طرز خوابیدن بعد از عمل ماموپلاستی چگونه هست؟ آیا نحوه خوابیدن بعد از انجام این عمل در زیباتر شدن سینه‌ها تأثیر داره یا خیر؟ این سؤال رو اغلب کسانی که قصد انجام عمل ماموپلاستی دارند مطرح می‌کنند. چون ممکنه فردی عادت به خوابیدن به پهلو یا روی شکم داشته باشه؛ و برای انجام این عمل زیبایی دچار تردید یا نگرانی شده باشه.


برای اینکه بهتر بتونید برای انجام عمل زیبایی ماموپلاستی برنامه‌ریزی کنید؛ با کلینیک زیبایی VIP تهران همراه باشید و شرایط دوران نقاهت و نحوه خوابیدن و استراحت کردن پس از انجام عمل زیبایی ماموپلاستی رو بهتر بشناسید.

 عمل زیبایی ماموپلاستی

عمل زیبایی ماموپلاستی

عمل ماموپلاستی چیست؟

بزرگ شدن سینه‌ها باعث می‌شه که فرد چاق‌تر به نظر برسد و تناسب‌اندام خانم‌ها تحت تأثیر قرار بگیره. همچنین با بزرگ شدن سینه‌ها و آویزون شدن اون‌ها، فرد ممکن هست درد زیادی در ناحیه گردن و شانه‌ها داشته باشه و موقع انجام فعالیت‌های روزمره دچار مشکل بشه

 

جهت رزرو وقت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را تکمیل کنید

 

البته بزرگی سینه‌ها موجب عرق‌سوز شدن زیر سینه و ایجاد جوش، خارش و سوزن در این ناحیه هم می‌شه؛ و فعالیت‌های روزمره فرد مانند ورزش کردن رو تحت تأثیر قرار می‌ده. به همین دلیله که ماموپلاستی یا عمل زیبایی کوچک کردن سینه این روزها طرفداران زیادی داره.

شماره تماس: 09120408890

در این عمل زیبایی پزشک متخصص ناحیه سینه رو بی‌حس کرده و با کاهش حجم و افتادگی سینه‌ها حالت بدن فرد رو تغییر می‌ده. به نحوی که پس از دوران نقاهت متقاضی می‌تونه شاهد داشتن سینه‌هایی خوش‌فرم و زیبا باشه؛ که موقع پوشیدن لباس‌های مختلف او رو زیباتر و خوش اندام‌تر نشون می‌ده.

 

اهمیت طرز خوابیدن بعد از عمل ماموپلاستی

طرز خوابیدن بعد از عمل ماموپلاستی بسیار مهم هست؛ و اگر متقاضی به این موضوع توجه نداشته باشه ممکنه به سینه‌ها فشار زیادی وارد شده و زخم ماموپلاستی خونریزی کنه. همچنین این امکان وجود داره که به خاطر خواب روی یک پهلو یا فشار وارد کردن روی یک سینه، حالت سینه‌های فرد تغییر کنه و سینه‌های اون پس از ماموپلاستی نامتقارن باشند.

از دیگر مشکلاتی که خواب نامناسب برای متقاضیان ماموپلاستی به همراه داره می‌شه به افزایش تورم و درد ناحیه سینه و طولانی شدن دوران نقاهت اشاره کرد. چون ممکنه به خاطر عدم رعایت نکات “طرز خوابیدن بعد از عمل ماموپلاستی” سینه‌ها صدمه دیده باشند و نیاز به درمان مکمل داشته باشید.

نحوه خوابیدن پس از عمل ماموپلاستی سینه

بعد از انجام ماموپلاستی سینه باید عادت‌های قدیمی که برای خوابیدن به پشت، پهلو و… داشتید رو ترک کنید؛ و فقط به سمت سقف و به صورت طاق باز بخوابید. چون در این حالت هیچ فشاری روی سینه‌ها وجود نداره و احتمال بروز خونریزی و… به خاطر فشار وارد شدن به سینه‌ها کمتر خواهد بود.

همچنین، برای اینکه ورم سینه‌ها کمتر بشه، توصیه می‌کنیم که یک بالش زیر بدنتون قرار بدهید تا سینه‌هاکمی بالاتر از کل بدن قرار بگیرند. با این کار می‌تونید سرعت گردش خون رو در بدنتون بهبود بدهید؛ و زخم ناشی از ماموپلاستی سریع‌تر بهبود پیدا می‌کنه.

 

اگر عادت به غلتیدن موقع خواب دارید، بهتر هست چند بالش در اطرافتون قرار بدهید تا مانع از این کار شوند. چون چرخیدن روی پهلو می‌تونه سینه‌ها را تحت‌فشار قرار بده و زخم‌هاتون خونریزی کنه.

با رعایت طرز خوابیدن بعد از عمل ماموپلاستی می‌تونید از پاره شدن بخیه‌هاتون و باز شدن زخم‌های ناشی از عمل پیشگیری کنید؛ و دوران نقاهت رو بدون مشکل پشت سر بگذارید.

نحوه خوابیدن پس از عمل ماموپلاستی سینه

نحوه خوابیدن پس از عمل ماموپلاستی سینه

استفاده از سوتین طبی بعد از ماموپلاستی

برای اینکه فرم سینه‌ها بعد از انجام ماموپلاستی ثابت بمونه، لازمه که سوتین طبی تجویز شده توسط پزشک رو تهیه کرده و استفاده کنید. این سوتین‌ها از وارد شدن فشار یا ضربات ناگهانی به سینه پیشگیری می‌کنند؛ و حالت سینه رو موقع خواب پس از عمل حفظ خواهند کرد.

شماره تماس: 09120408890

حتماً در بررسی نکات طرز خواب بعد از ماموپلاستی این موضوع رو در نظر داشته باشید، استفاده از سوتین طبی موقع خواب التهاب و تورم سینه‌ها رو کاهش می‌ده و تنش و فشاری که ممکنه به خاطر جابجایی بدن رخ دهد رو کم می‌کنه.

مدت زمان حفظ الگوی خواب بعد از ماموپلاستی

اغلب افرادی که این عمل زیبایی رو انجام می‌دهند علاقه‌مند هستند که درباره مدت زمانی که باید“طرز خوابیدن بعد از عمل ماموپلاستی” رو رعایت کنند اطلاعات به دست بیارند. چون بسیاری از خانم‌ها عادت‌های خاصی برای خوابیدن دارند؛ و تغییر این عادت می‌تومه خواب اون‌ها رو آشفته کرده و نامنظم کنه.

برای اینکه بهتر بتونید به الگوی خواب پس از ماموپلاستی عادت کنید؛ پیشنهاد می‌کنیم که چند وقت قبل از انجام این عمل زیبایی حالت خوابیدن خودتون رو اصلاح کنید، تا بعد از انجام ماموپلاستی برای خواب و استراحت دچار مشکل نشید. چون بدن انسان تغییرات حالت خواب و… رو به مرور می‌پذیره؛ و تغییرات ناگهانی ممکن هست با واکنش‌های شدید بدن مانند بی‌خوابی‌های مداوم مواجه بشه.

شماره تماس: 09120408890

الگوی خوابی که پزشکان برای ماموپلاستی در نظر می‌گیرند معمولاً تا زمانی هست که زخم‌های ناشی از انجام این عمل زیبایی بهبود پیدا کنند؛ و متقاضی بتونه به زندگی طبیعی خودش برگرده. پزشکان معمولاً توصیه می‌کنند که بین 4 تا 6 هفته طرز خوابیدن بعد از عمل ماموپلاستی رو طبق دستورالعمل انجام بدهید. بعد از اون به مرور می‌تونید روی پهلوهاتون بخوابید و بعد از بهبودی کامل محل ماموپلاستی هم محدودیتی برای خواب و استراحت نخواهید داشت.

مدت زمان حفظ الگوی خواب بعد از ماموپلاستی

مدت زمان حفظ الگوی خواب بعد از ماموپلاستی

 

نکات مهم درمان زخم ماموپلاستی

هر چقدر زخم‌های بعد از ماموپلاستی سریع‌تر بهبود پیدا کنند و در مدت زمان کمتری بتونید به زندگی طبیعی خودتون برگردید؛ طرز خوابتان نیز سریع‌تر اصلاح می‌شه و می‌تونید به حالتی که دوست دارید بخوابید و استراحت کنید. برای درمان زخم‌هاتون پس از انجام این عمل زیبایی لازمه که نکات زیر رو در نظر داشته باشید.

• از مصرف سیگار و دخانیات و مشروبات الکلی تا دو هفته قبل و بعد از عمل پیشگیری کنید.

• به هیچ عنوان ورزش‌های شدید و فعالیت‌های بدنی سنگین پس از ماموپلاستی انجام ندهید.

• برنامه غذایی سالمی داشته باشه و مواد غذایی غنی از ویتامین و مواد معدنی مصرف کنید.

• بدنتون رو هیدراته نگه دارید. به اندازه کافی آب بنوشید.

• حتماً قبل از عمل ماموگرافی، سونوگرافی و آزمایش‌های تجویز شده رو انجام بدهید.

• از مصرف داروهای مکمل، روان کننده‌های خون و داروهای گیاهی قبل و بعد از عمل پرهیز کنید.

• حتماً طبق دستورالعمل پزشک فعالیت‌های روزانه‌تان رو انجام بدهید و بخوابید، تا فشاری به سینه‌ها وارد نشه و احساس ناراحتی نداشته باشید.

• حتماً داروهای تجویز شده رو مصرف کرده و پانسمان محل جراحی رو تعویض کنید، تا زخم عفونت نکنه.

• از بلند کردن اجسام سنگین بپرهیزید؛ و زیاد خم و راست نشید.

• چند روز بعد از عمل پیاده‌روی سبک رو شروع کنید تا بدنتون ریکاوری بشه.

• به هیچ عنوان سینه‌هاتون رو فشار یا مالش ندید.

 

سؤالات متداول+ جواب

1) بعد از عمل ماموپلاستی می‌توان بدون سوتین خوابید؟
حتماً باید در طول بازه زمانی تجویز شده توسط پزشک از سوتین طبی موقع خواب استفاده کنید، تا آسیبی به محل عمل وارد نشه و حالت سینه‌ها حفظ بشه.
2) چند وقت بعد از ماموپلاستی می‌توان روی شکم خوابید؟
برای خوابیدن روی شکم باید حدود 6 هفته صبر کنید تا زخم‌های ناشی از عمل به طور کامل بهبود پیدا کنند.
3) آیا نحوه خوابیدن روی درد بعد از عمل ماموپلاستی مؤثر هست؟
اگر زاویه خواب مناسبی نداشته باشید یا اینکه به توصیه‌های پزشک برای طرز خوابیدن بعد از ماموپلاستی توجه نکنید، احساس درد شدیدی یا متوسطی رو در قسمتی که جراحی شده خواهید داشت.
4) روش‌های برطرف کردن ورم سینه بعد از ماموپلاستی کدام هست؟
برای برطرف کردن ورم سینه بعد از ماموپلاستی لازمه که یک بالش زیر کمرتون قرار بدید، تا گردش خون در بدنتون بهتر بشه؛ و التهاب و تورم سینه‌ها بهبود پیدا کنه.
5) رژیم غذایی بعد از ماموپلاستی چقدر مهم هست؟
با رعایت رژیم غذایی می‌تونید به تناسب‌اندام برسید و زخم‌هاتون بعد از ماموپلاستی سریع‌تر جوش می‌خورند.