بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین با لیزر می تواند سه مشکل را برطرف کند: شلی پوست پلک، برآمدگی چربی و در موارد کمتر، ضخیم شدن ماهیچه. وقتی نوبت به ایجاد برش می رسد، جراح پلاستیک می تواند از اسکالپل یا لیزر استفاده کند. در این مقاله در مورد مزایا و معایب هر دو گزینه بلفاروپلاستی پلک بالا با لیزر در تهران و روش سنتی برش برای جراحی پلک صحبت خواهم کرد تا به شما کمک کند تصمیم بگیرید کدام گزینه را ترجیح می دهید.

 

 

بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی

مزایا و معایب بلفاروپلاستی پلک بالا با لیزر در تهران در مقابل اسکالپل

از آنجایی که هیچ دو مجموعه چشمی شبیه هم نیستند، هیچ دو عمل جراحی بلفاروپلاستی نیز نباید یکسان باشند.

یک بلفاروپلاستی سفارشی متناسب با خواسته های زیبایی شناختی و ویژگی های منحصر به فرد هر بیمار برای دستیابی به بهترین نتایج زیبایی ضروری است.

شماره تماس: 09120634472

این امر مستلزم آن است که جراح درک هنری دقیقی از ظاهر یک چشم زیبا داشته باشد، تفاوت های قومیتی و جنسیتی را در نظر بگیرد، دانش تخصصی در مورد معماری و عملکرد پلک، و مهارت های جراحی پیشرفته برای برداشتن، تغییر موقعیت و/ یا سفت کردن پلک داشته باشد.

 

جهت مشاوره رایگان و تماس کارشناسان ما با شما لطفا فرم زیر را پر کنید

 

یک جراح پلک خبره (یعنی فردی با آموزش گسترده در جراحی اکولوپلاستیک)، علاوه بر این باید آینده نگری داشته باشد تا تشخیص دهد که چه زمانی باید چربی را حفظ کرد و/ یا جای آن را تغییر داد، چه زمانی و در کجا چین پلک را اصلاح کرد و چه زمانی بلفاروپلاستی را با سایر روش ها ترکیب کرد.

پوست پلک باید با هر دو فرآیند بریده شود و چربی آن برداشته شود. با چاقوی جراحی آسیب بافتی کم هست یا اصلاً آسیب نمی بیند، در حالی که بلفاروپلاستی پلک بالا با لیزر در تهران آسیب بافت حرارتی وجود دارد.

در زمان جراحی با لیزر خونریزی کمتری وجود دارد زیرا بافت را کمی می سوزاند، بنابراین به طور خودکار عروق را منعقد می کند. این اغلب به عنوان یک مزیت برای داشتن کبودی کمتر مطرح می شود.

 

با این حال، به دلیل آسیب حرارتی، هنگام استفاده از لیزر، تورم بیشتری مشاهده می کنید. لیزرها می توانند خطرناک باشند زیرا باعث گرما می شوند و گرما می تواند منجر به سوختگی شود که می تواند پلک ها را منحرف کند یا به کره چشم آسیب برساند. هر دو لیزر یا اسکالپل نتایج خوب و طولانی مدت خواهند داشت.

طول عمر این روش بستگی به این دارد که چگونه جراح پلاستیک شما آناتومی را مجدداً تنظیم می کند و چگونه از پوست خود مراقبت می کنید. (بنابراین از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خود داری کنید و اگر می خواهید نتایج طولانی تری باقی بماند، سیگار نکشید).

 

 

ترکیب لیزر و اسکالپل را برای نتایج مطلوب

 

در حالی که جایگزینی لیزر به جای اسکالپل برای جراحی پلک مزایای ثابت شده ای را ارائه نمی دهد، لیزرها برای لایه برداری پوست موثر هستند که می تواند باعث سفت شدن پوست پلک بالا و پایین شود.

گاهی اوقات می توان از هر دو تکنیک با هم استفاده کرد. یک رویکرد ترکیبی برای درمان ناحیه پلک پایین می تواند بسیار موثر باشد. این شامل بلفاروپلاستی با استفاده از چاقوی جراحی برای ایجاد برش و برداشتن چربی و لیزر برای صاف کردن چین و چروک های ظریف و سفت کردن پوست زیر چشم هست.

 

برتری بلفاروپلاستی پلک بالا با لیزر در تهران از نظر علمی نسبت به اسکالپل ثابت نشده است

 

گاهی اوقات از بلفاروپلاستی پلک بالا با لیزر در تهران به عنوان برتری شناخته می‌شود، زیرا مردم لیزر را به عنوان دستگاه‌هایی با تکنولوژی بالا که نتایج عالی را ارائه می‌کنند، می شناسند.

اگرچه گاهی اوقات این تصور برای اهداف بازاریابی مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما مطمئناً در مورد بلفاروپلاستی پلک بالا با لیزر در تهران یا جراحی پلک چنین چیزی تضمینی نیست.

هیچ شواهد علمی وجود ندارد که نشان دهد هر یک از این روش ها بر دیگری برتری دارد یا منجر به نتایج طولانی تر می شود.

مطالعاتی انجام شده است که در آن یک پلک با لیزر و یکی با چاقوی جراحی انجام شده است و بعد از جراحی از بیمار پرسیده شد که آیا می تواند بگوید کدام طرف کدام هست. بیماران نمی توانستند تشخیص دهند و جراح دوم که بعد از عمل به بیماران نگاه می کرد نیز نمی توانست بگوید.

 

مهارت جراح پلاستیک بیشتر به نتایج جراحی پلک مربوط می شود

 

نکته مهم در اینجا این است که چه کسی از ابزار استفاده می کند. بلفاروپلاستی پلک بالا با لیزر در تهران و اسکالپل هر کدام مزایا و معایبی دارند. نکته اصلی نحوه استفاده از آنها هست.

جراح پلاستیک خود را بر اساس نتایج، توصیه ها و تجربیات دیگران انتخاب کنید. کسی را در نظر بگیرید که چشم‌انداز خوبی دارد یا دید زیبایی‌شناختی نسبت به چیزی که عالی به نظر می‌رسد، مهارت انجام مؤثر این روش را دارد، به شما و اهداف شما اهمیت می‌دهد، به عالی بودن متعهد هست و در دوره سخت پس از عمل از شما مراقبت خواهد کرد.

 

نتیجه عملبلفاروپلاستی

نتیجه عملبلفاروپلاستی

 

هرگز زمان بهتری برای جراحی زیبایی پلک وجود ندارد

با تکنیک های مدرن و پیشرفت های اخیر تکنولوژی، جراحی پلک ایمن، موثر و قادر به ارائه نتایجی هست که همیشه می خواستید با کمترین درد، ناراحتی و از کار افتادگی انجام دهید. یک جراح پلاستیک ماهر و توانا که از تکنیک‌های مدرن استفاده می‌کند، می‌تواند نتایج بهتر و ماندگارتری به شما ارائه دهد، در حالی که متخصص بیهوشی ایمنی و راحتی شما را در یک بیمارستان مدرن تضمین می‌کند.

مانند هر روش پزشکی، مهم هست  که از یک متخصص ماهر که قادر به رفع نگرانی شما باشد، مشاوره بگیرید. از آنجایی که آناتومی و پاسخ هر فرد به جراحی و بهبودی متفاوت است، ارزیابی توسط جراح پلاستیک می‌تواند به شما دید وسیع تری از مراحل عمل جراحی ارائه دهد.

بهبودی بعد از بلفاروپلاستی سریع است، اما چون جراحی در وسط صورت است، پانسمان ها و هرگونه کبودی قابل مشاهده خواهند بود.

 

.بهبودی بعد از بلفاروپلاستی

تعداد کمی از بیماران هستند که این را نادیده می گیرند و به زندگی عادی خود ادامه می دهند، با این حال، ما پیشنهاد می کنیم که ورزش چیز بدی است زیرا بهبودی بعد از بلفاروپلاستی را به تاخیر می اندازد.

ماندن در خانه گزینه خوبی است، اما 10 روز طول می کشد تا کبودی پلک پایین برطرف شود، پلک های بالایی معمولاً سریعتر ببهبود می یابند. کبودی را می توان با آرایش پنهان کرد و ما می توانیم در مورد استتار آرایشی به شما توصیه کنیم. اگر اصلاً حساس هستید، باید دو هفته قبل از حضور در محل کار وقت بگذارید. بخیه ها در هفته اول برداشته می شوند.

همچنین باید به یاد داشته باشید که دید ممکن هست در روز اول کمی تار باشد. این تا حدی به دلیل جراحی و بی حسی موضعی مورد استفاده است، حتی زمانی که شما یک بیهوشی عمومی دارید، اما همچنین پماد استفاده شده در داخل پلک صبح و شب تا حدی دید را مبهم می کند.

 

سریع ترین راه برای بهبودی بعد از بلفاروپلاستی چیست؟

سریعترین راه برای بهبودی بعد از بلفاروپلاستی این است که سر خود را تا حد امکان بالا نگه دارید پس از جراحی حداقل برای 2 تا 3 روز آینده. این شامل خوابیدن در وضعیت عمودی و اجتناب از فعالیت هایی هست که ممکن است باعث خشکی چشم شود. استفاده از کیسه یخ نیز می تواند به تسریع روند بهبودی بعد از بلفاروپلاستی کمک کند.

مدت زمان بهبودی یک فرد ممکن است بسته به عوامل زیادی متفاوت باشد، تا زمانی که به طور کامل بهبود نیافته اید به سر کار خود برنگردید و از چیزهایی که ممکن است چشمان شما را خشک کند، مانند تماشای بیش از حد صفحه نمایش، اجتناب کنید.

 

انتظار ما از ریکاوری بلفاروپلاستی پلک بالا با لیزر در تهران

ممکن است بعد از عمل بلفاروپلاستی پلک بالا با لیزر در تهران مقداری کبودی و تورم ایجاد شود ، اما این مشکلات معمولاً طی چند روز پس از درمان خود به خود از بین می‌روند. به طور کلی، در طول بلفاروپلاستی با لیزر نیازی به بخیه نیست و این روش هیچ جای زخم قابل مشاهده ای بر جای نمی گذارد.

بیماران بلفاروپلاستی پلک بالا با لیزر معمولاً می توانند فعالیت های عادی خود را در عرض حدود یک هفته پس از درمان از سر بگیرند. اکثر بیماران برای بهبودی پس از لیفت پلک با لیزر نیاز به مرخصی از محل کار یا مدرسه دارند و دوره نقاهت اولیه تا 10 روز طول می کشد.

 

بعد از جراحی پلک بالا با لیزر

از آنجایی که لیزر برش های دقیقی ایجاد می کند، بهبود اغلب نسبت به جراحی سنتی پلک قابل تحمل تر است. بهبودی کوتاه‌تر با تورم و کبودی کمتر به این معنی است که به روال عادی خود باز می‌گردید و از نتایج خود سریع‌تر لذت می‌برید.

مقداری تورم و کبودی خفیف در دوران نقاهت طبیعی است. همچنین ممکن است درد یا سفتی موقتی در اطراف پلک‌های خود احساس کنید که می‌توان آن را با داروهای مسکن کنترل کرد.

نواحی درمان تا چند هفته به رنگ صورتی یا قرمز باقی می‌مانند، اما باید بتوانید ظرف 5 تا 7 روز به سر کار و سایر روال‌های معمول خود بازگردید. نتایج نهایی شما طولانی‌ مدت و در برخی موارد حتی دائمی خواهد بود.

مانند هر عمل زیبایی، بلفاروپلاستی پلک بالا با لیزر در تهران نیز خطراتی دارد. ما در مورد این خطرات به طور مفصل با شما صحبت خواهیم کرد تا بتوانید آگاهانه تصمیم بگیرید. از آنجایی که لیزر رگ های خونی را بسته و منعقد می کند (برخلاف جراحی سنتی پلک)، جراحی پلک با لیزر خطر عوارضی مانند خونریزی، عفونت و جای زخم را کاهش داده است.

 

آیا بلفاروپلاستی در هر دو پلک بالا و پایین قابل انجام است؟

این جراحی به طور کلی شامل برداشتن پوست اضافی و برداشتن یا تغییر موقعیت چربی های زیرین هست. تحت بی حسی موضعی و به صورت سرپایی انجام می شود. به طور معمول، پلک بالا و پایین را می توان در حدود 2-3 ساعت انجام داد.

در پلک فوقانی دکتر نصیری برش را در چین طبیعی پلک ایجاد می کند. این هر جای زخم قابل مشاهده را پنهان می کند. پوست اضافی برداشته می‌شود، چربی‌ها تغییر مکان می‌دهند یا برداشته می‌شوند و ماهیچه‌های زیرین که بخشی از سفت شدن خود را از دست داده‌اند، سفت می‌شوند.

دکتر نصیری توجه خاصی به چربی دارد و تغییر موقعیت آن را به حذف آن ترجیح می دهد. او معتقد است که برداشتن بیش از حد چربی می تواند چشم انداز توخالی را برای بیمار ایجاد کند.

برای پلک پایین، “دکتر نصیری” دو گزینه برای محل برش دارد. می توان آن را درست زیر مژه یا داخل پلک پایین ساخت. در پلک پایین، فتق چربی اغلب مشکل است. از بین بردن چربی و پوست اضافی پف و کیسه را از بین می برد

 

بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین

بیمارانی که قصد جراحی پلک را دارند باید به خاطر داشته باشند که دو نوع بلفاروپلاستی وجود دارد: پلک بالا و پلک پایین. هر یک چیز متفاوتی را انجام می دهد و ممکن است به عنوان یک روش انفرادی یا ترکیب با دیگری برای جوانسازی ناحیه کلی چشم انجام شود.

به طور کلی، پلک‌های بالایی دچار سنگینی و شلی می‌شوند که باعث افتادگی آن‌ها و ایجاد ظاهری خسته می‌شود. پلک های پایینی نیز ممکن است افتادگی داشته باشند، اما مسائل زیبایی شناختی که باید در زیر چشم مورد توجه قرار گیرند اغلب شامل تشکیل پاکت های چربی است که برآمده شده و ظاهری پیر را ایجاد می کند.

در حالی که مشکلات در یک ناحیه از صورت رخ می دهند، نیاز به رویکردها و تکنیک های متفاوتی دارند. به دلیل ارتباط نزدیک پلک بالا و پایین و به دلیل اینکه تغییرات زیبایی در یکی می تواند بر دیگری تأثیر بگذارد، جراحی بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین معمولاً با هم انجام می شود.

 

قبل و بعد از بلفاروپلاستی

قبل و بعد از بلفاروپلاستی

آیا نتایج بلفاروپلاستی با لیزر دائمی است؟

نتایج بلفاروپلاستی زیبایی به گونه ای طراحی شده است که ماندگاری طولانی داشته باشد. با این وجود، با گذشت زمان، خاصیت ارتجاعی پوست و کیفیت عضلات زیرین صورت شما در پاسخ به افزایش سن و سایر عوامل محیطی تغییر خواهد کرد.

دکتر خوانساری توصیه می کند که بیماران از پوست اطراف چشم خود با مرطوب کننده های معمول و محافظت در برابر آفتاب محافظت کنند تا نتایج جراحی پلک خود را تا حد امکان حفظ کنند.

 

آیا در حین یا بعد از عمل بلفاروپلاستی درد را تجربه خواهم کرد؟

روش‌های بلفاروپلاستی معمولاً شامل بی‌حسی موضعی همراه با آرام‌ بخشی آگاهانه هست. این ترکیب راحتی و ایمنی عالی را برای عمل شما فراهم می کند.

پس از این روش، به بیماران کلینیک  VIP یک داروی تجویزی برای کمک به مدیریت هر گونه ناراحتی در دوره پس از عمل ارائه می شود. برخی از عوارض جانبی جزئی، اگرچه غیرمعمول، ممکن است شامل تحریک در محل برش یا خشکی چشم باشد. دکتر خوانساری ممکن است پمادهایی را برای کمک به بهبود این شرایط موقت پیشنهاد کند.

 

بی حسی موضعی در جراحی بلفاروپلاستی

بی حسی موضعی در جراحی بلفاروپلاستی

چه زمانی می توانم بعد از بلفاروپلاستی دوباره آرایش چشم داشته باشم؟

اکثر بیماران می توانند با خیال راحت 10 روز پس از جراحی از آرایش چشم استفاده کنند.

 

آیا می توانم بعد از بلفاروپلاستی پلک بالا با لیزر ابروهایم را موچین یا واکس بزنم؟

ابروها را نباید به مدت دو هفته موچین یا اپیلاسیون کرد. موچین و اپیلاسیون می تواند باعث ایجاد کشش بر روی برش های پلک شود که می تواند بهبود زخم را به تاخیر بیاندازد و جای زخم را بزرگ کند.

مشاهده نمونه کار های جراحی پلک در اینستاگرام

هزینه جراحی بلفاروپلاستی پلک بالا با لیزر در تهران چقدر است؟

نیازهای شما از جراحی بلفاروپلاستی متفاوت است، از جمله اینکه آیا شما بلفاروپلاستی پلک بالایی، بلفاروپلاستی پلک تحتانی یا هر دو را انجام می دهید. در طول مشاوره، یک دوره درمانی برای پاسخگویی به نیازها و انتظارات خاص شما تعیین خواهد شد.

 

و در انتها کلینیک زیبایی VIP

کلینیکVIP پانزده سال سابقه درخشان در زمینه زیبایی دارد و با کادر مجرب و متخصص آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است. تمامی پزشکان کلینیک VIP درک بالایی از چهره و زیبایی صورت دازند، که با توجه به هارمونی چهره شما عمل زیبایی را انجام میدهند، تا شما بهترین نتیجه ممکن را یگیرید.

 

کلینیک VIP دارای امکانات و تجهیزات پزشکی پیشرفته در زمینه زیبایی و سلامت است. برخی از ویژگی های کلینیک ما:

    • تمیز و استریل بودن کلینیک و دارا بودن پروانه وزارت بهداشت
    • حضور پزشکان متبحر و باتجربه
    • دارا بودن امکانات امروزی و مجهز بودن کلینیک
    • ارائه خدمات مشاوره به متقاضیان
    • پشتیبانی مناسب پس از جراحی پلک

برای شروع عکس خود را در واتس آپ برای ما ارسال کنید تا مشاوران ما شما را راهنمایی کنند که آیا شما کاندید مناسب “بلفاروپلاستی” هستید یا خیر.*

واتساپ