دلیل چرب شدن پوست سر بعد از کاشت مو چیست؟ آیا ترشح چربی سر بعد از کاشت مو خطرناک هست یا نه؟ اغلب کسانی که با مشکل طاسی یا ریزش مو و کم‌پشتی موهاشون مواجه هستند برای تغییر ظاهرشون عمل زیبایی پیوند مو رو انتخاب می‌کنند.

در کاشت مو فولیکول‌های جوان بانک مو از این ناحیه برداشته شده و در قسمت‌های کم‌پشت یا طاس کاشته می‌شوند. در واقع از بانک موی خود فرد برای پر شدن موهایشون کمک گرفته می‌شه؛ و بعد از پیوند مو و سپری شدن دوران نقاهت رشد موهای کاشت شده با موهای طبیعی متقاضی هیچ تفاوتی نخواهد داشت.

 

جهت رزرو وقت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را تکمیل کنید

 

کسانی که پیوند مو یا کاشت مو رو انجام دادند بعد از عمل ممکنه با مشکل چرب شدن سرشون مواجه شده باشند. در این مطلب از کلینیک زیبایی VIP تهران دلایل چرب شدن و راه‌های برطرف کردن اون رو ارائه کردیم و به این موضوع پرداختیم که آیا چربی سر بعد از کاشت خطرناکه یا نه!

قبل و بعد از کاشت مو

قبل و بعد از کاشت مو

آیا چرب شدن پوست سر بعد از کاشت مو خطرناک است؟

کسانی که پوست چربی دارند چرب شدن سر براشون یک موضوع طبیعیه ؛ اما افرادی که تا قبل از کاشت مو مشکلی از بابت چربی سر نداشتند معمولاً موقع بروز این مشکل نگران می‌شوند؛ و این احساس براشون به وجود میاد که فرآیند کاشت مو با مشکل مواجه شده.

شماره تماس: 09120998715

آیا شما کاندید مناسب “عمل کاشت مو هستید یا خیر ؟

نتیجه کاشت مو

 

در صورتی که چرب شدن پوست سر بعد از کاشت مو نگران کننده نیست! چون پوست به خاطر ترمیم زخم‌های ایجاد شده روی پوست شروع به ترشح چربی می‌کنه تا بتونه بافت‌های آسیب‌دیده رو در کمترین زمان‌ترمیم کنه.

چربی سر ترکیب مغذیه که برای افزایش انرژی و رشد فولیکول‌ها مؤثر هست؛ و به بهبود فرآیند رشد موها کمک می‌کنه؛ بنابراین در شرایطی که پوست به میزان مناسبی چربی پس از کاشت مو تولید کنه؛ این فرآیند می‌تونه بهبود زخم‌ها و رشد فولیکول‌ها رو بیشتر کنه و سریع‌تر بتونید نتیجه این عمل زیبایی رو مشاهده کنید.

 

دلایل ترشح چربی سر بعد از کاشت مو

برای اینکه بتوانید از بیش از حد چرب شدن پوست سر بعد از کاشت مو پیشگیری کنید؛ لازمه که دلایل ترشح چربی سر بعد از کاشت مو رو بشناسید. در ادامه دلایلی که می‌تونه باعث چرب شدن بیش از حد پوست سر بشه و نگرانی متقاضیان این عمل زیبایی رو افزایش بده بررسی کردیم.
تأمین مواد مغذی پوست سر

عمل کاشت مو یک عمل زیبایی تهاجمی هست و به محض انجام اون بدن متقاضی نسبت به زخم‌های ایجاد شده واکنش نشون می‌ده. یکی از این واکنش‌ها رسوندن مواد مغذی مثل زینک، پروتئین، بیوتین، ویتامین‌های مختلف و… از طریق چربی به پوست سر هست.

با کمک ترشح چربی بعد از کاشت مو، پوست می‌تونه مواد مغذی بیشتری رو دریافت کنه و سریع‌تر زخم‌هایی که در این ناحیه به وجود اومده ترمیم می‌شه.

ترشح چربی سر بعد ازعمل کاشت مو

ترشح چربی سر بعد ازعمل کاشت مو

لایه محافظ پوست و ترمیم پوست

ترشح چربی سر بعد از کاشت مو برای محافظت از پوست سر هم انجام می‌شه. چون پوست به خاطر زخم‌های متعددی که بعد از کاشت داره بسیار آسیب‌پذیر هست و رسیدن آلودگی و… به اون باعث ایجاد عفونت در این ناحیه می‌شه؛ بنابراین ترشح چربی مانند یک لایه محافظ عمل می‌کنه و روی زخم‌ها رو برای محافظت از پوست سر می‌پوشونه. با این پوشش دهی چربی، پوست خشک و حساس نمی‌شه و ترمیم زخم‌ها به خوبی انجام خواهد شد.

 

وجود دلمه بر روی فولیکول‌ها

در اطراف فولیکول‌های کاشت شده دلمه یا غده‌های چربی وجود داره که می‌تونه باعث ترشح چربی در این ناحیه بشه. این دلمه‌ها می‌تونه برای پیوند و رشد موهای کاشت شده مضر باشه.

 

لانه گزینی فولیکول‌ها

برای اینکه فولیکول‌های کاشت شده به خوبی روی پوست سر قرار بگیرند، پوست باید خاصیت کشسانی خوبی داشته باشه و خشکی پوست سر رخ نده. ترشح چربی سر بعد از کاشت مو باعث تقویت خاصیت کشسانی و رطوبت و نرمی پوست سر شده و لانه گزینی فولیکول‌ها رو بهبود می‌ده.

خشک کردن مو با سشوار

بعد از کاشت مو نباید موهاتون در معرض حرارت باد سشوار قرار بگیره. چون حرارت و گرما باعث تحریک غدد چربی شده و ترشح چربی پوست سر رو بعد از کاشت مو افزایش می‌ده. به همین دلیله که به متقاضیان عمل پیوند مو توصیه می‌شه که پس از کاشت موهاشون رو با پارچه نخی یا حوله نرم که به فولیکول‌ها صدمه نمی‌زنه خشک کنند.

 

شستشوی بیش از حد موها

کسانی که وسواس دارند یا افراد حساس معمولاً پوست سرشون رو زیاد شستشو می‌دهند. شستشوی موها باعث تحریک غده‌های چربی شده و ترشح چربی رو چند برابر می‌کنه؛ بنابراین استفاده از مواد شوینده و حمام کردن زیاد پس از کاشت مو هم می‌تونه به عنوان یکی از دلایل چرب شدن پوست سر در نظر گرفته بشه.

 

روش‌های درمان چربی سر بعد از کاشت مو

برای اینکه چربی سر بعد از کاشت مو بیش از اندازه نشه و متقاضی بتونه نتیجه مناسبی از این عمل زیبایی بگیره، باید روش‌های کاهش ترشح چربی سر پس از پیوند مو رو هم بشناسید. در ادامه مواردی که می‌تونه در کاهش ترشح چربی سر بعد از پیوند مو تأثیرگذار باشه رو ارائه کردیم.

 

اجتناب از لمس پوست سر

بعد از کاشت مو نباید سرتون رو لمس کنید یا بخارونید. چون با لمس کردن پوست سر ممکنه فولیکول‌های مو تازه کاشت شده جابجا شوند یا اینکه فولیکول‌ها صدمه جدی ببینند. همچنین این کار امکان ترشح چربی توسط پوست سر رو پس از پیوند مو افزایش می‌ده.

عدم حضور در محیط‌های گرم و آلوده

آفتاب و گرما و گرد و خاک می‌تونه پوست سر رو تحریک کنه و ترشح چربی توسط پوست سر رو افزایش می‌ده. با توجه به اینکه آفتاب و گرد و خاک روی فولیکول‌های تازه کاشت شده هم تأثیرگذار هست؛ توصیه می‌شه که بعد از پیوند مو تا حد امکان در برابر نور آفتاب یا محیط‌های حاوی گرد و خاک حاضر نشوید.

 

تاثیر گرما در چرب شدن پوست سر بعد از کاشت مو

تاثیر گرما در چرب شدن پوست سر بعد از کاشت مو

رعایت دستورالعمل شستشوی سر

برای شستشو و خشک کردن پوست سر پس از پیوند مو به دستورالعمل ارائه شده توسط پزشک توجه داشته باشید. در این دستورالعمل پزشک شامپوهای مناسب برای استفاده و نحوه شستشو و تعداد دفعات مورد نیاز اون رو ذکر می‌کنه. همچنین خشک کردن سر باید مطابق دستورالعمل انجام بشه تا چربی سر بعد از کاشت مو زیاد نشه و رشد موها به خوبی انجام بشه.

 

استفاده از داروهای تجویز شده

اگر پس از دوران نقاهت همچنان چرب شدن پوست سر وجود داشته باشه، پزشکان ممکنه داروهای مخصوصی رو برای کنترل PH پوست سر متقاضی تجویز کنند. از جمله این داروها می‌تونیم به ماسک‌های مخصوص اشاره کنیم.

 

آیا شما کاندید مناسب “عمل کاشت مو هستید یا خیر ؟

نتیجه کاشت مو

ریزش مو سر به خاطر چربی سر

با توجه به نکات ذکر شده درک این موضوع ساده هست که چرب شدن پوست سر پس از کاشت مو یک فرایند طبیعی برای بازسازی زخم‌های ایجاد شده هست و جای نگرانی نداره؛ اما در شرایطی که این شدت چربی بیش از حد بشه، احتمال داره که خون‌رسانی و اکسیژن‌رسانی پوست و فولیکول‌ها به خوبی انجام نشه و احتمال ریزش مو وجود داشته باشه.برای پیشگیری از این مشکل توصیه می‌شه که در صورت مشاهده ترشح چربی زیاد توسط پوست حتماً با پزشک متخصص مشورت کنید.

سؤالات متداول+ جواب

1) آیا چربی پوست سر بعد از کاشت مو خطر داره؟
ترشح چربی پوست سر بعد از انجام کاشت مو طبیعی هست؛ به شرطی که میزان ترشح چربی زیاد و صدمه زننده به اکسیژن‌رسانی فولیکول‌ها نشه.

 

2) آیا گرما روی چرب شدن پوست سر تأثیرگذار هست؟
گرما و آفتاب غدد چربی را تحریک می‌کنه و شدت چرب شدن پوست سر پس از کاشت مو رو افزایش می‌ده.

 

3) برای کاهش چربی پوست سر چه راهکارهایی وجود داره؟
برای کم شدن ترشح چربی پوست سر بعد از پیوند مو باید طبق دستورالعمل‌های ارائه شده توسط پزشک عمل کنید.

 

4) آیا تمام افراد چربی پوست رو پس از پیوند مو تجربه می‌کنند؟
با توجه به اینکه ترشح چربی سر یک واکنش دفاعی نسبت به پیوند مو هست، معمولاً بیشتر افرادی که کاشت مو رو انجام دادند این موضوع رو به شکل شدید یا خفیف تجربه می‌کنند.