بهترین سن کاشت مو چقدر هست؟ اگر موهاتون ریخته و دچار طاسی سر هستید، یا اینکه به خاطر ریزش مو پوست سرتون مشخصه و از نداشتن موهای پرپشت و زیبا ناراحتید، بی‌شک بارها این سؤال رو از خودتون پرسیدید که چند سالگی باید مو بکارم؟


چون در سال‌های اخیر فقط افراد مسن و سالخورده یا افراد بیمار نیستند که با مشکل ریزش مو مواجه شدند؛ بلکه جوان‌ترها هم به خاطر تغذیه نامناسب، استفاده از شامپوهای متفرقه، مصرف دخانیات یا استرس و اضطراب امکان داره با مشکل ریزش مو خفیف یا شدید مواجه شده باشند.

 

جهت رزرو وقت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را تکمیل کنید

 

الگوی ریزش مو که در بین جوان‌ترها مشاهده می‌شه در درمان این مشکل تأثیر قابل توجهی داره. اگر میزان ریزش مو محدود باشه، پزشکان ترجیح می‌دهند تا تکمیل فرآیند ریزش مو برای کاشت مو صبر کنند. چون در شرایطی که مو در سن و شرایط نامناسب کاشت بشه، احتمال ریزش مجدد موهای کاشت شده یا موهای موجود وجود داره؛ و متقاضیان باید دوباره برای پیوند مو اقدام کنند.

در ادامه نکاتی که برای سن مناسب کاشت مو باید بدونید توسط کلینیک زیبایی VIP تهران ارائه شده. با ما همراه باشید و درباره بهترین سن برای پیوند مو خانم‌ها و آقایان اطلاعات کسب کنید.

 

تصاویر قبل و بعد از کاشت مو

تصاویر قبل و بعد از کاشت مو

دلیل مشخص کردن سن برای کاشت مو

چرا سن کاشت مو مهمه و متقاضیان باید در سن مناسبی این عمل زیبایی رو انجام بدهند؟ چون برای اینکه نوع عمل کاشت مو مشخص بشه و نتیجه کاشت مو برای متقاضیان مناسب باشه باید الگوی طاسی یا ریزش مو فرد مشخص بشه. اگر الگوی ریزش مو مشخص نشده باشه و کاشت مو در سن نامناسب انجام بشه؛ احتمال داره که ریزش مو همچنان ادامه داشته باشه و متقاضی مجبور به کاشت مجدد مو بشه.

همچنین، فولیکول‌های جوان هم ممکنه به خاطر تغییرات هورمونی و … دچار تغییر شده باشند و موهاتون بعد از کاشت پرپشت و زیبا نشه. به طور کلی دلیل اصلی مشخص کردن سن مناسب برای کاشت مو رو می‌شه در موارد زیر خلاصه کرد:

• تکمیل شدن پروسه ریزش مو و مشخص شدن الگوی کامل ریزش مو

• آمادگی فرد به لحاظ جسمانی و روانی برای پیوند مو

• عدم نیاز به تکرار عمل زیبایی پیوند مو

• انجام کاشت مو با بیشترین تراکم

 

عوامل مؤثر در کاشت مو

برای پیوند مو لازمه که شرایط متقاضیان بر اساس عوامل مختلفی مورد بررسی قرار بگیره. از جمله این عوامل می‌شه به جنسیت فرد، سن متقاضی، تراکم مناسب بانک مو او و سلامتی جسمانی فرد اشاره کرد. اگر متقاضی سلامتی جسمانی داشته باشه و بانک موی فرد برای کاشت مو مناسب تشخیص داده بشه؛ پزشک بر اساس جنسیت و سنی که متقاضیان دارند بازه زمانی مناسب برای پیوند مو رو برای اون‌ها مشخص می‌کنه.

الگوی ریزش مو در خانم‌ها و آقایان متفاوته، همچنین شرایط جسمانی خانم‌ها با آقایان تفاوت زیادی داره. به عنوان مثال تغییرات هورمون‌های مردانه و گرایش به سمت هورمون‌های زنانه در آقایان سن بلوغ می‌تونه یکی از دلایل ریزش مو مردان باشه؛ اما در خانم‌ها معمولاً با تغییرات هورمون‌ها و بلوغ شدت ریزش مو به اندازه آقایان نخواهد بود.

به همین دلیله که سن کاشت مو” برای آقایان و خانم‌ها متفاوته و نمی‌شه نسخه یکسانی برای پیوند مو همه افراد در هر سنی و با هر جنسیتی مشخص کرد.

 

الگوی ریزش مو در خانم‌ها و آقایان

الگوی ریزش مو در خانم‌ها و آقایان

حداقل و حداکثر سن کاشت مو

جوانانی که دچار ریزش مو شدند علاقه‌مند هستند بدونند چه زمانی می‌توانند کاشت مو رو انجام بدهند و چند سال برای پیوند مو وقت دارند. همچنین افرادی که در حال حاضر دچار ریزش مو هستند و در شرایط مناسبی برای انجام این عمل زیبایی نیستند درباره حداقل و حداکثر سن مناسب کاشت مو سؤال می‌کنند.

شماره تماس: 09120998715

برای تعیین حداقل و حداکثر سن کاشت مو باید میزان ریزش موها و ثابت شدن الگوی ریزش مو مشخص شده باشه. همچنین لازمه که متقاضی بانک موی مناسبی برای اهدای فولیکول‌های جدید مو برای کاشت داشته باشه. با توجه به موارد ارائه شده، سن مناسبی که توسط پزشکان متخصص برای پیوند مو در نظر گرفته شده بین 18 تا 60 سال هست.

البته این بازه زمانی به طور کلی تخمین زده شده و برای تعیین سن کاشت مو” برای هرکدوم از متقاضیان این عمل زیبایی نظر پزشک متخصص اولویت داره.

 

 

آیا شما کاندید مناسب “عمل کاشت مو هستید یا خیر ؟

نتیجه کاشت مو

 

 

تعیین بهترین سن کاشت مو

با توجه به تحقیقات و آزمایش‌های انجام شده روی کاندیداهای پیوند مو بهترین سن برای انجام این عمل زیبایی 20 تا 35 سال تخمین زده شده.

در این بازه سنی ریزش موها تکمیل شده و متقاضی خیالش راحته که دیگر پس از کاشت مو ریزش مجدد موهای سرش رو تجربه نمی‌کنه. همچنین قدرت و تعداد فولیکول‌های بانک مو برای انتقال به قسمت جدید سر مناسب هست؛ و پس از پیوند موهای جدید شاهد رشد اون‌ها و تغییر چهره متقاضی خواهید بود.

 

چرا کاشت مو در سن بلوغ مناسب نیست؟

در سن بلوغ اغلب افراد به تازگی درگیر ریزش مو شدند و هنوز فرایند ریزش موهای اون‌ها تکمیل نشده. همچنین در شرایطی که ریزش مو به خاطر تغییرات هورمونی رخ داده باشه احتمال جایگزین شدن موها و بازگشتن شرایط رشد موها به حال قبل وجود داره.

به همین دلیله که پزشکان توصیه می‌کنند کاشت مو در سن بلوغ انجام نشه، و تغییرات هورمونی بدن فرد باعث تغییر نتیجه کاشت مو و صدمه وارد شدن به ریشه فولیکول‌های تازه کاشت شده نشه.

 

دلیل عدم انجام کاشت مو در سن بالا چیست؟

با افزایش سن مو وسعت طاسی سر متقاضی بیشتر می‌شه و برای پیوند مو لازمه که تعداد بیشتری فولیکول در نواحی خالی شده سر کاشته بشه؛ اما برای پیوند مو لازمه که به سن کاشت مو توجه کنید؛ و انجام این عمل زیبایی رو برای سنین بالا 60 سال در نظر نگیرید.

چون در این سنین ممکنه بانک موی فرد ظرفیت کافی برای اهدای فولیکول نداشته باشه و کاشت مو به طور دقیق و کامل انجام نشه؛ یا اینکه به علت ضعیف بودن فولیکول‌های اهدایی موهای کاشت شده بسیار ضعیف باشه و پیوند مو نتیجه مطلوبی به همراه نداشته باشه.

 

افزایش سن در عمل کاشت مو

افزایش سن در عمل کاشت مو

 

سن مناسب کاشت مو برای خانم‌ها

تغییرات هورمونی خانم‌ها در سنین نوجوانی رخ می‌ده و بعد از 18 سالگی الگوی ریزش موهای اون‌ها مشخص خواهد شد. به همین دلیله که توصیه می‌شه پیوند مو برای خانم‌های جوان بالای 18 سال در نظر گرفته بشه.

اگر ریزش مو دارید، بالای 18 سال هستید و قصد دارید پیوند مو یا کاشت مو رو انجام بدهید؛ از طریق واتساپ با مشاورین کلینیک زیبایی VIP تهران در ارتباط باشید و درباره شرایط مناسب کاشت مو برای خودتون اطلاعات کسب کنید. چون شرایط پیوند مو برای هر شخص به صورت جداگانه توسط پزشک متخصص مشخص خواهد شد.

سن مناسب برای کاشت مو آقایان

ریزش مو بین آقایان معمولاً در سنین بلوغ شروع می‌شود و تا 27 یا 30 سالگی ادامه داره. به همین خاطر توصیه میشه که آقایان کاشت مو رو برای سن بالای 30 سال در نظر داشته باشند. البته برای مشخص شدن سن کاشت مو” آقایان لازمه که متقاضی با پزشک متخصص مشورت کنه. پس از مشورت با پزشک و تعیین وضعیت ثبات ریزش مو، پزشک یکی روش کاشت مو یا ترکیبی از روش‌های مختلف ریزش مو رو برای فرد در نظر می‌گیره.

 

تعیین بهترین کاندیداهای کاشت مو

برای اینکه پیوند مو یا کاشت مو رو انجام بدهید لازمه که کاندیدای مناسبی برای انجام این عمل زیبایی باشید. در ادامه شرایطی که مشخص می‌کند شرایط مناسبی برای انجام این عمل زیبایی دارید یا نه رو ارائه کردیم.

• ریزش مو به خاطر ژنتیک یا استرس و رژیم غذایی نامناسب

• دارا بودن بالای 18 سال

• مشخص بودن الگوی طاسی یا ریزش مو

• داشتن بانک مو مناسب برای برداشتن فولیکول‌های مو جهت کاشت

• افرادی که ریزش مو سکه‌ای دارند

• افرادی که با وجود درمان دارویی و… موهاشون مجدداً رشد نکرده.

• افرادی که سلامتی جسمانی دارند و به بیماری‌های زمینه‌ای و بیماری‌های خاص مبتلا نیستند.

• کسانی که شرایط مناسبی برای سپری کردن دوران نقاهت پس از منزل دارند.

• افرادی که دخانیات و الکل مصرف نمی‌کنند.

 

کاندیدای مناسب عمل کاشت مو

کاندیدای مناسب عمل کاشت مو

 

روش‌های پیشگیری از ریزش مو در سنین بلوغ

اگر متقاضیان کم سن و سال باشند یا الگوی ریزش مو در اون‌ها کامل نشده باشه، روش‌های دیگه‌ای برای درمان ریزش مو استفاده می‌شه. از جمله این روش‌ها می‌توان به استفاده از مکمل‌های حاوی ویتامین و درمان‌های دارویی اشاره کرد. همچنین امکان داره که با توجه به نیاز متقاضی استفاده از روش‌هایی مانند مزوتراپی مو یا مزونیدلینگ مو یا داروهایی مانند ماینوکسیدیل توصیه بشه.

 

آیا شما کاندید مناسب “عمل کاشت مو هستید یا خیر ؟

نتیجه کاشت مو

 

 

البته این روش‌ها معمولاً می‌تونه شدت ریزش مو رو کمتر کنه و از بروز طاسی در سنین پایین پیشگیری کنه، اما در نهایت با توجه به ژنتیکی بودن این مشکل مجدداً فرد ریزش مو رو تجربه می‌کنه؛ و راهی به جز کاشت مو برای فرد باقی نخواهد موند.

 

 

سؤالات متداول+ جواب

1) آقایان در چند سالگی می‌توانند کاشت مو را انجام دهند؟
سن کاشت مو برای آقایان 27 سال به بالا هست تا الگوی ریزش مو کامل شده باشه.

 

2) سن مناسب برای کاشت مو در زنان چقدر است؟
خانم‌ها می‌تونند پس از 18 سالگی کاشت مو رو تحت نظر پزشک متخصص انجام بدهند.

 

3) آیا افراد بالای 70 سال می‌توانند کاشت مو را انجام دهند؟
معمولاً در سن بالای 60 سال متقاضیان بانک موی خودشون رو از دست می‌دهند یا بانک مو ضعیفی دارند که مناسب کاشت مو نیست.

 

4) برای کاشت مو چند جلسه لازم است؟
کاشت مو معمولاً در یک جلسه انجام می‌شه؛ مگر اینکه پزشک متخصص تشخیص بده که متقاضی نیاز به جلسات بیشتری برای تکمیل فرآیند پیوند مو داره.