بسیاری از مردم فکر می‌کنند محافظت از پوست صورت تنها با کرم‌های پوست و دور چشم گران‌قیمت امکان‌پذیر است. اما نکته جالب این است که راه‌های ساده، ارزان و بی‌خطری هم برای محافظت از پوست صورت و دور چشم وجود دارد که بسیاری از مردم آنها را نمی‌شناسند. استفاده از وازلین یکی از همین راه‌ ها هست که تاثیر زیادی در مرطوب نگه داشتن پوست و محافظت از آن در برابر چین‌ و چروک دارد. پرسشی هم برای بسیاری مطرح هست که آیا درمان افتادگی پلک با وازلین امکان‌پذیر است؟

اینکه درمان افتادگی پلک با وازلین امکان‌پذیر هست یا خیر، نکته‌ای هست که باید مورد بررسی قرار بگیرد. با ما در کلینیک vip همراه باشید تا به بررسی این موضوع بپردازیم.

جهت مشاوره رایگان و تماس کارشناسان ما با شما لطفا فرم زیر را پر کنید

درمان افتادگی پلک با وازلین

وازلین را بیشتر مردم می‌شناسند. سال‌ها پیش، این ماده چرب به‌عنوان کرم دست و صورت مورد استفاده قرار می‌گرفت. در گذشته، پوست دست‌ های خشک و ترک‌خورده را پس از شستن با وازلین چرب می‌کردند و به این ترتیب به بازسازی پوست کمک می‌کردند.

نتیجه بلفاروپلاستی پلک بالا

نتیجه بلفاروپلاستی پلک بالا

 

وازلین، نام تجاری ژله پترولیوم هست که از هیدروکربن‌های پیچیده ساخته شده است. این ماده ژله‌ مانند نوعی روغن معدنی است که در درمان بریدگی‌ها و سوختگی‌های پوستی تاثیر زیادی دارد. وازلین محصولی شفاف و کرم‌مانند هست  و در مرطوب نگه داشتن پوست صورت و اطراف چشم موثر هست. اما آیا درمان افتادگی پلک با وازلین هم امکان‌پذیر است کلینیک vip به سوالات شما در این مقاله پاسخ می دهد؟

مزایای وازلین برای درمان چروک دور چشم:

از وازلین می‌توانید برای برطرف ساختن چین‌ و چروک دور و بر چشم استفاده کنید. این ماده روغنی با چرب نگه داشتن پوست نازک دور و بر چشم‌ های شما از ایجاد چروک‌ های جدید پیشگیری می‌کند. تجربه نشان داده وازلین تاثیر خوبی هم در کاستن از چروک‌های دور چشم شما دارد.

برای پیشگیری یا درمان چروک‌های دور چشم، ابتدا پوست خود را پاک‌سازی کنید. پس از آن مقدار کمی وازلین را با ضربه‌های آرام بر روی پوست اطراف چشم‌های خود بزنید. سپس آن را به آرامی بر روی پوست خود پخش کنید.

وازلین رفع چروک دور چشم

وازلین رفع چروک دور چشم

خطرهای مصرف وازلین برای چشم:

با اینکه تجربه نشان داده استفاده از وازلین بر روی پوست صورت بی‌خطر هست ، استفاده از آن در دور چشم ممکن هست عوارضی به‌دنبال داشته باشد. بعضی از کارشناسان، مانند آکادمی پوست آمریکا یا AAD عقیده دارند استفاده از وازلین برای دور چشم ممکن است برای افرادی که مستعد آلودگی‌ها و جوش‌های زیرپوستی هستند، مفید نباشد. آنها بر این باورند برخی از این افراد در صورت استفاده از وازلین برای چرب کردن پوست دور چشم، به آکنه، جوش‌های ریز زیرپوستی یا میلیا مبتلا می‌شوند.

شماره تماس: 09120634472

البته شرکت وازلین این ادعاها را تائید نمی‌کند و عقیده دارد وازلین منافذ پوست را نمی‌بندد. عوارض گفته‌شده هم در نتیجه زدن وازلین بر روی پوست به وجود نمی‌آید. البته هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد درمان افتادگی پلک با وازلین امکان‌پذیر است.

روش‌های درمان افتادگی پلک:

اگرچه درمان افتادگی پلک با وازلین ممکن نیست، اما روش‌های درمان افتادگی پلک بسیار است.

1- درمان افتادگی پلک با روش‌های پزشکی:

روش‌های پزشکی بسیاری در درمان افتادگی پلک ابداع شده است. البته انتخاب هریک از این روش‌ها باید با نظر پزشک باشد و انجام آنها نیز در کلینیک‌های مجهز زیبایی انجام شود. تزریق بوتاکس، تزریق ژل، لیفت با نخ، هایفوتراپی، پلاسماتراپی و درمان با لیزر از نمونه روش‌های درمان افتادگی پلک به روش‌های پزشکی هست. البته باید بدانید اثرات درمانی هریک از این روش‌ها تا مدتی خاص باقی می‌ماند و پس از آن پلک‌ها کم‌کم به حالت پیشین خود بازمی‌گردد.

تزریق بوتاکس، تزریق ژل نمونه روش‌های درمان افتادگی پلک

تزریق بوتاکس، تزریق ژل نمونه روش‌های درمان افتادگی پلک

 

2- درمان افتادگی پلک با روغن‌های گیاهی:

بعضی از داروها و روغن‌های گیاهی نقش موثری در درمان افتادگی پلک دارند. مخلوط روغن چای و روغن نارگیل، روغن زیتون و روغن زنجبیل از نمونه این روغن‌ها هستند.

3- درمان افتادگی پلک با ماسک‌های خانگی و گیاهی:

ماسک‌هایی مانند سفیده تخم‌مرغ، ژل آلوئه ورا، خیار، عسل و… هم می‌توانند در درمان افتادگی پلک نقش موثری بازی کنند.

4- درمان افتادگی پلک با کرم‌های دور چشم:

اگرچه درمان افتادگی پلک با وازلین روشی نیست که جواب دهد، اما بعضی کرم‌های دارویی در درمان افتادگی پلک موثرند. البته استفاده از این کرم‌ها باید به‌صورت مداوم باشد تا اثر درمانی آنها از بین نرود.

5- درمان افتادگی پلک با حرکت‌های ورزشی:

ورزش‌های چشمی و ورزش‌هایی که بر روی پلک و پیشانی انجام می‌شود هم می‌توانند افتادگی پلک را تاحدودی درمان کنند. درمان با حرکت‌های ورزشی در طولانی‌مدت تاثیر خود را نشان می‌دهد. توجه داشته باشید که چنانچه این تمرین‌ها غلط باشند، افتادگی پلک را تشدید خواهند کرد.

6- درمان افتادگی پلک با وازلین:

هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد درمان افتادگی پلک با وازلین امکان‌پذیر هست. وازلین فایده‌های زیادی دارد که پیشگیری از پدید آمدن چروک‌های دور چشم یکی از آنها است. برطرف کردن چین‌های خیلی ریز دوروبر چشم هم از نمونه‌های دیگر آن است. اما تاکنون هیچ مدرکی مبنی بر درمان افتادگی پلک با وازلین ارائه نشده است. نکته دیگر اینکه درمان افتادگی پلک با وازلین یا کرم‌های دیگر نمی‌تواند درمان قطعی و تضمینی برای افتادگی پلک باشد.

7- بلفاروپلاستی، درمان قطعی افتادگی پلک:

درمان قطعی و بدون بازگشت افتادگی پلک، جراحی آن هست. جراحی بلفاروپلاستی با برداشتن پوست اضافه پلک‌ها و کوتاه کردن آنها، پلک‌ها را به حالت پیش از افتادگی برمی‌گرداند. اثرات این درمان تا سال‌ها بر روی صورت شما نمایان می‌ماند.

درمان قطعی افتادگی پلک بلفاروپلاستی

درمان قطعی افتادگی پلک بلفاروپلاستی

چگونگی جراحی بلفاروپلاستی، درمان تضمینی افتادگی پلک:

درمان افتادگی پلک با وازلین راهی هست که نتیجه مشخصی به‌دنبال ندارد. همان‌طور که اشاره شد، بهترین راه درمان افتادگی پلک عمل جراحی پلک یا بلفاروپلاستی است. عمل بلفاروپلاستی می‌تواند بر روی پلک‌های بالا و پائین چشم انجام ‌شود. با انجام این عمل جراحی سه کار مهم روی پلک‌ها انجام می‌گیرد. نخست اینکه پوست بلندشده و کش‌آمده پلک برش خورده و جدا می‌شود. دوم اینکه ماهیچه‌های پلک در جای خود قرار می‌گیرند و سومین نکته در برطرف شدن پف زیر پلک پائین و بالای پلک‌های بالا است.

پف چشم که به‌دلیل جمع شدن چربی در زیر پوست پلک به وجود می‌آید، با این جراحی تخلیه می‌شود و به این ترتیب پف پلک‌ها هم برطرف می‌گردد. برطرف شدن یا کم شدن چروک‌های زیر پلک پائین هم از نتیجه‌های دیگر جراحی بلفاروپلاستی پلک پائین است. کم شدن سیاهی دور چشم نتیجه دیگر این عمل جراحی هست.

آیا بلفاروپلاستی بهترین درمان افتادگی پلک است؟

تمامی روش‌های درمان افتادگی پلک موقتی هست و حالت برگشت‌پذیری دارد. بهترین درمان افتادگی پلک عمل جراحی بلفاروپلاستی است. جراحی بلفاروپلاستی حتی می‌تواند پلک‌هایی را که به‌صورت مادرزادی بلند هستند را کوتاه و اصلاح کند و دید طبیعی را به کودکان بازگرداند. بلفاروپلاستی گاهی فقط یک عمل زیبایی هست. در مورد افرادی که پلک‌های آنها به‌دلیل بالا رفتن سن دچار افتادگی شده و دوست دارند زیباتر باشند، این عمل تنها یک عمل زیبایی است.

اما افراد زیادی به دلیل صدمه‌های مختلف، یا به‌صورت مادرزادی دچار بلندی یا افتادگی پلک هستند. چنین افتادگی‌هایی ممکن است دید چشم و بینایی افراد را هم دچار آسیب‌های شدید کند. عمل بلفاروپلاستی بر روی این افراد جنبه درمانی دارد و دید طبیعی را به آنها برمی‌گرداند.

مشاهده نمونه کار های جراحی پلک در اینستاگرام

پرسش‌های متداول:

1- آیا از وازلین می‌توانیم به‌عنوان کرم مرطوب‌کننده استفاده کنیم؟
بله، از این ماده می‌توانید برای مرطوب نگه داشتن پوست دست و صورت خود استفاده کنید. برای این کار کافی است لایه‌ای نازک از وازلین را به آرامی بر روی پوست دست یا صورت خود بمالید و پخش کنید.
2- آیا از وازلین می‌توانیم برای پاک کردن آرایش چشم استفاده کنیم؟
وازلین از مواد نفتی ساخته شده  و به همین دلیل می‌تواند پاک‌کننده خوبی برای آرایش صورت باشد. برای پاک کردن آرایش صورت می‌توانید یک گلوله پنبه‌ای را به وازلین آغشته کرده، به آرامی روی پوست صورت و دوروبر چشم‌های خود بکشید. تاکنون درباره خطرهای استفاده از وازلین در دوروبر چشم‌ها هشداری داده نشده است.
3- آیا وازلین می‌تواند پف پشت پلک بالا و زیر پلک‌ها را درمان کند؟
خیر، وازلین نمی‌تواند پف پشت چشم و زیر پلک‌ها را درمان کند. برای این کار باید روش‌های دیگری را انتخاب کنید.
4- وازلین چه خواص دیگری برای پوست دارد؟
وازلین لایه محافظی بر روی پوست ایجاد می‌کند که مانع ورود آلودگی‌ها و میکروب‌ها به پوست می‌شود. پوست‌ زخم‌شده با زدن وازلین از آلودگی‌ها دور می‌ماند. از وازلین برای درمان پوست ترک‌خورده لب هم می‌توانید استفاده کنید. البته از این ماده برای سفت کردن پوست هم استفاده می‌شود.
سخن پایانی:

درمان افتادگی پلک با وازلین امکان‌پذیر نیست! برای درمان افتادگی پلک باید راه‌های بهتری پیدا کنید که به بسیاری از آنها در این متن اشاره شده است. اما پیش از انتخاب هر روش درمانی با ما در کلینیک vip  مشورت کنید.

برای شروع عکس خود را در واتس آپ برای ما ارسال کنید تا مشاوران ما شما را راهنمایی کنند که آیا شما کاندید مناسب “بلفاروپلاستی” هستید یا خیر.*

واتساپ