تفاوت لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی در چیست؟ چاقی و اضافه وزن یکی از بزرگ‌ترین مشکلات نسل امروزی هست؛ و اغلب کسانی که مشاغل اداری و پشت میز نشینی دارند با چاقی در ناحیه شکم و پهلو یا پایین‌تنه خودشون دست و پنجه نرم می‌کنند.


البته افرادی که به چاقی‌های موضعی و ژنتیکی مانند چاقی بازو، چربی زدن پشت یا تجمع چربی در ناحیه غبغب و … مواجه هستند هم به طور ناخودآگاه با عوارض چاقی مانند عدم تناسب‌اندام و تأثیر چاقی روی ظاهرشون مواجه خواهند شد.

جهت رزرو وقت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را تکمیل کنید

[/fusion_text]

برای درمان این مشکلات روش‌های مختلفی در نظر گرفته می‌شه. از جمله این روش‌ها می‌شه به افزایش فعالیت بدنی و ورزش و اصلاح برنامه غذایی اشاره کرد. البته در مواقعی که این گزینه‌ها جوابگو نباشه و چربی سرسخت موضعی یا شکمی از بین نرفته باشه؛ باید متقاضی به دنبال عمل‌های زیبایی که برای رسیدن به تناسب‌اندام ارائه شدند باشه.

در این مطلب از کلینیک زیبایی VIP تهران درباره لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی و تفاوت‌های این دو عمل زیبایی نکاتی که باید بدونید رو ارائه کردیم؛ بنابراین اگر برای انتخاب یکی از این روش‌ها برای کاهش چربی بدنتون تردید دارید با ما همراه باشید و در این باره اطلاعات کسب کنید.

روش های مختلف درمان چاقی

روش های مختلف درمان چاقی

لیپوماتیک چیست؟

افرادی که در ناحیه بازو، ران، شکم، پشت، غبغب و… دارای چربی‌های موضعی هستند می‌تونند از لیپوماتیک برای از بین بردن این چربی‌ها استفاده کنند. در این عمل زیبایی پزشک متخصص ابتدا چند سوراخ ریز در نواحی مختلف بدن که نیاز به تخلیه چربی دارند ایجاد می‌کنه.

سپس لوله‌های کانولا از داخل این سوراخ‌ها رد می‌شه و به قسمت چربی‌ها می‌رسه. در نهایت با ایجاد ارتعاش توسط لوله‌های کانولا بافت چربی‌ها به حالت مایع تبدیل شده و توسط این لوله‌ها از بدن خارج می‌شه.

در این عمل زیبایی تمام چربی‌های زائدی که در نواحی مختلف بدن باقی مونده و با ورزش و تغذیه سالم و… برطرف نشده‌ از بین می‌ره؛ و متقاضی می‌تونه به تناسب‌اندام دلخواهش برسه.

ابدومینوپلاستی چیست؟

ابدومینوپلاستی برخلاف لیپوماتیک برای برطرف کردن چربی‌های کل بدن استفاده نمی‌شه. در واقع تفاوت لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی در قدم اول نوع انجام این عمل‌های زیبایی هست. چون در ابدومینوپلاستی تنها امکان خارج کردن چربی‌های انباشته شده در قسمت زیر شکم و اطراف ناف وجود داره.

برای انجام این عمل زیبایی پزشک ابتدا برشی در اطراف ناف یا زیر شکم ایجاد می‌کنه، سپس چربی‌های این ناحیه رو خارج کرده و پوست‌های اضافی که در این بخش وجود دارند رو برش میزنه. در نهایت پزشک متخصص قسمت باز شده رو بخیه میزنه و متقاضی برای گذروندن دوران نقاهت به منزل مراجعه می‌کنه.

ابدومینوپلاستی برای کسانی مناسبه که به خاطر زایمان‌های پی در پی یا لاغری دچار افتادگی پوست ناحیه شکم شدند؛ و در این ناحیه هنوز چربی موضعی دارند.

تفاوت لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی

تفاوت لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی

تفاوت لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی

کسانی که با مشکل چربی شکمی مواجه هستند و قصد دارند شکمی تخت و صاف داشته باشند با این سؤالات مواجه هستند که کدوم عمل زیبایی برای اون‌ها گزینه مناسب‌تری هست.

مخصوصاً وقتی بحث لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی مطرح می‌شه، انتخاب یکی از این روش‌ها برای رسیدن به تناسب‌اندام توسط متقاضیان سخت‌تر هست. چون هر دو این عمل‌های زیبایی برای اصلاح چربی‌های شکمی استفاده می‌شه و می‌تونه شکم و پهلوها رو صاف و تخت کنند.

برای اینکه بهتر بتونید تفاوت این دو عمل زیبایی رو متوجه شده و بهترین گزینه رو برای رسیدن به تناسب‌اندام انتخاب کنید؛ در ادامه مهم‌ترین گزینه‌های “تفاوت لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی” رو براتون ارائه کردیم.

• ابدومینوپلاستی فقط برای برداشتن چربی‌های شکمی استفاده می‌شه، در صورتی که لیپوماتیک برای از بردن چربی‌های زائد نواحی مختلف بدن مانند بازو، ران و… هم تأثیرگذار هست.

• لیپوماتیک نیاز به جراحی نداره و سرپایی هست؛ اما برای ابدومینوپلاستی لازمه که شکم بریده بشه و چربی‌های این ناحیه خارج بشه. به همین خاطر باید متقاضی در بیمارستان بستری شه و تحت بیهوشی عمل انجام بشه.

• دوران نقاهت لیپوماتیک معمولاً بین 3 تا 7 روز هست و بعد از اون می‌تونید به زندگی عادی خودتون برگردید؛ اما دوران نقاهت پس از لیپوماتیک حداقل 2 تا 3 هفته هست.

• در لیپوماتیک درد و خونریزی کمی دیده می‌شه؛ اما ابدومینوپلاستی به واسطه اینکه با جراحی انجام می‌شه درد و خونریزی بیشتری داره.

• چربی‌هایی که در لیپوماتیک خارج می‌شه رو می‌تونید بعد از خالص‌سازی برای تزریق چربی استفاده کنید؛ اما در ابدومینوپلاستی این امکان وجود نداره.

• جای زخم‌های لیپوماتیک کوچک‌تر هست و زودتر محو می‌شه؛ اما برای ابدومینوپلاستی باید مدت زمان بیشتری رو برای کمرنگ شدن جای زخم عمل منتظر بمونید.

• لیپوماتیک برای کسانی مناسبه که پوست شکمشون خاصیت کشسانی خودش رو حفظ کرده؛ در نقطه مقابل ابدومینوپلاستی برای افرادی مناسبه که پوست شکمشون شل شده و کش اومده.

• تعداد بخیه‌هایی که در لیپوماتیک برای بستن زخم‌ها استفاده می‌شه نسبت به ابدومینوپلاستی کمتر هست. چون برشی که برای ابدومینوپلاستی روی شکم ایجاد می‌شه بزرگ‌تره.

مقایسه لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی

تفاوت لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی در یک نگاه رو می‌تونید در جدول زیر مشاهده کنید:

مشاهده نتیجه لیپوماتیک

دریافت مشاوره

انجام آزمایش‌های لازم

بی‌حس موضعی محل عمل

ایجاد برش‌های ظریف در محل عمل

وارد کردن لوله‌های کانولا به بدن

ایجاد ارتعاش و تبدیل چربی‌ها به مایع

تخلیه چربی‌ها از بدن·  بخیه زدن نواحی زخم شده

.  کبودی

·  عفونت محل عمل

· درد، تورم و خونریزی

· لخته خون یا آمبولی

· باقی ماندن جای زخم‌ها روی پوست

·تخلیه چربی‌های زائد بدن

· سرپایی بودن عمل زیبایی

· کم تهاجمی بودن لیپوماتیک

· کوتاه بودن دوران نقاهت بعد عمل

4- 5 ماه بعد از لیپوماتیک

ابدومینوپلاستی

·       انجام آزمایش‌های لازم

·       بستری شدن در بیمارستان

·       ایجاد برش در اطراف ناف یا زیر شکم

·       تخلیه چربی‌های ناحیه مورد نظر

·       برش زدن پوست‌های اضافی

·       بخیه زدن محل عمل

عوارض بیهوشی

·       عفونت محل عمل

·       التهاب و خونریزی

·       نکروز چربی

·       باقی ماندن جای زخم روی پوست شکم

·       بی‌حسی در پوست شکم

·       عوارض قلبی و ریوی
تقویت عضلات شکم

·       برداشتن پوست‌های چین خورده شکمی

·       تخلیه چربی زائد شکم

·       رسیدن به تناسب‌اندام

ابدومینوپلاستی یا لیپوماتیک؟

با شناخت “تفاوت لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی” تصمیم‌گیری برای انتخاب یکی از این عمل‌های زیبایی راحت‌تر هست. با این وجود متقاضیان نمی‌تونند خودشون برای انجام لیپوماتیک یا ابدو تصمیم بگیرند؛ چون باید در قدم اول وضعیت جسمانی بدن فرد بررسی بشه؛ سپس پزشک با توجه به وضعیت چربی‌های انباشته شده در بدن متقاضی بهترین روش رو برای پیکرتراشی انتخاب می‌کنه.

شماره تماس: 09120408890

اگر متقاضی دارای چربی در نواحی بازو، پشت، پهلو و … باشه؛ و در ناحیه شکم هم دچار چین خوردگی پوست شده باشه، پزشک ممکنه از ترکیب ابدومینوپلاستی و لیپوماتیک برای پیکرتراشی استفاده کنه. کاندیداهایی که شرایط پیکرتراشی با چند روش رو دارند می‌تونند از این امکان استفاده کنند و در یک جلسه تمام چربی‌های زائد بدنشون رو از بین ببرند.

انتخاب بهترین روش برای پیکرتراشی

انتخاب بهترین روش برای پیکرتراشی

و در انتها…

برای اینکه بدانید کاندیدای مناسب کدام عمل زیبایی پیکرتراشی هستید؛ ابتدا باید در جلسه مشاوره کلینیک زیبایی VIP شرکت کنید. سپس پزشک شرایطتون رو بررسی کرده و بهترین گزینه رو برای شما انتخاب می‌کنه.

قبل از عمل لازمه که آزمایش‌های لازم رو انجام بدهید و تأیید دکتر رو برای پیکرتراشی بگیرید. همچنین، نکات دوران نقاهت قبل عمل رو از پزشک دریافت کرده و رعایت کنید، تا پیکرتراشی نتیجه مطلوبی براتون به همراه داشته باشه.

برای دریافت راهنمایی بیشتر درباره تفاوت لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی و انجام پیکرتراشی با مشاورین ما از طریق واتساپ در ارتباط باشید.

سؤالات متداول+ جواب

1) عوارض لیپوماتیک بیشتر است یا ابدومینوپلاستی؟
عوارض ابدومینوپلاستی نسبت به لیپوماتیک بیشتر هست، چون در این عمل زیبایی باید جراحی شکمی برای تخلیه چربی انجام شه.
2) دوران نقاهت لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی چقدر تفاوت دارد؟
دوران نقاهت لیپوماتیک به خاطر سرپایی و کم تهاجمی بودن این عمل زیبایی کوتاه‌تر هست.
3) آیا می‌توان لیپوماتیک و ابدو را هم‌زمان انجام داد؟
اگر کاندیدای مناسبی برای پیکرتراشی باشید، به تشخیص پزشک متخصص می‌تونید لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی رو به طور هم‌زمان انجام بدهید.
4) مزایای لیپوماتیک نسبت به ابدو چیست؟
مهم‌ترین مزیت لیپوماتیک نسبت به ابدومینوپلاستی سرپایی بودن و کم تهاجمی بودن این عمل زیبایی هست.

کانال ما در اینستاگرام:

[instagram-feed num=6 cols=3 user=”vipclinic_surgery”]

[/fusion_builder_column]