بهترین دکتر ژنیکوماستی تهران کیست؟ جراحی ژنیکوماستی یکی از مهم‌ترین عمل‌ها در بین آقایان است. این عمل در واقع به عمل کوچک کردن سینه مردان گفته می‌شود. مهم‌ترین دغدغه افراد در از بین بردن این عارضه، پیدا کردن یک دکتر و جراح ژنیکوماستی خوب و کاربلد در تهران است. ما در این مقاله سعی کرده‌ایم در مورد راه‌های درمان این بیماری صحبت کنیم و بهترین دکتر ژنیکوماستی در تهران و همینطور چندین نفر از افراد به نام در این حوزه را به شما معرفی کرده ایم.با ما همراه باشید

جراحی ژنیکوماستی چیست؟

خیلی از افراد، زمانی که دچار این بیماری می‌شوند، برایشان سوال پیش می‌آید که دقیقا عمل ژنیکوماستی به چه صورت انجام می‌شود؟ ابتدا نیاز است که این نکته را ذکر کنیم که این عمل، یکی از متدوال‌ ترین نوع جراحی‌ها در ایران و جهان است و سالانه تعداد بالایی از این جراحی‌ها انجام می‌شود. بنابراین نگرانی در مورد انجام این عمل نداشته باشید.

جراحی ژنیکوماستی در واقع به جراحی برداشت بافت چربی و یا بافت سینه شخص بیمار گفته می‌شود. زمانی که اندازه سینه‌های یک مرد از حالت عادی آن بزرگتر شود، به این جراحی نیاز پیدا می‌کند. در این جراحی ممکن است فقط بافت سینه یا تنها بافت چربی برداشت شود. در بعضی از موارد که اندازه سینه بسیار بزرگ شده است، ممکن است هر دو بافت چربی و سینه جدا شوند. تشخیص این موضوع که کدام نوع جراحی برای شخص بیمار مناسب است، بر عهده پزشک است و قبل از جراحی نیاز به طی کردن جلسات مشاوره و انجام آزمایشات متعدد است.

تنها راه درمان ژنیکوماستی  جراحی نیست، در خیلی از موارد بدون عمل نیز می‌توان این عارضه را برطرف کرد. به دلیل آن که به وجود آمدن این بیماری در بعضی موارد در پی تغییرات هورمونی است، امکان درمان این بیماری با استفاده از راه‌های کنترل هورمون‌ها نیز وجود دارد. اما اگر علت بیماری تغییر هورمون‌ها نباشد، نیاز به جراحی است.

جراحی ژنیکوماستی چیست؟

جراحی ژنیکوماستی چیست؟

 

راه‌های درمان ژنیکوماستی در تهران

تهران به عنوان پایتخت ایران مراکز درمانی مجهزی را دارد که پزشکان و جراحان حاذق در این مراکز مشغول به فعالیت هستند. به همین دلیل معمولا برای درمان بسیاری از بیماری‌ها، افراد به این شهر مراجعه می‌کنند.

در حال حاضر چندین راه مختلف برای درمان ژنیکوماستی وجود دارد. بعضی از این راه‌ها بدون بیهوشی است و برخی از آن‌ها نیاز به بیهوشی دارند. راه‌های بدون بیهوشی با استفاده از بی حسی موضعی انجام می‌شود.

از انواع روش‌های درمان ژنیکوماستی بدون بیهوشی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • جراحی ژنیکوماستی با لیزر
 • جراحی ژنیکوماستی با لیپوساکشن به صورت بی حسی

روش‌های دیگر درمان ژنیکوماستی که همراه با بیهوشی ست، شامل موارد زیر است:

 • جراحی ژنیکوماستی ماستکتومی
 • ژنیکوماستی لیپوساکشن
 • ژنیکوماستی لیپوماتیک

برخی روش‌های درمان دیگر نیز برای این بیماری وجود دارد. به طور مثال، اگر کسی در زمانی که بیماری را به صورت خفیف دارد، می‌‌تواند با دارودرمانی آن را معالجه کند. زمانی که افراد در پی تغییر هورمون دچار این بیماری می‌شوند، از طریق دارودرمانی (در وضعیت خفیف) می‌توان آن‌ها را درمان کرد.به طور کلی این عمل در دسته عمل‌های تهاجمی قرار می‌گیرد و به جز جراحی با لیزر، در بقیه موارد نیاز به ایجاد برش در قسمت ناحیه سینه است.

 

جهت رزرو وقت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را تکمیل کنید

دکتر ژنیکوماستی تهران

زمانی که بحث انتخاب یک دکتر برای درمان می‌شود، عوامل متعددی وجود دارد که بیمار باید آن را در نظر بگیرد تا بتواند بهترین دکتر را برای بیماری خود پیدا کند. عوامل مختلف و تاثیرگذاری همچون سابقه پزشک، متد جراحی، نظر بیماران قبلی، میزان جلسات مشاوره قبل از عمل و تشخیص بیماری و البته هزینه درمان، از مهم‌ترین عوامل انتخاب یک پزشک متخصص به حساب می‌آید.

اما قطعا هیچ موردی به اندازه میزان سابقه و رضایت بیماران قبلی مهم نیست. در ادامه قصد داریم که چند تن از جراحان و متخصصان بیماری ژنیکوماستی را خدمت شما معرفی کنیم.

ژنیکوماستی در مردان واقعی است یا کاذب؟

 

بهترین دکتر های ژنیکوماستی تهران

قطعا انتخاب بهترین دکتر ژنیکوماستی تهران یک انتخاب بسیار سخت در بین جراحان زبردست این حوزه است. از بهترین جراحان این حوزه می‌توان به پزشکان زیر (طبق نظر مراجعه کنندگان) اشاره کرد:

 

دکتر مهدی قلیچ خانی بهترین دکتر ژنیکوماستی تهران

دکتر قلیچ خانی یکی از بهترین جراحان ژنیکوماستی در تهران و ایران در کلینیک vip است. ایشان فوق تخصص جراحی عمومی با بورد تخصصی جراحی پلاستیک، زیبایی و ترمیم است و بیش از 100 عمل موفق زیبایی تا به حال انجام داده است. ایشان به دلیل تبهری که در لیپوساکشن و جراحی‌های پیکرتراشی دارند، از بهترین جراحان ژنیکوماستی در ایران به شمار می‌روند. طبیعی بودن نتایج بعد از عمل‌های زیبایی دکتر قلیچ خانی، ایشان را به یکی از محبوب‌ترین پزشکان با رضایت بالای مراجعین بدل کرده است

دکتر مهدی قلیچ خانی

دکتر مهدی قلیچ خانی

دکتر یوسف شفائی متخصص ژنیکوماستی در تهران

دکتر ژنیکوماستی تهران دکتر شفائی سابقه 20 سال عضویت در انجمن جراحان پلاستیک ایران و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران را دارد. ایشان سابقه 20 سال جراحی بینی و بدن و به صورت تخصصی لیپوساکشن را دارد. از جمله فعالیت‌های این دکتر می‌توان به عمل ژنیکوماستی نیز اشاره کرد.

دکتر شفایی

دکتر شفایی

دکتر روئین‌تن دکتر ژنیکوماستی در تهران

دکتر روئین‌تن یکی از نامداران این حوزه به حساب می‌آید. ایشان در سال 1386 رتبه چهارم جراح عمومی را در ایران کسب کردند. از جمله جراحی‌های تحت نظر ایشان جراحی‌های ژنیکوماستی، ماموپلاستی و جراحی بینی است.

دکتر رویین تن

دکتر رویین تن

دکتر محمدرضا آخوندی نسب دکتر ژنیکوماستی در تهران

دکتر آخوندی نسب از فوق تخصصان جراحی پلاستیک و زیبایی در ایران هستند. ایشان جزو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران و آمریکا می‌باشد. یکی از تخصص‌های ایشان جراحی ژنیکوماستی برای آقایان است.

دکتر آخوندی

دکتر آخوندی

دکتر سعید شیرنگی دکتر ژنیکوماستی در تهران

دکتر شیرنگی یکی از فوق تخصصان جراحی پلاستیک، زیبایی و ترمیم در ایران است. ایشان مدارک خود را از دانشگاه‌‌های معتبر تهران از جمله دانشگاه علوم پزشکی ایران و دانشگاه علوم پزشکی تهران دریافت کرده اند. از سری جراحی‌هایی که این دکتر در آن تخصص دارد، جراحی ژنیکوماستی است.

دکتر شیرینگی

دکتر شیرینگی

دکتر علی ابراهیمی متخصص ژنیکوماستی در تهران

دکتر ابراهیمی از متخصصان خوب ژنیکوماستی در تهران هستند. ایشان نیز همانند سایر پزشکان، فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و ترمیم است. دکتر ابراهیمی جزو انجمن جراحی پلاستیک ایران، اروپا و آسیا می‌باشد. یکی از زمینه‌‌های تخصصی این پزشک، جراحی ژنیکوماستی آقایان است.

دکتر علی ابراهیمی

دکتر علی ابراهیمی

دکتر فرزین پاک فطرت متخصص جراحی ژنیکوماستی در تهران

دکتر پاک فطرت از متخصصین حوزه جراحی پلاستیک و زیبایی و ترمیم در ایران است. تخصص ایشان انجام عمل‌ها و جراحی‌های زیبایی از جمله جراحی ژنیکوماستی است. ایشان توانسته‌اند تعداد بالایی از عمل‌های زیبایی را به انجام برسانند.

دکتر پاک نیت

دکتر پاک نیت

 

دکتر فرامرز صفایی دکتر ژنیکوماستی تهران

دکتر صفایی متخصص جراحی عمومی با بورد تخصصی جراحی عمومی از دانشگاه تهران هستند. ایشان توانسته‌اند با تخصص خود بیش از 5000 هزار عمل زیبایی موفق انجام دهند. دکتر صفایی یکی از بهترین جراحان جراحی‌های زیبایی از جمله جراحی ژنیکوماستی هستند. این پزشک حاذق توانسته است رضایت بسیاری از افراد در انجام عمل‌های زیبایی به دست آورد.

دکتر فرامرز صفایی

دکتر فرامرز صفایی

دکتر ناهید نفیسی جراح ژنیکوماستی در تهران

دکتر نفیسی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص جراحی سینه یا انکوپلاستیک سینه در تهران است. ایشان از سال 1377 مشغول به کار با تخصص جراحی سینه هستند. دکتر نفیسی توانسته اند مدرک فلوشیپ خود را از ایتالیا دریافت کنند. این پزشک حاذق به دلیل تخصص خود توانسته اند در بین بهترین جراحان پلاستیک ایران قرار بگیرند.

دکتر نفیسی

دکتر نفیسی

این لیست از پزشکان ماهر و زبردست که در اختیار شما عزیزان قرار گرفت، لیستی از بهترین جراحان متخصص جراحی ژنیکوماستی در تهران است که می‌توانید با توجه به سوابق این پزشکان، یکی از آن‌ها را انتخاب نمایید. در ادامه می‌خواهیم به این سوال پاسخ دهیم که جراحی ژنیکوماستی شامل چه کسانی می‌شود.

چه کسانی می‌توانند جراحی ژنیکوماستی انجام دهند؟

عوامل مختلفی وجود دارد که برای افراد کاندیدای جراحی ژنیکوماستی در نظر گرفته می‌شود. یکی از اصلی‌ترین مواردی که برای افراد مشمول این جراحی در نظر گرفته می‌شود، سن افراد است. معمولا پسرانی که زیر 18 سال دارند نمی‌توانند این جراحی را انجام دهند. حتی مردانی که بالای 18 سال سن دارند اما اندازه سینه آن‌ها همچنان ثابت نشده است و در حال رشد یا کوچک شدن است، نمی‌توانند تا زمان تثبیت اندازه سینه خود، جراحی شوند.

افرادی می‌توانند از طریق جراحی زیبایی ژنیکوماستی مشکل خود را بر طرف نماید که شرایط زیر را داشته باشند:

 1. فرد از طریق دارو درمانی نتواند درمان شود
 2. فرد از داروهای خاص که روی هورمون‌های آن تاثیر بگذارد، استفاده نکند
 3. فرد دچار چاقی و لاغری ممتد نمی‌شود
 4. سینه‌های فرد در حال رشد نیستند و اندازه آن ثابت شده باشد
 5. فرد در سن بلوغ نباشد
 6. فرد از ناحیه سینه دچار درد و حساسیت‌های شدید است
 7. فرد به دلیل ظاهر نامناسب سینه‌های خود دچار کبود اعتماد به نفس شده است
 8. فرد در گرید 3 یا 4 ژنیکوماستی که وضعیت متوسط تا شدید ژنیکوماستی قرار می‌گیرد
 9. فرد دچار بیماری‌های روحی یا جسمی‌ای که موجب رشد این ناحیه شده باشند، نباشد.

البته تشخیص این موضوع که برای فرد بیمار بهتر است جراحی صورت گیرد یا خیر به عهده پزشک معالج است و افراد نمی‌توانند خودسرانه برای خود متد و راه درمان تجویز نمایند.برای دریافت مشاوره میتوانید با مشاوران ما در کلینیک vip همراه باشید

بهترین راه جراحی ژنیکوماستی

معمولا بیماران پس از آن که از انواع روش‌های جراحی ژنیکوماستی مطلع می‌شوند، این سوال در ذهن آن‌ها شکل می‎گیرد که بهترین راه جراحی این بیماری چیست؟ قطعا انتخاب بهترین راه به عهده پزشک معالج است و شما نمی‌توانید راه درمان خود را انتخاب کنید، اما برای اطلاع بیشتر شما عزیزان، انواع روش‌‌های درمانی ژنیکوماستی را توضیح می‌دهیم.

جراحی ژنیکوماستی ماستکتومی: این نوع جراحی برای خارج کردن غده سرطانی در سرطان سینه مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این جراحی، در قسمت‌های کناری سینه برش‌هایی ایجاد می‌شود که از طریق این برش‌ها، بافت سینه را خارج می‌کنند تا به کوچک‌تر شدن اندازه سینه کمک کند. معمولا این برش‌ها در ناحیه نوک سینه و اطراف آن است.

ژنیکوماستی لیپوساکشن: معمولا در مواردی که اندازه بافت سینه خیلی بزرگ نشده است و تنها مقداری چربی در ناحیه سینه تجمع کرده است، از فرآیند‌های خروج بافت چربی مانند لیپوساکشن استفاده می‌کنند. در این مورد یک برش کوچک در ناحیه نوک سینه یا کناره‌های آن ایجاد شده و لوله‌های کانول فلزی نازک در این برش‌های کوچک قرار می‌گیرند و چربی را از زیر پوست بیرون می‌کشند. اگر عارضه ژنیکوماستی به دلیل تجمع چربی و در وضعیت خفیف تا مدیوم باشد، از این روش استفاده می‌شود.

ژنیکوماستی لیپوماتیک: اگر اندازه سینه به قدری بزرگ شده باشد که حالتی افتاده به خود بگیرد، و این حالت به دلیل تجمع زیاد چربی باشد، از لیپوماتیک برای کوچک کردن سینه آقایان استفاده می‌شود. در این عمل نیز یک برش کوچک در اطراف سینه ایجاد می‌کنند و لوله کانولا را وارد این برش‌ها می‌کنند. از طریق این لوله بافت‌های چربی تجزیه می‌شود و سپس به روش مکش، چربی‌ها را خارج می‌کنند. اگر عارضه ژنیکوماستی به دلیل تجمع چربی در حالت حاد باشد، از این نوع عمل استفاده می‌کنند.

جمع بندی

جراحی ژنیکوماستی در حال حاضر یکی از شایع‌ترین جراحی‌های زیبایی در بین آقایان است. این جراحی که برای کوچک شدن سینه آقایان معمولا به دست متخصصان جراحی عمومی و پلاستیک انجام می‌شود.

کلینیک VIP تهران، کلینیک فوق تخصصی جراحی پلاستیک اعم از لیپوماتیک، پیکرتراشی، ساکشن شکم و پهلو، لیفت شقیقه، رفع غبغب، عمل بلفاروپلاستی، عمل ژنیکوماستی، جراحی سینه، پروتز سینه، کاشت مو و ابرو، کاشت ریش و سیبیل و انواع دیگر از جراحی‌های زیبایی است. شما عزیزان می‌توانید برای مشاوره با مشاورین مجرب مجموعه، از طریق شمار‌های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید .

نتیجه گیری

ما در این مقاله از کلینیک VIP تهران سعی کردیم تا لیستی از بهترین مختصصان این حوزه تهیه کنیم تا بهترین دکتر ژنیکوماستی در تهران را به شما معرفی کنیم همجنین همجنین کاندیدای مناسب و راه های انجام این عمل جراحی را به شما معرفی کردیم.اگر در مورد هریک از انواع عمل های جراحی سینه و ژنیکوماستی سوالی داشتید میتوانید در واتساپ به ما پیام بدید و یا فرم مشاوره تکمیلی را پر کنید.اگر تجربه جراحی ژنیکوماستی داشتید برای ما بنویسید تا دیگران هم استفاده کنند.

آیا شما کاندید مناسب “ژنیکوماستی هستید یا خیر ؟

عکس خود را در واتس آپ برای ما ارسال کنید تا مشاوران ما شما را راهنمایی کنند.