بهترین حالت خوابیدن بعد از پروتز سینه چگونه است؟ یکی از دلایلی که باعث ناراحتی افراد و مراجعه آن ها به کلینیک های زیبایی می شود ، کوچک بودن سینه می باشد. جراحی پروتز سینه یا جراحی بزرگ کردن سینه یکی از انواع عمل زیبایی می باشد که توسط دکترمهدی قلیچ خانی، بهترین جراح پلاستیک و زیبایی در تهران ، انجام می گیرد و با انجام آن می توان پستان ها را سفت و حجیم نموده و افتادگی آن را اصلاح کرد. افرادی که اقدام به انجام جراحی پروتز ، می کنند باید بدانند که جراحی پروتز پستان ، باعث لیفت شدن پستان ها نمی شود و اگر این اشخاص می خواهند افتادگی سینه خود ، را به طور کامل درمان کنند باید همراه با این جراحی لیفت نیز انجام دهند. دراین مقاله به صورت کامل با نحوه صحیح خوابیدن بعد از پروتز سینه آشنا میشوید.

انواع حالت خوابیدن بعد از پروتز سینه

حالت مناسب خوابیدن بعد از پروتز سینه یکی از مهمترین مراقبت هایی است که فرد پس از انجام این عمل زیبایی باید رعایت کند، خوابیدن بعد از این عمل زیبایی انواع مختلفی دارد:

 

خوابیدن به پشت بهترین حالت خوابیدن بعد از پروتز سینه

 • از فشار روی سینه ها و جابه جایی پروتز سینه ها جلوگیری می کند.
 • به کاهش تورم و درد در ناحیه سینه ها کمک می کند.
 • به تنفس راحت تر کمک می کند.

 

برای خوابیدن به پشت، مراحل زیر را انجام دهید:

 1. یک بالش نرم زیر سر خود قرار دهید.
 2. یک بالش دیگر زیر زانوهای خود قرار دهید.
 3. پاهای خود را به عرض شانه ها باز کنید.

 

از خوابیدن به پهلو و شکم خودداری کنید

خوابیدن به پهلو و شکم بعد از پروتز سینه می تواند باعث مشکلات زیر شود:

 • فشار روی سینه ها و جابه جایی پروتز سینه ها
 • افزایش تورم و درد در ناحیه سینه ها
 • کند شدن روند بهبودی

به طور کلی، بهتر است تا 6 هفته بعد از عمل پروتز سینه، از خوابیدن به پهلو و شکم خودداری کنید. این مدت زمان برای بهبودی کامل برش های جراحی و جا افتادن پروتز سینه ها لازم است.

اگر در خوابیدن به پشت مشکل دارید، می توانید از بالش های مخصوص خوابیدن به پشت استفاده کنید. این بالش ها به شما کمک می کنند تا حالت بدن خود را در حالت خوابیدن به پشت حفظ کنید.

از خوابیدن به پهلو و شکم خودداری کنید

از خوابیدن به پهلو و شکم خودداری کنید

 

جهت رزرو وقت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را تکمیل کنید

 

چگونه بعد از انجام پروتز سینه راحت بخوابیم؟

مانند هر جراحی دیگری، بزرگ کردن سینه نیز دوران نقاهت دارد. شما باید مراحل خاصی را انجام دهید و نکاتی را دنبال کنید تا مطمئن شوید بهترین نتایج را دریافت می کنید. همانطور که در بالا ذکر شد، خواب برای روند بهبودی بزرگ کردن سینه ضروری است، اما داشتن ۸ ساعت خواب استاندارد کافی نیست. در اینجا برخی از بایدها و نبایدها برای خواب راحت بعد از جراحی بزرگ کردن سینه بدون هیچ گونه نگرانی وجود دارد.

چگونه بعد از انجام پروتز سینه راحت بخوابیم؟

چگونه بعد از انجام پروتز سینه راحت بخوابیم؟

 

1. به شکم و پهلو نباید نخوابید

اگر شما از آن دسته از افرادی هستید که روی شکم یا به پهلو می‌خوابند، این عادت را ترک کنید چون پس از جراحی سینه باید به پشت بخوابید.

 

2. خوابیدن به پشت – روبه بالا!

در شش هفته اول پس از جراحی افزایش سایز سینه، برای بهبودی ایمن و سریع، مهم است که به پشت بخوابید. این کار سینه‌های جدید شما را در موقعیتی آرام قرار می‌دهد، با کمترین فشار بر روی سینه‌تان، و اجازه می‌دهد برش‌های حاصل از عمل بزرگ کردن سینه‌تان بهبود یافته و پروتز ها جا بیفتند. با این حال، پس از جراحی سینه، تنها خوابیدن صاف به پشت بهترین وضعیت خوابیدن نیست. سر و بالاتنه خود را با زاویه ۳۰ تا ۴۵ درجه بالا نگه دارید تا تورم و درد بعد از عمل سینه کاهش یابد. این کار باعث می شود که خون دور از سینه های حساس جدید شما گردش کند. برای اینکه بعد از بزرگ کردن سینه بهتر بخوابید، چند بالش نرم برای قرار دادن زیر کمر خود تهیه کنید و در صورت امکان روی تخت دراز بکشید.

 

3. خوابیدن به پهلو

 پس از ۲ تا ۳ هفته بعد از جراحی سینه، ممکن است به شما اجازه داده شود به پهلو بخوابید. با این حال، اگر تصمیم به انجام این کار دارید، مهم است که اقدامات احتیاطی بیشتری انجام دهید. این شامل پوشیدن سینه بند جراحی تایید شده و قرار دادن بالش زیر سینه می شود. به این ترتیب، می‌توانید از فشار غیرضروری به سینه خود جلوگیری کنید و به حفظ پروتز ها و برش‌های خود در جای خود کمک کنید و در عین حال بتوانید راحت بخوابید.

 

4. خوابیدن روی شکم

برخی از افراد ترجیح می دهند روی شکم بخوابند. با این حال، پس از جراحی بزرگ کردن سینه مطلقاً توصیه نمی شود. خوابیدن روی شکم به سینه های جدید فشار می آورد و احتمالاً به نتایج شما آسیب می رساند. همیشه قبل از تصمیم به تغییر وضعیت برای خواب بهتر، منتظر تایید جراح پلاستیک خود باشید. معمولاً می توان حدود ۱۲ هفته پس از انجام جراحی سینه به شما اجازه داد روی شکم بخوابید.

 

نکاتی برای خوب خوابیدن بعد از جراحی پروتز سینه

علاوه بر موقعیت صحیح خواب، در اینجا چند نکته مفید دیگر وجود دارد که می تواند به شما کمک کند پس از انجام جراحی سینه به خوبی بخوابید:

پیاده روی: اگرچه ممکن است بعد از جراحی بزرگ کردن سینه خسته شده باشید، حرکت کردن از روز اول مهم است. پیاده روی سبک در خانه می تواند الگوی خواب شما را بهبود بخشد و به شما کمک کند بهتر بخوابید. همچنین با افزایش گردش خون، خطر لخته شدن خون را کاهش می دهد. فقط زیاده روی نکنید!

سوتین های گنی: پس از جراحی بزرگ کردن سینه، جراح پلاستیک به شما تاکید می کند که حداقل یک ماه حتی در شب سوتین بپوشید. سوتین های گنی به ثابت نگه داشتن سینه های شما، کاهش فشار بر روی برش های جراحی و کاهش تورم کمک می کنند.

دارو: هرگز نباید انتظار داشت که درد غیرضروری بعد از عمل را تحمل کنید، این قانون در مورد جراحی سینه نیز صدق می کند. جراح پلاستیک شما برای تسکین علائم و کمک به خواب بهتر، داروهای ضد درد تجویز می کند. داروهای کمک کننده برای تنظیم خواب به ندرت مورد نیاز است، اما اگر پس از جراحی پروتز سینه، الگوی خواب شما به شدت مختل شده باشد، ممکن است تجویز شود.

نکاتی برای خوب خوابیدن بعد از جراحی پروتز سینه

نکاتی برای خوب خوابیدن بعد از جراحی پروتز سینه

 

از انجام فعالیت های سنگین خودداری کنید

انجام فعالیت های سنگین می تواند باعث افزایش فشار روی سینه ها و جابه جایی پروتز سینه ها شود. به همین دلیل، بهتر است تا 6 هفته بعد از عمل پروتز سینه، از انجام فعالیت های سنگین خودداری کنید.

فعالیت های سنگین شامل موارد زیر می شوند:

 • بلند کردن اجسام سنگین
 • فعالیت های ورزشی که به عضلات سینه، بازو، شانه و شکم فشار وارد می کنند
 • فعالیت های شدید مانند دویدن، شنا یا ایروبیک

نکات تکمیلی

 • اگر شغل شما نیاز به انجام فعالیت های سنگین دارد، با پزشک خود در مورد محدودیت های فعالیتی خود صحبت کنید.
 • در صورت احساس درد یا ناراحتی، فعالیت خود را متوقف کنید.
 • اگر دچار تب، قرمزی یا تورم شدید در ناحیه سینه ها شدید، حتما پزشک خود مراجعه کنید.

 

دوره نقاهت جراحی پروتز سینه

هر بیماری با دیگری تفاوت دارد و طول دوره نقاهت نیز متغیر خواهد بود. عوامل متعددی از قبیل اندازه و نوع پروتز، قرارگیری پروتز و همچنین مهارت جراح در مدت زمان سپری شدن دوره نقاهت دخیل هستند. به طور میانگین، طول دوره نقاهت جراحی پروتز سینه در حدود چهار تا شش هفته می‌باشد. آن چه که اهمیت دارد این است که از انجام فعالیت های فیزیکی، بلند کردن اجسام سنگین و یا کار زیاد در این مدت خودداری شود و پروتکل های لازم برای خوابیدن بعد از پروتز سینه در این مدت رعایت شود.

نتیجه گیری

در این مقاله سعی کردیم هم شما را با عمل پروتز سینه آشنا کنیم و هم درباره نحوه صحیح خوابیدن بعد از پروتز سینه  توضیحاتی را در اختیارتان گذاشتیم تا بتوانید سایز مناسب خود را برای انجام این عمل پیدا کنید. امیدواریم این مقاله برایتان مفید واقع شده باشد.

اگر در مورد هریک از عمل های جراحی سینه سوالی داشتید میتوانید در واتساپ به ما پیام بدید و یا فرم مشاوره تکمیلی را پر کنید. اگر تجربه جراحی سینه داشتید برای ما بنویسید که چه سایزی از پروتز سینه را استفاده کردید و چند سال از عمل شما میگذره.

 

آیا شما کاندید عمل پروتز سینه هستید یا خیر؟ سوالی دارید بپرسید

واتساپ