چشم‌ها اثرگذارترین اعضای بدن ما هستند. با چشم‌ها می‌توان دیگران را تأیید کرد، به آنها اظهار محبت کرد، با دیگران گفت‌وگو کرد، و به‌عبارتی می‌توان ارتباطی موثر با دیگران برقرار کرد. گاهی دریچۀ همین چشم‌ها که از اصلی‌ترین اعضای بدن ما هستند، در اثر بالا رفتن سن یا مسائل دیگری دچار افتادگی می‌شوند. این ناهنجاری روی زیبایی چشم‌ها تاثیر زیادی می‌گذارد و از میزان تاثیرگذاری آنها کم می‌کند. اینجا هست که این پرسش برای بسیاری مطرح می‌شود که آیا رفع افتادگی پلک در تهران بدون عمل جراحی امکان‌پذیر هست؟

 

خبر خوب این هست که روش‌های غیرجراحی هم برای درمان افتادگی پلک وجود دارد. با کلینیک زیبایی VIP همراه باشید تا نگاهی به علت‌های افتادگی پلک داشته باشیم. پس از آن نیز روش‌های غیرجراحی در درمان افتادگی پلک را بررسی کنیم.

 

جوانی دوباره با بلفاروپلاستی

جوانی دوباره با بلفاروپلاستی

 

افتادگی پلک از چند سالگی رخ می‌دهد و علت آن چیست؟

افتادگی پلک در هر سنی ممکن هست  اتفاق بیفتد. این ناهنجاری می‌تواند مادرزادی باشد، در اثر ضربه و تصادف به وجود آمده باشد یا به‌ دلیل بالا رفتن سن ایجاد شده باشد. به این ترتیب افراد در هر سنی می‌توانند با این مشکل روبه‌ رو شوند. علت‌های افتادگی پلک بسیار و متفاوتند امروز در کلینیک  VIPبا هم به بررسی این موضوع می پردازیم.

 

جهت مشاوره رایگان و تماس کارشناسان ما با شما لطفا فرم زیر را پر کنید

 

علت افتادگی پلک در افراد مختلف موارد:

* افتادگی پلک مادرزادی:

افتادگی پلک در بعضی افراد، مادرزادی هست. در این‌گونه موارد، یک یا هر دو چشم نوزادان به‌دلایل مختلف ژنتیک یا استفاده مادر از بعضی داروها دچار این ناهنجاری می‌شود. رفع افتادگی پلک در تهران بدون عمل جراحی در بعضی از این نوزادان تنها با عمل جراحی درمان می‌شود.

 

شماره تماس: 09120634472

البته گاهی هم مقدار افتادگی آن‌قدر زیاد نیست که مشکلی در دید کودک به وجود آورد. در این‌طور مواقع می‌توان تا بزرگ شدن کودک صبر کرد و بعد به درمان افتادگی پلک او پرداخت.

 

* افتادگی پلک در اثر ضربه:

ضربه‌هایی که در مسابقه‌های ورزشی، دعواها، حادثه‌ها و تصادف‌های رانندگی به چشم افراد وارد می‌شود هم می‌توانند از عوامل پدیدآورنده افتادگی پلک باشند. این اتفاق در هر سنی برای افراد روی می‌دهد.

 

* افتادگی پلک در اثر بیماری‌های مختلف:

بعضی از بیماری‌ها، مانند بیماری ضعف یا فلج ماهیچه‌ها، پرکاری تیروئید، سکته مغزی، سردردهای خوشه‌ای و برخی بیماری‌های دیگر هم از عوامل پدیدآورنده افتادگی پلک هستند.

* افتادگی پلک در اثر بالا رفتن سن:

افتادگی پلکی که در اثر بالا رفتن سن برای فرد به وجود می‌آید، به‌طور معمول بعد از سن 30 سالگی روی می‌دهد. برای رفع افتادگی پلک در تهران بدون عمل جراحی در این سن روش‌های مختلفی، شامل روش‌های جراحی و روش‌های غیرجراحی، معمول هست.

 

رفع افتادگی پلک در تهران بدون عمل جراحی :

غیر از روش جراحی پلک‌ها، روش‌های دیگری هم برای درمان افتادگی پلک وجود دارد. البته برای انتخاب هرکدام از این روش‌های درمانی بهتر هست با پزشک خود مشورت کنید. پزشک متخصص زیبایی با بررسی دلیل و مقدار افتادگی پلک‌ها، بهترین روش درمانی را برای شما تجویز می‌کند.

 

روش‌های غیرجراحی در رفع افتادگی پلک:

روش‌های گوناگونی برای درمان افتادگی پلک وجود دارد:

 

1- رفع افتادگی چشم با بوتاکس:

در درمان افتادگی پلک با بوتاکس، سم بوتولینوم به ماهیچه‌های بالای ابرو، و همچنین ماهیچه‌های حلقوی دور چشم تزریق می‌شود. با از کار افتادن این ماهیچه‌ها که باعث افتادگی پلک شده‌اند، پلک بالاتر می‌رود و افتادگی آن برطرف می‌شود.

2- استفاده از کرم‌های چشمی:

بعضی کرم‌های دور چشم با لیفت کردن و کشیدگی پلک‌ها تا حدودی در درمان افتادگی آنها تاثیرگذارند. کرم‌های لیفت‌کننده لایه‌ای روی پلک تشکیل می‌دهند و پس از خشک شدن، به آرامی پلک را بالا می‌کشند. در نتیجه چشم‌ها بهتر و زیباتر نشان داده می‌شوند. استفاده از این کرم‌ها باید به‌صورت مداوم باشد.

 

3- رفع افتادگی پلک با تزریق ژل:

تزریق ژل از نمونه روش‌های زودبازده در رفع افتادگی پلک در تهران بدون عمل جراحی هست. تزریق ژل کمک می‌کند تا پوست افتاده پلک پر شود و بالاتر رود. به این ترتیب چشم‌ها بازتر می‌شوند و زیبایی آنها بیشتر به نظر می‌آید. درمان با تزریق ژل در چند دقیقه انجام می‌شود و پس از آن پزشک با ماساژ دادن پلک، به فر‌م‌دهی ژل می‌پردازد تا نتیجه مورد نظر به دست بیاید.

 

4- هایفوتراپی:

فناوری هایفوتراپی به تحریک عوامل بازسازی‌کننده در پوست می‌پردازد. در این تکنیک از امواج صوتی متمرکز یا اولتراسوند استفاده می‌شود. با هدف قرار گرفتن بافت‌های عمیق زیرپوستی، آنها تحریک و فعال می‌شوند. هایفوتراپی با تحریک این سلول‌های زیرپوستی، باعث تولید کلاژن و در نتیجه، لیفت کردن یا سفت کردن پوست می‌شود.

 

5- رفع افتادگی پلک با لیزر CO2 فرکشنال:

لیزر فرکشنال روی چروک‌های دور و بر چشم تاثیر می‌گذارد و کلاژن‌ های فرسوده پوست را تخریب می‌کند. در اثر این تخریب، راه برای ساخت کلاژن‌های جدید باز می‌شود و نتیجۀ این کار به کم شدن چروک‌ها منتهی می‌شود. کم شدن چروک‌های دور چشم، سفت‌تر و کوتاه‌تر شدن پلک‌ها را در پیش دارد. این مسئله نیز چشم‌ها را بازتر می‌کند و افتادگی پلک را بهبود می‌بخشد.

 

فرایند درمان افتادگی پلک با لیزر نیاز به حدود 15 دقیقه زمان دارد. البته برطرف شدن کامل عوارض آن که قرمزی پوست است، ممکن هست تا 10 روز طول بکشد.

6- رفع افتادگی پلک با روش لیفت با نخ:

رفع افتادگی پلک در تهران بدون عمل جراحی از راه لیفت با نخ هم امکان‌پذیر هست. روش لیفت با نخ به تحریک کلاژن‌های پوستی می‌پردازد. تحریک سلول‌های پوست و تولید کلاژن‌های جدید پلک‌ها را سفت‌تر می‌کند و آنها را به بالا می‌کشد. لیفت با نخ با زدن برش‌های ریز روی پلک انجام می‌شود و پس از پایان کار، این برش‌ها بخیه می‌شوند. این روش درمانی در کلینیک پزشکان انجام می‌شود و روند درمان آن به کمتر از یک ساعت زمان نیاز دارد.

 

 

7- لیفت پلک با روش پلاسماتراپی:

در رفع افتادگی پلک در تهران بدون عمل جراحی به روش پلاسماتراپی از دستگاهی به نام پلکسر پلاس استفاده می‌شود. این روش درمانی در درمان پلک‌های افتاده، چروک‌های زیر چشم، چروک‌های پنجه کلاغی، لکه‌های پیری و موارد مختلف دیگری هم مورد استفاده قرار می‌گیرد. دستگاه پلکسر پلاس از پلاسما برای درمان این مشکل پوستی استفاده می‌کند. پلاسما گازی یونیزه شده و پرانرژی هست. این ماده به حالت چهارم ماده، غیر از مایع، جامد و گاز معروف هست.

 

لیفت پلک‌ها با روش پلاسماتراپی نیاز به برش زدن پلک ندارد و درمانی سرپایی هست. در این روش درمانی، لایه پوستی یا اپیدرم اضافه روی پلک از حالت جامد به گاز تبدیل می‌شود و از بین می‌رود. در نتیجۀ این کار، پوست پلک جمع شده، کوتاه‌تر می‌شود. سیستم پلاسماتراپی با لیزردرمانی و هایفوتراپی متفاوت هست و می‌توان گفت مدرن‌تر و پیشرفته‌ تر از دو روش پیشین هست.

 

در روند درمان پلاسماتراپی، لایه اضافه و چربی زیر پلک از بافت پوستی حذف می‌شود. در این روش درمانی، فرد کمتر با قرمزی و کبودی طولانی‌مدت پوست، گوشت اضافه و عوارض دیگر روبه‌رو می‌شود. پلاسماتراپی درمانی سرپایی است و عوارض خاصی هم ندارد، اما ممکن هست نیاز به بیش از یک جلسه درمان داشته باشد.

 

8- انجام حرکت‌های ورزشی:

بعضی از حرکت‌های ورزشی هم می‌توانند به بهبود یا درمان افتادگی پلک‌ کمک کنند، یا نقش پیشگیری داشته باشند. ورزش‌های یوگای صورت، پلک‌ها و پیشانی یکی از این راه‌های درمانی هستند که در صورت استمرار می‌توانند شما را به نتیجه نسبی برسانند.

 

9- رفع افتادگی پلک با داروهای گیاهی:

بعضی از گیاهان مانند چای سبز، زنجبیل، بابونه، ژل آلوئه ورا و مواد دیگر در درمان افتادگی پلک موثر هستند. البته دستور استفاده از هرکدام از این مواد متفاوت است و باید راه آن را بدانید.

مشاهده نمونه کار های جراحی پلک در اینستاگرام

10- روغن‌های گیاهی:

روغن‌ های گیاهی هم تاثیر خوبی در درمان افتادگی پلک نشان داده‌اند. روغن‌هایی مانند روغن زیتون، روغن بادام و ترکیب روغن درخت چای و روغن نارگیل هم در درمان این ناهنجاری تأثیر داشته‌اند.

 

11- خوراکی‌های موثر در رفع افتادگی پلک در تهران بدون عمل جراحی:

بعضی از خوراکی‌ها با داشتن مواد لازم برای بازسازی و ترمیم پوست، نقش خوبی در درمان افتادگی پلک نشان داده‌اند. از نمونه این میوه‌های پرخاصیت می‌توانیم به انگور اشاره کنیم.

 

12- قطره چشمی برای درمان افتادگی پلک:

برخی قطره‌های چشمی تأییدشده نیز با اثرگذاری روی ماهیچه‌های پلک، باعث بالا رفتن پلک‌ها و بازتر شدن چشم در اندازه یک تا دو میلی‌ متر می‌شوند. البته استفاده از این قطره‌ها باید زیر نظر پزشکان متخصص و فقط با دستور آنها صورت بگیرد.

 

جهت مشاوره رایگان و تماس کارشناسان ما با شما لطفا فرم زیر را پر کنید

 

پرسش‌های متداول:

1- آیا روش‌های غیرجراحی رفع افتادگی پلک نتیجه‌ بخش است؟

درمان افتادگی پلک با روش‌های غیر جراحی به چند نکته مهم بستگی دارد. نکته اول مقدار افتادگی پلک است. پس از آن سن بیمار مهم است. نکته سوم انتخاب روش غیرجراحی است. در آخر هم مداومت و پیگیری فرد در دنبال کردن روش‌هایی مانند استفاده از ماسک‌ها و ورزش‌های صورت است.

2- بهترین روش درمان افتادگی پلک چیست؟

بهترین روش درمان افتادگی پلک برای هرکسی با دیگری متفاوت هست. بهترین روش را پزشک پس از دیدن پلک‌های بیمار می‌تواند تشخیص دهد. البته در افتادگی‌های کم و غیرمحسوس بسیاری از روش‌های درمان خانگی هم می‌توانند موثر باشند.

3- عمل جراحی درمان افتادگی پلک چیست و چگونه است؟

عمل جراحی درمان افتادگی پلک بلفاروپلاستی نام دارد. این جراحی نیازی به بیهوشی ندارد، اما نیاز به یکی دو روز استراحت و دوری از عوامل التهاب‌زا و آلودگی دارد.

 

سخن پایانی:

همان‌طور که اشاره شد، رفع افتادگی پلک در تهران بدون عمل جراحی از راه‌های زیادی امکان‌پذیر هست. اما پرسش مهمی که برای بسیاری از شما مطرح می‌شود این هست که کدام روش درمانی برای درمان افتادگی پلک‌ من بهتر است؟ پاسخ این پرسش را تنها متخصصان کارآزموده و باتجربه می‌توانند به شما بدهند. پزشکان ما با دانستن سن، دلیل افتادگی پلک، مقدار افتادگی پلک و دیدن صورت شما بهترین راه درمانی برای شما را معرفی می‌کنند.

 

برای شروع عکس خود را در واتس آپ برای ما ارسال کنید تا مشاوران ما شما را راهنمایی کنند که آیا شما کاندید مناسب “بلفاروپلاستی” هستید یا خیر.*

واتساپ