عمل افتادگی پلک در تهران بلفاروپلاستی نام دارد و یکی از عمل های رایج جراحی در کشور ما هست. این عمل جراحی دومین رتبه را پس از عمل بینی، در بین عمل‌های جراحی به خود اختصاص داده است. بسیاری از افراد داوطلب این عمل به‌دنبال اطلاعاتی درباره آن هستند. اطلاعاتی که درباره چگونگی این عمل جراحی، زمان عمل جراحی و هزینه آن هست. با ما در کلینیک زیبایی  VIP همراه باشید تا پاسخ پرسش‌های خود را بدانید و با کلینیک ما بیشتر آشنا شوید تا راحت تر تصمیم بگیرید.

نتیجه بلفاروپلاستی

نتیجه بلفاروپلاستی

جهت مشاوره رایگان و تماس کارشناسان ما با شما لطفا فرم زیر را پر کنید

 

عمل افتادگی پلک در تهران چیست؟

عمل افتادگی پلک در تهران نوعی عمل جراحی زیبایی هست که روی پلک‌های بالا، و در صورت نیاز، روی پلک‌های پایین انجام می‌شود تا آنها را به حالت عادی بازگرداند. افتادگی پلک نوعی ناهنجاری در پلک هست که به‌ دلیل بالا رفتن سن اتفاق می‌افتد. در اثر این ناهنجاری پلک‌های بالا دچار کشیدگی می‌شوند و اندازه آنها بیشتر از حد معمول می‌شود. به این ترتیب پلک‌ها در بالای چشم چین می‌خورند و حالت سفتی و شادابی خود را از دست می‌دهند.

شماره تماس: 09120634472

گاهی نیز افتادگی پلک‌ها به‌ اندازه‌ای می‌شود که روی مردمک چشم را می‌پوشاند و دیدن را برای افراد سخت می‌کند. این ناهنجاری چشمی در موارد شدید آن نیاز به عمل جراحی دارد. در مواردی هم پلک‌های پائین دچار افتادگی و پف زیر چشم می‌شوند که آنها نیز نیاز به عمل جراحی پیدا می‌کنند.

گاهی نیز این عمل جراحی به دلیل افتادگی مادرزادی یک یا هر دو پلک روی چشم‌های نوزاد یا کودک انجام می‌شود. البته تشخیص این مشکل فقط باید به وسیله پزشک انجام شود. البته دلایلی دیگری نیز برای افتادگی پلک ها وجود دارد که ضربه خوردن به چشم‌ها یکی از مهم‌ترین آنها هست.

 

مراحل عمل افتادگی پلک در تهران چگونه است؟

در عمل افتادگی پلک در تهران، ابتدا به بیمار بی‌حسی موضعی داده می‌شود و نوع بی‌حسی با تشخیص پزشک تعیین می‌شود. سپس پزشک متخصص برشی در پلک‌های بالا ایجاد می‌کند. این برش ممکن هست با چاقوی جراحی، امواج رادیویی یا لیزر صورت گیرد. پس از آن چربی زیر پوست تخلیه می‌شود و پوست اضافه پلک برداشته می‌شود. اکنون نوبت بخیه زدن دستی یا ترمیم پلک‌ها با لیزر هست.

پلک‌های پائین هم به همین شکل جراحی می‌شوند، یعنی ابتدا پلک‌ها از داخل یا خارج برش زده می‌شوند. پس از آن چربی‌های زیرپوستی تخلیه شده و پوست اضافه برداشته می‌شود. در نهایت هم پلک بخیه می‌شود یا با لیزر ترمیم می‌گردد.

زمان عمل افتادگی پلک در تهران چقدر است؟

در بیشتر اوقات عمل افتادگی پلک در تهران فقط روی پلک‌های بالا صورت می‌گیرد که زمان کمتری نیاز دارد. اما زمانی که پلک‌های پائین چشم بیمار هم نیاز به این عمل جراحی دارند، عمل جراحی زمان بیشتری نیاز دارد. به طور میانگین می‌توان گفت زمان این عمل زیبایی بین یک تا دو ساعت است. البته زمان آماده‌سازی پیش از عمل هم ممکن هست کمی وقت شما را بگیرد.

 

آیا پس از عمل افتادگی پلک در تهران نیاز به استراحت مطلق است؟

عمل افتادگی پلک در تهران عملی سرپایی هست که حتی نیاز به بیهوشی هم ندارد. بیمار پس از عمل جراحی، به‌راحتی کلینیک را ترک می‌کند و کارهای روزانه خود را از سر می‌گیرد. مانند هر عمل جراحی کوچک یا بزرگی، این عمل هم نیاز به رسیدگی پس از عمل دارد. از نمونه نکته‌هایی که بیمار باید پس از عمل جراحی رعایت کند، استراحت در 24 ساعت اول پس از عمل هست.

بهترین حالت پس از این عمل جراحی، مانند هر عمل سرپایی دیگری رعایت نکته‌هایی است که چشم شما را دچار عفونت پس از عمل نکند. یکی دو روز ماندن در خانه شما را از آلودگی محیط بیرون محافظت می‌کند. شب اول پس از عمل هم بهتر است کسی را در کنار خود داشته باشید تا در صورت داشتن درد یا تاری دید، شما را همراهی کند.

در واقع عمل جراحی زیبایی پلک‌ها تنها نیاز به مراقبت‌های پس از عمل دارد. از مهم‌ترین مراقبت‌های پس از عمل بلفاروپلاستی، فشار نیاوردن به چشم‌ها است. در دو روز اول از خواندن کتاب، نگاه کردن زیاد به گوشی تلفن همراه و وسایل مشابه دیگر خودداری کنید. رانندگی کردن هم از جمله کارهایی هست که نیاز است تا یکی دو روز انجام نشود.

 

دوران نقاهت و بهبودی کامل عمل افتادگی چشم چقدر طول می‌کشد؟

مانند هر عمل جراحی دیگری، افراد مختلف ممکن است واکنش‌های گوناگونی به عمل جراحی نشان دهند. برای مثال سن بیمار یکی از مواردی است که ممکن است دوره بهبودی را بیشتر کند. البته در بسیاری موارد این گزینه هم در این عمل جراحی مشکل‌ساز نبوده است. اما همواره شرایط خاص و نادر، مانند بیماری‌های زمینه‌ای فرد را هم باید در نظر گرفت.

در موارد معمول، پس از عمل افتادگی پلک در تهران، حدود یک هفته تا ده روز طول می‌کشد تا کبودی دور چشم و ورمی که ایجاد شده، به‌طور کامل بهبود یابد. با اطمینان می‌توان گفت دو هفته پس از این عمل جراحی اثری از ورم و کبودی روی صورت بیمار دیده نمی‌شود و چهره بیمار به حالت پیشین خود بازمی‌گردد.

 

مراقبت‌های پس از عمل افتادگی پلک در تهران چگونه است؟

پس از عمل زیبایی پلک، با مراقبت‌های مختلف می‌توان از شدت ورم کردن و کبودی دور چشم کم کرد و روند بهبودی را سریع‌تر ساخت. رعایت کردن مواردی که در ادامه به آنها اشاره شده، از نمونه کارهایی است که بهبودی شما را سرعت می‌بخشد:

1- برای جلوگیری از کبودی و تورم، از کمپرس آب سرد استفاده کنید.

2- نوع خوابیدن شما به‌گونه‌ای باشد که سر شما بالاتر از بدن قرار بگیرد.

3- تا یکی دو روز پس از عمل جراحی، از مطالعه، تماشای تلویزیون و کار با تلفن همراه و رایانه پرهیز کنید.

4- برای پیشگیری از تحریک چشم، از عینک آفتابی استفاده کنید.

5- از انجام ورزش‌ها و فعالیت بدنی سخت، و از بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید.

6- به مصرف درست و به‌موقع داروهایی که پزشک تجویز کرده بپردازید.

7- از مصرف داروهای رقیق‌کننده خون و ویتامین‌هایی که به‌منظور پیشگیری از کبودی دور چشم تجویز می‌شود، خودداری کنید.

8- تا بهبود کامل زخم‌ها، از گریه کردن خودداری کنید.

9- توصیه‌های پزشک را جدی بگیرید و به آنها عمل کنید.

 

برتری‌های عمل افتادگی پلک در تهران چیست؟

عمل جراحی افتادگی پلک برای افراد مختلفی که به‌ نوعی با این ناهنجاری درگیر هستند، برتری‌های زیادی دارد:

* دید بهتر و افزایش میدان دید نخستین نتیجه این عمل جراحی است.

* دومین برتری این عمل جراحی، زیباتر شدن چهره هست که برای هر کسی دارای اهمیت است. عمل زیبایی پلک‌ها صورت شما را زیباتر، جوان‌تر و شاداب‌تر نشان می‌دهد.

* نتیجه زیبایی و شادابی بیشتر صورت، اعتماد به نفس بیشتر است.

* عمل جراحی بلفاروپلاستی پف پشت پلک‌های بالا و زیر پلک‌های پائین را هم برطرف می‌کند.

 

عوارض عمل افتادگی پلک در تهران چیست؟

مانند هر عمل جراحی، عمل افتادگی در پلک‌ها هم می‌تواند عوارضی داشته باشد:

* احتمال به وجود آمدن عفونت یا خون‌ریزی.

* احتمال دچار شدن به خشکی چشم.

* احتمال به وجود آمدن اسکار یا جای زخم بر روی پلک.

* در مواردی، بسته شدن سخت پلک‌ها.

* امکان آسیب به ماهیچه چشم.

* تاری دید موقت.

* امکان پیش آمدن عوارض معمول جراحی، از جمله لخته شدن خون یا حساسیت به داروهای بی‌حسی یا بی‌هوشی.

* عوارض جبران‌ناپذیری که ممکن هست در اثر غیرمتخصص بودن پزشک یا نبودن تجهیزات استاندارد در کلینیک روی دهد.

مشاهده نمونه کار های جراحی پلک در اینستاگرام

هزینه عمل افتادگی پلک در تهران چقدر است؟

هزینه عمل افتادگی پلک در تهران برای همه افراد یکسان نیست و به عوامل مختلفی بستگی دارد:

1- دستمزد پزشک و نوع تجهیزات کلینیک از مهم‌ترین عوامل موثر بر هزینه‌های جراحی بلفاروپلاستی است.

2- شدت افتادگی پلک‌ یکی دیگر از عوامل موثر در هزینه افتادگی پلک است.

3- درگیر بودن پلک‌های پائین، و عمل جراحی آنها عامل دیگر موثر بر هزینه این عمل است.

4- هزینه آزمایش‌های پیش از عمل جراحی هم می‌تواند هزینه را بالاتر ببرد.

5- هزینه داروهای پس از عمل جراحی را هم نادیده نگیرید.

سوالات متداول

1- بهترین سن برای انجام عمل بلفاروپلاستی چه سنی است؟

این عمل جراحی روی نوزادان و کودکانی که با ناهنجاری افتادگی پلک متولد می‌شوند هم انجام می‌شود. اما این عمل روی کسانی که به دلایل دیگری غیر از دلیل مادرزادی دچار این مشکل می‌شوند، در سن بالاتر انجام صورت می‌گیرد. در صورتی که افتادگی پلک در اثر بالا رفتن سن باشد، سن معمول این عمل پس از 30 سالگی است.

 

2- آیا پف پشت پلک‌های بالا و زیر پلک‌های پائین هم با عمل جراحی بلفاروپلاستی برطرف می‌شود؟

پف زیر یا بالای چشم‌ها در اثر چربی زیرپلکی به وجود می‌آید. پزشک در روند این عمل جراحی، هم‌زمان با برش پوست‌های اضافه پلک، چربی‌های زیر پلک را هم خارج می‌کند. در نتیجه پف زیر و پشت چشم‌های شما هم برطرف می‌شود.

 

3- دلیل جراحی پلک‌های پایین با عمل بلفاروپلاستی چیست؟

دلیل اصلی جراحی پلک‌های پایین فرد در این عمل جراحی، چروک شدن و پف زیر پلک‌های پایین چشم است. چروک و پف زیر چشم باعث خسته نشان دادن چشم‌های فرد و حالت خواب‌آلودگی او می‌شود. این عمل جراحی پف و چروک پلک‌های پایین را برطرف می‌کند و شادابی را به آنها برمی‌گرداند.

 

4- آیا عمل جراحی بلفاروپلاستی دلیل دیگری هم غیر از افتادگی پلک دارد؟

بله، پف بالا یا زیر پلک‌ها هم افراد زیادی را به انجام این عمل تشویق می‌کند. در نتیجۀ عمل جراحی بلفاروپلاستی و با برداشتن چربی اضافه پشت و زیر پلک‌ها، پف چشم‌ها از بین می‌رود.

 

5- آیا عمل افتادگی پلک فقط برای خانم‌ها است؟

خیر، بسیاری از آقایان که دچار افتادگی و چروک پلک، چروک پلک پائین و پف پلک‌های بالا و زیر چشم هستند هم داوطلب این عمل جراحی هستند.

 

 

سخن پایانی کلینیک مارال

بهترین کار پیش از تصمیم به عمل افتادگی پلک در تهران، مشاوره با یک متخصص جراح زیبایی است. یک پزشک متخصص با دیدن پلک‌ها و صورت شما به شما می‌گوید آیا نیاز به این عمل جراحی دارید یا اینکه با روش‌های دیگری هم می‌توانید به درمان افتادگی پلک‌های خود بپردازید. شدت افتادگی پلک‌ها از مهم‌ترین مواردی هست که ممکن است تصمیم پزشک را در انجام عمل جراحی قطعی کند.

در پایان یک نکته را به خاطر داشته باشید. پیش از هر تصمیمی برای جراحی عمل بلفاروپلاستی با کارشناسان ما در کلینیک زیباییVIP مشاوره کنید.

 

برای شروع عکس خود را در واتس آپ برای ما ارسال کنید تا مشاوران ما شما را راهنمایی کنند که آیا شما کاندید مناسب “بلفاروپلاستی” هستید یا خیر.*

واتساپ