کاهش وزن توسط لیپوماتیک که به عنوان یک روش تناسب اندام مفید به کار می رود، سایز را کاهش می دهد و چربی های موضعی را به طور کامل از بین می برد و در عین حال سلامت کلی بدن را حفظ می کند. لیپوماتیک ران یکی از روش های کاهش چربی برای پاهای چاق است. در برخی موارد، چربی اضافی روی ران ها با ورزش یا رژیم غذایی از بین نمی رود. ولی به هر حال هر عملی عوارضی هم دارد، در این مقاله به 10 مورد از عوارض لیپوماتیک ران و راه حل جلوگیری از این عوارض میپردازیم.

عمل لیپوساکشن در قسمت های مختلف ران از جمله قسمت داخلی ران، قسمت خارجی، جلو و پشت ران استفاده می شود. به همین دلیل روش های مختلفی از این عمل مانند لیپوماتیک کنار ران، لیپوماتیک خارجی لگن و غیره در اختیار متقاضیان قرار می گیرد. البته هر گونه عملی نظیر لیپوماتیک ران ممکن است عوارضی به دنبال داشته باشد. بنابراین، ما در این مقاله به بحث و بررسی عوارض لیپوماتیک ران و عوامل موثر بر هزینه لیپوماتیک ران پا می پردازیم.

 

جهت رزرو وقت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را تکمیل کنید

 

10 مورد از عوارض لیپوماتیک ران پا

به طور کلی بعد از لیپوساکشن ران، بروز عوارضی در حین عمل طبیعی است که به معنای پذیرش مضر تلقی نمی شود، زیرا هر کدام دلیل خاصی دارند و از بین می روند و به تدریج در دوران نقاهت کاهش می یابند.

لیپوماتیک در صورتی که توسط پزشک مجرب انجام نشود می تواند عوارض ایجاد کند. اما پس از لیپوماتیک، فرد می تواند عوارضی را تجربه کند که ممکن است بعد از هر عمل دیگری ایجاد شود و این طبیعی است زیرا بهبودی در مدت زمان کوتاهی حاصل می شود. عوارض لیپوماتیک ران عبارتند از:

10 مورد از عوارض لیپوماتیک ران پا

10 مورد از عوارض لیپوماتیک ران پا

 

1. عوارض ناشی از امواج دستگاه

لیپوماتیک ران با دستگاه مخصوصی کار می کند که دارای ویبره است و از این ساختار برای برای کاهش و شکستن چربی استفاده می شود.  ضربه های دستگاه ویبره که به بافت چربی وارد می شود، اگر به درستی تنظیم  نشده باشد، می تواند به رگ های خونی آسیب برساند. قسمت حسگر دستگاه لیپوماتیک ران از یک کانولا تشکیل شده و به طور هوشمندانه ای طراحی شده است تا هنگام برخورد با رگ های خونی آن را متوقف کند. آسیب به رگ های خونی یکی از عوارض لیپوماتیک ران است که می بایست درمان شود.

برخی افراد نیز فکر می کنند که از بین بردن چربی بدن برگشت پذیر و مبهم است و مدت زیادی دوام نخواهد آورد. دستگاه عمل لیپوماتیک ران پا به راحتی سلول های چربی مورد نظر را به صورت مایع تبدیل کرده و آنها را از بدن خارج می کند.

این رویکرد باعث کاهش وزن موضعی بدن می شود، اما از نظر برگشت پذیر بودن یا نبودن آن، سوال اینجاست که اگر بعد از لیپوساکشن ران همچنان مصرف چربی زیاد باشد، قطعا چربی جدید جایگزین گزینه قبلی خواهد شد یا خیر. دستگاه لیپوساکشن ران، چربی اضافی قبلی را از بین می برد و از رشد چربی جدید جلوگیری می کند. مراقبت های بعد از عمل برای به حداقل رساندن بازگشت چربی بسیار مهم است. هنگام بررسی عوارض لیپوماتیک ران ، این موضوع بسیار نگران کننده است و مهم است که این وضعیت به دقت بررسی شود.

2. خونریزی در حین انجام عمل لیپوماتیک ران

یکی دیگر از عوارض لیپوماتیک ران که زیاد شنیده می شود خونریزی در حین لیپوماتیک ران است. مشکل بیشتر به دلیل عدم تمایل افراد به رعایت توصیه های پزشک است. مصرف برخی از داروها مانند آسپرین و وارفارین قبل از عمل باعث خونریزی شدید در حین عمل و شدیدتر شدن آن می شود.

 

3. خطر آمبولی چربی

خطر آمبولی فیزیکی یکی دیگر از عوارض لیپوماتیک ران است که باید ارزیابی شود. آمبولی حرکت مواد از یک قسمت رگ به قسمت دیگر است، این ماده می تواند جامد، مایع یا گاز باشد. آمبولی باعث انسداد عروق خوب می شود و باعث از کار افتادن اندام مورد نظر و آسیب به اندام می شود. این مشکل نیز در اثر کوبیدن دستگاه لیپوماتیک هیپ (ران) ایجاد می شود. بحث های زیادی در مورد این روش وجود دارد، به طوری که چربی های بدن در دستگاه ذوب می شود و گرفتگی ایجاد نمی کند.

 

4. مسمومیت با ماده بی حسی لیدوکائین

برخی افراد بر این باورند که استفاده از لیدوکائین یکی از عوارض لیپوماتیک ران است. این ماده بیهوشی در حین عمل استفاده می شود و در صورت حساسیت افراد به این ماده باید عامل دیگری تعویض شود و این مشکل به راحتی قابل حل است. لیدوکائین یک بی حس کننده موضعی است که در حین عمل لیپوماتیک ران همراه با مایعات دیگر برای کنترل درد به بدن تزریق می شود. در موارد نادر، مسمومیت با لیدوکائین ممکن است رخ دهد که می تواند منجر به مشکلات حاد در قلب و سیستم عصبی مرکزی شود.

 

5. بروز اختلالات قلبی و کلیوی

تزریق مایعات و داروهای مختلف در حین عمل لیپوماتیک ران می تواند تنظیم مایعات بدن را مختل کند که به نوبه خود باعث عدم تعادل آب و الکترولیت و در نهایت آسیب به سلامت و عملکرد قلب و کلیه ها می شود.

 

6. آسیب به اندام های داخلی

آسیب رسیدن به اندام های داخلی یکی دیگر از عوارض لیپوماتیک ران است. در برخی موارد، کانول یا لوله مکش می تواند به عمق بیشتری نفوذ کند و باعث آسیب یا سوراخ شدن اندام های داخلی شود. اگر این عارضه در حین لیپوساکشن رخ دهد، بیمار برای جلوگیری از عوارض بالقوه خطرناک نیاز به عمل اورژانسی برای ترمیم آسیب دارد.

 

7. بی حسی بعد از عمل لیپوماتیک ران

به دلیل تحریک اعصاب، ممکن است در مناطقی که چربی پس از لیپوساکشن برداشته شده است، بی حسی ایجاد شود. در بیشتر موارد، بی حسی موضعی موقتی است، اما در موارد شدید آسیب عصبی، بی حسی ممکن است دائمی باشد.

 

8. عفونت ناشی از عمل لیپوماتیک ران

زخمی که بعد از عمل لیپوماتیک ران ایجاد می شود ممکن است عمیق باشد و نیاز به مراقبت و درمان سریع دارد. پزشک می بایست حین عمل تمامی ابزار مورد نیاز عمل را استریلیزه کند تا بیمار دچار عفونت نشود. اگرچه تجمع آب در محل عمل شده گاهی اجتناب ناپذیر است، اما هرگز مشکل بسیار مهم و خطرناکی نیست و در صورتی که پزشک مهارت های لازم را در این زمینه داشته باشد، آسیبی به بیمار وارد نمی شود. آب انباشته شده در ناحیه عمل پس از مدتی خارج می شود و مشکلی ایجاد نمی کند.

در این میان، تعدادی از عوامل مهم وجود دارد که باید به دقت بررسی شوند. به عنوان مثال، محل عمل باید توسط پزشک بررسی شود. جای زخم باقی مانده پس از عمل ممکن است کمی آزاردهنده باشد، اما آنچه مشخص است این است که پوست و چربی اضافی برداشته می شود و  بعد از یک تا دو سال، جای زخم های زیادی باقی می ماند. در صورتی که در کلینیک VIP  عمل ران پا را انجام دهید، وجود پزشکان متخصص و دستگاه های مدرن و مجهز از ایجاد عوارض لیپوماتیک ران جلوگیری می کنند.

 

9. شل شدن و افتادگی پپوست بعد از لیپوماتیک ران پا

شل شدن پوست مشکلی است که همه خانم ها از آن اجتناب می کنند. افتادگی و شلی پوست در واقع یک نگرانی برای افراد است که در لیست عوارض لیپوماتیک ران قرار دارد. اما در واقع عمل لیپوماتیک ران نه تنها از افتادگی پوست جلوگیری می کند، بلکه باعث لیفت و سفت شدن پوست نیز می شود. در این تجهیزات از امواج مادون صوت برای تحریک فیبروبلاست ها و انجام لیفتینگ خودکار و در نتیجه کاهش پوست استفاده شده است. اگر افراد پس از لیپوماتیک ران از سیگار کشیدن اجتناب کنند و مصرف الکل را به حداقل برسانند، عوارض جانبی لیپوپلاستی ران بسیار کمتر خواهد شد. علاوه بر این، استفاده از گن های ویژه می تواند بسیار مفید باشد.

 

10. عدم تقارن در ران پا

هنگام برداشتن چربی از قسمت ‌های مختلف شکم، بازو ها، ران‌ ها، باسن، پهلو ها و غیره، پزشک ممکن است مقدار یکسانی از چربی را حذف نکند، برای مثال، در کاهش چربی ران‌ ها، اگر مقدار چربی یک سمت ران زیاد باشد، در سمت دیگر عدم تقارن ایجاد می شود. در نتیجه، بعد از عمل ظاهری ناهموار ایجاد می شود که از نظر زیبایی تاثیر منفی دارد. به علاوه، عدم توانایی در برداشتن مقدار مناسب چربی در نواحی مختلف باعث ایجاد عدم تقارن در موضع می شود.

تمام موارد ذکر شده در این مقاله، عوارض لیپوماتیک ران هستند که برخی از آنها عوارض شایع ولی بیشتر آنها موارد نادر هستند. شما برای نتیجه بهتر و سریهتر قبل از انجام عمل ران باید به احتمال همه این موارد توجه کنید. برای کاهش این عوارض و اطمینان از نتیجه عمل باید در انتخاب پزشک متخصص نهایت دقت را داشته باشید، پزشک با تخصص و تجربه لازم را انتخاب کنید و این عمل را در کلینیک یا بیمارستان با دستگاه های پیشرفته نظیر کلینیک VIP انجام دهید. با انجام این کارها پس از عمل با خطرات لیپوماتیک ران پا مواجه نخواهید شد و به سرعت بهبود می یابید.

 

هزینه لیپوماتیک ران پا

لیپوساکشن یک روش درمانی زیبایی است، بنابراین بیمه هزینه آن را پوشش نمی دهد. نمی توان برای این عمل زیبایی قیمت مشخصی تعیین کرد، زیرا هزینه های مربوط به کلینیک و متخصص، میزان چربی این قسمت از بدن و میزان کار مورد نیاز، دارو و مراقبت بعد از عمل لاغری ران و ساق پا و غیره، بر هزینه های نهایی تاثیر می گذارد. ولی میانگین هزینه این عمل حدودا 30 تومن می باشد.

همچنین به خاطر داشته باشید که داروهای مورد نیاز در دوره نقاهت نیز هزینه بالایی دارند. مهارت متخصص لیپوماتیک ران مهمتر از هزینه است، پس اگر نتایج بهتری می خواهید، در انتخاب پزشک دقت کنید و مهارت و دستمزد پزشک را در اولویت قرار دهید تا نتیجه خوبی ببینید و مبتلا به عوارض لیپوماتیک ران نشوید.

کاندید مناسب عمل لیپوماتیک ران پا

هزینه لیپوماتیک ران پا

هزینه لیپوماتیک ران پا

 

مراقبت های بعد از لیپوماتیک ران پا

لیپوساکشن ران یکی از عمل هایی است که نیاز به مراقبت و درمان مناسب دارد، زیرا مراقبت از ناحیه عمل از عفونت جلوگیری می کند و احتمال بروز عوارض لیپوماتیک ران را کاهش می دهد. مراقبت های بعد از لیپوماتیک ران عبارتند از:

  • پس از عمل، باید استفاده از گن را شروع کنید. شما باید تا 40 روز پس از عمل از گن کشی استفاده کنید. گن شکل ران لیپوماتیک شده را بهبود می بخشد، علاوه بر این، می توان روند بهبود زخم را تسریع و تورم را نیز کاهش دهد.
  • برای جلوگیری از خونریزی، باید بعد از بیرون رفتن از بیمارستان، استراحت کنید و از فعالیت های سنگین مانند ورزش، وزنه برداری و دویدن خودداری کنید. بروز این مشکل با داروهای تجویز شده در هنگام خونریزی قابل حل است.
  • پس از عمل ران، نوشیدن الکل و سیگار نیز برای چند روز ممنوع است. اگر می خواهید زودتر به نتیجه برسید، برای مدتی سراغ این مواد نروید.
  • در صورت وجود خونریزی از محل عمل نگران نباشید، این رگ های خونی را از محل عمل شده با یک گاز استریل شستشو دهید.
  • داروها و آنتی بیوتیک های تجویز شده توسط پزشک را به موقع مصرف کنید.
  • رابطه جنسی تا 4 هفته بعد از عمل لیپوماتیک ران پا ممنوع است.

 

سوالات متداول

چه افرادی نباید عمل لیپوماتیک ران پا را انجام دهند؟
افرادی که سابقه آمبولی ریه دارند، زنان باردار و شیرده، افراد با قن خون بالا، افرادی که فشار خون دارند و افراد مبتلا به بیماری های خاص نمی توانند لیپوماتیک ران انجام دهند.
آیا عمل لیپوماتیک ران پا درد دارد؟
در حین عمل لیپوماتیک بیمار دردی احساس نمی کند، اما بعد از عمل با از بین رفتن آثار بیحسی فرد کمی احساس درد می کند.
افرادی که عمل لیپوماتیک ران پا انجام می دهند چه مدت بعد از عمل به نتیجه می رسند؟
مشاهده نتیجه عمل لیپوماتیک ران پا در همه افراد یکسان نیست و بستگی به مهارت پزشک، کلینیک و دستگاه ها دارد.

 

نتیجه گیری

در این مطلب به عوارض لیپوماتیک ران پا پرداختیم و همچنین راهکار های جلوگیری از آن + هزینه این عمل.

اگر در مورد عمل لیپوماتیک ران پا نیار به راهنمایی داشتید میتوانید از طریق واتساپ و یا پر کردن فرم مشاوره با ما در ارتباط باشید تا مشاورین ما به تمامی سوالات شما پاسخ داده و شما را راهنمایی کنند. همچنین اگر تجربه عمل غبغب را داشتید با ما در کامنت ها در میان بگذارید تا دیگران هم از تجربه شما بهره مند شوند.

 

آیا شما کاندید مناسب “لیپوماتیک ران پا هستید یا خیر ؟

عکس خود را در واتس آپ برای ما ارسال کنید تا مشاوران ما شما را راهنمایی کنند.