آيا سولاريوم براي پروتز سينه ضرر دارد ؟ یکی از موضوعات مورد بحث امروزی سولاریوم است. کسانی که می‌خواهند پوست خودشان را چند درجه تیره کنند به سراغ این روش می‌روند. اگر پروتز سینه دارید، لازم است که قبل از انجام سولاریوم درباره عوارض این موضوع برای پروتز اطلاعات به دست بیاورید. بعد از شناخت نکات مهم در این رابطه می‌توانید با شناخت بیشتری نسبت به انجام این عمل زیبایی اقدام کنید.

در صورتی که برای انجام عمل‌های زیبایی سینه نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر دارید، از طریق فرم تماس، واتساپ و شماره‌های کلینیک وی آی پی تهران با مشاورین ما در ارتباط باشید.

در صورت نیاز به مشاوره مستقیم با پزشک فرم زیر را تکمیل کنید تا در اولین فرصت با شما تماس بگیریم 

پروتز سینه چیست؟

عمل زیبایی سینه عمل زیبایی است که جهت تغییر فرم سینه‌ها و پُر و خوش‌فرم نشان دادن سینه‌ها در نظر گرفته می‌شود. کسانی که قصد دارند این عمل زیبایی را انجام دهند، حتماً باید درباره شرایط کاندیداهای پروتز سینه و مزایای و معایب آن شناخت لازم به دست بیاورند.

برای انجام پروتز سینه پزشک ابتدا ارزیابی‌های اولیه را روی بدن متقاضی انجام می‌دهد. سپس آزمایش‌های لازم برای فرد تجویز می‌شود تا شرایط سلامتی فرد مورد ارزیابی قرار بگیرد. پس از این مراحل پزشک نوع پروتز را با توجه به شرایط بدنی فرد جهت انجام عمل زیبایی سینه انتخاب می‌کند. در قدم بعدی قسمت کناری سینه یا زیر سینه جهت جاسازی پروتز برش داده می‌شود. سپس پزشک متخصص پروتز را زیر غدد شیری قرار می‌دهد؛ یعنی پروتز در میان بافت سینه قرار می‌گیرد، تا متقاضی بدون احساس ناراحتی بتواند به زندگی طبیعی خودش برگردد.

آيا پروتز سينه باعث سرطان می‌شود؟

در پایان قسمتی که برش خورده بخیه زده می‌شود و متقاضی باید دوران پس از انجام عمل زیبایی سینه را تا رسیدن به شرایط سلامتی کامل طی کند. برای اینکه پروتز سینه بهترین نتیجه را برای فرد داشته باشد، لازم است که متقاضیان حتماً به توصیه‌های پزشک برای انجام سولاریوم بعد از پروتز سینه، یا مواردی که ممکن است برای افرادی که این عمل زیبایی را انجام دادند مشکلاتی ایجاد کند شناخت کافی به دست بیاورند.

پروتز سینه چیست؟

پروتز سینه چیست؟

آيا سولاريوم براي پروتز سينه ضرر دارد؟

به طور کلی سولاریوم برای پروتز سینه ضرری ندارد و روی پروتز اثری نمی‌گذارد. وکسانی که عمل زیبایی سینه را انجام دادند هم می‌توانند از سولاریوم استفاده کرده و با کمک اشعه آفتاب یا اشعه‌های مستقیم پوست خودشان را برنزه کنند؛ اما توجه به این نکته لازم است که حتماً باید سولاریوم را مدت زمانی بعد از پروتز سینه و در زمان مناسب انجام دهید. در غیر این صورت سولار می‌تواند اثرات منفی روی پروتز داشته باشد.

چه مدت بعد از پروتز سینه می‌توان سولاریوم انجام داد؟

برای اینکه عمل زیبایی سینه نتیجه موفقیت‌آمیزی برایتان داشته باشد پزشکان توصیه می‌کنند که دستورالعمل‌های قبل و بعد از این عمل زیبایی را به درستی رعایت کنید، تا بتوانید بهترین نتیجه را از عمل زیبایی سینه بگیرید. پزشکان توصیه می‌کنند که تا زمان مشخصی بعد از عمل از برنزه کردن یا سولاریوم خودداری کنید

طبق توصیه پزشکان فوق تخصص جراحی پلاستیک ترمیم و زیبایی ،اسکار حاصل از جراحی پروتز ممکن است حدود یک سال وجود داشته باشد. در نتیجه، توصیه می‌شود که بعد از این مدت که اسکارها کمرنگ شدند برای انجام سولاریوم اقدام کنید؛ زیرا سولار ممکن است روی پروتز تأثیر نداشته باشد اما روی جای اسکارها موثر است و می‌تواند مدت ماندگاری آن‌ها یا تثبیت جای زخم روی پوست را افزایش دهد.

عوارض ناشی از سولاریوم برای پروتز سینه

از جمله مهم‌ترین عوارض ناشی از عمل زیبایی سینه ناشی از سولاریوم بعد از پروتز سینه می‌توان به باقی ماندن رد اسکارها روی بافت‌ها پوست اشاره کرد. همچنین اگر فرد مدت‌زمان مناسب برای انجام سولاریوم بعد از پروتز را رعایت نکند، احتمال ملتهب شدن جراحت‌های ناشی از پروتز سینه وجود خواهد داشت. تیره شدن محل زخم‌ها و لک شدن و تیرگی پوست از دیگر عوارض ناشی از سولاریوم بعد از انجام عمل زیبایی سینه محسوب می‌شود.

آیا سولاریوم می‌تواند موجب کوچک‌تر شدن پروتز شود؟

افراد زیادی علاقه‌مند هستند بدانند که  آیا سولاریوم می‌تواند باعث کوچک شدن پروتز سینه شود یا خیر؟ برای جواب دادن به این سؤال باید بدانید پروتز سینه یک روش دائمی برای حجیم کردن سینه‌ها نیست  و عمر مفیدی دارد که حدود ۱۰ تا ۲۰ سال در نظر گرفته می‌شود. پس از آن پروتز به مرور کوچک‌تر شده و حجم آن‌ها کاهش پیدا می‌کند. 

بنابراین پروتز سینه به تنهایی عمر مشخصی دارد و مواردی مانند سولاریوم نمی‌تواند روی کوچک شدن پروتز سینه و کاهش دوام و ماندگاری آن تاثیری داشته باشد؛ اما مسائلی مانند بارداری بعد از پروتز ممکن است به تحلیل رفتن آن یا کاهش دوام پروتز کمک کند.

عوارض ناشی از سولاریوم برای پروتز سینه

عوارض ناشی از سولاریوم برای پروتز سینه

تاثیرات حاصل از سولاریوم روی اسکارها

برخی از افراد تصور می‌کنند شایعاتی که در مورد پروتز سینه و تاثیر اشعه ماورا بنفش روی آن وجود دارد درست است. در صورتی که اشعه ماورا بنفش روی پوست تاثیر می‌گذارد و روی پروتز موثر نیست. متخصصان جراحی سینه و پروتز روی این موضوع تاکید دارند که پوستی که روی آن اسکار ایجاد شده بسیار مقاومت پایینی دارد.

به همین دلیل در صورتی که پوست زخم شده ناشی از جراحی پروتز در مواجهه با اشعه قرار بگیرد، مستعد سوختگی خواهد بود. احتمال بروز این سوختگی در اوایل عملکرد که هنوز جای زخم‌ها به طور کامل جوش نخوردند بیشتر است. وقتی که کمتر از یک سال بعد از عمل زیبایی سینه برای برنزه شدن اقدام می‌کنید، احتمالاً اسکارهایتان تیره‌تر خواهند شد و همین موضوع می‌تواند از لحاظ زیبایی‌شناختی بدنتان را تحت تاثیر قرار دهد.

برنزه کردن با نور آفتاب بعد از پروتز سینه بهتر است یا سولاریوم؟

تردید انتخاب بین سولاریوم یا نور آفتاب برای برنزه کردن پوست همیشه برای افراد مختلف وجود دارد. قرار گرفتن زیر نور خورشید مستقیم احتمال آفتاب‌سوختگی را افزایش می‌دهد و این موضوع به معنای سوختگی شدید و بالا نیست. بلکه تنها ممکن است قرمز شدن پوست و ایجاد لکه پوست را به همراه داشته باشد.

به همین دلیل است که حضور مداوم در برابر آفتاب مستقیم فرد را مستعد سرطان پوست می‌کند، خشکی پوست و ایجاد چین و چروک به دلیل جذب آب پوست از دیگر عوارض حضور در برابر نور مستقیم آفتاب است. به همین دلیل توصیه می‌کنیم که خیلی در معرض نور آفتاب نباشید، یا حتماً از ضد آفتاب و روغن‌های مخصوص استفاده کنید.

سولاریوم نیز احتمال مبتلا شدن به سرطان را افزایش می‌دهد. همچنین اثرات منفی سولار بعد از پروتز شامل قرمزی پوست تورم پوست و آفتاب‌سوختگی آن خواهد بود؛ بنابراین انتخاب بین یکی از این دو روش با توجه به شرایط بدنی فرد توسط پزشک متخصص توصیه می‌شود.

بهترین زمان برای سولاریوم بعد از جراحی زیبایی سینه

زمانی که برای سولاریوم بعد از پروتئین سینه توصیه می‌شود موقعی است که جراحت‌ها زخم‌ها و اسکارهای ناشی از جراحی پروتز به طور کامل درمان و محو شده‌اند. این بازه زمانی ممکن است حدود یک سال بعد از عمل پروتز تعیین شده باشد. بعد از آن پزشکان توصیه می‌کنند که حتماً ابتدا محل زخم را به تحت نظر داشته باشید و زمانی برای سولار اقدام کنید که تثبیت جای زخم انجام شده باشد.

بخش پایانی

میزان اشعه‌ای که در سولاریوم استفاده می‌شود ۶ برابر بیشتر از حمام آفتاب است. همین موضوع ممکن است میزان عوارض ناشی از آن را افزایش می‌دهد. با این وجود حضور در برابر نور مستقیم خورشید برای برنزه شدن نیز آسیب‌های پوستی را به همراه خواهد داشت.

به همین دلیل است که پزشکان توصیه می‌کنند در حالت عادی یا پس از انجام پروتز سینه در صورتی که زخم یا خراشی روی پوستتان وجود دارد از سولار و حضور در برابر نور آفتاب بپرهیزید؛ زیرا پوست آسیب‌پذیرتر است و احتمال تثبیت شدن جای زخم یا خراش روی آن وجود خواهد داشت.

سؤالات متداول+ جواب

بعد از پروتز سینه می‌توان برای سولاریوم یا آفتاب گرفتن اقدام کرد؟
بهتر است این کار را یک سال بعد از عمل زیبایی انجام دهید.
آیا سولاریوم برای پروتز سینه عوارض دارد؟
سولاریوم هیچ ضرری برای پروتز سینه ندارد؛ اما انتخاب زمان اشتباه برای انجام آن موجب باقی ماندن رد جراحی روی پوست می‌شود.

نتیحه گیری

در صورتی که تجربه درباره انجام جراحی سینه یا پروتز سینه دارید، از طریق کامنت‌ها آن را مطرح کنید. تا متقاضیان این عمل زیبایی، درباره نحوه کاهش درد عمل، داروهای لازم برای مصرف و راهکارهایی که برای این عمل زیبایی مناسب هستند اطلاعات کافی به دست بیاورند.همچنین در صورتی که درباره عمل زیبایی سینه سوالی داشتید میتوانید از طریق واتساپ با مشاوران ما در ارتباط باشید

واتساپ