چشم‌ها حرف اول را در زیبایی چهره ایفا می‌کنند. اما با گذر زمان حالت چشم‌ها نیز دچار تغییر شده و نمی‌توانند از نشانه‌های پیری در امان باشند. یکی از این نشانه‌ها افتادگی پلک است. البته در برخی از افراد می‌توان به دلایل مختلف ژنتیکی شاهد افتادگی پلک در سنین پایین نیز بود. در این مقاله به مقایسه عمل بلفاروپلاستی با لیزر و روش سنتی میپردازیم.

علائم پیری در پلک ها

با افزایش سن ، ممکن است علائم پیری در پلک ها به صورت زیر مشاهده شود . افتادگی پلک یا پتوز در پلک های فوقانی به علت پوست اضافی که گاهی اوقات همراه با درجه متغیری از شل شدن عضلات و وجود چربی اضافه است. سنگینی پلک های فوقانی در شرایطی می تواند بدتر شود ،که تبدیل به پتوز پیشانی گردد. مهم است که پزشک بتواند در مشاوره اولیه خود ارزیابی کند که شما آیا نشانه هایی از پتوز پیشانی دارید یا خیر. در صورتی که این نشانه ها وجود داشته باشد ، ممکن است نیاز به لیفت پیشانی داشته باشید.

 

جهت رزرو وقت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را تکمیل کنید

 

توز پلک های فوقانی به گونه ای است که چشمان شما خسته به نظر می رسد. کیسه هایی در زیر پلک های پایینی ایجاد می شوند که ممکن است همراه با افتادگی ، پف زیر چشم و شل شدگی پوست باشند. این کیسه ها در واقع برآمدگی های چربی طبیعی در کاسه چشم هستند. این برآمدگی های چربی معمولا توسط بافت نرم عقب نگه داشته میشوند ، اما هنگامی که سن افزایش می یابد این بافت های نرم ضعیف می شوند. این تغییرات معمولا از اواسط دهه 30 به بعد ظاهر می شوند ، اما حتی در اواسط دهه 20 نیز برای افراد میتواند رخ دهد.

 

قبل و بعد از بلفاروپلاستی

قبل و بعد از بلفاروپلاستی

 

روش سنتی بلفاروپلاستی چیست؟

در روش سنتی بلفاروپلاستی،پوست اضافه،بافت و چربی حذف یا جابه جا میشوند تاظاهری شادابتر و بازتر برای شما ایجاد کند.برش ها با تیغ جراحی انجام شده و محل انجام برش به نوع عمل درخواستی شما بستگی دارد.برای حذف پوست اضافی پلک برش هایی در طی خطوط طبیعی چشم ایجاد می شوند.عمل برداشتن پوست اضافی پلک عملی سر راست است که پزشک میتواند در کمتر از 30 دقیقه آن را انجام دهد.

محیط پایینی چشم به دو رش مختلف درمان می شود . اگر نیاز به درمان چشمهای پف کرده باشد برش در داخل پلک پایینی انجام و چربی اضافه زیر آن حذف میگردد.در حالت دیگر اگر نیاز باشد،که پوست اضافه همراه باچربی حذف گرددبرشدر امتداد پلک پایینی در زیر مژهها ایجاد میگردد.این دو عمل به سرعتو آسانی انجام میشودوهمچنین زمان بهبود و ریکاوری آنها جزو کوتاهترین عملهای زیبایی میباشد.

برای شروع عکس خود را در واتس آپ برای ما ارسال کنید تا مشاوران ما شما را راهنمایی کنند که آیا شما کاندید مناسب “بلفاروپلاستی با لیزر” هستید یا خیر.*

واتساپ

عمل بلفاروپلاستی با لیزر

بلفاروپلاستی با لیزر بدون عمل و خونریزی بوده و به دلیل عدم داشتن عوارض جانبی ناشی از عمل های تهاجمی گزینه مناسبی برای کاندیدهای درمان افتادگی پلک است. اگر شما نیز احساس می‌کنید که بنابر دلایلی نیاز به درمان مشکل افتادگی پلک خود را دارید تا انتهای این مطلب همراه ما باشید تا به هر آنچه که در این زمینه از قبیل مزایا، کاربردها و هزینه عمل پلک با لیزر  نیاز دارید، قبل از اقدام به آن آشنا شوید.

 

کاندید مناسب برای عمل بلفاروپلاستی با لیزر

همان طور که گفته شد درمان افتادگی پلک با لیزر به دلیل عدم نیاز به بیهوشی، برش و بخیه محدودیت خاصی برای کاندیدهای انجام آن ندارند. به این معنا که تقریبا تمامی افرادی که در سلامت جسمی و روحی به سر می‌برند می‌توانند از مزایای این روش زیبایی بهره ببرند. با این حال افراد زیر بهترین گزینه برای انجام بلفاروپلاستی با لیزر خواهند بود:

 1. داشتن حداقل ۳۵ سال سن
 2. داشتن انتظارات واقع‌بینانه از نتایج حاصل از کار
 3. عدم ابتلا به بیماری‌های پوستی و خودایمنی بدن
 4. عدم وجود هر گونه زخم، عفونت و … در نواحی اطراف چشم
 5. عدم مصرف سیگار و مشروبات الکلی
 6. عدم بارداری در زنان

با اطلاع از موارد گفته شده در بالا بهترین شخصی که شما را در این زمینه کمک خواهد کرد پزشک متخصص است. پس قبل از برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری نهایی حتما یک جلسه مشاوره با پزشک مربوطه برای اطلاع از شرایط کار و اینکه آیا کاندید مناسبی برای بلفاروپلاستی هستید یا خیر الزامی است.

 

بلفاروپلاستی با لیزر

بلفاروپلاستی با لیزر

 

ماندگاری عمل پلک با لیزر

اینکه بلفاروپلاستی پلک بالا با لیزر چه قدر ماندگاری خواهد داشت موضوعی است که باید مورد بررسی قرار بگیرد. چرا که عوامل مختلفی از قبیل سبک زندگی فردی، عوامل وراثتی، میزان مراقبت‌های فرد بعد از عمل، مهارت پزشک متخصص و … در ارتباط با این موضوع تاثیر بسیار زیادی دارند. در صورتی که تمامی شرایط مثبت برای شما محیا بوده و نکات مراقبتی لازم به دقت دنبال شوند می‌توانید شاهد ماندگاری نتایج به مدت ۱۰ سال تا بعد از بلفاروپلاستی با لیزر باشید.

 

درمان افتادگی پلک با لیزر چگونه است و چه تفاوتی با عمل دارد؟

چشم‌ها یکی از مهم‌ترین اعضای صورت هستند که در بیان احساسات و عواطف نقش مؤثری دارند. افتادگی پلک‌ها، پف زیر چشم یا هر مشکل دیگری در ارتباط با چشم‌ها زیبایی صورت را تحت تأثیر قرار می‌دهد. پیر و خسته نشان دادن چهره از جمله عوارضی است که مشکلات پلکی برای فرد به وجود می‌آورد. به همین دلیل بعد از عمل بینی، عمل پلک بیشترین آمار عمل‌های زیبایی را به خود اختصاص می‌دهد. درمان افتادگی پلک به روش‌های مختلفی قابل انجام است. درمان افتادگی پلک با لیزر یک روش نسبتاً آسان برای رفع افتادگی پلک بالا و پایین و جوانسازی دور چشم است. اگر می‌خواهید در مورد درمان افتادگی پلک با لیزر بیشتر بدانید، با ما همراه باشید.

 

مزایا و معایب درمان افتادگی پلک با لیزر چیست؟

درمان پتوز با لیزر خطرات ناشی از بلفاروپلاستی سنتی را به حداقل می‌رساند. با این حال، باز هم احتمال بروز عوارض عمل بلفاروپلاستی در آن وجود دارد.

 

عوارض عمل بلفاروپلاستی

عوارض عمل بلفاروپلاستی

 

مزایا درمان افتادگی پلک با لیزر

درمان افتادگی پلک با لیزر خونریزی را به حداقل می‌رساند. در این روش همانطور که پرتوی لیزر بافت را از بین می‌برد، رگ‌های خونی را می‌بندد و عمل بلفاروپلاستی را برای پزشک سریع‌تر و آسان‌تر می‌کند. برداشتن پوست‌های اضافی پلک با لیزر منجر به هیچ اسکار یا زخمی نمی‌شود و فرد در طول عمل یا بعد از آن درد زیادی را تجربه نمی‌کند. درمان افتادگی با لیزر تورم و ناراحتی کمتری برای فرد ایجاد می‌کند؛ از همین رو، زمان بهبودی به حداقل ممکن می‌رسد.

 

معایب درمان افتادگی پلک با لیزر

خونریزی داخلی چشم، خشکی چشم، ناتوانی در بستن کامل پلک‌ها، برگشتن پلک به داخل یا خارج و ریزش اشک از معایب احتمالی رفع پتوز با لیزر است.

 

مراقبت های بعد از عمل پلک

 • افراد پس از عمل پلک ، مجاز به دستکاری پلک ها و به طور کلی دست زدن به چشم نخواهند بود.
 • از پیامدهای طبیعی اعمال عمل می توان به بروز کبودی و تورم اشاره داشت که این موضوع به دنبال عمل پلک نیز رخ می دهد که جهت کمک به کاهش و همچنین جلوگیری از پیشروی آن ، می توانید از کمپرس یخ استفاده کنید.
 • به نحوه خوابیدن بعد از عمل پلک باید به خوبی توجه داشت ، زیرا تا مدتی پس از عمل پلک باید به صورت طاقباز بخوابید و باید از خوابیدن به هر حالتی که سبب تماس صورت با بالش شده و موجب ایجاد فشار بر چشم ها گردد ، اجتناب کنید.
 • همچنین لازم به ذکر است که پس از عمل پلک ، سر شما باید به کمک دو بالش کمی بالاتر از حد بدن قرار گیرد تا به این ترتیب از تشدید تورم و کبودی پیشگیری گردد.
 • انجام امور پر تحرک و فعالیت های سنگین تا چند وقت بعد از عمل پلک برلی شما ممنوع است و برای شروع انجام این فعالیت ها باید با پزشک معالجتان مشورت کنید.
 • درد احتمالی ناشی از عمل پلک ، را می توانید با مصرف داروهای مسکن تجویز شده از سوی پزشک معالج کنترل کنید.
 • داروهایی که پزشک تجویز می کند باید به درستی و در ساعات معین و تا آخر به مصرف برسند و از مصرف خودسرانه دارو خودداری کنید.
 • مصرف نوشیدنی های حاوی الکل و مصرف دخانیات ، سبب طولانی شدن دوره بهبودی شما خواهند شد ؛ لذا حداقل تا چند وقت پس از عمل باید از مصرف آن ها پرهیز کنید.
 • استفاده از عینک آفتابی تا چند وقت پس از عمل پلک ضروری بوده و باید در هنگام بیرون رفتن از منزل حتما از آن استفاده کنید.

 

استفاده از عینک آفتابی بعد از عمل بلفاروپلاستی

استفاده از عینک آفتابی بعد از عمل بلفاروپلاستی

 

دوره نقاهت بلفاروپلاستی چه مدت طول می کشد و چطور میتوان آن را کوتاه تر کرد؟

بلفاروپلاستی با وجودی که عملی سرپایی است ولی نباید از راحتی نسبی این عمل به این نتیجه رسید که دوره نقاهت یا همان دوره مراقبت های بعد از عمل ساده و کم دامنه ای دارد، برعکس ! آنها بسیار مفصل  و طولانی اند.
قطعا نتیجه ی نهایی برای افرادی که به خوبی و با دقت تک تک توصیه های پزشک را انجام می دهند با کسانی که این مراقبت ها را انجام نمی دهند تفاوت بسیار زیادی خواهد داشت.

هزینه درمان افتادگی پلک با لیزر چقدر است؟

هزینه درمان افتادگی پلک با لیزر بعد از معاینه توسط پزشک تعیین می‌شود. این مقدار به مهارت پزشک، میزان افتادگی پلک‌ها، سختی عمل و مکان جراحی بستگی دارد.

عمل جراحی پلک چه مشکلاتی را حل نمی کند؟

1- داشتن خطوط پنجه کلاغی (الگویی خاص از چروک های دور چشم) با این عمل بهبود نمیابد. ما برای درمان این مشکل لیفت شقیقه را به شما پیشنهاد میکنیم.
2-افتادگی ابرو که مشکلی فراگیر است و با بلفاروپلاستی حل نمی شود بلکه باید از عمل لیفت پیشانی و لیفت ابرو استفاده کرد
3- کبودی زیر چشم

 

جهت رزرو وقت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را تکمیل کنید

 

چگونه بهترین جراح پلک را انتخاب کنیم؟

به دلیل اینکه عمل پلک دارای پیچیدگی بسیار بالایی می باشد، انتخاب فوق تخصص جراحی پلک از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. نداشتن سابقه، تخصص و مهارت کافی پزشک، ممکن است خسارات جبران ناپذیری را برایتان به ارمغان آورد. با توجه به اینکه افراد زیادی در این حوزه مشغول به کار می باشند، برای انتخاب بهترین پزشک پلک می بایست به نکات زیر توجه نمود:

 •  داشتن تخصص در عمل زیبایی پلک و یا متخصص جراحی پلاستیک.
 • داشتن مهارت در روش های مختلف عمل پلک.
 • توضیح مراحل درمان توسط پزشک برای رفع هرگونه ابهامی برای شما.
 • مدرک بین المللی.
 • نمونه کارهای موفق و رضایت افراد قبلی.
 • موارد دیگر.

 

دوره نقاهت بعد از عمل بلفاروپلاستی

دوره نقاهت بعد از عمل بلفاروپلاستی

چرا کلینیک vip انتخاب مناسبی برای درمان افتادگی پلک است؟

افتادگی پلک اگر در کلینیک معتبر و توسط پزشک ماهر درمان نشود، عوارض خطرناکی را برای فرد به وجود خواهد آورد. داشتن مجوز رسمی از وزارت بهداشت، سابقه کاری طولانی‌مدت و دیدن نتایج عمل‌های قبلی آن راه مناسبی برای شناخت کلینیک خوب است. کلینیک vip با داشتن ویژگی‌های بالا خدمات درمانی مرغوبی برای درمان افتادگی پلک به شما ارائه می‌دهد. انجام بلفاروپلاستی با استفاده از متد کانادایی و با کمک تیم پزشکی ماهر و باتجربه نتیجه این عمل را می‌تواند برای شما تضمین کند.

مشاهده نمونه کار های جراحی پلک در اینستاگرام

هزینه عمل بلفاروپلاستی چقدر است؟

هزینه عمل افتادگی پلک برای افراد مختلف متفاوت است. عمل بلفاروپلاستی یا عمل زیبایی پلک، درمان و راه حل بسیار مناسب برای اشخاصی است که دچار افتادگی پلک شده اند. با کهولت سن ممکن است این مشکل برای برخی افراد رخ دهد. بلفاروپلاستی با از بین بردن پوست و چربی های اضافی می تواند زیبایی را به افرادی که دچار افتادگی و پف کردگی غیرطبیعی در ناحیه پلک خود هستند، برگرداند. در واقع وقتی مبتلا به این مشکلات می شوید، مسن تر به نظر رسیده و این موضوع شاید از دید خیلی ها ناراحت کننده باشد و دوست داشته باشند که همیشه جوان و سرزنده به نظر برسند. هزینه عمل بلفاروپلاستی با لیزربستگی به عوامل مختلفی دارد.

برای شروع عکس خود را در واتس آپ برای ما ارسال کنید تا مشاوران ما شما را راهنمایی کنند که آیا شما کاندید مناسب “بلفاروپلاستی با لیزر” هستید یا خیر.*

واتساپ