کاشت ابرو چیست ؟ریزش ابرو یکی از مشکلات شایع در بین آقایان و خانم‌ها است و افراد مختلف در سنین متفاوت ممکن است با این مشکل مواجه شوند. کم شدن ابروها و نازک شدن آن‌ها ممکن است به دلایل مختلفی مانند استرس، تغذیه نامناسب، سبک زندگی نامناسب و …رخ دهد. همچنین بیماری یا اصلاح ابروها نیز می‌تواند در کاهش حجم آن‌ها مؤثر باشد.

کسانی که ابروهایشان خالی شده تغییر زیادی در چهره خودشان حس می‌کنند و همین موضوع موجب کاهش اعتماد به نفس آن‌ها می‌شود. به همین دلیل است که این روزها عمل کاشت ابرو با استقبال زیادی از سوی خانم‌ها مواجه شده و کسانی که می‌خواهند چهره خودشان را جوان و جذاب کنند به سراغ این عمل زیبایی می‌روند.

برای اینکه کاشت ابرو نتیجه خوبی برایتان داشته باشد لازم است که به توصیه‌ها و مراقبت‌های بعد از کاشت توجه داشته باشید. در این مطلب کلینیک وی آی پی تهران هر آنچه باید در این باره بدانید را ارائه کرده‌ایم. در صورتی که نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر درباره این عمل زیبایی دارید با مشاورین ما در ارتباط باشید.

 

*برای ثبت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را تکمیل کنید

 

کاشت ابرو چیست؟

قبل از بررسی توصیه‌های پیوند ابرو لازم است که درباره فرایند انجام این عمل زیبایی شناخت پیدا کنید. در پیوند ابرو ابتدا پزشک شرایط متقاضی را بررسی کرده و تنها برای کسانی که ابرهای کم‌پشتی دارند و نیاز است ابروهایشان حجیم شود این عمل زیبایی را انجام می‌دهد.

برای انجام پیوند ابرو، فولیکول‌های مو از ناحیه پشت سر، کناره‌های گوش و محل‌هایی که دارای موی نازکی هستند برداشته می‌شود. برای اینکه فرد ابروهای پرپشتی داشته باشد، تعداد ۲۵۰ تا ۴۰۰ فولیکول مو از محل مورد نظر برداشته شده و در ابروها کاشت می‌شود. این موها به صورت تک تار هستند و با زاویه مناسب در محل ابرو توسط پزشک قرار می‌گیرند. 

با توجه به عمل پیوند ابرو نیاز به دقت و ظرافت بالایی دارد، زمانی که پزشک برای پیوند ابروها در نظر می‌گیرد حدود دو تا سه ساعت است. پس از آن متقاضی باید به منزل مراجعه کرده و به توصیه‌های دوران نقاهت عمل کند. حدود ۳ تا ۴ ماه پس از کاشت می‌توانید نتیجه نهایی این عمل زیبایی را مشاهده کرده و از تغییر چهره خودتان شگفت‌زده شوید.

تصویر قبل و بعد از کاشت ابرو

تصویر قبل و بعد از کاشت ابرو

نکات مراقبت بعد از کاشت ابرو

از مهم‌ترین مراقبت‌های بعد از کاشت ابرو که باید به آن‌ها توجه داشته باشید می‌توان به نکات زیر اشاره کرد.

اجتناب از مالش و برداشتن ابروها

برای اینکه عمل پیوند ابرو نتیجه مناسبی داشته باشد، به هیچ عنوان در هفته‌های اول نباید محل کاشت را لمس کرده یا آن را بخارانید و بمالید. در صورتی که در این مکان احساس خارش داشتید، لازم است که از پمادهای تجویز شده توسط پزشک متخصص جهت بهبود این مشکل استفاده کنید؛ زیرا فولیکول‌های کاشته شده بسیار سست هستند و با مالش ابرو، گراف‌ها جابجا شده یا از جا کنده می‌شوند. همچنین مالش ابروها می‌تواند موجب عفونت شود.

 با توجه به اینکه ابروهای کاشت شده جدید هستند، پس از رشد آن‌ها نباید اقدام به برداشتن ابروهایتان کنید؛ زیرا ابروها هنوز در محلشان تثبیت نشده‌اند و احتمال اینکه دوباره ریزش ابرو داشته باشید و ابروهایتان نازک شود وجود خواهد داشت. برای برداشتن ابروهایتان باید اجازه دهید تا چند ماه از زمان کاش سپری شده و ابرها خوب پُر شود. سپس نسبت به اصلاح ابروها به حدی اقدام کنید که مجدداً نازک و کم‌پشت نشوند.

عدم حضور در محیط‌های گرم و آلوده مانند استخر

افرادی که علاقه‌مند به حضور در استخر هستند، باید این موضوع را مد نظر داشته باشند که حضور در استخر یا خیس شدن محل کاشت ابروها احتمال بروز عفونت در این مکان را افزایش می‌دهد. به همین دلیل است که پزشکان توصیه می‌کنند تا حد امکان دو هفته اول تنها صورتتان را با آب معمولی شسته و در سونا یا استخر حضور پیدا نکنید. برای شستشوی صورت و استحمام نیز باید دستورالعمل‌های پزشک را رعایت کنید تا مواد شوینده شیمیایی موجب از بین رفتن ریشه فولیکول‌ها نشود و آن‌ها را دچار مشکل نکند.

اجتناب از انجام فعالیت‌های سنگین بدنی

انجام فعالیت‌های سنگین بدنی مانند ورزش کردن باعث افزایش سرعت گردش خون می‌شود. این موضوع موجب خواهد شد که در ناحیه کاشت تحرکات زیادی ایجاد شده و احتمال پس زده شدن فولیکول‌ها بیشتر شود. همچنین ورزش کردن می‌تواند موجب تعریق شده و عفونت را به همراه داشته باشد. در صورت عفونت در محل کاشت شاهد از بین رفتن فولیکول‌های جوان خواهید بود. به همین دلیل پزشکان توصیه می‌کنند که فعالیت‌های ورزشی را به حداقل دو هفته بعد از پیوند ابرو موکول کنید.

کاشت ابرو

کاشت ابرو

مصرف داروهای تجویز شده توسط پزشک

پس از انجام پیوند ابرو امکان دارد در محل کاشت و برداشت فولیکول‌ها احساس درد داشته باشید. التهاب، تورم و قرمزی نیز تا حدی در این ناحیه دیده می‌شود. برای کاهش درد پزشکان پمادها و داروهای مسکن را برای متقاضیان تجویز می‌کند. این داروها برای پیشگیری از بروز عفونت نیز مؤثر هستند؛ بنابراین حتماً باید داروهایتان را به موقع مصرف کنید، تا ناحیه پیوند ابرو تحت تأثیر قرار نگیرد.

آیا کاشت ابرو برای آقایون مناسب است؟

 

اجتناب از مصرف دخانیات و الکل

افرادی که به مواد مخدر و دخانیات اعتیاد دارند، یا کسانی که الکل مصرف می‌کنند باید مصرف این مواد را به حداقل دو هفته پس از کاشت ابرو موکول کنند؛ زیرا استعمال دخانیات و مصرف الکل می‌تواند موجب مواردی مانند احتباس اکسیژن در بدن یا افزایش گردش خون شود و مولکول‌های مو را تحت تاثیر قرار دهد.

عدم آرایش ابروها و حضور در برابر نور خورشید

مواد آرایشی حاوی ترکیبات شیمیایی هستند و استفاده از آن‌ها روی تار ابروهای جدید تاثیرگذار خواهد بود. به همین دلیل است که پزشکان متخصص توصیه می‌کنند که حداقل تا چند ماه بعد از کاشت، ابروها را اصلاح نکرده و آن‌ها را رنگ نکنید. حضور در برابر نور خورشید نیز می‌تواند موجب تعریق در محل کاشت شود. همچنین نور خورشید موهای جوان را تحت تأثیر قرار داده و آن‌ها را دچار مشکل می‌کند.

اجتناب از کندن زخم‌های محل کاشت

در دوران نقاهت احتمال سوزش، خارش و پوسته‌پوسته شدن محل کاشت وجود دارد. در این بازه زمانی به هیچ عنوان نباید زخم‌هایتان را بکنید، یا ناحیه کاشت ابرو را بخارانید؛ زیرا فولیکول‌های جابجا می‌شوند و نمی‌توانید شاهد رشد آن‌ها باشید. با کمک داروهای تجویز شده نیز می‌توانید محل مورد نظر را چرب کرده به آن فرصت دهید تا پوست خودش را بازسازی کند.

چرا کلینیک وی آی پی تهران برای کاشت ابرو؟

کلینیک وی آی پی تهران با وجود حضور یک تیم متخصص و حرفه‌ای در زمینه پیوند ابرو، این امکان را برای متقاضیان فراهم کرده است که کاشت ابرو در سعادت‌آباد را در یک محیط مناسب تحت نظر افراد حرفه‌ای انجام دهند. در صورتی که ابروهایتان نازک شده و می‌خواهید کاشت ابرو را در یکی از بهترین مراکز تهران تجربه کنید، پیشنهاد می‌کنیم با تیم متخصص کلینیک در ارتباط باشید. پس از دریافت خدمات مشاوره می‌توانید از امکانات این مرکز جهت کاشت ابرو استفاده کنید و شاهد پرپشت شدن و زیبا شدن ابروهایتان باشید.

عکس قبل و بعد از کاشت ابرو

عکس قبل و بعد از کاشت ابرو

سخن پایانی

عدم رعایت نکات دوران نقاهت پس از کاشت ابرو موجب می‌شود که ابروهای فرد پس از پیوند ریخته و شکل طبیعی خودشان را از دست بدهند. در صورتی که می‌خواهید ابروهای مرتب و خوش‌فرمی داشته و شاهد رشد ابروهای متراکمتان باشید، پیشنهاد می‌کنیم حتماً در یکی از مراکز تخصصی و حرفه‌ای تولد زیبایی را انجام داده و از نظر پزشکان متخصص جهت پیوند ابرو بهره‌مند شوید. همچنین لازم است که نکات دوران نقاهت را به خوبی رعایت کنید، تا ابروهایتان تحت تأثیر عوامل محیطی و غیره قرار نگیرند و فولیکول‌ها به خوبی رشد کرده و در جایشان ثابت شوند.

سؤالات متداول+ جواب

مراقبت‌های بعد از پیوند ابرو چیست؟
از جمله مراقبت‌های عمومی پس از کاشت ابرو می‌توان به عدم لمس ابروها، استفاده از کمپرس سرد جهت کاهش درد و التهاب، مصرف داروهای تجویز شده و استراحت کافی اشاره کرد.
علت سیخ شدن ابرو بعد از کاشت چیست؟
سیخ شدن ابرو بعد از کاشت می‌تواند به دلایل مختلفی مانند جهت رشد فولیکول‌ها، تثبیت نامناسب فولیکول‌ها در محل کاشت،فعالیت بیش از حد عضلات صورت، خوابیدن روی صورت یا دستکاری ابروها رخ دهد.
چند روز بعد از پیوند ابرو می‌توان آن را قیچی کرد؟
توصیه می‌شود تا 4 تا 6 هفته بعد از کاشت ابرو از قیچی کردن آن اجتناب کنید، تا موهای جوان در محل کاشت تثبیت شوند.
فیلم شستشوی ابرو بعد از کاشت را چرا تماشا کنیم؟
با تماشای این فیلم متوجه خواهید شد که چطور باید محل کاشت را تمیز کنید و اشتباهاتی مانند استفاده از مواد شوینده شیمیایی در روزهای اول کاشت برای تمیز کردن صورت را انجام ندهید.
استفاده از هدبند بعد از کاشت ابرو مجاز است؟
استفاده از هدبند بعد از کاشت ابرو معمولاً بدون اشکال است، اما باید هدبندها تمیز و ضدعفونی شده که آزاد هستند و فشار زیادی به محل کاشت وارد نمی‌کنند را تهیه کنید. همچنین، لازم است هر چند ساعت یکبار هدبند را بردارید تا تار ابروها اکسیژن تازه دریافت کنند.
بعد از کاشت ابرو چه روغنی استفاده کنیم؟
بهتر است پس از کاشت ابرو روغن استفاده نکنید، زیرا استفاده از روغن موجب مسدود شدن منافذ پوست و ایجاد جوش می‌شود.
درمان سیخ شدن ابرو بعد از کاشت نی نی سایت چیست؟
درمان‌های مختلفی برای سیخ شدن ابرو بعد از کاشت در این سایت ارائه شده که از جمله آن‌ها می‌توان به کوتاه کردن ابرو، استفاده از ژل ابرو، ماساژ ابروها یا کوتاه کردن ابروها اشاره کرد.
مزوتراپی ابرو بعد از کاشت ضروری است؟
مزوتراپی می‌تواند به رشد سریع‌تر ابروها، تقویت فولیکول‌های کاشت شده، ضخیم شدن ابروها و پیشگیری از ریزش مجدد آن‌ها کمک کند.

نتیجه گیری

در این مطلب تمامی موارد مراقبتی لازم بعد از کاشت ابرو را بررسی کردیم امیدواریم این مطلب برایتان مفید واقع شده باشد.در صورتی که درباره کاشت ابرو تجربه دارید، از طریق کامنت‌ها آن را مطرح کنید. تا متقاضیان این عمل زیبایی، درباره نحوه کاهش درد عمل، داروهای لازم برای مصرف و راهکارهایی که برای این عمل زیبایی مناسب هستند اطلاعات کافی به دست بیاورند.

آیا شما کاندید مناسب “عمل کاشت ابرو در تهران هستید یا خیر ؟

تجربه پزشک در هزینه کاشت مو