تفاوت ژنیکوماستی با چربی چیست؟ این سوالی است که اغلب آقایان در دوران بلوغ و پس از آن مواجه می‌شوند. یکی از مواردی که می‌تواند اعتماد به نفس آقایان را کاهش داده و باعث دور شدن آن‌ها از جمع و فعالیت‌های اجتماعی شود، بزرگ شدن سینه‌هایشان خواهد بود.

در صورتی که آقایان در دوران بلوغ دچار تغییرات هورمونی می‌شوند و بزرگ شدن سینه‌ها می‌تواند یک موضوع کاملاً طبیعی باشد اما پس از دوران بلوغ حدود 2 تا 3 سال طول می‌کشد تا مجدداً تنظیم هورمون‌ها در بدن آقایان انجام شده و سینه‌های آن‌ها حالت طبیعی پیدا کند. اگر ماندگاری سینه‌ها در مردان همچنان ادامه داشته باشد و فرم بدن آن‌ها زنانه شود، موضوع ژنیکوماستی مطرح می‌شود.

 

جهت رزرو وقت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را تکمیل کنید

 

گاهی مواقع ژنیکوماستی ممکن است به خاطر تغییر در غدد و بافت سینه رخ داده باشد، یا اینکه به خاطر تجمع در سینه مردان اندازه سینه‌ها درشت شده و تغییر حالت داده باشد در این مطلب کلینیک زیبایی VIP تهران، تفاوت ژنیکوماستی با چربی را برایتان ارائه کرده‌ایم. در صورتی که نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر در این رابطه دارید با تیم متخصص ما در ارتباط باشید.

دلیل بروز ژنیکوماستی

دلیل بروز ژنیکوماستی

ژنیکوماستی کاذب و اختلال بزرگی سینه در آقایان

ژنیکوماستی کاذب که حاصل از انباشت چربی در ناحیه اطراف سینه و زیر نوک سینه‌ها است در مردانی دیده می‌شود که افزایش وزن را تجربه می‌کنند؛ یعنی مردانی که وزن آن‌ها نسبت به اندازه نرمال بیشتر است، ممکن است با ژنیکوماستی کاذب یا اختلال بزرگی سینه‌ها در آقایان مواجه شوند.با توجه به اینکه این عارضه به خاطر رسوب چربی در سینه‌ها ایجاد می‌شود، مردان چاق باید ابتدا عوامل تشکیل دهنده این موضوع را شناسایی و برطرف کنند.

 

آیا شما کاندید مناسب “ژنیکوماستی هستید یا خیر ؟

عکس خود را در واتس آپ برای ما ارسال کنید تا مشاوران ما شما را راهنمایی کنند.

 

به طور معمول ژنیکوماستی کاذب در آقایان بالای 30 سال دیده می‌شود. این موضوع بیماری نیست و آقایان نباید نگران آن باشند اما با این وجود تاثیراتی که ژنیکوماستی کاذب روی روح و روان فرد می‌گذارد، می‌تواند باعث کاهش اعتماد به نفس، افسردگی، سرخوردگی آقایان شود و ژنیکوماستی تبدیل به یک بیماری دیگر شده باشد.

 تفاوت ژنیکوماستی با چربی چیست؟

برای اینکه بدانید تفاوت ژنیکوماستی با چربی چیست، لازم است که عناصر تشکیل دهنده سینه‌ها در افراد مختلف را بشناسید. در یک فرد نرمال بدنش از دو بخش عضله و چربی تشکیل شده است.

در حالت عادی وقتی که فرد به ژنیکوماستی مبتلا می‌شود، حجم سینه آقایان به علت بخش توده‌ای، فیبروز شده و تغییر حالت می‌دهد؛ اما وقتی ژنیکوماستی ناشی از افزایش چربی در بدن شده باشد، این فرد هیچ تغییری در بافت توده‌ای سینه‌اش تجربه نکرده و با برداشتن چربی‌ها می‌تواند سینه‌های طبیعی و نرمال داشته باشد.

به همین دلیل است که توصیه می‌شود کسانی که با ژنیکوماستی کاذب مواجه هستند ابتدا وزن خودشان را کم کنند و به تناسب اندام برسند، سپس از عمل‌های زیبایی و سایر روش‌ها برای برداشتن چربی‌های سینه استفاده کنند.

تغییر در بافت چربی و بزرگی سینه‌ها در آقایان می‌تواند در یک اندازه باشد و اندازه هر دو سینه یک میزان شده باشد. یا اینکه افزایش حجم چربی در یکی از سینه‌ها نسبت به سینه دیگر بیشتر باشد و حجم سینه و دفرمه شدن در مردان را در پی داشته باشد.

در این حالت آقایان، سینه‌هایی نامتقارن خواهند داشت که تنها با عمل‌هایی مانند لیپوماتیک یا جراحی ژنیکوماستی می‌توانند آن را از بین ببرند. چون بافت سینه‌های فرد در اثر ورزش و غیره، تحرکات زیادی را تجربه نمی‌کند و نمی‌توانید چربی‌های ضخیمی که در این ناحیه انباشته شده‌اند را به طور کامل با کمک ماساژ و غیره از بین ببرید.

ژنیکوماستی کاذب در آقایان بالای 30 سال

ژنیکوماستی کاذب در آقایان بالای 30 سال

علائم ژنیکوماستی ناشی از چربی

در صورتی که فرد به خاطر افزایش بافت چربی در بدنش دچار مشکل ژنیکوماستی یا بزرگی سینه‌ها شده باشد با علائمی مانند موارد زیر مواجه خواهد شد.

 • افتادگی، آویزانی و شل شدن سینه آقایان
 • حساس شدن نوک و اطراف سینه
 • برجستگی غیر عادی نوک سینه در آقایان
 • دردناک شدن نوک و اطراف سینه

راه‌های تشخیص نوع کاذب ژنیکوماستی

برای اینکه تشخیص دهید ژنیکوماستی کاذب است یا اینکه در اثر تغییرات هورمونی و بیماری و غیره رخ داده لازم است که روش‌های زیر را در نظر داشته باشید. البته برای تشخیص ژنیکوماستی حتماً باید تحت نظر پزشک متخصص باشید و از او برای انجام عمل‌های زیبایی یا غیره مشورت بگیرید.

 • انجام آزمایش ادرار
 • انجام ماموگرافی
 • انجام آزمایش خون
 • انجام دادن MRI
 • انجام دادن سی‌تی‌اسکن
 • سونوگرافی دادن
 • نمونه‌برداری از سینه

درمان ژنیکوماستی کاذب یا در اثر افزایش چربی سینه

اگر به خاطر افزایش چربی سینه‌هایتان دچار ژنیکوماستی کاذب شده‌اید، لازم است که روش‌های درمانی این موضوع را نیز بشناسید. در ادامه برخی از روش‌هایی که می‌تواند برای برداشتن چربی‌های سینه کمکتان کند یا ژنیکوماستی ناشی از چربی را از بین ببرد، جهت شناخت بیشتر ارائه کرده‌ایم.

1) درمان ژنیکوماستی با لیپوساکشن

پس از شناخت تفاوت ژنیکوماستی با چربی، لازم است که درمان مناسبی را برای ژنیکوماستی مد نظرتان انتخاب کنید. لیپوساکشن یکی از عمل‌های زیبایی است که برای برطرف کردن این مشکل می‌توانید از آن استفاده کنید.

در لیپوساکشن پزشک متخصص چربی‌هایی که در ناحیه سینه انباشته شده‌اند را با کمک تجهیزات مخصوص خارج می‌کند و فرد می‌تواند با رعایت رژیم غذایی و ورزش، سینه‌هایش را خوش‌فرم کند. حتماً برای انجام لیپوساکشن باید با یک پزشک متخصص مشورت کنید تا بتوانید نتیجه مطلوبی را از انجام این عمل زیبایی بگیرید.

تفاوت ژنیکوماستی با چربی

تفاوت ژنیکوماستی با چربی

2) درمان ژنیکوماستی با لیزر

در صورتی که حجم چربی‌های انباشته شده در ناحیه سینه کم باشد می‌توانید از درمان با لیزر نیز برای از بین بردن ژنیکوماستی استفاده کنید. لیزر درمانی به صورت سرپایی انجام می‌شود و نیاز به جراحی و غیره ندارد؛ بنابراین افرادی که با بیهوشی و عوارض آن مشکل دارند می‌توانند از درمان با لیزر برای برداشتن چربی‌های سطحی ناحیه سینه خودشان استفاده کنند.

3) درمان ژنیکوماستی با لیپوماتیک

لیپوماتیک به عنوان یکی از عمل‌های زیبایی محبوب و کم عارضه در جهان شناخته می‌شود. کسانی که می‌خواهند بافت چربی ناحیه سینه‌هایشان که محدود است، تغییر دهند و به تناسب اندام برسند. می‌توانند لیپوماتیک استفاده کنند.

در لیپوماتیک پزشک ابتدا دستگاه مخصوص و لوله‌ها را در ناحیه سینه‌ها قرار می‌دهد و چربی‌هایی که در این ناحیه انباشته شده‌اند و به حالت مایع درمی‌آیند و پزشک آن‌ها را خارج می‌کند. از این چربی‌ها می‌توانید برای تزریق به ناحیه گونه و غیره استفاده کنید. دوران نقاهت لیپوماتیک بسیار کوتاه است و کسانی که دچار ژنیکوماستی کاذب هستند با تشخیص پزشک می‌توانند از این عمل زیبایی استفاده کنند.

4) درمان ژنیکوماستی با جراحی

در صورتی که چربی تجمع کرده در ناحیه سینه فرد زیاد باشد و افتادگی سینه‌های او را در پی داشته باشد، لازم است که متقاضی از سایر روش‌ها برای درمان ژنیکوماستی استفاده کند. یکی از بهتری روش‌های درمانی جراحی ژنیکوماستی است.

در این روش پزشک متخصص برشی را در ناحیه زیر و کنار سینه ایجاد می‌کند و پوست و چربی‌های اضافی ناحیه سینه را خارج می‌کند. درمان ژنیکوماستی با جراحی با بیهوشی همراه خواهد بود و دوران نقاهت نسبتاً طولانی خواهد داشت. با این وجود کسانی که سینه‌های درشتی دارند می‌توانند با این روش درمانی به نتیجه مطلوبشان برسند.

درمان ژنیکوماستی با لیزر

درمان ژنیکوماستی با لیزر

هزینه درمان ژنیکوماستی کاذب

با شناخت تفاوت ژنیکوماستی با چربی، لازم است که هزینه درمانی که برای ژنیکوماستی کاذب یا در اثر افزایش چربی وجود دارد را نیز تخمین بزنید. با توجه به اینکه وسعت ژنیکوماستی چه اندازه است، کدام کلینیک زیبایی را برای انجام این عمل زیبایی انتخاب کرده‌اید و دستمزد پزشک جراحی که قصد دارد عمل جراحی ژنیکوماستی را انجام دهد چقدر است؟ مبلغی که برای این عمل زیبایی مد نظر دارید مشخص خواهد شد.

البته باید این موضوع را در نظر داشته باشید که حتماً برای انجام ژنیکوماستی، پزشک آزمایش‌های لازم را برایتان تجویز می‌کند و استفاده از گن و داروها در طول درمان ضروری خواهد بود و ممکن است چندین ماه نیاز به ویزیت پس از جراحی داشته باشید؛ بنابراین موقع تخمین هزینه درمان ژنیکوماستی کاذب این موارد را نیز در نظر بگیرید.

چرا کلینیک وی آی پی تهران برای ژنیکوماستی؟

کلینیک وی آی پی تهران با وجود امکانات و تجهیزات حرفه‌ای، حضور پزشکان متخصص، کادر مجرب و نتایج موفقیت‌آمیز عمل‌های زیبایی یکی از بهترین گزینه‌ها برای کاشت مو محسوب می‌شود.

 

جهت رزرو وقت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را تکمیل کنید

 

برای انجام عمل‌های زیبایی خودتان مانند ژنیکوماستی با بهترین نتیجه و رضایت آدرس سعادت آباد چهاراه قیصر امین پور ،بلوار جوریکی ،کوچه ی داوود حسینی ، بن بست یکم ، برج تشریفات شمالی ،طبقه هفتم ، واحد 28، تلفن 09120408890 را به خاطر داشته باشید.تجربه متقاضیان ما، نشان‌دهنده کیفیت بالای عمل‌های زیبایی انجام شده در کلینیک زیبایی VIP تهران است.

سخن پایانی

ژنیکوماستی چند نوع دارد و با توجه به اینکه بدن فرد درگیر کدام یک از انواع ژنیکوماستی شده، متقاضی می‌تواند از درمان‌های متفاوتی برای بهبود این مشکل استفاده کند. در این مطلب درباره تفاوت ژنیکوماستی با چربی نکاتی که باید بدانید را ارائه کرده‌ایم. با توجه به شرایط بدنی که دارید می‌توانید درمان مناسب را برای رسیدن به تناسب اندام و رفع بزرگی سینه‌هایتان در نظر بگیرید.در صورتی که تجربه یا سوالی درباره عمل ژنیکوماستی دارید، نظرات خودتان را در بخش کامنت‌ها را با ما در میان بگذارید.

 

آیا شما کاندید مناسب “ژنیکوماستی هستید یا خیر ؟

عکس خود را در واتس آپ برای ما ارسال کنید تا مشاوران ما شما را راهنمایی کنند.

 

سؤالات متداول+ جواب

1) از کجا بفهمیم ژنیکوماستی داریم؟
تشخیص ژنیکوماستی در خانه کار ساده‌ای نیست و باید از پزشک متخصص برای بررسی ژنیکوماستی کاذب یا علت باد كردن نوك سينه در مردان و… کمک بگیرید.
2) آیا درمان ژنیکوماستی با تاموکسیفن ممکن است؟
به هیچ عنوان نباید خودسرانه از دارو برای تنظیم هورمون‌های مردانه و… استفاده کنید و حتماً باید تحت نظر پزشک متخصص تاموکسیفن و… مصرف کنید.
3) ورزش برای کوچک شدن سينه مردان موثر است؟
درمان خانگی ژنیکوماستی و ورزش تنها برای برخی از افراد تا حدی مؤثر است و همه افراد از این درمان‌ها جواب نمی‌گیرند.