

یک مطالعه در سال 2015 در یک مجله جراحی زیبایی نشان داد که پتوز هیچ ارتباطی با سبک زندگی از جمله سیگار کشیدن، مصرف الکل یا شاخص توده بدنی ندارد.

با این حال، اجتناب از استفاده از لنزهای تماسی و مالش بیش از حد چشم، می­تواند خطر ابتلا به پتوز اکتسابی را کاهش دهد.

یک منبع معتبر در سال 2016، در مجله پوست شناسی بالینی و زیبایی بیان کرد که تزریق بوتاکس، اغلب توسط تزریق کننده­های بی­تجربه، می­تواند سبب افتادگی پلک گردد.

انتخاب یک تزریق کننده بوتاکس با تجربه خوب معمولاً احتمال ابتلا به پتوز را در زمانی که فرد برای از بین بردن خطوط بین ابروها بوتاکس تزریق می­کند، کاهش می­دهد.

 

نتیجه بلفاروپلاستی

نتیجه بلفاروپلاستی

افتادگی پلک چیست؟

افتادگی پلک پاتولوژیک که پتوز نیز نامیده می­شود، ممکن است به دلیل ضربه، سن یا مشکلات پزشکی مختلف رخ دهد. پتوز به معنای افتادگی است. زمانی که پلک فوقانی افتادگی داشته باشد، این وضعیت «بلفاروپتوز» یا پتوز پلک فوقانی نامیده می­شود.

افتادگی پلک زمانی که یک چشم را درگیر می­کند پتوز یک طرفه و هنگامی که هر دو چشم را درگیر می­کند پتوز دو طرفه نامیده می­شود.

افتادگی پلک ممکن است بیاید و برود یا دائمی باشد. این مشکل می­تواند از بدو تولد وجود داشته باشد، که به آن «پتوز مادرزادی» گفته می­شود، یا می­تواند در اواخر زندگی ایجاد شود، که به عنوان «پتوز اکتسابی» شناخته می­شود. در هر صورت درمان افتادگی پلک در تهران در کلینیک زیبایی VIP همه این موارد را برطرف می­کند.

بسته به شدت این عارضه، ممکن هست روی مردمک پوشیده شده و در دید شخص مانع ایجاد شود. با این وجود در بیشتر موارد، این وضعیت خود به خود یا از طریق مداخله پزشکی برطرف می­شود.

افتادگی پلک چگونه تشخیص داده می­شود؟

پزشک شما احتمالا یک معاینه فیزیکی انجام می­دهد و از شما در مورد سابقه پزشکی که دارید می­پرسد. هنگامی که توضیح دادید که پلک‌هایتان چند وقت هست افتاده است، پزشک آزمایش‌هایی را برای یافتن علت انجام می‌دهد.

برای درمان افتادگی پلک در تهران ممکن هست پزشک معاینه «لامپ اسلیت» را انجام دهند. در این معاینه پزشک با کمک نور با شدت زیاد، چشم شما را از نزدیک می­ببند. از آنجا که نور شدیدی به چشمان شما تابیده می­شود، احساس ناراحتی خفیف پس از معاینه طبیعی هست.

یکی دیگر از معایناتی که می­تواند به تشخیص مشکلاتی مانند افتادگی پلک کمک کند «تست تنسیلون» است.

در این تست پزشک دارویی به نام «تنسیلون»، که به طور کلی به عنوان «ادروفونیوم» شناخته می­شود، را به به داخل رگ­های شما تزریق می­کند. ممکن است از شما خواسته شود که پاهای خود را ضربدری ببندید و باز کنید یا چند بار بایستید و بنشینید.

پزشک شما را تحت نظر خواهد گرفت تا ببیند آیا تنسیلون قدرت عضلانی شما را بهبود می­بخشد یا خیر. این دارو به آنها کمک می­کند تا تشخیص دهند که آیا بیماری به نام «میاستنی گراویس» باعث افتادگی پلک شما شده است یا نه.

 

درمان افتادگی پلک

برای درمان افتادگی پلک در تهران در کلینیک زیبایی مارال، پزشکان متخصص پس از تشخیص علت افتادگی پلک و شدت آن، درمان مناسب را مشخص کرده و فرآیند آن را برای شما توضیح می­دهند.

اگر این عارضه نتیجه سن بالا و یا مادرزادی باشد، احتمالا نیاز به انجام کار خاصی ندارید، چون این شرایط برای سلامتی شا ضرر خاصی ندارد. با این حال، اگر بخواهید افتادگی را کاهش دهید، جراحی پلاستیک بلفاروپلاستی بهترین انتخاب است.

اگر پزشک متوجه شود که افتادگی پلک شما ناشی از یک بیماری زمینه­ای است، بیماری زمینه­ای شما باید درمان شود.

اگر پلک دیدتان را مسدود می­کند، باز هم به درمان پزشکی نیاز خواهید داشت. پزشک ممکن است بلفاروپلاستی را توصیه کند.

عینک­هایی که می­توانند پلک را بالا نگه دارند یکی از انواع درمان افتادگی پلک در تهران هستند که «عصا پتوز» نامیده می­شوند. این عینک­ها گزینه درمانی دیگری هستند که ممکن هست توصیه شوند. این درمان اغلب زمانی موثرتر است که افتادگی پلک موقتی باشد. با این وجود اگر به هر دلیلی کاندید مناسبی برای جراحی نباشید، ممکن است این نوع عینک توصیه شود.

برای درمان افتادگی پلک در تهران با بهترین پزشک در کلینیک زیبایی VIP، پزشکان متخصص پس از تشخیص علت افتادگی پلک و شدت آن، درمان مناسب را مشخص کرده و فرآیند آن را برای شما توضیح می‌دهند.

بهترین درمان افتادگی پلک در تهران را در کلینیک زیبایی VIP تحت نظر دکتر نصیری و دکتر خوانساری تجربه کنید.

 

 جراحی بلفاروپلاستی: درمان افتادگی پلک در تهران

بلفاروپلاستی یکی از رایج­ترین روش­های درمان افتادگی پلک است. اگر می­خواهید پتوز خود را اصلاح کنید، و یا حتی اگر چشم­های پف آلودی دارید، این جراحی به شما کمک می­کند تا شرایط طبیعی پلک­های خود را به دست بیاورید. دوباره زیبا شوید و اعتماد به نفس خود را به دست بیاورید.

 

بلفاروپلاستی چیست؟

بلفاروپلاستی (BLEF-uh-roe-plas-tee) نوعی جراحی برای درمان افتادگی پلک در تهران، ایران و سایر نقاط جهان است. این جراحی شامل برداشتن پوست، ماهیچه و چربی اضافی است. با افزایش سن، پلک­های شما کشیده می­شود و ماهیچه­ های حمایت کننده از آنها ضعیف می­شوند. در نتیجه، چربی اضافی ممکن است در بالا و زیر پلک جمع شود و باعث افتادگی ابروها، افتادگی پلک­های فوقانی و ایجاد کیسه­ های زیر چشم شود.

علاوه بر این که این شرایط شما را مسن‌تر نشان می‌دهد، افتادگی شدید پوست اطراف چشم‌ها -همانطور که گفتیم- می‌تواند دید جانبی (دید محیطی) به‌ویژه قسمت‌های بالایی و بیرونی میدان دید شما را کاهش دهد. بلفاروپلاستی می­تواند این مشکلات بینایی را کاهش داده یا از بین ببرد و چشمان شما را جوان­تر و هوشیارتر نشان دهد.

برای کمک به تصمیم­گیری در مورد اینکه آیا بلفاروپلاستی برای شما مناسب است یا خیر، لازم است با پزشک متخصص مشورت کنید تا بتوانید با در نظر گرفتن همگی جوانب در این زمینه تصمیم بگیرید. درمان افتادگی پلک در تهران در کلینیک زیبایی VIP به شما کمک می­کنند تا بهترین راه حل را برای این عارضه پیدا کنید.

قبل و بعد از بلفارو پلاستی

قبل و بعد از بلفارو پلاستی

چه کسانی دچار افتادگی پلک می­شوند؟

علل مختلفی برای افتادگی پلک وجود دارد. از علل طبیعی گرفته تا مشکلات جدی مرتبط با سلامتی. پزشک شما می­تواند به شما کمک کند متوجه شوید چه چیزی باعث این مشکل شده است.

هر کسی ممکن هست دچار افتادگی پلک شود، و تفاوت قابل توجهی در شیوع این عارضه بین زن و مرد یا بین قومیت­ها نیست.

با این حال، به دلیل روند طبیعی پیری، پتوز بیشتر در افراد مسن شایع است. عضله بالابرنده مسئول بالا بردن پلک است. با افزایش سن، این عضله می­تواند کشیده شود و در نتیجه باعث افتادن پلک شود.

البته به خاطر داشته باشید که افراد در هر سنی ممکن است تحت تأثیر این عارضه قرار گیرند. در واقع، گاهی اوقات نوزادان با آن به دنیا می­آیند، اگرچه این اتفاق نادر است.

گاهی اوقات علت دقیق پتوز ناشناخته است، اما گاهی ممکن است به دلیل ضربه باشد. همچنین می­تواند عصبی باشد.

 

علت پتوز در کودکان

شایع­ترین علت پتوز مادرزادی این هست که عضله بالابرنده به درستی رشد نمی­کند. کودکانی که پتوز دارند ممکن است دچار تنبلی چشم شوند. این اختلال همچنین می­تواند دید کامل را در آنها را به تاخیر بیاندازد یا محدود کند. این عارضه ممکن است در نوزادان ژنتیکی باشد.

در مطالعه‌ای که در سال 2013 روی 107 کودک مبتلا به پتوز انجام شد، محققان دریافتند که در حدود 1 نفر از 7 نفر شرکت کننده در مطالعه دچار تنبلی چشم هستند.

درمان افتادگی پلک در تهران در کلینیک مجهز VIP به افراد در هر سنی کمک می­کند تا سلامت پلک­های خود را بازیابند و علاوه بر ظاهر طبیعی  و زیبا، از مشکلات بینایی متعاقب پیشگیری کنند.

 

برخی دیگر از علل ابتلا به افتادگی پلک شامل موارد زیر است:

 

 • مالش بیش از حد چشم
 • استفاده از لنزهای تماسی سفت و سخت
 • جراحی چشم

چشم­ها و پلک­ها ظریف هستند و بسیاری از علل بالقوه دیگر برای ایجاد پتوز اکتسابی وجود دارد، از جمله:

 

 • تومور پلک، کیست، یا تورم
 • سندرم هورنر
 • مشکلات عضلانی
 • آسیب عصبی در عضلات چشم
 • مشکلات عصبی
 • ضربه به چشم
 • تزریق بوتاکس

 

در مورد انتظاراتی که از درمان افتادگی پلک در تهران دارید واقع بین باشید. جراحی پلک می تواند ظاهر شما را بهبود بخشد و به افزایش اعتماد به نفس شما کمک کند. با این حال، نباید انتظار داشته باشید که جراحی ظاهر شما را به شدت تغییر دهد. بسیاری از مردم چشم هایی دارند که کاملاً هم تراز نیستند یا به نظر می رسد اندازه های متفاوتی دارند. ویژگی های نامتقارن در مراحل اولیه رشد رخ می دهد. عمل بلفاروپلاستی ساختار صورت شما را تغییر نمی دهد. قبل از اینکه تصمیم به جراحی بگیرید، مهم هست  که چهره خود را به خوبی بشناسید. به دقت در مورد انتظارات خود فکر کنید و آنها را با جراح خود در میان بگذارید

 

مراقبت از خود پس از درمان افتادگی پلک در تهران

این دستورالعمل ها را برای مراقبت از خود پس از عمل بلفاروپلاستی دنبال کنید.

 • در سفر به خانه از عینک آفتابی تیره استفاده کنید. ممکن هست به نور حساس باشید.
 • پماد استفاده شده در حین جراحی ممکن هست دید شما را تار کند. این موقتی است و معمولا در عرض 24 ساعت از بین می رود.
 • حداقل تا 2 هفته پس از جراحی از لنزهای تماسی استفاده نکنید. می توانید عینک بزنید.
 • تا زمانی که مصرف داروهای مسکن را متوقف نکرده اید و دیگر تاری دید ندارید، رانندگی نکنید. اطمینان حاصل کنید که می توانید با خیال راحت و راحت یک ماشین را رانندگی کنید. این معمولاً 5 تا 10 روز پس از جراحی است.
 • مهم است که در 3 تا 4 روز اول پس از جراحی استراحت آرام و آرام داشته باشید. برای انجام این:
  • از فعالیت هایی مانند بلند کردن اجسام سنگین و ورزش خودداری کنید.
  • در صورت داشتن حالت تهوع (احساس تهوع) یا علائم سرماخوردگی به پزشک خود اطلاع دهید. برای شما مهم است تا جایی که می توانید از عطسه، سرفه و استفراغ (پرتاب کردن به سمت بالا) خودداری کنید. اینها می توانند فشار خون شما را افزایش دهند و باعث خونریزی در محل های جراحی شما شوند.
  • به مدت 4 تا 6 هفته پس از جراحی از خم شدن در ناحیه کمر یا بلند کردن وسایل سنگین تر از 5 پوند (2.3 کیلوگرم) خودداری کنید. قبل از بازگشت به فعالیت های معمول خود، مانند بلند کردن و ورزش، با جراح خود صحبت کنید.
 • به مدت 2 هفته یا طبق دستور جراح در حالی که سر خود را بر روی 2 تا 3 بالش بلند کرده اید استراحت کنید و بخوابید. این به جلوگیری از تورم در محل های جراحی شما کمک می کند.
 • پس از عمل بلفاروپلاستی ممکن هست چشمان شما متورم و کبود به نظر برسد. تورم پلک معمولا در اوایل صبح بدتر می شود و در طول روز با نشستن یا راه رفتن بهتر می شود.

 

پف پلک به چه علتی به وجود میاد؟

معمولاً مایعات در لایه‌های بافتی ظریف دور چشم جمع می‌شن و پف پلک به وجود میاد. شاید در بعضی شرایط مثل کم‌خوابی و کاهش آب بدن، پف پلک به وجود بیاد؛ اما در بسیاری موراد، پف پلک به علت افزایش سن ایجاد می‌شه که خیلی آزاردهنده است!

در ادامه می‌خوایم دلایل اصلی به وجود اومدن پف پلک رو معرفی کنیم:

 • ‌کم‌خوابی
 • فشار آوردن به پلک
 • درماتیت
 • آلرژی
 • التهاب بافت چشم
 • غذاهای غنی از سدیم
 • تماس با نور آفتاب
 • بالا رفتن سن
 • ننوشیدن آب کافی

 

تاثیرات جراحی پلک پایین در چهره چیست؟

جراحی روی پلک‌های پایین چند تغییر مهم در چهره شما پدید می‌آورد:

 

1- رفع افتادگی پلک:

در افتادگی پلک‌های پایین، پوست زیر پلک‌ها شل و افتاده، و بلندتر از حد معمول خود می‌شود، یا به‌اصطلاح کش می‌آید. شل شدن و افتادگی پلک‌های پایین زیبایی چهره را کمتر می‌کند و حالت شادابی را از چهره شما می‌گیرد. اولین کارکرد جراحی روی پلک‌های پایین شما، برطرف ساختن افتادگی آنها است. در جراحی بلفاروپلاستی در تهران پوست اضافه و شل‌شده زیر پلک‌های پایین جدا می‌شود و پلک سر جای خود برمی‌گردد. با این تغییرات نمای ظاهری زیر پلک‌ها صاف‌تر، شفاف‌تر و زیباتر می‌شود.

 

2- برطرف ساختن پف زیر پلک:

پف زیر پلک‌های پایین به‌دلیل جمع شدن چربی و مایعات در زیر آنها است. گاهی تجمع چربی در زیر پلک‌ها به‌اندازه‌ای است که گویا دو غده در زیر پلک‌های شما رشد کرده است. با جراحی بلفاروپلاستی در تهران این دو توده چربی از زیر پوست پلک‌های پایین خارج می‌شود. در نتیجه پف زیر پلک‌های شما نیز رفع می‌شود.

 

3- کاستن از چروک‌های زیر چشم:

چروک‌های زیر چشم هم که در اثر بالا رفتن سن، عادت‌های نادرست و قرار گرفتن در معرض تابش نور خورشید پدید می‌آید، با جراحی پلک در تهران کاهش می‌یابند. البته همه چروک‌های زیر چشم را نمی‌توان با جراحی بلفاروپلاستی در تهران درمان کرد. درمان بخشی از چروک‌های زیر پلک‌های پایین باید با روش‌های دیگری صورت گیرد.

 

4- بهبود شکل ظاهری پلک‌ها و زیبایی آنها:

همه مراحل جراحی در پلک‌های پایین در نهایت به بهبود شکل ظاهری پلک‌ها و زیبایی بیشتر چهره شما منتهی می‌شود.

 

چه افرادی به درمان برای رفع پف پلک نیاز دارن؟

هر فردی که شرایط زیر رو داشته باشه، به درمان پف پلک نیاز داره:

 • دور چشم‌ها پوست اضافی وجود داره؛
 • نمی‌تونید خیلی راحت و عادی آرایش کنید؛
 • اگه حتی بعد از استراحت کافی، خسته به نظر برسید؛
 • پف زیر چشم‌ها هیچ وقت از بین نمیره و همیشه همراه شماست.

 

بهترین روش رفع پف پلک

متن جایگزین: روش رفع پف پلک

حالا که با علت به وجود اومدن پف پلک آشنا شدیم، نوبت به معرفی بهترین روش درمانی پف پلک می‌رسه:

 

رفع پف پلک با کدام روش بهتر جواب می دهد؟

 

شاید برای شما هم پیش اومده باشه که وقتی اصلاً خسته نیستید، اطرافیان بگن که چقدر خسته به نظر می‌رسی! دلیل این حرف چیست؟ وقتی پف پلک زیاد باشه، ممکنه این حرف رو بارها و بارها بشنوید. به همین دلیله که افراد زیادی به دنبال راهی برای رفع پف پلک هستن. روشی که برای همیشه شما رو از شر پف پلک خلاص کنه!

خوشبختانه می‌تونیم بگیم که همچین روشی وجود داره! در این مطلب می‌خوایم در مورد پف پلک و بهترین روش رفع این مشکل صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

 

بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین

بلفاروپلاستی یکی از بهترین روش‌ها برای درمان پف پلک است که یک عمل سرپایی محسوب می‌شه. با بلفاروپلاستی پلک پایین، مشکل پف پلک از بین میره و تقریباً تا آخر عمر نیازی به درمان دیگه‌ای نخواهید داشت.

بعد از جراحی بلفاروپلاستی، ورم خفیف و کبودی به وجود میاد که عادیه و بعد از یک هفته الی ۱۰ روز از بین میره. پزشک متخصصی که بلفاروپلاستی رو برای شما انجام میده، دستورالعمل‌هایی رو بهتون میگه که حتماً باید بعد از عمل اونارو رعایت کنید. این روش زیبایی برای اکثر افراد نتیجه مثبتی داره و پف پلک رو کاملاً از بین می‌بره؛ اما در بعضی افراد که پف پلک خیلی زیاده، بلفاروپلاستی به تنهایی کافی نیست. در این افراد باید ترکیبی از روش‌ها انجام بشه که پزشک متخصص با توجه به شرایط و تشخیص خود این روش‌ها رو توصیه می‌کنه؛ به عنوان مثال لیزر و تزریق ژل یا لیفت پلک.

 

چه وقت بلفارپلاستی توصیه می­شود؟

اگر پتوز یا افتادگی پلک مانع از باز شدن کامل چشم‌ها شود و یا پلک‌های پایینی را به زیر بکشد، می‌توانید بلفاروپلاستی را برای درمان افتادگی پلک در تهران در نظر بگیرید. برداشتن بافت اضافی از پلک بالایی می­تواند بینایی شما را بهبود بخشد. بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین می­تواند چشمان شما را جوان­تر و هوشیارتر نشان دهد.

 

اصلاح پتوز با کمک بلفاروپلاستی

اصلاح پتوز با کمک بلفاروپلاستی

چگونه بهترین متخصص جراحی پلک در تهران را پیدا کنیم؟

با دانستن ویژگی‌های بهترین متخصص جراحی پلک در تهران، یک پرسش مطرح می‌شود و آن اینکه چطور باید این بهترین‌ها را پیدا کرد؟ برای پیدا کردن متخصصان کارآمد جراحی پلک چند راه پیش روی شما است:

 

1- از دوستان و آشنایان خود سراغ بهترین متخصص جراحی پلک را بگیرید:

شاید افرادی از دوستان و آشنایان شما جراحی بلفاروپلاستی را بر روی پلک‌های خود انجام داده و از انجام این عمل رضایت کامل دارند. این افراد بهترین گزینه‌ها برای معرفی بهترین متخصص جراحی پلک به شما هستند. پلک‌ها و چهره این افراد موارد زنده‌ای هستند که می‌توانید نمونه کار پزشک آنها را هم ارزیابی کنید. البته توجه به نکته‌ای هم در این میان بسیار مهم هست. اگر فقط یک نمونه از جراحی بلفاروپلاستی سراغ دارید، بهتر است نوع جراحی مشابه چیزی باشد که شما هم به دنبال آن هستید.

 

2- در شبکه‌های اجتماعی جست‌وجو کنید:

جست‌وجو در شبکه‌های اجتماعی با هشتگ‌های جراحی پلک، جراحی بلفاروپلاستی و عبارت‌های مشابه اطلاعات زیادی دراین‌باره در اختیار شما می‌گذارد. دنیای امروز دنیای اینترنت هست. هرگز این راه را در شناخت بهترین کلینیک‌های جراحی پلک نادیده نگیرید.

و در ادامه بهترین کلینیک درمان افتادگی پلک در تهران کجاست؟

3- شبکه‌های اجتماعی کلینیک‌هایی که نظر شما را به خود جلب کرده‌اند را ببینید:

راه دیگر برای پیدا کردن بهترین متخصص، دیدن صفحه کلینیک‌هایی که توجه شما را به خود جلب کرده‌اند در شبکه‌های اجتماعی است. در این صفحه‌ها، تیم پزشکی هر کلینیک موارد مختلف جراحی‌های خود را به اشتراک می‌گذارد. تعداد جراحی‌ها تاحدودی می‌تواند استقبال از کلینیک مورد نظر را نشان دهد. نظرات بیماران را هم بخوانید و آنها را با نظرات خارج از صفحه کلینیک مورد نظر مقایسه کنید. ما در کلینیک مارال شما را دعوت می‌کنیم تا از وب‌سایت و اینستاگرام ما دیدن کنید و از نمونه جراحی‌ها و همچنین نظرات بیماران ما آگاه شوید.

 

4- در نمونه‌های جراحی پزشک مورد نظر خود دقت کنید:

روال معمول وب‌سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی کلینیک‌ها بر این اساس پایه‌گذاری شده است که عکس قبل و پس از جراحی بلفاروپلاستی بیماران را به اشتراک می‌گذارند. با مقایسه عکس‌ها از چگونگی تغییرات در آنها آگاه شوید و ببینید آیا نتیجه جراحی‌ها را دوست دارید یا خیر. این روش نیز کمک زیادی می‌کند تا شما بهترین متخصص جراحی پلک را پیدا کنید. البته دیدن نمونه‌های جراحی به‌صورت حضوری بهترین راه برای تصمیم‌گیری است.

 

در بررسی نمونه‌های جراحی پزشکان به چند مورد مختلف توجه کنید:

* آیا جای بخیه روی پلک‌ها باقی مانده یا از بین رفته است؟

* آیا جای زخم یا اسکار بر روی پلک‌ها مشخص است؟

* چشم‌ها حالت طبیعی را دارند یا از حالت طبیعی خارج شده‌اند؟

* چشم‌ها حالت ورم‌کرده دارند یا عادی هستند؟

* آیا اطراف چشم‌ها دچار کبودی و تغییر رنگ شده‌اند؟

* آیا در نتیجه جراحی بلفاروپلاستی، پلک‌ها حساس و قرمز نشده‌اند؟

 

5- از پزشک مورد نظرتان وقت حضوری بگیرید:

وقتی همه این مسیر را پیمودید، نوبت به گرفتن وقت حضوری از کلینیک مورد نظرتان می‌رسد. سلامت چشم‌ها و زیبایی چهره شما آن‌قدر اهمیت دارد که با مراجعه حضوری به کلینیک و پزشک مورد نظر، از نزدیک با او گفت‌وگو کنید. در جلسه معاینه و مشاوره با پزشک از همه دغدغه‌های خود و چیزی که در نظر دارید با جراحی پلک‌ های خود به آن برسید صحبت کنید. همچنین پرسش‌های خود را برای پزشک مطرح کنید و پاسخ صریح و روشن آنها را بدانید.

همچنین نگرانی‌های خود را از جراحی بلفاروپلاستی با پزشک در میان بگذارید. درباره دوره بهبودی، زمان بازگشت چهره شما به حالت عادی و هرآنچه برای شما سوال است با پزشک متخصص صحبت کنید. رفتن به کلینیک پزشکان یک برتری بزرگ دیگر هم دارد و آن دیدن نمونه‌های جراحی پلک به دست این پزشکان است. در مراجعه به کلینیک VIP و معاینه و مشاوره حضوری با پزشکان این کلینیک، قطعا بهترین متخصص جراحی پلک را در اینجا پیدا کنید.

 

بهترین روش درمان پف پلک

همون‌طور که گفتیم، پف پلک در اثر افزایش سن به وجود میاد و کاملاً طبیعیه. با این حال، روش‌هایی هم برای درمان این مشکل وجود داره و می‌تونید زیبایی چهره‌تون رو دوباره بدست بیارید.

بلفاروپلاستی یکی از بهترین روش‌ها برای رفع پف پلک محسوب می‌شه که افراد زیادی هم این روش رو امتحان می‌کنن.

شما هم اگر می‌خواید بلفاروپلاستی رو برای درمان پف پلک خودتون امتحان کنید، حتماً به پزشک متخصص مراجعه کنید تا این جراحی به بهترین شکل انجام بشه و عوارضی نداشته باشه.

 

بلفاروپلاستی در یکی از شرایط زیر توصیه می­شود:

 • افتادگی پلک بالایی یا پتوز
 • پوست اضافی پلک­های فوقانی که بینایی محیطی را مختل می­کند
 • پوست اضافی در پلک پایین
 • کیسه­های زیر چشم

این عمل جراحی ممکن هست همزمان با عمل دیگری مانند لیفت ابرو، لیفت صورت یا صاف کردن پوست انجام شود.

حرف اول در زیبایی چهره رو چشم‌ها می‌زنن. با این حال، با بالا رفتن سن حالت چشم‌ها تغییر می‌کنه و نشانه‌های پیری ظاهر می‌شن. افتادگی پلک هم یکی از همین نشانه‌هاست.

ناگفته نمونه که در بعضی افراد، افتادگی پلک به دلیل ژنتیکی هم اتفاق می‌افته.  عمل بلفاروپلاستی یک روش مدرن برای داشتن چشم‌هایی زیبا و کند کردن روند پیری است. این عمل زیبایی بدون جراحی و خون‌ریزی، طرفداران زیادی داره. به همین دلیل در این مطلب می‌خوایم در مورد ماندگاری عمل بلفاروپلاستی پلک بالا صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

 

کاندید مناسب برای ماندگاری عمل بلفاروپلاستی پلک بالا

این عمل زیبایی به دلیل عدم نیاز به بی‌هوشی، محدودیت خاصی برای کاندیدها نداره. تقریباً همه افراد می‌تونن از این روش زیبایی استفاده کنن. با این حال،‌ محدودیت‌های خاصی وجود داره که عبارت‌اند از:

 • عدم بارداری زنان
 • داشتن حداقل ۳۵ سال سن
 • عدم ابتلا به بیماری‌های پوستی
 • عدم ابتلا به بیماری‌های خودایمنی بدن
 • عدم وجود هرگونه زخم، عفونت و … در اطراف چشم
 • عدم مصرف سیگار و مشروبات الکلی

 

مزایای عمل بلفاروپلاستی پک بالا چیست؟

مهم‌ترین مزیت عمل بلفاروپلاستی، زیبایی چهره است. سایر مزایای این روش زیبایی رو در ادامه بیان می‌کنیم:

 • بدون اسکار و جای زخم
 • عدم نیاز به دوره نقاهت سخت و طولانی مدت
 • درمان افتادگی پلک بالا
 • غیرتهاجمی بودن
 • عدم نیاز به بیهوشی
 • عدم نیاز به برش، بخیه و زخم
 • درمان تورم پلک پایین
 • رفع مشکل چشم بادامی‌ها
 • امکان رفع خطوط ریز و چین و چروک‌های اطراف چشم
 • ماندگاری عمل بلفاروپلاستی پلک بالا

 

 

تدابیر بهترین متخصص جراحی چشم در جراحی بلفاروپلاستی:

در جراحی بلفاروپلاستی تدابیر مختلفی از طرف پزشکان متخصص جراحی پلک در کلینیک مارال به کار برده می‌شود تا نتیجه جراحی به زیبایی بیشتر چهره و دید راحت‌تر شما منتهی شود.

 

* روش برش زدن پلک‌ها:

دو روش در برش زدن پلک‌ها وجود دارد. یکی از این روش‌ها دستی است و با چاقوی جراحی زده می‌شود. نوع دیگر برش به‌وسیله پرتوهای لیزر صورت می‌گیرد. این برش‌ها به‌طور معمول ظریف‌تر از برش‌هایی است که با چاقوی جراحی زده می‌شود. بسیاری از متخصصان پلک برای کمتر دیده شدن جای برش، از لیزر استفاده می‌کنند تا هدف نهایی جراحی که زیبایی است تحقق پیدا کند.

 

* محل برش:

انتخاب محل درست برش به دست یک متخصص جراحی پلک می‌تواند یک جراحی را موفق نشان دهد. همچنین انتخاب اشتباه محل برش از طرف فردی غیرمتخصص ممکن هست نتیجه جراحی را ناموفق جلوه دهد. ممکن است دو عمل جراحی با شرایط یکسان صورت بگیرند، اما یکی چهره شما را زیباتر کند و جای بخیه روی عمل دوم برای همیشه پدیدار باشد.

بدین ترتیب می‌بینیم انتخاب محل برش پلک از مهم‌ترین نکته‌هایی است که پزشکان متخصص روی آن وسواس دارند. یک متخصص باتجربه محل برش را روی بخشی از پلک در نظر می‌گیرد که در زمان باز بودن چشم، در چین پلک پنهان ‌شود.

 

* شکل بخیه‌ها:

شاید تاکنون به بخیه‌هایی که روی بدن افراد مختلف زده شده، دقت کرده باشید. اثر برخی بخیه‌ها در مدت کوتاهی از بین می‌رود و به‌سختی می‌توان جای آنها را پیدا کرد. اما برخی بخیه‌ها هم مانند هزارپا تا آخر عمر بر روی پوست شما باقی می‌مانند. نقش بخیه‌های ظریف در پیدا بودن یا نبودن اثر جراحی بر پلک‌های شما بسیار مهم و اساسی هست. بهترین متخصص جراحی پلک می‌داند بخیه‌ها را چطور بزند که ردی از آنها باقی نماند.

 

* رعایت استانداردهای جراحی بلفاروپلاستی:

هر جراحی دارای استانداردهایی است که رعایت نکردن آنها می‌تواند خطرها و عوارضی برای بیمار داشته باشد. از نمونه استانداردهای جراحی بلفاروپلاستی، رعایت اندازه‌ها است. برای مثال مقدار برش و برداشتن پلک‌ها در بلفاروپلاستی باید باید به‌اندازه‌ای باشد که پلک‌ها کوتاه نشوند.

کوتاه شدن بیش از اندازه پلک‌ها باعث می‌شود تا پلک‌ها حتی در زمان خواب نیز نیمه‌باز بمانند. باز ماندن پلک‌ها عوارض مختلفی مانند خشکی چشم و آسیب به بینایی را به دنبال دارد. توجه به این نکته همواره مورد توجه بهترین متخصص جراحی پلک در کلینیک VIP بوده است.

 

راه‌های تشخیص تجربه و مهارت بهترین متخصص جراحی پلک:

توصیه کارشناسی به کسانی که می‌خواهند پلک‌های خود را جراحی کنند این است که نزد پزشک باتجربه بروند. اما چگونه باید یک پزشک باتجربه را تشخیص بدهیم؟ توجه به چند نکته برای کسانی که پزشک و جراح نیستند، می‌تواند کمک کند تا بهترین متخصص جراحی پلک را بشناسند:

 

 تعداد جراحی‌های بلفاروپلاستی که پزشک انجام داده است:

یکی از مهم‌ترین گزینه‌هایی که کمک می‌کند تا شما بهترین متخصص جراحی پلک را بشناسید، تعداد جراحی‌هایی است که پزشک مورد نظر شما انجام داده است. به دست آوردن این اطلاعات از راه‌های مختلفی امکان‌پذیر هست:

* دیدن نمونه جراحی‌هایی که پزشک در وب‌سایت یا صفحه اینستاگرام خود به نمایش می‌گذارد.

* پرسش از بیمارستان‌ها یا کلینیک‌هایی که پزشک در آنجا مشغول به کار است.

جالب است بدانید کلینیک مارال از نمونه مراکز درمانی در جراحی بلفاروپلاستی است که پزشکان آن همواره مشغول به جراحی و مداوای بیماران هستند.

 

چه تعدادی از جراحی‌ها موفق بوده‌اند؟

گزینه بعدی در ارزیابی تجربه و مهارت یک پزشک متخصص، تعداد نمونه‌های موفق جراحی‌های او است. دقت داشته باشید که موفقیت در جراحی بلفاروپلاستی باید یک روند معمول، و نه یک استثنا باشد. اما برای دیدن نمونه جراحی‌های پزشکان به عکس و فیلم‌های شبکه‌های اجتماعی آنها قناعت نکنید.

برای اطمینان از این مسئله به‌صورت حضوری به محل کار پزشکان بروید و از نزدیک نمونه‌های جراحی بلفاروپلاستی آنها را ببینید. گفت‌وگو با افرادی که این جراحی‌ها را انجام داده‌اند هم کمک بزرگی به شما می‌کند. کلینیک VIP همواره آماده پذیرش کسانی است که برای سلامت و زیبایی خود ارزش می‌گذارند و برای تحقیق به کلینیک مراجعه می‌کنند.

 

 درباره گوناگونی طیف بیماران و مراجعه‌کنندگان به کلینیک تحقیق کنید:

یکی دیگر از نکته‌هایی که به شما در تشخیص بهترین متخصص جراحی پلک در تهران کمک می‌کند، دقت در انواع بیماران آن کلینیک است. برخی از کلینیک‌های تهران داوطلبان زیادی از شهرهای دیگر ایران دارند. این داوطلبان آوازه کلینیک مورد نظر را شنیده و به آنها مراجعه می‌کنند.

به‌طور حتم می‌دانید هزینه عمل جراحی‌های زیبایی در ایران بسیار پایین‌تر از کشورهای اروپایی و آمریکایی است. انجام عمل جراحی در کلینیک‌های ایران برای گروهی از خارجی‌ها یا ایرانیان ساکن خارج از کشور امری طبیعی و معمول است. اینکه داوطلبان جراحی از کشورهای مختلف برای درمان به کدام کلینیک‌ها در ایران می‌آیند هم می‌تواند بهترین متخصص جراحی پلک را به شما معرفی کند.

 

درباره توانایی پزشک در انجام جراحی‌های دیگر چهره مطمئن شوید:

گاهی برای زیباتر شدن چهره بیمار نیاز است تا جراحی بلفاروپلاستی در کنار جراحی بخش‌های دیگری از صورت، یا اقدامات دیگر زیبایی انجام شود. در این‌طور موارد بیمار باید به دو پزشک مختلف مراجعه کند که دردسرهای فراوان دارد و امکان ناهماهنگی در عمل جراحی هم پیش می‌آید. اما زمانی که متخصص جراحی پلک در مواردی مانند لیفت ابرو، صاف کردن چروک‌های عمیق بالای ابرو، درمان چروک‌های پنجه‌کلاغی، برجسته کردن گونه‌‌ها و حتی چروک‌های بخش‌های دیگر صورت مهارت و تجربه داشته باشد، بیمار نیازی به مراجعه به پزشک دیگر ندارد.

 

چه زمانی نیاز به جراحی پلک داریم؟

شاید شما هم گاهی خود را در آینه نگاه کرده و به این فکر کرده‌اید که آیا چشم‌های من هم نیاز به جراحی پلک دارد؟ و آیا با جراحی بلفاروپلاستی چهره و چشمان من زیباتر می‌شوند؟ در مورد اینکه چه زمانی نیاز به جراحی پلک داریم، چند نکته مهم را در نظر داشته باشید:

* اگر یک پلک یا هر دو پلک شما به‌طور مادرزادی دارای افتادگی است.

* اگر افتادگی پلک‌های شما باعث شده تا دید کامل و خوب خود را از دست بدهید.

* اگر پلک‌های شما در اثر بالا رفتن سن دچار افتادگی آشکار و قابل‌توجهی شده است.

* اگر پف پشت پلک‌های شما از زیبایی شما کاسته است.

* اگر پف پشت و زیر پلک‌های شما همیشه شما را خوب‌آلود و خسته نشان می‌دهد.

* اگر پلک‌های پایین شما دچار افتادگی و چین‌خوردگی شده است.

* اگر زیر پلک‌های پایین شما توده‌های چربی به شکل غده‌ای خودنمایی می‌کنند و زیبایی چهره شما را تحت تاثیر قرار داده‌اند.

* اگر از نظر سلامتی در وضعیت مناسبی هستید و به بیماری‌های مختلف دچار نیستید.

* اگر نسبت به نتیجه این جراحی واقع‌بین هستید و انتظارات به‌جا از آن دارید.

 

برای جلوگیری از بروز چین و چروک دور چشم؟

افزایش سن و پیری جزء جدایی‌ناپذیر زندگی هست  و نمی‌تونیم از این روند فرار کنیم؛ اما می‌تونیم روند پیری رو به تعویق بیندازیم. در ادامه چند راهکار جلوگیری از چین و چروک پوستی رو معرفی می‌کنیم:

۱. استفاده از ضدآفتاب: خورشید اشعه‌های مضری داره که می‌تونه باعث پیری زودرس پوست و چین و چروک‌های پوستی بشه.

۲. استفاده‌ روزانه از مرطوب‌کننده: هرچه پوست نازک‌تر و خشک‌تر بشه، چین و چروک‌های بیشتری روی پوست ظاهر می‌شه. پس سعی کنید روزانه از مرطوب‌کننده استفاده کنید تا پوست مرطوب و نرم و بدون چین و چروک داشته باشید.

۳. ورزش: ورزش‌کردن به جلوگیری از چین و چروک و جوان‌ موندن پوست کمک می‌کنه.

۴. استفاده از ویتامین‌ها و مواد معدنی: مصرف ویتامین‌ها می‌تونه به جوان و شاداب موندن پوست شما کمک کنه.

 

بهترین روش رفع چروک دور چشم چیست؟

متن جایگزین: رفع چروک دور چشم

روش‌های مختلفی برای رفع افتادگی پلک، چین و چروک پوست، سیاهی و تیرگی زیر چشم وجود داره. هرکدوم از این روش‌ها مزایا و معایب خودشون رو دارن که با تشخیص پزشک، روش مناسب هر فرد توصیه می‌شه. در ادامه می‌خوایم بهترین روش رفع چروک دور چشم رو به شما معرفی کنیم:

 

بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین برای رفع چروک دور چشم

در بلفاروپلاستی مشکلاتی مثل چین و چروک‌های پلک بالا، افتادگی پلک و چین و چروک‌های پلک پایین رو می‌شه رفع کرد. این روش زیبایی باید توسط پزشک متخصص و ماهر انجام بشه تا عوارضی در پی نداشته باشه.

 

پلاسماتراپی یا بلفاروپلاستی غیرجراحی

در پلاسماتراپی برای رفع چروک دور چشم از پلاسما استفاده می‌شه. پلاسماتراپی یک تکنولوژی جدیده که مزیت‌های زیادی داره. از جمله مزایای این روش زیبایی می‌تونیم غیرجراحی بودن و اثرگذاری در همون جلسه اول رو نام ببریم. بعد از انجام پلاسماتراپی نیازی به استراحت ندارید و می‌تونید کارهای روزانه‌تون رو انجام بدید.

 

تزریق فیلر

یکی دیگه از بهترین روش‌های رفع چروک دور چشم، تزریق فیلر است. با تزریق فیلر دور چشم، همه خطوط ریز روی صورت، پر می‌شه و چین و چروک از بین میرن. همچنین تزریق فیلر باعث افزایش رطوبت زیر پوست می‌شه. ماندگاری تزریق فیلر ۶ تا ۱۲ ماهه و بعد از این زمان باید ترمیم انجام بشه.

 

ماندگاری عمل بلفاروپلاستی پلک بالا

وقتی شخصی عمل بلفاروپلاستی رو انتخاب می‌کنه، سوال مهمی مطرح می‌شه که ماندگاری این روش زیبایی چقدر است؟ در پاسخ باید بگیم که عوامل مختلفی مثل سبک زندگی، عوامل وراثتی، میزان مراقبت‌های فرد و … در ماندگاری بلفاروپلاستی تأثیر دارن. با این حال، در شرایط ایده آل می‌تونیم بگیم که ماندگاری عمل بلفاروپلاستی پلک بالا تقریباً مادام‌العمر است و برای همیشه چشم‌هایی زیبا خواهید داشت.

 

 

بلفاروپلاستی با چه خطراتی همراه است؟

هر جراحی هر چقدر هم ساده باشد، باز هم ممکن است با خطراتی همراه باشد. درمان افتادگی پلک در تهران در کلینیک VIP نیز از این امر مستثنی نیست. خطرات احتمالی جراحی پلک عبارتند از:

 • عفونت و خونریزی
 • خشکی و تحریک چشم
 • مشکل در بستن چشم یا سایر مشکلات پلک
 • جای زخم قابل توجه
 • آسیب به عضلات چشم
 • تغییر رنگ پوست
 • نیاز به جراحی مجدد
 • تاری دید موقت یا به ندرت از دست دادن بینایی
 • خطرات کلی مرتبط با جراحی، از جمله واکنش به بیهوشی و لخته شدن خون

 

جراحی پلک بالا

دلایل زیادی وجود دارد که چرا ممکن هست به جراحی پلک بالایی نیاز باشد، از جمله:

 • داشتن ظاهری خسته یا ناراضی به دلیل افتادگی پلک
 • عدم وجود کانتور در پلک فوقانی
 • اختلال بینایی به دلیل افتادگی پلک

بیشتر اوقات، این وضعیت در نتیجه افزایش سن و ضعیف شدن عضلات رخ می دهد. اما در جوانان به عنوان یک مسئله ارثی نیز دیده می شود. با این وجود، جراحی بسیار رایج هست و می تواند به راحتی نتیجه ای را که بیمار به دنبال آن است ارائه دهد.

جراحی پلک فوقانی می تواند ظاهری جوان تر و شاداب تر داشته باشد. این جراحی شامل ایجاد یک برش در چین چشم و برداشتن پوست، چربی یا عضلات اضافی است.

 

جراحی پلک پایین

درمان افتادگی پلک در تهران پلک پایین که به عنوان جراحی کیسه چشم نیز شناخته می شود، معمولا برای مقابله با اثرات پیری مانند چین و چروک، چربی اضافی و افتادگی پوست انجام می شود. با بهبود ظاهر پف کرده یا پف کرده پلک پایین، جراحی پلک پایین می تواند ظاهری صاف تر و جوان تر داشته باشد. این جراحی همچنین می تواند همراه با روش هایی مانند لیفت صورت انجام شود.

برای اطمینان از سفت تر شدن پوست، این روش با برداشتن پوست و چربی اضافی و سپس دوختن پوست به هم انجام می شود.

نگرانی های خود را با متخصصان مراقبت های بهداشتی ما در میان بگذارید تا در مورد گزینه های مختلف جراحی پلک پایین و اینکه آیا این جراحی انتخاب مناسبی برای شما است یا خیر.

 

جراحی چشم گربه در تهران

یکی دیگر از روش‌های رایج اخیر ، جراحی چشم گربه در تهران است که به نام کانتوپلاستی نیز شناخته می‌شود. این عمل زیبایی در بین بیماران جوان و مسن به طور یکسان رایج است زیرا می تواند چشمان زیبایی شناختی بیشتری را برای هر دو گروه سنی ایجاد کند. با تغییر گوشه بیرونی چشم، کانتوپلاستی جلوه‌ای برجسته و چشم‌های بادامی‌شکل مورد نظر را ارائه می‌دهد. جراحی شامل بلند کردن و سفت کردن پوست کانتوس (محل تلاقی پلک ها) است.

 

چطور برای بفاروپلاستی آماده شویم؟

مشاوره:

قبل از برنامه­ ریزی برای بلفاروپلاستی به عنوان درمان افتادگی پلک در تهران با بهترین پزشک در کلینیک زیبایی VIP، با یک جراح پلاستیک و یک متخصص چشم (چشم پزشک) یا یک جراح پلاستیک متخصص در جراحی­های چشم (جراح چشمی) ملاقات خواهید کرد تا در مورد موارد زیر صحبت کنید:

 

سابقه پزشکی:

جراح سوالاتی در مورد جراحی­های قبلی و بیماری­های گذشته یا فعلی مانند خشکی چشم، گلوکوم، آلرژی، مشکلات گردش خون، مشکلات تیروئید و دیابت می­پرسد. پزشک همچنین در مورد استفاده شما از داروها، ویتامین­ها، مکمل­های گیاهی، الکل، تنباکو و مواد مخدر پرسش­هایی را انجام می­دهد.

انتظارات شما: اینکه انتظارات شما در مورد عمل مورد واکاوی قرار گیرد، رضایت شما را در مورد نتیجه عمل بیشتر می­کند. شما باید بدانید که جراحی تا چه حد برای شما موثر هست و چه نتایجی را باید انتظار داشته باشید.

 

معاینات

قبل از شروع بلفاروپلاستی به عنوان درمان افتادگی پلک در تهران در کلینیک زیبایی VIP شما تحت معاینات زیر قرار می­گیرید:

 

1.معاینه فیزیکی:

جراح یک معاینه فیزیکی انجام می­دهد که ممکن هست شامل آزمایش تولید اشک و اندازه­گیری قسمت­هایی از پلک باشد.

 

2.معاینه بینایی:

چشم ­پزشک چشم­های شما را معاینه می­کند و بینایی شما -از جمله بینایی محیطی- را آزمایش می­کند. نتایج این معاینه ممکن است به درد گرفتن هزینه از بیمه بخورد. به معنای دیگر اگر دید شما کاهش یافته باشد، ممکن است شرکت بیمه هزینه عمل حراجی را پرداخت کند.

 

3.عکاسی از پلک:

از چشمان شما از زوایای مختلف عکس گرفته می­شود. این عکس­ها به برنامه ریزی جراحی، ارزیابی اثرات فوری و بلندمدت آن و دریافت پول از بیمه کمک می کند.

نتیجه جراحی بلفاروپلاستی پلک بالا:

بهترین نتیجه جراحی پلک در تهران چند ماه پس از این عمل در چهره شما پدیدار خواهد شد.

 1. جراحی بلفاروپلاستی در تهران برای پلک‌های بالا نتیجه‌های مختلفی دارد:
 2.  بهبود میدان دید در کسانی که افتادگی پلک دیدشان را محدود کرده است.
 3.  بهبود روی هم افتادگی و چروک روی پلک‌های بالا که در نتیجۀ آن چشم‌‌ها به حالت طبیعی و پیشین خود بازمی‌گردند.
 4.  بیشتر شدن اعتمادبه‌نفس شما که پیامد زیباتر و شاداب‌تر شدن چهره شما است.
 5.  برطرف شدن پف پشت پلک‌ها که شادابی بیشتر چهره شما را به دنبال دارد.
 6.  نتیجه جراحی تا بیش از ده سال باقی می‌ماند.
قبل و بعد از عمل بلفاروپلاستی

قبل و بعد از عمل بلفاروپلاستی

 جراحی پلک پایین:

پلک‌های پایین هم در اثر بالا رفتن سن دچار نوع دیگری از افتادگی می‌شوند. حتی گاهی دیده می‌شود بخشی از لبه پلک پایین که دچار افتادگی شده، از جای عادی خود پایین‌تر قرار می‌گیرد. در موارد دیگر و معمول‌تر، افتادگی پلک پایین باعث شل شدن و چروک زیر پلک‌ها می‌شود. اتفاق دیگری هم با بالا رفتن سن در چهره افراد پدید می‌آید. توده‌ای از چربی همانند یک غده در زیر پلک بسیاری از افراد خودنمایی می‌کند که از زیبایی صورت آنها کم می‌کند. جراحی پلک‌ های پایین چند کارکرد مختلف برای چهره شما دارد.

 

درمان افتادگی پلک در تهران توسط هزاران نفر برای بهبود ظاهر چشم انتخاب می شود. شما می توانید بلفاروپلاستی را در نظر بگیرید اگر:

 • شما می خواهید پف و پف زیر چشم خود را درمان کنید،
 • شما دارای افتادگی پلک بالایی هستید و می توانید از جراحی پتوز پلک بهره مند شوید
 • افتادگی پلک بینایی شما را مختل می کند،
 • شما دارای پوست اضافی و چین و چروک در پلک پایین هستید و برای تغییر شکل پلک خود نیاز به جراحی دارید
 • به دلیل تغییر شکل پلک ها پیرتر یا خسته به نظر می رسید.

 

عمل بلفاروپلاستی را می توان تحت بی حسی موضعی تزریق شده به پلک ها یا با بیهوشی عمومی انجام داد. این عمل تا یک ساعت و نیم طول می کشد.

جراح شما یک برش در چین طبیعی پوست پلک بالایی شما یا زیر مژه های شما در پلک پایین ایجاد می کند. آنها پوست و چربی اضافی را از بین می برند و با بخیه های بسیار ظریف زخم را می بندند

 

عکس قبل یا بعد دارید؟

از آنجایی که چهره هر فرد متفاوت است، درک این نکته مهم است که نتایج بعد از درمان افتادگی پلک در تهران برای هر بیمار جداگانه ممکن است متفاوت باشد. ما عکس های قبل و بعد از عمل را در وب سایت خود منتشر نمی کنیم و آنها را قبل از مشاوره توزیع نمی کنیم.

 

 افتادگی پلک های بالا و کیسه های پف کرده زیر چشم می تواند شما را مسن تر و خسته تر از آنچه واقعا احساس می کنید نشان دهد، لازم به ذکر هست که بینایی شما را مختل می کند.

درمان افتادگی پلک در تهران یا بلفاروپلاستی ، چربی اضافی، پوست و ماهیچه‌های پلک بالا و پایین را حذف می‌کند تا ظاهری جوان‌تر و پرانرژی به شما بدهد. اگر افتادگی پلک بینایی شما را مختل کند، بیمه شما ممکن است این عمل را پوشش دهد. بلفاروپلاستی را می توان به تنهایی یا همراه با سایر روش های جراحی صورت مانند لیفت صورت یا لیفت ابرو انجام داد.

 

نتایج درمان افتادگی پلک در تهران

بلفاروپلاستی شامل جراحی برای ترمیم افتادگی پلک است. نتایج بر اساس وضعیت فردی شما متفاوت هست.

“آیا لیفت پلک برای من مناسب است؟” “چگونه می توانم کمتر خسته به نظر برسم؟” “چرا من خیلی پیرتر از آنچه احساس می کنم به نظر می رسم؟” اگر تا به حال آن کلمات را به زبان آورده اید، یا کسی را می شناسید که گفته است، تنها نیستید. اینها سوالات رایجی است که بسیاری از مردم با افزایش سن می پرسند

 

روش جراحی پلک در ایران

بلفاروپلاستی با بیهوشی موضعی یا عمومی انجام می شود. عمل جراحی حدود 1 ساعت طول می کشد. بسته به شرایط شما، جراحی ممکن است بر روی پلک های بالایی، پلک های تحتانی یا هر دو انجام شود.

جراح شما علامت های دقیقی روی پوست شما ایجاد می کند تا مشخص کند که کجا و چه مقدار پوست اضافی باید برداشته شود. برش های ریز و ظریف در پلک بالا (در امتداد خط چین) یا پایین (در امتداد خط چین پایین یا داخل پلک پایین) ایجاد می شود. سپس، جراح پوست یا چربی اضافی را برمی دارد یا جابجا می کند، ماهیچه را سفت می کند و برش ها را می بندد.

 

چه زمانی نیاز به جراحی پلک پایین داریم؟

 • زمانی که چروک‌های زیر چشم شما سنتان را بیشتر از سن واقعی شما نشان می‌دهد.
 •  وقتی که پف زیر چشم‌های شما توده‌های برجسته‌ای در زیر پلک‌ها به وجود آورده است.
 • هنگامی که افتادگی پلک باعث شده تا لبه پلک شما پائین‌تر از جای طبیعی خود قرار بگیرد.
 •  زمانی که می‌خواهید چهره زیباتر و باطراوت‌تری داشته باشید.

 

درمان افتادگی پلک در تهران چگونه انجام می شود؟

 • این عمل صورت به صورت سرپایی و تحت بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی با آرامبخشی سبک انجام می شود. بیهوشی عمومی برای راحتی و همکاری بیمار ترجیح داده می شود، زیرا این ناحیه بسیار حساس و ظریف است.
 • برش هایی در پلک های بالا و پایین به دنبال خطوط و چین های طبیعی ایجاد می شود. پوست و گاهي اوقات چربي اضافي برداشته مي شود، پلك پايين حمايت مي شود و برش ها با بخيه بسيار ظريف بسته مي شوند. جراحی برای هر بیمار برای اصلاح مشکل مورد نظر، خواه فقط پوست، پوست و عضله، چربی یا ترکیبی از مداخلات باشد، فردی است.
 • دکتر همیشه پلک پایینی را بلند و سفت می کند تا گرد شدن پلک پایینی ایجاد نشود و پلک پایینی حالت خوبی داشته باشد و ظاهری جوان داشته باشد.
 • در بیمارانی که دارای کیسه های بافت چربی پلک تحتانی هستند و رنگ پوست روی آن خوب است، می توان بلفاروپلاستی Transconjunctival انجام داد. این به این معنی هست که هیچ جای زخم خارجی و برداشتن پوست وجود ندارد. فقط بافت چربی از روی پلک از داخل پلک برداشته می شود.

 

نکات مراقبت از خود بعد از بلفاروپلاستی

بهبودی سریع از درمان افتادگی پلک در تهران تا حدودی به نحوه مراقبت از خود در خانه بستگی دارد. نکاتی برای تسریع روند بازیابی عبارتند از:

 • اگر احساس خستگی می کنید استراحت کنید. خواب کافی به بدن انرژی لازم برای بهبودی می دهد.
 • در چهار یا پنج روز اول تا حد امکان سر خود را بالا نگه دارید. پس از آن، با بالش‌های اضافی، سر را بلند کرده بخوابید.
 • از پزشک خود بپرسید که چه زمانی می توانید رانندگی کنید
 • چشمان شما راحت تر از حالت عادی خسته می شوند، بنابراین استفاده از کامپیوتر و مطالعه را برای حدود یک هفته محدود کنید.
 • به مدت دو هفته از لنزهای تماسی خود استفاده نکنید.
 • به مدت 14 روز از آرایش چشم خودداری کنید تا محصولات وارد برش ها نشوند.
 • دوش گرفتن و شستن موها 24 ساعت پس از جراحی اشکالی ندارد اما آب و شامپو را از برش ها و چشم ها دور نگه دارید.
 • حداقل یک هفته چشم ها را مالش ندهید.
 • به مدت دو هفته هیچ کار سختی از جمله خم شدن انجام ندهید.
 • به مدت دو هفته شنا نکنید و از وان آب گرم استفاده نکنید.
 • اگر به مدت یک سال پس از لیفت پلک، نور خورشید می تابد، از عینک آفتابی استفاده کنید.

بسیاری از پزشکان می گویند بهترین راه برای بهبودی سریع پس از این عمل بالا نگه داشتن سر تا حد امکان برای چند روز است.

درمان افتادگی پلک در تهران برای بیماران مبتلا به افتادگی پوست پلک یا کیسه های زیر چشم یک انتخاب عالی هست. پس از چند هفته بهبودی، دوباره شبیه خودتان خواهید شد و متوجه خواهید شد که چقدر چشمانتان بازتر به نظر می رسد.

 

جراحی مجدد درمان افتادگی پلک چیست؟

درمان افتادگی پلک در تهران (جراحی پلک) یک جراحی بسیار رایج و محبوب برای جوانسازی ظاهر چشم و صورت است. در صورت موفقیت، بیماران اغلب از ظاهر خود بسیار راضی هستند و احساس می کنند که در کل سرحال تر، پرانرژی و جوان تر به نظر می رسند. چشم ها ناحیه مرکزی تمرکز روی صورت هستند، زیرا اغلب یکی از اولین چیزهایی هستند که افراد دیگر هنگام نگاه کردن به شما متوجه آن می شوند. علاوه بر این، چشم ها یکی از حساس ترین مناطق بدن هستند.

به این دلایل، نتایج رضایت بخش پس از درمان افتادگی پلک( جراحی پلک) می تواند کاملا ویرانگر باشد. اگرچه عوارض بزرگ بلفاروپلاستی در مجموع نادر است، متاسفانه، مانند هر جراحی دیگری، ممکن است رخ دهد، حتی اگر جراحی توسط یک جراح ماهر و واجد شرایط انجام شده باشد.

در بیشتر موارد، نتایج نامطلوب می تواند به دلیل ارتباط ناکارآمد یا ناکافی بین جراح و بیمار از نظر انتظارات، برنامه درمانی، انطباق بیمار با دستورالعمل های داده شده و اهداف مورد نظر جراحی باشد. بسیاری از مسائلی که ممکن است پس از عمل بلفاروپلاستی ایجاد شود، با توجه به زمان مناسب و محیط مناسب برای بهبودی بهینه، خود به خود برطرف می شوند. سایر مسائل پیچیده تر، ممکن است نیاز به انجام بلفاروپلاستی مجدد (جراحی پلک تجدید نظر) داشته باشد.

 

آیا جراحی پلک خطراتی دارد؟

جراحی پلک بی خطر تلقی می شود و عوارض جانبی کمی دارد. شایع ترین عوارض جانبی شامل تورم موقت، کبودی، خونریزی و ناراحتی است. خشکی چشم نیز ممکن است در برخی از بیماران رخ دهد یا بدتر شود و درمان این مشکل ممکن است به قطره چشمی دارویی نیاز داشته باشد. نتایج ضعیف عملکردی و زیبایی یکی از جدی ترین نگرانی ها است.

به عنوان مثال، ممکن است پوست بیش از حد برداشته شود و بستن چشم ها در تمام طول مسیر سخت شود. در همین حال، حذف بیش از حد چربی می تواند ظاهری توخالی ایجاد کند که احتمالاً با افزایش سن بدتر می شود. خطرات در دستان جراح بی تجربه که فاقد آموزش مناسب هستند، بیشتر است.

همچنین زمانی که بلفاروپلاستی بر روی کاندیدهای ضعیف انجام می شود، آنها بیشتر شایع می شوند. پلک ها ساختارهای ظریفی هستند و عمل بر روی آنها نیاز به آناتومی مطلوب دارد. دکتر هیلی براون ترسی ندارد که به کسی بگوید وقتی فکر می کند از درمان افتادگیی پلک در تهران سودی نخواهد برد. اگر این اتفاق برای شما افتاد، می‌توانید انتظار داشته باشید که او شما را از طریق برخی از جایگزین‌های بالقوه برای جراحی پلک راهنمایی کند، که ممکن هست شامل درمان‌های لیزری پوست و آرایش باشد.

قبل و بعد از عمل افتادگی پلک

قبل و بعد از عمل افتادگی پلک

بیماران جراحی پلک مجموعه خاصی از دستورالعمل های قبل از عمل را از مطب ما دریافت خواهند کرد. در آماده سازی برای بلفاروپلاستی فوقانی یا تحتانی، ممکن هست از شما خواسته شود:

 • آزمایش آزمایشگاهی یا ارزیابی پزشکی انجام دهید
 • مصرف داروها و مکمل های رقیق کننده خون را قطع کنید
 • سیگار کشیدن و استفاده از محصولات تنباکو را کنار بگذارید
 • دستورالعمل های غذایی را دنبال کنید
 • ترتیبی دهید که یکی از دوستان یا اقوام شما را به خانه برساند

به یاد داشته باشید که این دستورالعمل ها برای ایمنی و رضایت شما در جای خود هستند. آنها نه تنها به جلوگیری از عوارض و عوارض جانبی کمک می کنند، بلکه به اطمینان از نتایج عالی جراحی نیز کمک می کنند

مشاهده نمونه کار های جراحی پلک در اینستاگرام

سن مناسب برای جراحی پلک پایین چند سال است؟

شرط سنی برای جراحی بلفاروپلاستی پلک‌های پایین وجود ندارد. مهم‌ترین شرط برای انجام این عمل جراحی، دارا بودن شرایطی است که نیاز به این عمل را در شما پدیدار ساخته است. شرایطی مانند افتادگی و پف زیر پلک که در سن‌های نه‌چندان بالا هم می‌تواند در افراد روی دهد. اما سن بیشتر کسانی که به این مشکلات پوستی و زیبایی دچار می‌شوند، به‌طور معمول بالای 35 سال است.

 

چه زمانی نباید جراحی پلک انجام دهیم؟

گاهی نیز بعضی افراد دوست دارند تا پلک‌های بالا یا پایین خود را نزد بهترین متخصص جراحی پلک جراحی کنند، اما شرایط لازم برای آن را ندارند. اما چه زمانی نباید جراحی بلفاروپلاستی را انجام دهید؟

* اگر هدف شما برطرف کردن چین‌های اطراف چشم‌هایتان باشد.

* اگر دچار خشکی چشم باشید.

* اگر به عفونت‌های چشمی یا بیماری‌های دیگر چشم مبتلا باشید.

* اگر سیگاری باشید.

* اگر بیماری‌ها یا عفونت‌های شدید داشته باشید.

 

1- جراحی پلک‌های بالا در کلینیک VIP:

پلک‌های بالا بیشترین تاثیر را در زیبایی چهره دارد. به همین دلیل بیشتر افراد داوطلب برای جراحی بلفاروپلاستی در تهران برای جراحی پلک‌ های بالای خود اقدام می‌کنند. این جراحی از جراحی‌های معمول در کلینیک VIP است که هرروزه انجام می‌شود. هدف اصلی و نهایی داوطلبان برای جراحی پلک در تهران، دستیابی به چهره‌ای زیباتر و میدان دیدی بهتر است.

 

2- جراحی پلک‌های پایین در کلینک VIP:

رفع پف زیر پلک‌ها و درمان افتادگی پلک‌های پایین اصلی‌ترین هدف کسانی هست که برای جراحی بلفاروپلاستی پلک‌های پایین به کلینیک VIP مراجعه می‌کنند. این جراحی نیز از جراحی‌های معمول در این کلینیک به شمار می‌رود.

 

3- جراحی هم‌زمان پلک‌های بالا و پایین در کلینیک VIP:

برخی از مراجعان نیز داوطلب جراحی هم‌زمان پلک‌‌های بالا و پایین خود هستند تا دو بار رنج جراحی را تحمل نکنند. در جراحی هم‌زمان پلک‌های بالا و پایین، به‌طور معمول ابتدا پلک‌های بالا، و سپس پلک‌های پایین مورد عمل جراحی قرار می‌گیرند. طبیعی است زمان جراحی پلک‌های بالا و پایین بیشتر از موارد قبلی به درازا می‌کشد.

اما جراحی موفقیت‌آمیز پلک‌ها به چند عامل مهم بستگی دارد.

 

کاری که باید برای درمان افتادگی پلک در تهران بکنید:

در انتها قبل از شروع بلفاروپلاستی به عنوان “درمان افتادگی پلک در تهران” از شما خواسته می­شود مصرف وارفارین، آسپرین، ایبوپروفن، ناپروکسن و هر دارو یا مکمل گیاهی دیگر که ممکن است سبب افزایش خونریزی شود را متوقف کنید.

از پزشک خود بپرسید که چه مدت قبل از جراحی نیاز به قطع مصرف این داروها دارید. فقط داروهای مورد تایید جراح خود را مصرف کنید.

چند هفته قبل از جراحی بلفاروپلاستی به عنوان درمان افتادگی پلک در تهران، سیگار را ترک کنید. سیگار کشیدن می­تواند توانایی شما را برای بهبودی پس از جراحی کاهش دهد.

به خاطر داشته باشید که درمان افتادگی پلک در تهران در کلینیک VIP معمولا به شکل سرپایی انجام شده و شما در همان روز مرخص می­شوید. ترتیبی دهید که یکی از نزدیکانتان شما را به محل جراحی بیاورد و برگرداند. همچنین برنامه ریزی کنید که کسی برای اولین شب پس از بازگشت به خانه در کنار شما بماند.

بلفاروپلاستی پلک بالا در تهران روش قطعی درمان افتادگی پلک

بلفاروپلاستی پلک بالا در تهران روش قطعی درمان افتادگی پلک

سوال و جواب­های رایج:

آیا بلفاروپلاستی توسط بیمه پوشش داده می­شود؟

پوشش بیمه احتمالا به این بستگی دارد که آیا جراحی شرایطی را که بینایی را مختل می­کند ترمیم می­کند یا خیر. اگر جراحی فقط برای بهبود ظاهر چشم باشد، احتمالاً هزینه آن توسط بیمه پوشش داده نمی­شود. در نظر داشته باشید که بلفاروپلاستی پلک پایین تقریباً همیشه فقط به دلایل زیبایی انجام می­شود.

 

آیا بلفاروپلاستی درمان قطعی افتادگی پلک است؟

بلفاروپلاستی یکی از بهترین روش­های درمان افتادگی پلک در تهران، ایران و تمام جهان است. با این وجود ممکن است عوارضی وجود داشته باشد. همچنین درصد کمی از افراد ممکن است نیاز به جراحی مجدد داشته باشند.

این نوع عمل جراحی به خودی خود بدون بازگشت هست. با این وجود اگر در سنین پایین انجام شود، از آنجا که با افزایش سن به طور طبیعی پوست می­افتد و افتادگی ایجاد می­شود، ممکن است در سنین بالا دوباره نیاز به جراحی باشد.

نتایج معمولاً بین 5 تا 7 سال باقی خواهند ماند. بلفاروپلاستی پلک پایین به ندرت نیاز به تکرار دارد. اگر متوجه شدید که پلک‌هایتان به مرور زمان دوباره شروع به افتادگی می‌کنند، ممکن است به جای جراحی مجدد درمان افتادگی پلک در تهران، از لیفت ابرو سود ببرید.

بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی

هزینه بلفاروپلاستی چقدر است؟

قیمت بلفاروپلاستی برای درمان افتادگی پلک در تهران، ایران و نقاط مختلف جهان متفاوت است. این هزینه شامل موارد زیر است:

 

 • حق الزحمه جراح
 • هزینه­های بیمارستان یا مرکز جراحی
 • هزینه­های بیهوشی
 • نسخه­های دارویی
 • آزمایش­های پزشکی

نوع کلینیک و کیفیت خدماتی که ارائه می­دهد و استاندارد­ها اهمیت زیادی در میزان هزینه دارند. با این وجود چون این یک عمل حساس هست باید دقت داشته باشید که کیفیت کار و هزینه را فدای قیمت نکنید.

درمان افتادگی پلک در تهران در کلینیک زیبایی VIP قیمت و کیفیت را تا حد امکان متعادل کرده و خدماتی درخور را به مراجعین ارائه می­دهد.

 

افتادگی پلک از چه سنی رخ می­دهد؟

بیشتر موارد افتادگی پلک به دلیل افزایش سن است و هیچ بیماری دخیل نیست. در این حالت افتادگی معمولا از سن چهل سالگی شروع شده و به تدریج زیاد می­شود. با این حال برخی از افراد با افتادگی پلک به دنیا می­آیند. همچنین برخی از بیماری­ها مانند میاستنی گراو و همچنین توده­های سرطانی و سکته مغزی می­تواند سبب ایجاد افتادگی شود.

 

چرا انتخاب کلینیک VIP برای درمان افتادگی پلک؟

کلینیک زیبایی VIP یکی از کلینیک­های مجهز برای درمان افتادگی پلک در تهران است. این کلینیک تحت نظر دکتر نصیری و دکتر خوانساری اداره می­شود و خدمات مختلف زیبایی را ارائه می­دهد.

دستگاه­های پیشرفته، تجهیزات مدرن، پرسنل آموزش دیده و پزشکان متخصص از جمله اموری هستند که این مرکز را به به عنوان یکی از مراکز خوب برای درمان افتادگی پلک در تهران کاندید می­کنند.

ما فن زیبا سازی را با علم ترکیب کرده­ایم و زیبایی را به شکل علمی برای مراجعین خود به ارمغان می­آوریم.

بلفاروپلاستی یک از درمان­های حساساسی است که علاوه بر جنبه زیبایی می­تواند برای درمان افتادگی پلک در تهران و سایر نقاط جهان استفاده شود. ما به شما کمک می­کنیم تا علاوه بر بازگشت زیبایی مشکلاتی بینایی در ارتباط با این عارضه را برطرف کنید.

سخن آخر

افتادگی پلک یا پتوز معمولا در سنین بالای چهل سال رخ می­دهد. با این وجود ممکن است به دلیل بیماری­های مادرزادی، مسائل ژنتیکی، سکته و یا تومور حتی از بدو تولد وجود داشته باشد. بوتاکس نیز می­تواند به افتادگی پلک منجر شود.

قطعی ترین درمان افتادگی پلک در تهران و در تمام جهان بلفاروپلاستی است. در این جراحی عضلات بالابرنده پلک اصلاح می­شوند و همچنین چربی و بافت­های اضافی خارج می­شود.

درمان افتادگی پلک در تهران و سایر نقاط جهان شامل موارد دیگری از جمله عصای پتوز و ورزش‌های خاصی هم هست که بیشتر در مواردی مثل افتادگی پلک ناشی از بوتاکس یا زمانی که امکان جراحی نیست تجویز می­شود.

کلینیک زیبایی VIP یکی از کلینیک­های پیش­قدم در درمان افتادگی پلک در تهران است. ما به شما کمک می­کنیم تا تحت نظر متخصص سلامت پلک و زیبایی خود را باز یابید. برای اطلاعات بیشتر در زمینه با ما در کلینیک VIP تماس بگیرید.

برای شروع عکس خود را در واتس آپ برای ما ارسال کنید تا مشاوران ما شما را راهنمایی کنند که آیا شما کاندید مناسب “بلفاروپلاستی” هستید یا خیر.*

واتساپ