آیا عمل ژنیکوماستی با بیمه سلامت ممکن است؟ یا اینکه باید فرد خودش هزینه‌های این عمل زیبایی را پرداخت کند. با توجه به اینکه حدود 65% مردم به ژنیکوماستی خفیف یا شدید مبتلا هستند. آقایان زیادی با این سؤال مواجه می‌شوند. به همین دلیل است که اغلب افراد علاقه‌مند هستند که درباره پوشش هزینه‌ای ژنیکوماستی توسط بیمه‌ها اطلاعات به دست بیاورند.

در این مطلب کلینیک زیبایی vip تهران درباره هزینه‌های عمل ژنیکوماستی و عوامل دخیل در این موضوع و پرداخت هزینه‌ها توسط بیمه‌ها صحبت خواهیم کرد. در صورتی که نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر درباره جراحی ژنیکوماستی دارید با تیم متخصص ما در ارتباط باشید.

 

جهت رزرو وقت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را تکمیل کنید

 

ژنیکوماستی چیست و چگونه درمان می‌شود؟

بزرگ و حجیم شدن سینه‌ها در مردان به‌عنوان ژنیکوماستی شناخته می‌شود و این موضوع اغلب به دلیل افزایش چربی یا مجرای استروما در سینه‌ها اتفاق می‌افتد. در حالت کلی ژنیکوماستی وضعیتی است که در آن سینه‌های آقایان بیش‌ازحد رشد کرده یا بزرگ‌شده و شبیه سینه زنانه به نظر می‌رسد.

 

ژنیکوماستی چیست

ژنیکوماستی چیست

 

این مشکل می‌تواند در هر سنی برای فرد رخ دهد و امکان دارد به‌صورت ارثی، در اثر مصرف داروهای خاص، تغییرات هورمونی و چاقی به وجود آمده باشد. برای درمان ژنیکوماستی روش‌های مختلفی وجود دارد. بعضی از افراد از لیپوماتیک یا لیپوساکشن برای برداشتن چربی‌های این ناحیه استفاده می‌کنند.

در صورتی که در گروه دیگری از افراد، پزشک تشخیص می‌دهد که تنها روش درمان ژنیکوماستی عمل جراحی است و باید ناحیه سینه برش داده‌ شده و چربی و پوست‌های این ناحیه برداشته شوند. با توجه به اینکه شدت ژنیکوماستی چقدر است، پزشک عمل زیبایی مناسب را انتخاب کرده و تحت بی‌حسی یا بیهوشی آن را انجام می‌دهد.

 

 

آیا شما کاندید مناسب “ژنیکوماستی هستید یا خیر ؟

عکس خود را در واتس آپ برای ما ارسال کنید تا مشاوران ما شما را راهنمایی کنند.

 

 

عوامل موثر در هزینه عمل ژنیکوماستی

موارد متعددی در تخمین هزینه ژنیکوماستی موثر هستند و موقع بررسی عمل ژنیکوماستی با بیمه سلامت نیز باید این موارد را در نظر داشته باشید. در ادامه برخی از این موارد را جهت شناخت بیشتر ارائه کرده‌ایم تا بهتر بتوانید هزینه نهایی جراحی ژنیکوماستی را تخمین بزنید.

1) شهر و کشور محل زندگی

اولین موردی که باید برای تخمین هزینه ژنیکوماستی در نظر داشته باشید، شهر و کشور محل زندگی‌تان است. با توجه به اینکه هر کشور و شهری شرایط مختلفی را برای انجام ژنیکوماستی در نظر دارد و امکان دارد کلینیک‌های بسیار حرفه‌ای و افراد مختلف در آن منطقه حضور داشته باشند و یک پزشک خاص عمل ژنیکوماستی را انجام دهد یا خیر، مبلغی که برای عمل ژنیکوماستی در هر نقطه باید پرداخت کنید متفاوت خواهد بود.

به‌ عنوان‌ مثال، اگر جراحی ژنیکوماستی را در تهران در یکی از کلینیک‌های معتبر انجام دهید، احتمال اینکه هزینه عمل برایتان نسبت به جراحی ژنیکوماستی در شهرستان بیشتر شود وجود خواهد داشت.

2) شدت ژنیکوماستی

بزرگی سینه‌ها در همه آقایان شرایط یکسانی ندارد و برای بعضی از افراد ممکن است شدت این عمل زیبایی نسبت به سایرین بیشتر باشد. در نتیجه مبلغی که برای جراحی ژنیکوماستی برای آقایانی که سینه‌های نسبتاً بزرگ‌تری دارند در نظر گرفته می‌شود. نسبت به کسانی که وسعت عمل برای آن‌ها کمتر است، بیشتر خواهد بود

ژنیکوماستی با بیمه سلامت

ژنیکوماستی با بیمه سلامت

3) یک‌طرفه یا دوطرفه بودن ژنیکوماستی

گاهی مواقع فقط یکی از سینه‌های فرد درگیر ژنیکوماستی شده و سینه دیگر حالتی نرمال دارد. در این حالت پزشک تنها یک بخش از بدن فرد را تحت جراحی قرار داده و چربی‌های اضافی این ناحیه را خارج می‌کند.

در صورتی که اگر متقاضی در هر دو طرف سینه‌ها دارای برجستگی و درشتی سینه باشد، انجام عمل جراحی برای او سخت‌تر خواهد بود و زمان بیشتری نیاز خواهد داشت. در نتیجه یک‌طرفه یا دوطرفه بودن ژنیکوماستی نیز می‌تواند زمان و مدت عمل زیبایی را افزایش داده و در هزینه نهایی آن موثر باشد.

4) روش انتخابی درمان ژنیکوماستی از سوی پزشک متخصص

پزشک متخصص ممکن است برای برطرف کردن چربی‌های سینه از لیپوساکشن یا لیپوماتیک استفاده کند. این عمل‌های زیبایی به‌صورت سرپایی و تحت بی‌حسی انجام می‌شوند. معمولاً هزینه‌ای که برای لیپوماتیک و لیپوساکشن در نظر گرفته می‌شود نسبت به جراحی ژنیکوماستی کامل که تحت بیهوشی انجام می‌شود کمتر است؛ بنابراین روشی که پزشک برای برداشتن چربی‌های سینه و رسیدن به‌تناسب اندام فرد انتخاب می‌کند نیز می‌تواند در مبلغ نهایی ژنیکوماستی مؤثر باشد.

با توجه به اینکه ژنیکوماستی باعث اختلال در زندگی فرد شده یا خیر؟ ممکن است بیمه‌ها هزینه آن را پرداخت کند یا اینکه فرد مجبور باشد تمام هزینه را خودش بپردازد. در نتیجه موقع تخمین هزینه عمل ژنیکوماستی با بیمه سلامت باید حتماً از بیمه مدنظرتان درباره اینکه هزینه نهایی را پرداخت می‌کند یا خیر و هزینه کدام روش توسط بیمه پرداخت می‌شود سوال کنید.

5) هزینه کلینیک ژنیکوماستی

کلینیک‌های زیبایی امکانات متعددی دارند. بعضی از آن‌ها از بهترین پزشکان و تکنولوژی‌های روز دنیا برای انجام ژنیکوماستی استفاده می‌کنند. با توجه به اینکه کلینیک زیبایی چقدر مجهز است و چقدر اعتبار دارد و چه مجوزها و مدارکی را دریافت کرده و چه پزشکانی در آن حضور دارند هزینه کلینیک زیبایی نیز می‌تواند مبلغی که برای ژنیکوماستی در نظر گرفته‌شده را تحت تاثیر قرار دهد.

6) دستمزد جراح ژنیکوماستی

همه پزشکان متخصص یک سطح تخصص یکسانی ندارند، بعضی از آن‌ها ممکن است سال‌ها در زمینه ژنیکوماستی تجربه داشته باشند و عمل‌های زیبایی را با بهترین نتیجه انجام دهند. در صورتی که بعضی دیگر از پزشکان به‌ تازگی وارد این حوزه شده‌اند و چند عمل زیبایی بیشتر انجام نداده‌اند یا اینکه برای اولین بار است که می‌خواهند ژنیکوماستی را تجربه کنند.

با توجه به اینکه پزشک چقدر تخصص و تبحر دارد و تحصیلات مرتبط او در این زمینه است یا خیر؟ دستمزد هر جراح می‌تواند بسیار بیشتر یا کمتر از همکاران او باشد. در نتیجه مبلغی که پزشک برای انجام عمل ژنیکوماستی اعلام می‌کند نیز در قیمت نهایی ژنیکوماستی برای فرد تاثیرگذار خواهد بود.

یک‌طرفه بودن ژنیکوماستی

یک‌طرفه بودن ژنیکوماستی

7) هزینه‌های بیمارستان یا مرکز جراحی

بیمارستان‌های مختلف امکانات متعددی را برای متقاضیان ارائه می‌کنند. بیمارستان‌های دولتی معمولاً تحت بیمه‌های درمانی عمل‌های جراحی را انجام می‌دهند و هزینه مقرون‌به‌صرفه تری دارند؛ اما در صورتی که برای انجام جراحی ژنیکوماستی بیماران بیمارستان‌های خصوصی و مجهز را در نظر داشته باشید، هزینه‌ای که باید برای عمل ژنیکوماستی بپردازید بیشتر خواهد بود.

سایر موارد مهم در تخمین هزینه ژنیکوماستی

علاوه بر موارد بیان‌شده که جزء مهم‌ترین عوامل در تخمین هزینه ژنیکوماستی محسوب می‌شوند، لازم است مواردی مانند هزینه بیهوشی، هزینه آزمایش‌های پزشکی، هزینه لباس‌های مخصوص قبل و بعد از جراحی، مراجعات بعدی به پزشک، هزینه داروها و رفت‌وآمد و غیره را نیز برای تخمین هزینه نهایی ژنیکوماستی در نظر داشته باشید.

هزینه عمل ژنیکوماستی در بیمارستان دولتی چقدر است؟

به‌ طور معمول هزینه عمل ژنیکوماستی در بیمارستان‌های دولتی نسبت به بیمارستان‌های خصوصی کمتر است. با این‌ وجود همه بیمارستان‌های دولتی مبلغ ثابتی را برای این عمل زیبایی در نظر نمی‌گیرند و عواملی که در بالا ارائه‌شده در تخمین هزینه نهایی این عمل زیبایی تاثیرگذار خواهد بود.

در نتیجه در صورتی که قصد دارید ژنیکوماستی را در بیمارستان‌های دولتی انجام دهید، حتماً با پزشکتان مشورت کنید و درباره هزینه‌ای که بیمارستان برای انجام این عمل زیبایی دریافت می‌کند اطلاعات کافی را به دست بیاورید.

پرداخت هزینه‌ی عمل جراحی ژنیکوماستی توسط بیمه‌های درمانی یا تکمیلی

افراد زیادی تصور می‌کنند که عمل ژنیکوماستی با بیمه سلامت ممکن است و نیازی نیست هیچ مبلغی را برای برطرف کردن بزرگی و درشتی سینه‌هایشان بپردازند. در صورتی که معمولاً پرداخت مبلغ ژنیکوماستی را هیچ‌کدام از بیمه‌های عادی و پایه درمانی قبول نمی‌کند.

به‌ طور معمول در سال‌های جدید برخی از بیمه‌های تکمیلی برای جبران هزینه ژنیکوماستی مبلغ خاصی را در نظر گرفته‌اند. در صورتی که ژنیکوماستی موجب اختلال در زندگی فرد شده باشد، امکان دارد که بیمه شما این مبلغ را پرداخت کند؛ بنابراین حتماً قبل از انجام عمل زیبایی درباره نحوه پرداخت هزینه توسط بیمه پایه یا بیمه تکمیلی یا بیمه سلامت از مرکز درمانی مورد نظر سوال کنید و با دید کامل و آگاهی و شناخت کافی این عمل زیبایی را انجام دهید.

 

جهت رزرو وقت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را تکمیل کنید

 

 

 چرا کلینیک وی آی پی برای عمل ژنیکوماستی؟

کلینیک زیبایی VIP تهران برای اینکه جراحی ژنیکوماستی به بهترین نحو انجام شود پزشکان حرفه‌ای و با تجربه را برای انجام عمل انتخاب کرده است. همچنین این کلینیک زیبایی عمل ژنیکوماستی را در بهترین بیمارستان‌های تهران و در شرایط استریل کامل به خاطر دارا بودن پروانه وزارت بهداشت انجام می‌دهد، بنابراین با مشکلات رایج مانند عفونت و… پس از عمل مواجه نخواهید شد.

 

 

آیا شما کاندید مناسب “ژنیکوماستی هستید یا خیر ؟

عکس خود را در واتس آپ برای ما ارسال کنید تا مشاوران ما شما را راهنمایی کنند.

 

 

سخن پایانی

آقایانی که دچار بزرگی سینه‌های مردانه شده‌اند می‌توانند از ژنیکوماستی برای درمان این مشکل استفاده کنند. پرداخت هزینه ژنیکوماستی با بیمه سلامت یا سایر بیمه‌های درمانی با توجه به شرایط متقاضی و … مشخص می‌شود؛ بنابراین حتماً باید از پزشک متخصصتان یا کلینیک انتخابی خودتان برای این موضوع کمک بگیرید.در صورتی که تجربه یا سوالی درباره عمل ژنیکوماستی دارید، نظرات خودتان را در بخش کامنت‌ها را با ما در میان بگذارید.

سؤالات متداول+ جواب

1) عمل ژنیکوماستی با لیزر سخت است یا خیر؟
درمان ژنیکوماستی با لیزر نسبت به درمان ژنیکوماستی با تاموکسیفن و… با سختی‌های بیشتری همراه است.
2) بهترین جراح ژنیکوماستی کیست؟
دکتر ژنیکوماستی که عمل ژنیکوماستی در بیمارستان بقیه الله را انجام می‌دهد با سایر پزشکانی که در ژنیکوماستی نی نی سایت معرفی شده‌اند متفاوت است؛ بنابراین برای انتخاب بهترین پزشک ژنیکوماستی باید نتایج عمل‌های زیبایی انجام شده توسط پزشک متخصص را بررسی کنید.