کاشت مو شقیقه تغییر زیادی در چهره خانم‌ها و آقایان داره. چون ناحیه شقیقه متصل به صورت هست و ریختن موی شقیقه‌ها می‌تونه باعث بلندتر شدن پیشانی افراد شده و اون‌ها رو پیرتر نشان بده.


معمولاً ریزش مو از کنار شقیقه‌ها شروع می‌شه و به سمت وسط سر پیش می‌ره. گاهی مواقع ریزش مو در همین بخش متوقف می‌شه و شقیقه‌ها کم مو یا طاس می‌شه. در برخی از افراد ممکنه میزان پیشروی طاسی سر بیشتر نیز باشه و تا میانه‌های سر برسه.

با توجه به شدت طاسی و پیشرفت ریزش مو، پزشک روش کاشت مو رو انتخاب می‌کنه. اگر فقط شقیقه‌های فرد دچار کم مویی یا ریزش مو شده باشه، باید متقاضی به دنبال کاشت مو شقیقه باشه. این عمل زیبایی می‌تونه تغییر زیادی در چهره فرد ایجاد کرده و فرد رو متفاوت‌تر و زیباتر نشان بده.

 

جهت رزرو وقت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را تکمیل کنید

 

در این مطلب از کلینیک زیبایی VIP نکاتی که برای پیوند مو شقیقه در آقایان و خانم‌ها باید بدونید رو ارائه کردیم. جهت دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌تونید با مشاورین ما در تماس باشید.

تصاویر قبل و بعد از کاشت مو

تصاویر قبل و بعد از کاشت مو

کاشت مو در شقیقه‌ها

برای کاشت مو در شقیقه‌ها باید الگوی ریزش مو فرد کامل شده باشه. در غیر این صورت ممکنه موهای کاشت شده به خاطر ژنتیک و… ریزش داشته باشند؛ و متقاضی مجبور شود مجدداً برای کاشت مو شقیقه اقدام کنه.

 

 

یا شما کاندید مناسب “عمل کاشت مو هستید یا خیر ؟

نتیجه کاشت مو

 

 

بعد از تکمیل الگوی طاسی سر، پزشک متخصص ابتدا ناحیه شقیقه‌ها و کل سر را بررسی می‌کنه. سپس متقاضی می‌تونه تحت نظر پزشک کاشت مو کامل یا “کاشت مو شقیقه‌” رو انجام بده.

کسانی که بانک موی مناسبی داشته باشند پیوند مو کامل رو انجام می‌دهند؛ اما افرادی که بانک موی ضعیفی دارند یا تعداد فولیکول‌های اهدایی‌شون کم هست، معمولاً ترجیح می‌دهند بخش شقیقه‌ها که در معرض دید هست و روزی زیبایی تأثیر داره رو کاشت کنند.

مراحل کاشت مو شقیقه‌ها

کاشت مو هم مانند سایر عمل‌های زیبایی مراحل خاصی داره. برای اینکه نتیجه دلخواهتون رو از پیوند مو بگیرید و موهایی پرپشت و خوش‌حالت داشته باشید، لازمه مراحلی که در ادامه ذکر شده رو برای پیوند مو شقیقه‌ها انجام یدهید.

• دریافت خدمات مشاوره از کلینیک زیبایی VIP تهران

• بررسی شرایط جسمانی و میزان ریزش موهای فرد توسط پزشک متخصص

• تعیین وقت ویزیت حضوری و تجویز آزمایش‌های لازم

• انجام آزمایش‌های تجویز شده و ارائه نتایج اون‌ها به پزشک متخصص

• مشخص کردن نواحی کاشت مو توسط پزشک و انتخاب روش پیوند مو

• حضور در کلینیک جهت برداشت و کاشت فولیکول‌ها

• انجام فرایند کاشت مو در یک جلسه

• دریافت دستورالعمل‌های دوران نقاهت

• مراجعه به منزل برای سپری کردن دوران نقاهت پس از کاشت مو

فرم تماس

کاندیداهای مناسب کاشت مو در شقیقه

برای انجام پیوند مو باید شرایط لازم برای انجام این عمل زیبایی رو داشته باشید. در ادامه شرایط کاندیداهای مناسب برای کاشت مو شقیقه را جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه ارائه کردیم.

• کسانی که موهای ناحیه شقیقه‌شان ریخته یا کم‌پشت هست.

• افرادی که الگوی ریزش موی اون‌ها کامل شده.

• کسانی که بانک مو یا فولیکول‌های مناسب برای اهدا دارند.

• کسانی که از سلامتی جسمانی برخوردار هستند.

• افرادی که می‌خواهند دوباره جوان و شاداب شوند و موهای پرپشت داشته باشند.

• کسانی که به خاطر ریزش موی شقیقه پیشانی‌شان بلند و کشیده به نظر می‌رسه.

• افرادی که ریزش مو ارثی دارند یا در اثر بیماری، تغییر برنامه غذایی و… موهای ناحیه شقیقه خودشان رو از دست دادند.

• کسانی که شرایط سنی مناسبی برای کاشت مو دارند.

• افرادی که دخانیات و سیگار مصرف نمی‌کنند.

تعداد گرافت های مورد نیاز برای کاشت مو شقیقه‌ها

برای تعیین تعداد گرافت های مورد نیاز شقیقه‌ها باید ابتدا الگوی ریزش مو فردش مشخص بشه. اگر متقاضی صرفاً شقیقه‌های کم‌پشتی داشته باشه، امکان داره که با 300 تا 500 گرافت این مشکل برطرف شده و موهای فرد پرپشت و پرتراکم بشه.

اما در مواقعی که طاسی شقیقه‌های آقایان یا خانم‌ها شدیدتر هست، باید پزشک شقیقه‌های فرد رو بررسی کرده و ناحیه کاشت مو راو مشخص کنه. سپس به تعداد مورد نیاز برای پوشش دهی این ناحیه فولیکول‌های مو از سر و… برداشت شده و در شقیقه‌ها کاشت می‌شه.

تعداد گرافت های مورد نیاز شقیقه ها

تعداد گرافت های مورد نیاز شقیقه ها

روش‌های کاشت مو در شقیقه

برای کاشت مو در شقیقه پزشکان از روش‌های مختلفی استفاده می‌کنند. به طور کلی دو نمونه متداول برای انجام این نوع کاشت عبارتند از:

 

کاشت مو شقیقه به روش FUT

جهت انجام “کاشت مو شقیقه” در قدم اول باید شرایط بانک مو فرد بررسی بشه. اگر بانک مو متقاضی مناسب برداشت فولیکول‌ها به صورت عمده باشه، پزشکان کاشت مو شقیقه به روش FUT رو برای انجام این عمل زیبایی در نظر می‌گیرند.

در این روش ابتدا ناحیه کاشت و برداشت مو بی‌حس می‌شه، سپس یک برش نازک در بانک مو ایجاد شده و یک لایه نواری از فولیکول‌های مو توسط پزشک برداشته می‌شه. سپس پزشک متخصص این ناحیه رو بخیه میزنه.

در قدم بعدی فولیکول‌های برداشت شده تفکیک می‌شه و هرکدام از اون‌ها در ناحیه شقیقه کاشت خواهند شد. کاشت مو در شقیقه باید طبق خط رویش مو استانداره انجام بشه، تا چهره فرد پس از رشد موها عروسکی و غیرطبیعی نشود.

شماره تماس: 09120998715

در روش FUT پزشکان تعداد فولیکول‌های قابل قبولی برای پیوند در ناحیه شقیقه دارند؛ و می‌تونند به طور کامل ناحیه طاسی رو با کاشت مو پوشش دهند؛ اما؛ از جمله معایب این روش می‌شه به احتمال باقی موندن جای زخم یا اسکار در ناحیه پیوند و طولانی بودن دوران نقاهت پس از پیوند مو اشاره کرد.

 

کاشت مو شقیقه به روش FIT

در این روش پزشک برای برداشت فولیکول‌ها از پانچ دستی یا برقی یا ابزار استانداره استفاده می‌کنه. “کاشت مو شقیقه” به روش FIT هم لازمه که ناحیه اهداکننده و گیرنده فولیکول‌های مو بی‌حس بشه. سپس پزشک متخصص از بانک مو یا ناحیه اهداکننده فولیکول‌های مو رو تک‌تک جدا کرده و دسته‌بندی می‌کنه. در قدم بعدی پزشک گرافت‌های مو رو در نواحی مشخص شده کاشت می‌کنه تا ناحیه شقیقه کامل پُر بشه.

از جمله مزایای این روش می‌توان به عدم نیاز به برش پوست بانک مو و طولانی شدن دوران نقاهت اشاره کرد؛ اما معایبی هم برای روش پیوند مو شقیقه با روش FIT وجود داره. در این روش عمل پیوند مو طولانی‌تر از روش قبل است، چون پزشک متخصص باید تک‌تک فولیکول‌ها رو از بانک مو جدا کنه.همچنین معمولاً تراکم موهای کاشت شده به روش FIT نسبت به روش FUT کمتر هست.

 

 

یا شما کاندید مناسب “عمل کاشت مو هستید یا خیر ؟

نتیجه کاشت مو

 

نکات کاشت مو شقیقه‌ها

برای اینکه کاشت مو شقیقه نتیجه مطلوبی براتون داشته باشه و بتوانید یک چهره جدید و زیبا پس از انجام این عمل زیبایی داشته باشید؛ لازمه که نکات زیر رو برای انجام پیوند مو در نظر بگیرید.

• به هیچ عنوان پس از پیوند مو ناحیه کاشت رو لمس نکنید.

• حتماً از شامپوهای تجویز شده توسط پزشک متخصص استفاده کنید.

• تا زمانی که پزشک اجازه نداده در استخر و… حاضر نشوید.

• داروهای تجویز شده توسط پزشک رو برای کاهش درد و پیشگیری از عفونت مصرف کنید.

• طبق دستورالعمل ارائه شده موهاتون رو شستشو بدهید.

• از لمس یا خاراندن ناحیه کاشت مو پس از عمل اجتناب کنید.

• دو هفته قبل و بعد از کاشت دخانیات و الکل مصرف نکنید.

• رو به سقف بخوابید تا شقیقه‌هایتان با بالش و… در تماس نباشه و فولیکول‌ها آسیب نبینند.

• در صورت مشاهده عوارض شدید مانند سوزش، درد، خارش و… حتماً با پزشک متخصص مشورت کنید.

 

عوارض شدید کاشت مو

عوارض شدید کاشت مو

هزینه کاشت مو در شقیقه‌ها

هزینه کاشت مو شقیقه‌ با توجه به تعداد فولیکول‌های اهدایی، روش انتخابی کاشت مو، دستمزد پزشک متخصص، شرایط و امکانات کلینیک زیبایی و هزینه اقامت در شهر محل کلینیک برای کاشت مو تعیین می‌شه. برای اینکه بتوانید درباره مبلغ دقیق و نهایی این عمل زیبایی برای خودتون یا آشنایانتان اطلاعات کسب کنید، از طریق واتساپ با مشاورین کلینیک زیبایی VIP تهران در ارتباط باشید.

 

 

سؤالات متداول + جواب

1) آیا کاشت مو شقیقه برای خانم‌ها هم انجام می‌شه؟
کاشت مو بین خانم‌ها و آقایان یکسان هست و هر دو گروه می‌تونند برای بهبود طاسی یا کم مو شدن شقیقه این عمل زیبایی رو انجام بدهند.
2) عوارض کاشت مو شقیقه چیست؟
کاشت مو شقیقه‌ها معمولاً با عوارضی مانند درد، سوزش، خارش و عفونت محل عمل مواجه هست. همه این موارد قابل پیشگیری و درمان هستند.
3) تعداد فولیکول‌های کاشت شده در شقیقه چقدر است؟
با توجه به میزان طاسی شقیقه‌ها تعداد فولیکول‌های اهدایی بین 500 تا 3000 عدد تخمین زده می‌شه.
4) آیا روش جایگزینی برای درمان ریزش موی شقیقه‌ها وجود داره؟
پزشکان زیبایی معمولاً ابتدا با تغییر سبک زندگی و دارو درمانی سعی می‌کنند این مشکل رو برطرف کنند؛ اما در نهایت پس از طاسی سر به خاطر ژنتیک و… تنها راهی که برای جبران ریزش مو وجود داره کاشت مو هست.
5) آیا پس از کاشت مو شقیقه‌ها می‌توان از کلاه استفاده کرد؟
به هیچ عنوان نباید پس از کاشت مو کلاه یا هدبند استفاده کنید. چون فولیکول‌های جوان ممکنه صدمه ببینند؛ بنابراین برای استفاده از کلاه باید نظر پزشک معالجتون جویا شوید.
6) نحوه رشد مو پس از کاشت مو در شقیقه‌ها چگونه هست؟
بعد از کاشت مو حدود 6 ماه تا 9 ماه زمان نیاز هست که رشد موهای شقیقه کامل شود و بتونید نتیجه نهایی این عمل زیبایی رو مشاهده کنید.