جراحی پلک یا بلفاروپلاستی دو کارکرد مهم دارد. اولین کارکرد بلفاروپلاستی برطرف ساختن افتادگی پلک برای کسانی هست که به‌طور مادرزادی یا در اثر حوادث مختلف دچار این مشکل شده‌اند. در این گروه از کودکان یا افراد بزرگ‌سال، افتادگی پلک جلوی دید خوب و واضح آنها را می‌گیرد. اما گروه دومی که تمایل به جراحی پلک نشان می‌دهند، کسانی هستند که در اثر بالا رفتن سن یا عوامل دیگر دارای نوعی از افتادگی پلک شده‌اند که تاثیری در بینایی آنها ندارد.

در واقع کارکرد جراحی پلک‌ها برای این گروه از افراد فقط زیبایی هست. البته فرقی نمی‌کند هدف شما از جراحی پلک، دید بهتر یا زیبایی بیشتر باشد؛ در هر صورت کلینیک VIP در تمام مراحل این جراحی، همراه شما هست.

جراحی پلک یا بلفاروپلاستی چیست؟

جراحی پلک نوعی عمل ترمیمی و زیبایی هست که می‌تواند به‌طور جداگانه روی پلک‌های بالا و پایین ‌صورت بگیرد. بیشتر داوطلبان جراحی پلک در تهران تمایل دارند تا افتادگی و پف پلک‌های بالای آنها برطرف شود. برخی نیز با جراحی پلک‌های پایین،برای رفع افتادگی و پف پلک، و همچنین چروک‌های زیر آن اقدام می‌کنند. جراحی‌های پلک‌های بالا و پائین در کلینیکVIP با توجه به درخواست شما، ممکن هست جداگانه، یا به همراه هم صورت بگیرد.

جهت مشاوره رایگان کلینیکVIP و تماس کارشناسان ما با شما لطفا فرم زیر را پر کنید

انواع جراحی پلک:

نکته‌های مختلفی درباره جراحی پلک‌های بالا و پایین وجود دارد که به بررسی آنها می‌پردازیم.

عکس نتیجه بلفاروپلاستی

عکس نتیجه بلفاروپلاستی

1- جراحی پلک بالا:

با بالا رفتن سن، روند پیر شدن پوست آغاز می‌گردد. از عوارض بالا رفتن سن، کم شدن ترشح مواد ترمیم‌کننده پوست مانند کلاژن هست. کمبود کلاژن در پوست بدن باعث شل شدن و افتادگی پوست می‌شود. چهره انسان که همواره در معرض تابش آفتاب و عوامل دیگر قرار دارد، بیشتر در معرض این آسیب‌ها قرار می‌گیرد. فرایند بالا رفتن سن، به همراه تابش آفتاب و عوامل دیگر پوست صورت را از حالت اولیه خود خارج می‌کند. در نتیجه، پوست خاصیت ترمیم و جوان‌سازی خود را از دست می‌دهد. این مسئله در ابتدا خود را دوروبر چشم‌‌ها نشان می‌دهد و پس از آن کم‌کم بقیه بخش‌های چهره را نیز درگیر می‌کند.

شماره تماس: 09120634472

به این ترتیب پوست پلک‌های بالا کم‌کم دچار شل شدن و افتادگی می‌شود. گاهی نیز افتادگی پلک‌ها به‌اندازه‌ای هست که تا حدودی جلوی دید افراد را هم می‌گیرد. گاهی نیز توده‌های چربی که عامل جداکننده بین چشم‌ها و جمجمه انسان هستند، در زیر پلک‌‌ها جمع شده، پف بالای پلک‌ها را تولید می‌کنند. بازسازی همه این موارد و بازگرداندن پلک‌ها به حالت طبیعی و پیشین خود نیاز به جراحی بلفاروپلاستی در تهران دارد.

 

* تاثیرات جراحی پلک بالا در چهره چیست؟

1- برطرف شدن افتادگی و چروک روی پلک‌های بالا:

برای بسیاری از مردم افتادگی پلک‌های بالا و چروک آنها اصلی‌ترین دلیل جراحی بلفاروپلاستی در تهران هست. جراحی پلک‌ های بالا در درجه اول افتادگی و چروک‌های پشت پلک را برطرف می‌کند. در نتیجۀ این کار، پلک‌ها از حالت افتادگی و چروک‌خوردگی به حالت کشیدگی و جوانی تغییر می‌کنند.

2- برطرف شدن پف پشت پلک‌های بالا:

دومین کارکرد جراحی پلک در تهران، خارج کردن چربی و مایعات جمع‌شده در زیر پوست پلک‌های بالاست. در نتیجۀ این کار، پف پلک‌های بالا برطرف می‌شود.

3- جوان‌سازی و زیبایی چهره:

دو عامل بالا بیشتر در راستای دستیابی به گزینه سوم، یعنی جوانی، شادابی و زیبایی هست.

4- میدان دید بهتر:

برای کسانی که افتادگی پلک تا حدودی جلوی دیدشان را گرفته هست، رقم زدن میدان دید بهتر از مهم‌ترین نتایج این عمل جراحی هست.

* چه زمانی نیاز به جراحی پلک بالا داریم؟

 •  زمانی که افتادگی پلک‌های بالا اندکی روی قرنیه شما را گرفته و دید شما را مختل کرده هست.
 •  هنگامی که افتادگی پلک‌های شما باعث شده تا پوست پلک‌های بالا روی مژه کشیده شوند.
 •  وقتی که پف پشت پلک‌های شما حالت طبیعی و زیبایی چهره شما را گرفته باشند.
 •  زمانی که چروک‌های زیاد پلک‌های شما، آنها را از حالت طبیعی خارج کرده باشد.
 •  زمانی که باز کردن کامل چشم‌ها برای شما سخت شده باشد.

سن مناسب برای جراحی پلک بالا چند سال است؟

هیچ محدودیت سنی برای جراحی بلفاروپلاستی در تهران وجود ندارد. بسیاری از افرادی که نیاز به این جراحی دارند، کودکانی هستند که به‌صورت مادرزادی دچار بلندی و افتادگی پلک هستند. اما کسانی که به‌دلیل بالا رفتن سن به سمت این جراحی در کلینیکVIP رو می‌آورند، به‌طور معمول بیشتر از 35 سال سن دارند.

جراحی بلفاروپلاستی در تهران

جراحی بلفاروپلاستی در تهران

روند جراحی پلک بالا چگونه است؟

برای جراحی پلک در تهران، از زمان مراجعه به دکتر تا پایان عمل جراحی چند مرحله پیش روی شما هست.

1- معاینه و پرسش درباره وضعیت سلامتی شما:

نخستین مرحله در جراحی پلک، پذیرش شما در کلینیکVIP و معاینه چشم‌ها و پلک‌های شما به‌وسیله بهترین متخصص جراحی پلک هست. در این جلسه، پلک‌های شما به‌صورت دقیق معاینه می‌شوند و متخصص جراحی از شما درباره وضعیت سلامتی و مشکلات جسمی‌تان سوال می‌پرسد. پرسش‌هایی درباره خشکی چشم، فشار خون، بیماری‌های مربوط به تیروئید، دیابت، گلوکوم و انواع آلرژی‌ها که در روند جراحی اهمیت دارند.

در همین جلسه از داروهایی که مصرف می‌کنید، ویتامین‌ها و همچنین مکمل‌های دارویی از شما سوال می‌شود. اگر سیگاری هستید یا قلیان می‌کشید هم موارد مهمی هست که باید مشخص شود. مصرف الکل نیز می‌تواند روی نتیجه جراحی تاثیر منفی داشته باشد. این مورد هم در این جلسه از شما پرسیده می‌شود.

2- پرسش درباره انتظارات شما از این جراحی و توضیح نتیجه واقع‌بینانه آن:

نکته دیگری که برای پزشک متخصص دارای اهمیت زیادی میباشد، توقع شما از این جراحی هست. شما باید انتظاری که از این جراحی دارید را با پزشک در میان بگذارید و پزشک هم با توجه به خواسته شما، نتیجه‌های احتمالی جراحی را برای شما توضیح دهد.

گاهی انتظارات شما از این عمل به‌طور کامل قابل دستیابی هست. اما گاهی نیز ممکن هست توقعی از این جراحی داشته باشید که دستیابی به آن به‌صورت کامل امکان‌پذیر نباشد.

3- انجام آزمایش‌های مختلف روی چشم‌ها و پلک‌های شما:

در مرحله بعد، بهترین متخصص جراحی پلک در کلینیکVIP آزمایش‌های مختلفی را روی چشم‌ها و پلک‌های شما انجام می‌دهد:

* تست فیزیکی:

بخشی از آزمایش‌های فیزیکی شامل تست‌های مختلف در زمینه تولید اشک هست. بخش دیگری هم به اندازه‌گیری پلک‌های شما اختصاص پیدا می‌کند.

* تست بینایی:

در این جلسه، میدان دید شما هم مورد بررسی قرار می‌گیرد.

* عکاسی از پلک‌ها:

مرحله بعد عکاسی از چهره و پلک‌های شما هست. از چشم‌های شما در زاویه‌های مختلف عکس گرفته می‌شود. این عکس‌ها در نبود شما وضعیت جراحی را برای پزشک روشن می‌کند. همچنین پس از جراحی، با چشم‌های جراحی‌شده و بهبودیافته شما مقایسه می‌شود. مقایسه‌ای که مقدار موفقیت عمل جراحی را مشخص می‌کند.

* مهیا کردن مقدمات پیش از عمل جراحی:

در این جلسه پزشک از شما می‌خواهد تا مصرف برخی از داروها را در فاصله مشخصی از عمل جراحی کنار بگذارید. همچنین اگر ترک داروی شما ممکن نباشد، جایگزین‌هایی برای آنها تعیین می‌کند. داروهایی که مصرف آنها باید قطع شود، مواردی هستند که می‌توانند خطر خون‌ریزی پس از جراحی را به دنبال داشته باشند. داروهایی مانند آسپیرین، ایبوپروفن و هر داروی دیگری که بتواند نتیجه این عمل جراحی را با خطر روبه‌رو کند.

همچنین از دیگر مقدمات این عمل جراحی، ترک سیگار و هرگونه دخانیات در مدت مشخصی پیش از عمل جراحی هست.

4- مشخص شدن زمان جراحی:

پس از انجام همه این مقدمات، زمان عمل جراحی مشخص می‌شود.

5- جراحی بلفاروپلاستی پلک بالا:

روند جراحی بلفاروپلاستی در تهران مراحل مختلفی دارد:

* بیهوشی عمومی یا بی‌حسی:

نخستین مرحله جراحی بلفاروپلاستی پلک بالا، بیهوشی عمومی یا بی‌حسی هست. بیشتر جراحی‌های بلفاروپلاستی با بی‌حسی انجام می‌شوند. فقط در بعضی از جراحی‌ها که پزشک متخصص صلاح بداند، به بیمار بیهوشی عمومی داده می‌شود. در این صورت حضور پزشک بیهوشی در زمان عمل جراحی ضروری هست.

انجام بلفاروپلاستی با بی حسی

انجام بلفاروپلاستی با بی حسی

* برش پلک بالا:

اکنون نوبت به برش زدن روی پلک‌های شما می‌رسد. متخصص جراحی پلک در تهران برش پلک را روی بخشی از پلک شما می‌زند که پس از جراحی، و در زمان باز بودن چشم‌های شما دیده نشود. این برش باید لای چین پلک پنهان شود.

* انجام تغییرات پلک به دست جراح:

در این مرحله چند تغییر مهم و اساسی روی پلک‌های بالای شما انجام می‌شود:

* پوست اضافه پلک از آن جدا می‌شود. مقدار برداشت پوست پلک تنها به‌اندازه‌ای هست که افتادگی آنها برطرف شود. اما اگر کوتاه شدن پلک‌ها حتی به‌اندازه یک میلی‌متر بیشتر از اندازه درست آن باشد، بیمار دچار کوتاهی پلک خواهد شد. کوتاهی پلک پیامدهای مختلفی مانند خشکی چشم و نقص در بینایی به دنبال دارد.

* تغییر دیگری که باید در پلک‌های بالا داده شود، برطرف شدن پف آنهاست. این کار با خارج شدن چربی و مایعات جمع‌شده در پشت پلک‌‌ها صورت می‌گیرد.

* تغییری هم باید در ماهیچه‌های پلک بالا انجام شود. اکنون باید ماهیچه‌هایی که از جای خود خارج شده‌اند، سر جای خود قرار گیرند یا از بافت پلک خارج شوند.

* بخیه پلک‌ها یا بستن آنها با روش‌های دیگر:

پس از انجام همه این مراحل، پلک‌ها بخیه می‌شوند. نخ بخیه پلک‌ها ممکن هست از نوع جذبی یا معمولی باشد. نخ‌های جذبی نیازی به کشیدن ندارند، اما نخ‌های معمولی چند روز بعد باید کشیده شوند. گاهی نیز با روش‌های دیگری مانند چسب پلک یا لیزر، پلک‌ها به هم چسبانده می‌شوند.

6- پس از جراحی بلفاروپلاستی پلک بالا:

پس از جراحی بلفاروپلاستی در تهران احساس مختلفی را تجربه خواهید کرد:

* در پلک‌های خود احساس سفتی و کشیدگی خواهید داشت.

* درد هم حسی طبیعی هست که پس از هر جراحی برای شما پیش خواهد آمد. پزشک برای شما مسکن‌هایی تجویز می‌کند و بهترین حالت برای پیشگیری از درد این هست که قبل از شروع درد، خوردن مسکن را شروع کنید. بهتر هست دو تا پنج روز پس از جراحی پلک در تهران مسکن بخورید.

* خشکی چشم و ناراحتی‌های مختلف و جزئی چشم هم مواردی طبیعی هستند که تا یکی دو هفته پس از جراحی بلفاروپلاستی بهبود پیدا می‌کنند.

* پلک‌ها دچار تورم و کبودی می‌شوند که توصیه‌هایی برای پیشگیری یا کاستن آن به شما می‌شود. گذاشتن کمپرس آب سرد از نمونه اقداماتی هست که برای رفع تورم و کبودی صورت می‌گیرد. کبودی و تورم ممکن هست دو تا سه هفته ادامه پیدا کند، اما پس از آن، بهبودی کامل شما در راه هست.

* خانم‌ها حدود 10 روز پس از جراحی بلفاروپلاستی می‌توانند آرایش کنند.

7- عوارض جراحی بلفاروپلاستی پلک بالا:

جراحی پلک‌ های بالا عوارض مختلفی دارد که برخی از آنها معمول و طبیعی، و برخی نیز غیرمعمول هستند. در صورت سپردن جراحی پلک‌های خود به دست افراد غیرمتخصص ممکن هست با عوارض غیرمعمول این جراحی روبه‌رو شوید.

عوارض طبیعی جراحی بلفاروپلاستی پلک بالا:

از عوارض طبیعی بلفاروپلاستی پلک بالا به موارد مختلفی می‌توانیم اشاره کنیم:

 • ورم کردن پلک‌ها و کبودی آنها که تا یکی دو هفته پس از عمل جراحی بهبود می‌یابد.
 • درد در چشم‌ها و پلک‌ها که نتیجه برش‌ها و دست‌کاری چشم‌ها هست و پس از دو سه روز برطرف می‌شود.
 • خشکی و سوزش چشم که تا چند روز پس از عمل جراحی پلک در تهران طبیعی هست و نباید ادامه‌دار باشد.
 • پلک زدن سخت و ریزش اشک نیز از پیامدهای طبیعی جراحی هست و ممکن هست تا چند روز ادامه داشته باشد.
 • تاری دید از معمول‌ترین عوارض جراحی بلفاروپلاستی در تهران هست و ممکن هست تا یکی دو روز ادامه داشته باشد.
 • دوبینی در ساعت‌های اولیه پس از عمل جراحی، از پیامدهای طبیعی این جراحی محسوب می‌شود، اما نباید ادامه داشته باشد.
 • حساسیت به نور نیز یکی از عوارض معمول جراحی بلفاروپلاستی پلک بالا هست و تا چند روز آینده برطرف می‌شود.
 • گاهی نیز شوک‌های واردشده به چشم باعث نابینایی موقت چشم‌ها می‌شود که تا چند ساعت بعد رفع می‌شود و بینایی چشم‌ها به حالت عادی بازمی‌گردد.
 • گاهی نیز پس از جراحی بلفاروپلاستی در تهران کیست‌های ریز سفیدرنگی به نام میلیا روی پلک‌های بالا دیده می‌شوند. این کیست‌ها عجیب و غیرمعمول نیستند و با جراحی کوچکی از پلک‌ها خارج می‌شوند.
 • گاهی نیز ممکن هست بخیه پلک‌ها پیش از جوش خوردن کامل آنها باز شوند. در این هنگام ممکن هست بخشی از برش پلک باز شود که در این صورت، پلک دوباره بخیه می‌شود، یا از چسب‌های مخصوص پلک برای چسباندن آن نقطه استفاده می‌شود.
 • بافت‌مردگی یا نکروز چربی هم می‌تواند پیامد طبیعی جراحی پلک در تهران باشد. دستکاری بافت‌های زیر پوست پلک ممکن هست باعث مرگ ذره‌های چربی شود. این مسئله توده‌های سفتی در زیر پوست پدید می‌آورد که بافت‌مردگی یا نکروز چربی نام دارد. این مشکل به‌طور معمول مدتی پس از جراحی بلفاروپلاستی خودبه‌خود برطرف می‌شود. البته برای درمان آن از پزشک هم می‌توانید کمک بگیرید.
 • ممکن هست پس از بلفاروپلاستی، چشم‌‌ها دچار تحریک‌پذیری شوند. تحریک‌پیری چشم‌ها نیز پیامدی طبیعی هست و مدتی بعد برطرف می‌شود.

عوارض غیرطبیعی جراحی بلفاروپلاستی پلک بالا:

موارد مختلفی جزو عوارض غیرمعمول بلفاروپلاستی پلک بالا به شمار می‌روند. بیشترین عوارض غیرمعمول بلفاروپلاستی به‌دلیل جراحی پلک‌ ها به‌وسیله پزشک غیرمتخصص پدید می‌آید. تنها راه پیشگیری از این عوارض مراجعه به بهترین کلینیک جراحی پلک و انجام این عمل جراحی نزد بهترین جراح پلک در تهران هست. کلینیکVIP از شناخته‌شده‌ترین کلینیک‌های جراحی بلفاروپلاستی در تهران به شمار می‌رود.

از این دسته عوارض به موارد مختلفی می‌توانیم اشاره کنیم:

 • مشخص بودن محل برش پلک یا به‌اصطلاح اسکار پلک که زیبایی فرد را دچار آسیب می‌کند.
 • ناصاف یا گود شدن پلک‌ها که در نتیجه برداشت نادرست چربی‌ها به وجود می‌آید.
 • از دست رفتن تقارن در چشم‌ها که به‌دلیل متفاوت بودن مقدار تغییر در پلک‌ها به وجود می‌آید.
 • تغییرات رنگی دوروبر چشم که در زیبایی فرد تاثیرگذار هست.
 • کوتاه شدن پلک‌ها که پیامد بسته نشدن کامل چشم‌ها هست. بسته نشدن کامل پلک‌ها خشکی چشم‌‌ها و همچنین تاثیر روی بینایی فرد را به دنبال دارد.
 • سخت شدن پلک زدن که در پی آسیب به ماهیچه‌های داخلی پلک پدید می‌آید. البته در صورتی که این آسیب خفیف باشد، می‌توان آن را با ماساژ ملایم پلک‌ها برطرف کرد.
 • برگشت یا افتادگی پلک به سمت خارج یا داخل که به‌دلیل کشیدگی زیاد پلک‌ها اتفاق می‌افتد. این مشکل نیز پیامد جراحی پلک‌ها به دست پزشک غیرمتخصص هست و در پی آسیب به ماهیچه‌های بالابرنده پلک اتفاق می‌افتد. اگر این مشکل جزئی باشد، مدتی پس از عمل جراحی برطرف می‌شود.
 • آسیب به کره چشم یکی از بدترین پیامدهای یک عمل جراحی غیرایمن هست. آسیب به قرنیه چشم و بافت‌های دیگر آن که هرکدام حساس‌تر از دیگری هستند، می‌تواند به بینایی فرد آسیب بزند.
 • یکی دیگر از پیامدهای جراحی به دست پزشک غیرمتخصص، آسیب به مجراهای اشکی هست. چنین آسیبی خشکی چشم را به دنبال دارد. البته خشکی چشم از عوارض معمول جراحی پلک در تهران هم به شمار می‌رود که چند روز پس از جراحی بهبود می‌یابد.
 • نابینایی بدترین پیامد جراحی بلفاروپلاستی به دست پزشک کم‌تجربه و ناوارد هست.
 • خطر عفونت نیز یکی از بدترین پیامدهای جراحی بلفاروپلاستی هست. عفونت به‌دلایل مختلفی ممکن هست پدیدار شود که یکی از آنها جراحی در محیط ناایمن هست. گاهی هم مراقبت نکردن بیمار از عوامل پدیدآورنده عفونت چشمی هست.
 • خون‌ریزی یکی دیگر از عوارض جراحی پلک هست. خون‌ریزی کم و محدود خارجی خطری به دنبال ندارد. اما خون‌ریزی داخلی خطری برای بیمار به حساب می‌آید.

عوارض احتمالی در بلفاروپلاستی پلک بالا:

 • گاهی اوقات عوارض مربوط به داروی بیهوشی در فرد دیده می‌شود. بدن بعضی افراد به داروها حساس هستند و این عوارض ممکن هست در هر عمل جراحی در آنها دیده شود. مشکلات تنفسی از نمونه این عوارض هست.
 • گاهی نیز عوارضی به‌دلیل آلرژی به داروی بی‌حسی در فرد پدید می‌آید.

8- مراقبت‌های پس از جراحی بلفاروپلاستی پلک بالا:

* همان‌طور که اشاره شد، بهتر هست پس از جراحی از کمپرس آب سرد استفاده کنید تا از کبودی و تورم پلک‌ها کاسته شود.

* هنگام خوابیدن دو بالش زیر سر خود بگذارید و سر را بالاتر از بدن قرار دهید. این نکته نیز از تورم و کبودی پلک‌‌ها کم می‌کند.

* از قطره چشمی یا پمادهایی که پزشک برای شما تجویز کرده برای مرطوب نگه داشتن چشم‌های خود استفاده کنید.

* تلویزیون نگاه نکنید و از نگاه کردن به نمایشگرهای تلفن همراه، تبلت و لپ‌تاپ هم خودداری کنید.

* از انجام کارهای فیزیکی که فشار به چشم‌های شما وارد کند بپرهیزید.

* در چند روز اول حتی در خانه هم از عینک آفتابی استفاده کنید. پس از آن هم همیشه در زیر آفتاب عینک‌های استاندارد آفتابی به چشم بزنید.

خشکی چشم از عوامل طبیعی بعد از بلفاروپلاستی

خشکی چشم از عوامل طبیعی بعد از بلفاروپلاستی

روند جراحی پلک پایین چگونه است؟

مرحله معاینه شما در کلینیکVIP برای پلک‌های پایین هم شبیه روند معاینه پلک‌های بالا هست. یعنی ابتدا پلک‌ها به‌وسیله جراح متخصص ما معاینه می‌شوند. پس از آن سوال‌های مختلفی درباره سلامتی، بیماری‌های احتمالی، داروهایی که مصرف می‌کنید، مصرف سیگار یا الکل و موارد دیگر از شما پرسیده می‌شود. همچنین درباره انتظارات شما از جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین صحبت می‌شود و دورنمای واقعی آن برای شما توضیح داده می‌شود.

همچنین آزمایش‌ها و تست‌های گوناگونی روی پلک‌های شما انجام می‌گیرد. موارد منع داروها مشخص می‌شود تا مراحل آمادگی پیش از جراحی سپری ‌شود. پس از آن زمان جراحی پلک‌ های پایین مشخص می‌شود.

 

1- جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین:

در جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین در کلینیکVIP مراحل مختلفی باید طی شود:

* بیهوشی عمومی یا بی‌حسی:

اولین مرحله در جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین، بیهوشی عمومی یا بی‌حسی موضعی هست. پزشکان متخصص در کلینیکVIP در بیشتر جراحی‌ها از بی‌حسی موضعی برای این جراحی استفاده می‌کنند. اما برخی موارد نیز ممکن هست این جراحی با بیهوشی عمومی انجام شود.

* برش پلک پایین:

پس از بیهوشی یا بی‌حسی نوبت برش زدن پلک هست. برش زدن پلک پایین در کلینیکVIP به دو روش صورت می‌گیرد. گاهی برش پلک از بیرون زده می‌شود و گاهی نیز از داخل پلک هست. هرکدام از این دو روش برتری‌های مخصوص به خود را دارد.

در برش خارجی پلک، زیر مژه‌ها، روی ماهیچه حلقوی پلک و روی بخش بیرونی پلک پایین شما برش ظریفی زده می‌شود. جای برش به شکلی انتخاب می‌شود که پس از بهبود زخم جلب توجه نکند. در برش داخلی، این برش در بخش داخلی پلک زده می‌شود و هیچ‌گاه دیده نمی‌شود.

برش خارجی چشم در عمل بلفاروپلاستی

برش خارجی چشم در عمل بلفاروپلاستی

* انجام تغییرات پلک به دست جراح:

یکی از اصلاحاتی که در پلک پایین صورت می‌گیرد، برش پوست اضافه پلک هست. بیرون آوردن چربی اضافه زیر پلک‌ها که باعث برجستگی یا پف پلک‌ها شده، مرحله دیگر این جراحی هست. ماهیچه‌های پلک‌های پایین نیز در جای خود قرار می‌گیرند.

* بخیه پلک‌ها:

مرحله بعدی بخیه زدن پلک‌ها از داخل یا خارج پلک هست. چسباندن پلک با روش‌های دیگری هم انجام می‌شود که یکی از آنها چسباندن با چسب بخیه هست.

2- پس از جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین:

پس از جراحی پلک پایین، شما ممکن هست حالت‌های مختلفی را تجربه کنید:

* پس از پایان بی‌حسی، درد خفیفی در پلک و چشم‌های شما شروع می‌شود که با تجویز پزشک، پیش از شروع آن باید مسکن بخورید.

* کبودی و تورم از مسائلی هست که پس از جراحی پدید می‌آید. برای پیشگیری از کبودی و تورم بهترست از کمپرس آب سرد استفاده کنید.

* خشکی چشم هم یکی از عوارضی هست که ممکن هست تجربه کنید. برای برطرف شدن این مشکل، پزشکان ما در کلینیکVIP برای شما قطره و پمادهای چشمی تجویز می‌کنند.

3- عوارض جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین:

بلفاروپلاستی پلک پایین هم ممکن هست عوارض مختلفی داشته باشد که برخی عادی و بعضی هم غیرعادی هستند.

* عوارض طبیعی جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین:

جراحی پلک پایین همانند هر جراحی دیگری عوارضی دارد که طبیعی هست. از این دسته عوارض می‌توانیم به موارد مختلفی اشاره کنیم:

 • ورم و کبودی پلک که برای درمان آن کمپرس آب سرد یا داروهای خاصی تجویز می‌شود.
 • درد خفیف که با خوردن مسکن آرام می‌شود.
 • نوعی حالت سستی و بی‌حسی در پلک پایین که پس از بی‌اثر شدن داروی بی‌حسی در پلک‌ها پدید می‌آید.
 • آب‌ریزش چشم یا خشکی چشم‌ها که از پیامدهای معمول این جراحی هست.
 • تاری دید هم ممکن هست پس از بلفاروپلاستی پلک پایین در فرد دیده شود که پس از چند روز برطرف می‌شود.

جهت مشاوره رایگان کلینیکVIP و تماس کارشناسان ما با شما لطفا فرم زیر را پر کنید

[/fusion_text]

* عوارض غیرطبیعی جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین:

اگر جراحی پلک پایین در شرایط نادرست یا به دست پزشک کم‌تجربه انجام شود، ممکن هست عوارض غیرمعمولی هم به همراه خود بیاورد. از این دسته پیامدها به موارد مختلفی می‌توانیم اشاره کنیم:

 • عفونت پلک و چشم‌ها که باید خیلی زود درمان شود.
 • خون‌ریزی غیرمعمول که ممکن هست خطرهایی به دنبال داشته باشد.
 • باقی ماندن غیرعادی جای زخم که زیبایی صورت را دچار آسیب می‌کند.
 • بسته شدن سخت چشم‌ها که در اثر غیرمتخصص بودن پزشک جراح ممکن هست روی دهد.
 • آسیب به ماهیچه‌های چشم که حرکت پلک‌ها را دچار مشکل می‌کند.
 • تغییر رنگ پوست که از نظر زیبایی نوعی آسیب به شمار می‌رود.
 • تاری دید، اگر در دو سه روز اول برطرف نشود.
 • نابینایی که در موارد معدودی ممکن هست اتفاق بیفتد و بدترین پیامد جراحی نادرست پلک پایین هست.

4- مراقبت‌های پس از جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین:

برای بهبودی زودتر پس از این عمل جراحی، نیاز هست تا مراقبت‌های مختلفی را انجام دهید:

* چند روز اول پس از جراحی، در زمان خوابیدن سر خود را بالاتر از بدن خود قرار دهید. گذاشتن دو بالش در زیر سرتان در چند روز اول پس از جراحی کبودی و تورم پلک‌های شما را کاهش می‌دهد.

* دو هفته پس از جراحی بلفاروپلاستی در کلینیکVIP فعالیت‌های سنگین خود را محدود کنید تا فشاری به چشم‌های شما وارد نشود.

* نگاه نکردن به تلویزیون، نمایشگر تلفن و لپ‌تاپ در چند روز اول پس از جراحی برای شما الزامی هست.

* حضور شما در زیر آفتاب باید با عینک آفتابی باشد تا از چشم‌های شما در برابر پرتوهای فرابنفش محافظت شود.

مراقبت های بعد از جراحی پلک

مراقبت های بعد از جراحی پلک

نتیجه جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین:

 • افتادگی پلک‌های پایین شما با جراحی بلفاروپلاستی برطرف می‌شوند.
 •  با خارج شدن چربی‌ها از زیر بافت پلک‌ها، پف پلک‌های پایین از بین می‌روند.
 •  خاصیت نگهدارندگی پلک‌های پایین که با افتادگی ماهیچه‌های پلک کم شده‌اند، بازیابی می‌شوند.
 •  چروک زیر پلک‌های پایین شما تا حدودی برطرف می‌شود.
 •  زیبایی چهره شما بیشتر از پیش می‌شود.

مهم‌ترین عوامل موفقیت در جراحی پلک ها:

1- جراحی به دست بهترین متخصص جراحی پلک در غرب تهران:

مهم‌ترین عامل موفقیت در جراحی پلک‌های شما، پزشکی هست که این کار را به‌عهده دارد. حتی سپردن ساده‌ترین جراحی‌ها به دست پزشکان کم‌تجربه یا پزشکانی که تخصص لازم را ندارند، ریسک بالایی به دنبال دارد. چشم‌های شما در نزدیکی پلک‌ها قرار دارند و انتخاب نادرست پزشک جراح می‌تواند بینایی شما را هم به خطر بیندازد.

به همین دلیل لازم هست پیش از سپردن جراحی خود به دست پزشک درباره سابقه و جراحی‌هایی که پزشک مورد نظر شما انجام داده‌اند، تحقیق کنید. پزشکان متخصص جراحی بلفاروپلاستی در کلینیکVIP چنین ویژگی‌هایی دارند:

 •  دارای تخصص در زمینه جراحی پلاستیک و جراحی پلک هستند.
 •  عضو انجمن جراحان ایران هستند.
 •  عضو انجمن جراحان پلاستیک ایران هستند.
 •  تعداد زیادی جراحی‌های موفق انجام داده‌اند و تصویرهای قبل و بعد از جراحی افراد مختلف در این کلینیک موجودست. همچنین شما می‌توانید مواردی از جراحی‌های موفق در این کلینیک را از نزدیک ببینید.
 •  در کنار جراحی پلک، در جراحی‌های دیگر چهره مانند بالا کشیدن ابرو، برطرف کردن چین‌وچروک دوروبر چشم، کشیدن پوست صورت و جراحی‌های دیگر هم مهارت کامل دارند. به این ترتیب در صورت نیاز چهره شما به جراحی‌های مکمل، لازم نیست به کلینیک‌های مختلف مراجعه کنید و چند بار زیر عمل جراحی قرار بگیرید.

2- جراحی در بهترین کلینیک جراحی پلک در غرب تهران:

دومین عامل موفقیت جراحی پلک‌های شما، کلینیکی هست که درمان خود را به آن می‌سپارید. البته این عامل هم در ارتباط مستقیم با عامل اولی هست. کلینیک‌ها به دست پزشکان راه‌اندازی می‌شوند و همین پزشکان کادر آنها را تعیین می‌کنند. اما در نهایت یک کلینیک تخصصی جراحی چشم مانند کلینیکVIP به صورتی درمی‌آید که:

 •  دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت هست.
 •  از بهترین پزشکان متخصص جراحی پلک در تهران استفاده می‌کند.
 •  از پزشکان باتجربه‌ای استفاده می‌کند که جراحی‌های موفق بسیاری را پشت سر گذاشته باشند.
 •  از پزشکان متعهدی بهره می‌برد که سلامت بیمار برایشان در درجه اول اهمیت قرار دارد.
 •  از بهترین کادر پزشکی بهره می‌برد که شامل پزشک بیهوشی، تکنسین‌های اتاق عمل و پرستاران هستند.
 •  از بهترین کادر اداری استفاده می‌کند تا بیماران در محیطی آرام و بدون استرس حضور پیدا کنند و با پزشک گفت‌وگو کنند.
 •  از بهترین و مدرن‌ترین تجهیزات مناسب برای جراحی بهره می‌برد.
 •  محیطی پاکیزه و استریل دارد تا سلامتی شما به خطر نیفتد.
 •  به‌دلیل معروفیت در جراحی‌های موفق پلک، پذیرای مهمانانی از شهرهای دیگر ایران، و حتی خارج از کشور هست.

3- مراقبت‌های پس از عمل جراحی پلک:

پس از جراحی بلفاروپلاستی به دست بهترین متخصص جراحی پلک در تهران با بهترین تجهیزات و کادر اتاق عمل در کلینیکVIP نوبت به مراقبت‌های پس از جراحی می‌رسد. مراقبت‌های پس از جراحی، وابسته به شخص شماست و تاثیر زیادی در نتیجه عمل بلفاروپلاستی دارد. برای دستیابی به بهترین نتیجۀ جراحی، همه توصیه‌های پزشک را در دوره بهبودی جدی بگیرید و به آنها عمل کنید.

در این دوران از دست زدن به پلک، خاراندن آن، استفاده زیاد از چشم‌ها در نگاه کردن به انواع نمایشگرها، حضور در زیر تابش آفتاب و موارد مختلف دیگری که پزشک مشخص می‌کند، خودداری کنید. در صورت برخورد با مواردی مانند خون‌ریزی هم موضوع را با پزشک خود درمیان بگذارید.

 

مشاهده نمونه کار های جراحی پلک در اینستاگرام

 

چه کسانی برای جراحی پلک مناسب نیستند؟

برخی از افراد با توجه به شرایط خاصی که دارند، موارد مناسبی برای جراحی پلک به شمار نمی‌روند:

* افرادی که سیگاری هستند.

* کسانی که ابروهای افتاده‌ای دارند و پزشک تشخیص دهد که باید روش درمانی دیگری را انتخاب کنند.

* اشخاصی که به نوعی بیماری مزمن دچار باشند.

* افرادی که به عفونت‌های چشمی مبتلا باشند.

* کسانی که چشم‌های ناهمسان داشته باشند.

* افرادی که به خشکی چشم دچار باشند.

تاثیر جراحی پلک تا چه مدت ماندگار است؟

خوشبختانه جراحی بلفاروپلاستی در تهران درمانی نیست که هر دو سه سال یک‌بار نیاز به تجدید داشته باشد. خبر خوب این هست که جراحی پلک اگر اصولی انجام شود مادام العمر هست. بسیاری از افرادی که پلک‌های خود را جراحی کرده‌اند دیگر نیازی به جراحی مجدد ندارند.

ماندگاری جراحی پلک

ماندگاری جراحی پلک

پرسش‌های متداول:

1- جراحی پلک در کلینیکVIP با بیهوشی انجام می‌شود؟
خیر، بیشتر جراحی‌ها در این کلینیک با بی‌حسی موضعی صورت می‌گیرد. در این جراحی‌ها، ابتدا با مواد مختلف بی‌حس‌کننده بخش‌های زیر عمل بی‌حس می‌شوند و پس از آن اقدام به جراحی می‌شود. البته در مواردی که پزشک صلاح ببیند از بیهوشی هم برای بیمار استفاده می‌شود. در این صورت، جراحی با حضور پزشک بیهوشی انجام می‌شود.
2- بازگشت به حالت عادی و طبیعی پس از جراحی پلک در تهران به چه عواملی بستگی دارد؟
مهم‌ترین عامل برگشت به زندگی عادی و معمولی پس از جراحی پلک، استراحت هست. دوری از عواملی هست که می‌تواند بهبودی را به درازا بکشد از مهم‌ترین گزینه‌های موثر در بازگشت به زندگی عادی هست. از بین چنین مواردی می‌توانیم به ممنوعیت در مطالعه، ممنوعیت در تماشای تلویزیون و ممنوعیت در کار با گوشی تلفن همراه اشاره کرد.
3- آیا جراحی برای رفع پف پلک‌ها، در مواردی که پف پلک در اثر عواملی غیر از بالا رفتن سن ایجاد شده باشد هم موثر است؟
بله، زمانی که پف پلک‌ها در اثر عوامل ژنتیک و ارثی یا مواردی از این دست باشد، جراحی پلک در تهران پف پلک‌ها را برطرف می‌کند. اما اگر پف پلک‌ها در نتیجه بیماری‌های مختلف باشد، برای رفع آنها باید در مرحله اول به درمان بیماری اقدام کرد. ممکن هست با درمان بیماری، پف پلک‌های شما هم برطرف شود.
4- آیا جراحی بلفاروپلاست عوارض خطرناکی دارد؟
کوچک‌ترین جراحی هم اگر به‌وسیله شخص بی‌تجربه یا در محیط‌های غیراستاندارد انجام شود، می‌تواند عوارض بدی داشته باشند. جراحی بلفاروپلاستی در نزدیکی یکی از مهم‌ترین اعضای بدن، یعنی چشم‌ها صورت می‌گیرد و اگر به دست پزشک غیرمتخصص انجام شود، می‌تواند عوارض خطرناکی داشته باشد.
5- جراحی ترمیمی پلک چیست؟
گاهی اوقات جراحی‌های بلفاروپلاستی به دست پزشکان کم‌تجربه انجام می‌شوند. در این جراحی‌ها، پلک‌ها بیش از اندازه کوتاه می‌شوند، پشت پلک به‌دلیل برداشتن بیش از حد چربی گود می‌شود یا اشکال‌هایی دیگری در پلک‌ها و چهره پدید می‌آید که باعث نارضایتی فرد می‌شود. در این‌گونه موارد نیاز به جراحی ترمیمی یا اقدامات زیبایی دیگری هست تا چشم‌ها به حالت طبیعی بازگردند. جراحی ترمیمی از جراحی اولیه سخت‌تر هست.
سخن پایانی:

امروزه جراحی بلفاروپلاستی در دنیا رواج بسیاری پیدا کرده و با جست‌وجویی در اینترنت می‌توانید نمونه‌های آن را در کل دنیا ببینید. شاید بتوان گفت مهم‌ترین دلیل محبوبیت این جراحی در بین مردم این نکته هست که همگان دریافته‌اند تنها روش و موثرترین روش برای درمان افتادگی و پف پلک‌های بالا و پائین فقط جراحی بلفاروپلاستی هست.

بسیاری از تهرانی‌ها و حتی هم‌وطنان ما در شهرهای دیگر ایران درمان قطعی افتادگی  پف پلک‌های بالا و پایین خود را در کلینیکVIP دیده‌اند. جراحی پلک های شما در این کلینیک تنها زیبایی و جذابیت گذشته را به شما بازنمی‌گرداند. جراحی در این کلینیک شما را از عوارض غیرمعمول جراحی پلک هم دور نگه می‌دارد و سلامت شما را تضمین می‌کند.

برای شروع عکس خود را در واتس آپ برای ما ارسال کنید تا مشاوران ما شما را راهنمایی کنند که آیا شما کاندید مناسب “بلفاروپلاستی” هستید یا خیر.*

واتساپ