دروغ های کاشت مو در کلینیک های تهران یکی از معضلات جدی برای افرادیه که با چالش ریزش مو و طاسی رو‌به‌رو هستن. افرادی که به دنبال راهکار مناسب کاشت مو می‌گردن، در زمان پیدا کردن روش، کلینیک و پزشک مناسب، استرس و اضطراب زیادی رو تجربه می‌کنن، و مواجه شدن به کلاهبردارها می‌تونه باعث بشه این فرآیند برای اون‌ها به مسئله‌ای پر استرس‌تر از اون چه هست ، تبدیل بشه.

به طور کلی، ریزش مو با الگوهای مشخص، مثل الگوی طاسی مردانه، با روشی به نام کاشت مو قابل درمانه. کاشت مو در ایران، با متدهای مختلفی انجام می‌شه که هر کدوم از اون‌ها مزایا و معایب خودشون رو دارن. با این حال، بعضی از مراکز درمانی واقعیت‌های مرتبط با عوارض کاشت مو رو کتمان می‌کنن یا به مراجع‌های خودشون دروغ می‌گن. این دروغگویی، علاوه بر این که غیراخلاقی و غیرقانونیه، می‌تونه سلامت مراجعه‌کننده‌ها رو به خطر بندازه. بنابرین در این مطلب، در مورد 10 مورد از دروغ های کاشت مو در کلینیک ها و نکات مرتبط با اون‌ها صحبت می‌کنیم.

 

نتیجه کاشت مو

نتیجه کاشت مو

برخی از دروغ های کاشت مو در کلینیک های تهران

طبق آمارها، حدود پنجاه درصد خانم‌ها و شصت درصد آقایون، در میانسالی ریزش مو و طاسی نسبی رو تجربه می‌کنن. همونطور که گفتیم، درمان این طاسی روش کاشت مو هست که در اون پزشک معالج با استفاده از فولیکول‌ موهای باقی‌مونده، موهای جدیدی رو در قسمت‌های خالی سر می‌کاره. کاشت مو باید توسط پزشک معتمد و متخصص در مراکز درمانی مجهز انجام بشه. علاوه بر این، پزشک و تیم درمانی باید اطلاعات دقیقی رو در مورد روش کارشون و مزایا و معایب و عوارض اون در اختیار بیمار قرار بدن. در ادامه ما به ده مورد از دروغ های کاشت مو در کلینیک های تهران اشاره می‌کنیم که اگر هر کدوم از اون‌ها در توضیحات ارائه شده توسط پزشک یا کلینیکی وجود داشت، بهتره که از ادامه درمان پیش اون کلینیک صرف نظر کنین.

 

*برای ثبت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را تکمیل کنید

 

کاشت مو کاملا بی‌خطر، بدون ایجاد درد و جراحته

برای انجام کاشت مو، پزشک باید فولیکول مو رو از ریشه در بیاره و بعد با ایجاد یک برش در قسمت‌های خالی پوست سر، فولیکول رو مجددا بکاره. بنابراین، امکان نداره که کاشت مو بدون جراحت انجام بشه. ایجاد هر جراحتی دردناکه و برای ایجاد برش در قسمت‌های طاس سر، پزشک معالج باید از بی‌حسی موضعی یا عمومی استفاده کنه. ضمن این که، کاشت مو در واقع به یک نوع جراحی نیاز داره و هیچ جراحی بی‌خطر نیست.

 

آیا شما کاندید مناسب “عمل کاشت مو هستید یا خیر ؟

نتیجه کاشت مو

 

اگر مراحل معاینه و چکاپ قبل از کاشت مو درست انجام نشه، یا پزشک به اندازه کافی ماهر نباشه، یا این که جراحی در یک محیط غیربهداشتی و غیرتخصصی انجام بشه، می‌تونه خطرات جدی رو برای بیمار به همراه داشته باشه. بنابراین، واضحه که کاشت موی بی خطر و بدون درد یکی از دروغ های کاشت مو در کلینیک های تهران به شمار می‌ره.

کاشت مو در تهران باعث افزایش رشد موهای طبیعی می‌شه

یکی دیگه از دروغ های کاشت مو در کلینیک های تهران اینه که کاشت مو باعث می‌شه موهای شما پرپشت‌تر بشن. اما شما باید بدونین که هیچ کدوم از متدهای کاشت مو باعث افزایش رشد موهای طبیعی نمی‌شن چون کاشت مو فقط باعث بازگشت موهای از دست رفته بیمار می‌شه، و تازه میزان این بازگشت صد در صد نیست. یعنی، اگر کاشت مو توسط پزشک خیلی حاذق و در بهترین شرایط و با بهترین متد انجام بشه، و خیلی خوب نتیجه بده، باز هم فقط هفتاد یا هشتاد درصد حجم موهای اولیه بیمار رو احیا می‌کنه.

 

دروغ های کاشت مو در کلینیک های تهران

دروغ های کاشت مو در کلینیک های تهران

 

موهای کاشته شده دچار ریزش نمی‌شن

موهای کاشته شده از نظر ساختار کاملا مشابه موهای طبیعی هستن چون منشاء اون‌ها همون فولیکول موهای طبیعیه. بنابراین، موهای کاشته شده هم درست مثل موهای طبیعی دچار ریزش می‌شن. میزان این ریزش در هفته‌های اول بعد از کاشت بیشتره و به مرور کاهش پیدا می‌کنه. بنابراین، اگر به شما گفتن روش کاشتی وجود داره که در اون موهای کاشته شده نمی‌ریزن، بدونین که اینم یکی دیگه از دروغ های کاشت مو در کلینیک های تهران به شمار می‌ره.

 

نتایج کاشت مو در تهران برای همه افراد یکسانه

به طور کلی، در متدهای کاشت مو در تهران از موهای خود بیمار به عنوان بانک مو استفاده می‌شه. بنابراین، هرچقدر موجودی این بانک بیشتر باشه، کاشت مو نتیجه بهتری داره. به همین دلیل هم هست  که کاشت مو در مورد آقایون که بانک موی بهتری دارن، موفقیت‌آمیزتره. پس، یکسان بودن نتیجه کاشت مو برای همه افراد، از دروغ های کاشت مو در کلینیک های تهران به شمار می‌ره و حرف کاملا غیرعلمی و غلطیه.

 

کاشت مو در تهران ، بدون نیاز به کنترل و مراقبت‌های ویژه

کاشت مو هم مثل تمام جراحی‌های دیگه نیاز به یک سری مراقبت‌های ویژه قبل و بعد از درمان داره. به طور مثال، قبل از جراحی باید شرایط بالینی و روحی بیمار بررسی بشه. این بررسی شامل انجام آزمایش‌های مختلف (فشار خون، دیابت، هورمون و غیره)، و تست بانک مو می‌شه که هیچ کدوم نباید هزینه جدایی برای بیمار داشته باشن. علاوه بر این، بعد از جراحی هم مراقبت‌هایی مثل دور بودن از نور خورشید، رعایت جهت سر در زمان خوابیدن لازمه که باید توسط خود بیمار انجام بشه. پس یادتون باشه کاشت مو بدون مراقبت ویژه از دروغ های کاشت مو در کلینیک های تهران است و نباید گول اون رو بخورین.

کاشت مو در تهران برای همه افراد امکان‌پذیره

همونجور که جراحی لیزیک و لایزیک یا عمل قلب باز برای همه افراد امکان‌پذیر نیست، کاشت مو هم دارای یک سری محدودیت اجراییه. متدهای مختلف کاشت مو برای افرادی که دیابت و نارسایی قلبی، کبدی و کلیوی دارن می‌تونه بسیار خطرناک باشه. ضمن این که، کاشت مو حتی اگر برای شخصی خطرناک نباشه، به این معنا نیست که برای اون فرد اثربخش خواهد بود. کاشت مو برای افراد که بیماری‌های خودایمنی دارن، به بیهوشی حساسن، در سرشون التهاب دارن یا بانک موشون ناکافیه، و برای خانم‌های باردار، افراد زیر بیست‌وهفت سال، یا بیمارهای HIV و هموفیلی توصیه نمی‌شه. بنابراین، کاشت مو برای همه افراد هم یکی دیگه از دروغ های کاشت مو در کلینیک های تهران به حساب میاد.

 

کلینیک کاشت مو در تهران با نتیجه صد در صدی

درصد موفقیت کاشت مو به عوامل مختلفی مثل توانایی و تجربه پزشک، امکانات کلینیک کاشت مو تهران ، الگوی ریزش موی بیمار، متد کاشت مو، تعیین درست خط مو، وضعیت سلامتی بیمار قبل از کاشت، و مراقبت‌های ویژه بعد از جراحی بستگی داره و نرخ میانگین اون حدود نود درصده. پس بهتره حواستون باشه که، هر کلینیک کاشت مو در تهران که ادعا می‌کنه نتیجه عملکردش صد در صده، قطعا داره یکی از دروغ های کاشت مو در کلینیک های تهران رو به شما می‌گه و انتخاب مناسبی برای جراحی نیست.

 

کاشت مو در تهران بدون دوره نقاهت

بعد از کاشت مو، بسته به متد کاشت استفاده شده، بین یک هفته تا یک ماه دوره نقاهت وجود داره. در این دوره، زخم‌های بیمار خارش و سوزش دارن که شدتش به مرور زمان کم می‌شه. اگر از متد کاشت مو تهران با برش‌های عمیق استفاده شده باشه، ممکنه زخم‌ها خونریزی هم داشته باشن و خوب شدن اون‌ها مدت بیشتری طول بکشه. در دوره نقاهت مراقبت‌هایی مثل دور بودن از نور خورشید، شستشوی صحیح سر و تغذیه سالم اهمیت زیادی در کم شدن درد و زود ترمیم شدن زخم‌ها دارن. بنابراین، هر نوع تبلیغاتی در مورد کاشت بدون نقاهت توسط کلینیک‌ها، یکی از دروغ های کاشت مو در کلینیک های تهران به شمار می‌ره.

 

کاشت مو دائمی بدون نیاز به ترمیم

در تبلیغات بعضی از کلینیک کاشت مو تهران از عبارت کاشت دائمی استفاده می‌شه که جزء متداول‌ترین دروغ های کاشت مو در کلینیک های تهران هست. همونطور که می‌دونین، کاشت مو فرآیند هزینه‌بر، وقت‌گیر و همراه با درد و جراحته. بنابراین، طبیعیه که افراد دوست داشته باشن از یک روش کاشت دائمی استفاده کنن و مجبور نباشن این فرآیند رو تکرار کنن.  فولیکول‌های مو استفاده شده در کاشت هم مثل فولیکول‌های طبیعی عمر مشخصی دارن که وابسته به علائم ژنتیکیه و بین افراد متفاوته. بنابراین، ممکنه فردی بعد از یک سال به تکرار فرآیند کاشت نیاز پیدا کنه، در حالی که فرد دیگه تا هشت یا ده سال نیازی به ترمیم نداشته باشه.

علاوه بر عوامل ژنتیکی مثل قدرت بانک مو، رنگ مو، رنگ پوست و بیماری‌های زمینه‌ای، متد کاشت مو هم در دوام اون موثره. به طور مثال، روش کاشت مو تهران SUT که در اون برداشت مو به کمک دستگاه مخصوص انجام می‌شه، دائمی‌تر از متدهای دیگست.

فولیکول های طبیعی عمر مشخصی دارند

فولیکول های طبیعی عمر مشخصی دارند

 

کاشت مو به روش سلول‌های بنیادین

یکی دیگه از رایج‌ترین دروغ های کاشت مو در کلینیک های تهران استفاده از روش سلول‌های بنیادینه. بعضی از کلینیک کاشت مو تهران ادعا می‌کنن که به کمک سلول‌های بنیادین امکان کاشت بیشتر از هشت هزار تار مو، یا حتی شونزده هزار تار مو در یک جلسه رو دارن. اما باید بدونین که این ادعاهای دروغین هیچ پایه و اساس علمی ندارن. در واقع، کاشت این تعداد تار مو، به خاطر ایجاد خط موی پهن، می‌تونه به بافت مو آسیب بزنه و با تنظیم نادرست گرافت‌ها، موهای طبیعی فرد رو هم از بین ببره. نکته بسیار مهم‌تر اینه که روش سلول‌های بنیادین هنوز در مرحله تست و آزمایشه و استفاده از اون از نظر قانونی غیرمجازه. دلیلشم اینه که آسیب ناشی از کاشت بیش از هشت هزار تار مو به پوست سر می‌تونه به شدت خطرناک و جبران‌ناپذیر باشه.

 

چرا نباید دروغ های کاشت مو در کلینیک های تهران را باور کنیم؟

باور کردن دروغ های کاشت مو در کلینیک تهران می‌تونه عوارض و آسیب‌های جبران‌ناپذیری داشته باشه. این عوارض می‌تونن در حد یک تورم و التهاب ساده باشن یا به عفونت و موارد جدی‌تر منتهی بشن. در صورت عدم شناخت نسبت به این عوارض یا جدی نگرفتن اون‌ها، ممکنه راهی برای جبران و درمان جراحات وجود نداشته باشه. بنابراین، در قدم اول لازمه که شناخت خوبی نسبت به کلینیک کاشت مو تهران و تبلیغات دروغین اون‌ها داشته باشین، و در قدم دوم باید آگاهی نسبی از عوارض احتمالی کاشت مو به دست بیارین که در صورت بروز اون‌ها، بتونین در کمترین زمان ممکن برای درمان اقدام کنین.

عواقب دروغ های کاشت مو در کلینیک های تهران

همونطور که گفته شد، کاشت مو می‌تونه عوارض مختلفی داشته باشه که برخی از اون‌ها طبیعی هستن و با مراقبت‌های وِیژه بعد از جراحی به سادگی برطرف می‌شن، و برخی دیگه عوارض غیر طبیعین و نتیجه باور کردن “دروغ های کاشت مو در کلینیک های تهران” هستن. در هر صورت، آگاهی از این عوارض ضروریه. پس، در ادامه تعدادی از مهم‌ترین عوارض کاشت مو رو نام می‌بریم.

 • درد و سوزش زخم‌ها و جراحت‌ها
 • خارش زخم‌ها
 • حساسیت به داروی بی‌حسی
 • نکروز و عفونت زخم‌ها به دلیل عدم رعایت بهداشت قبل، بعد و در حین جراحی
 • خونریزی زخم‌ها
 • ورم سر
 • سرفه و سکسکه
 • تراکم موی کم
 • جوش، کیست و التهاب فولیکول‌های مو
 • ریزش مو
 • بی‌حسی طولانی و احساس سوزن‌سوزن شدن پوست سر

 

پرسش و پاسخ

در انتخاب مرکز کاشت مو به چه نکاتی باید توجه کرد؟
برای انتخاب بهترین کلینیک کاشت مو تهران باید به مواردی مثل داشتن مجوز رسمی از وزارت بهداشت، رزومه کاری پزشک و کادر تخصصی درمان، تجهیزات حرفه‌ای و محیط استریل و بهداشتی دقت کنین.
مدت زمان هر جلسه کاشت مو چقدره؟
مدت زمان جلسات کاشت مو بسته به متد استفاده شده و میزان طاسی افراد متفاوته. اما حدود کلی این زمان بین سه تا هشت ساعته.
ریزش مو بعد از کاشت طبیعیه؟
ریزش مو بعد از کاشت، مثل ریزش موهای خود فرد، کاملا طبیعیه. میزان ریزش مو در هفته‌های اول بعد از کاشت زیاده و به مرور کم می‌شه.
رشد اصلی موها چقدر بعد از کاشت شروع می‌شه؟
رشد اصلی موها بین هشت تا 12 ماه بعد از جلسه اول کاشت مو شروع می‌شه.
چرا کاشت مو برای سن کمتر از بیست و هفت سال توصیه نمی‌شه؟
بهترین زمان برای کاشت مو وقتیه که الگوی ریزش مو به تثبیت رسیده باشه و این تثبیت معمولا بعد از بیست و هفت سالگی اتفاق میفته.

 

در این مطلب تلاش کردیم به مهمترین دروغ های کاشت مو در کلینیک های تهران بپردازیم و امیدواریم این اطلاعات برای شما مفید بوده باشه و برای کسب اطلاعات بیشتر می‌تونین با شماره‌های موجود در سایت تماس بگیرین.

 

آیا شما کاندید مناسب “عمل کاشت مو هستید یا خیر ؟

پرپشت شدن مو با کاشت مو

نتیجه کاشت مو سه بعدی

نتیجه کاشت مو سه بعدی