سلولیت یکی از مشکلات رایجی است که اغلب افرادی که دارای اضافه‌ وزن هستند با آن مواجه می‌شوند. بسیاری از  افراد تمایل دارند که علاوه بر کاهش وزن  سلولیت‌های که در نواحی مختلف مخصوصاً  قسمت ران و شکم ایجاد شده  را از بین ببرند.با توجه به اینکه روش‌های درمانی زیادی با پیشرفت علم برای برطرف کردن این مشکل ارائه‌ شده‌اند، متقاضیان می‌توانند یکی از این گزینه‌ها را برای برطرف کردن سلولیت‌های پوستی انتخاب کنند.

یکی از روش‌هایی که به متقاضیان کمک می‌کند تا بتوانند سلولیت‌های ایجادشده در نواحی مختلف بدنشان را از بین ببرند استفاده از لیپوماتیک است. در این مطلب کلینیک زیبایی vip تهران درباره اینکه آیا رفع سلولیت با لیپوماتیک امکان دارد یا خیر؟ و نکاتی که باید در این باره بدانید را ارائه کرده‌ایم.امیدواریم این مطلب برایتان مفید واقع شده باشد.با ما همراه باشید

در صورتی که نیاز به دریافت راهنمایی بیشتر در این رابطه دارید با مشاورین ما در کلینیک vip تهران در ارتباط باشید.

سلولیت چیست؟

سلولیت یک مشکل پوستی و زیبایی بسیار رایج در بین افراد مختلف مخصوصاً کسانی است که دارای اضافه‌وزن هستند. سلولیت‌ها زمانی شکل می‌گیرند که نوارهای فیبری که پوست را به نواحی عضلانی زیرین متصل می‌کنند به‌صورت نامنظم سفت شده و پوست را به سمت پایین می‌کشند. در نهایت پوست شروع به تجزیه شدن می‌کند و به لایه‌های چربی زیر پوست اجازه داده می‌شود که تا به سمت بالا فشار بیاورد. در نتیجه‌، این موضوع موجب ایجاد ظاهر چروکیده یا دلمه‌های روی پوست می‌شود که حالتی روشن دارد.

به طور کلی تخمین زده می‌شود که بیشتر از ۸۵ درصد زنان بالغ دارای سلولیت هستند و این سلولیت‌ها بیشتر در ناحیه شکم، باسن و ران‌ها دیده می‌شوند. سلولیت در دوران جوانی معمولاً کمتر جلب‌ توجه می‌کند. ولی با شروع روند پیری ظاهر سلولیت‌ها بدتر می‌شود؛ زیرا پوست خاصیت ارتجاعی خودش را در طول زمان از دست می‌دهد و کمتر می‌تواند در برابر تنش‌های نامنظم ایجاد شده توسط نوارهای فیبری مقاومت کند. 

البته وجود سلولیت در افراد لاغر نیز بسیار شایع است و برخلاف تصور عامه کاهش وزن نمی‌تواند موجب رها شدن از شر سلولیت‌های پوستی شود. با این‌ وجود، چون سلولیت در همه افراد مخصوصاً خانم‌ها از سن ۱۸ سال تا سنین بالاتر دیده می‌شود. کسانی که با این مشکل مواجه هستند به دنبال روش‌هایی برای برطرف کردن آن می‌گردند.

جهت رزرو وقت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را تکمیل کنید

عوامل مهم در ایجاد سلولیت

عوامل متعددی در ایجاد سلولیت‌های پوستی موثر هستند و هرکدام از افرادی که درگیر این مشکل پوستی می‌شوند ممکن است یک از این موارد در موردشان صدق کند. در ادامه عوامل مهمی که در ایجاد سلولیت‌های پوستی موثر هستند را جهت شناخت بیشتر ارائه کرده‌ایم.

 •  رژیم غذایی ناسالم
 • داشتن یک زندگی بی‌تحرک
 • عوامل ژنتیکی
 • متابولیسم کند بدن
 •   داشتن چربی اضافی در کنار عضله سازی کند
 • خواب نامنظم و ناکافی
عوامل مهم در ایجاد سلولیت

عوامل مهم در ایجاد سلولیت

 

درجه‌بندی سلولیت پوستی

سلولیت پوستی به‌ طور معمول در چهار درجه قرار می‌گیرد. درجه صفر برای افرادی است که هیچ سلولیتی ندارند. درجه‌ یک سلولیت، برای کسانی در نظر گرفته می‌شود هنگام ‌ایستادن پوست صافی دارند و برجستگی و ناصافی در هنگام نشستن ظاهر می‌شود.

درجه‌ دو ظاهر پوست پرتقالی یا پنیری بوده و در حالت نشسته بیشتر خودش را نشان می‌دهد و سلولیت‌های درجه ۳ که شدیدتر هستند ظاهر پوستی پرتقالی در هنگام نشستن یا ایستادن همراه با مناطق عمیق بالا و پایین رفته را شامل می‌شود. با توجه به اینکه فرد کدام‌ یک از این درجه سلولیت‌ها را دارد می‌تواند برای انجام لیپوماتیک جهت برطرف کردن آن‌ها اقدام کند.

 

 

کاندیداهای مناسب برای درمان سلولیت

کسانی که دارای سلولیت پوستی هستند نیاز به درمان جدی پیدا نمی‌کنند. چون برخی از افراد با ظاهر خودشان کنار می‌آیند و می‌توانند این مشکل را حتی در صورت عمیق بودن تحمل کنند. البته کسانی که دارای سلولیت درجه ۱ و ۲ هستند نیز به دلیل اینکه میزان سلولیتی که در بدن آن‌ها نشان داده می‌شود بسیار جلب‌ توجه نمی‌کند، معمولاً به دنبال روش‌های درمانی جدی نمی‌روند؛ اما افرادی که به دلیل ظاهر چال دار و نامنظم پوستشان ناراحت هستند و این موضوع برای آن‌ها آزار دهنده است از جمله کسانی محسوب می‌شوند که به دنبال درمان سلولیت هستند.

رفع سلولیت با لیپوماتیک چگونه است؟

رفع سلولیت با لیپوماتیک چگونه است؟

 

رفع سلولیت با لیپوماتیک چگونه است؟

برای برطرف کردن سلولیت با کمک لیپوماتیک لازم است که پزشک متخصص شرایط این عمل زیبایی را در نظر بگیرد. به طور کلی فرآیندی که پزشکان متخصص برای برداشتن سلولیت‌های پوستی در افراد مختلف با کمک عمل لیپوماتیک در نظر می‌گیرند به‌صورت زیر است.

 • پزشک نواحی دارای سلولیت که باید درمان شود را با ماژیک علامت‌گذاری کرده و چند برش به‌اندازه نوک خودکار ایجاد میکنند.
 • سپس فرد تحت بیهوشی قرار می‌گیرد، تا برای عمل آماده شود.
 • پس از بیهوشی، کانولای مخصوص لیپوماتیک داخل محل برش‌ها قرار داده میشود.
 • سپس پزشک با کمک کانولای لیپوماتیک، تخلیه تجمعات چربی برای درمان ناصافی پوست را انجام داده و با آزاد کردن نوارهای فیبری که پوست را می‌کشند، افزایش عمق و کشش پوست جهت داشتن ظاهر صاف‌تر را انجام می‌دهد.
 •  سپس چربی از بدن خارج میشود.
 • در نهایت امکان خالص سازی چربی برای تزریق آن به نواحی دیگر مانند باسن وجود خواهد داشت.

آیا می‌توان با لیپوماتیک از شر سلولیت خلاص شد؟

به طور کلی، با توجه به مقدار بافت چربی که باید برداشته شود و با توجه به ناحیه‌ای که قرار است عمل لیپوماتیک برای رفع سلولیت روی آن انجام شود، شرایطی که فرد پس از انجام عمل خواهد داشت متفاوت خواهد بود. به‌ طور معمول روی سلولیت‌های درجه ۱ و ۲ عمل لیپوماتیک تاثیر مستقیم دارد و می‌تواند این عارضه را تا حد بسیار زیادی کمرنگ کند.

برای سلولیت‌های درجه ۳ نیز عمل لیپوماتیک تغییر قابل‌ توجهی در بهبود ظاهر و تغییر رنگ پوست خواهد داشت و با تحریک پوست برای کلاژن سازی به متقاضیان کمک می‌کند پوست جوان، سفت و صاف داشته باشند؛ بنابراین در صورتی که بافت آسیب دیده ناشی از سلولیت در قسمت‌های مختلف بدنتان وجود دارد می‌توانید با این روش این مشکل را تا حد قابل‌ توجهی برطرف کنید. 

 

نکات مهم درمان سلولیت با لیپوماتیک

با توجه به اینکه عمل لیپوماتیک یکی از عمل‌های زیبایی سرپایی شناخته می‌شود، پزشک متخصص معمولاً از روش‌های بی‌حسی موضعی یا عمومی برای انجام این عمل زیبایی استفاده می‌کند. سپس دستگاه لیپوماتیک، بافت چربی را تجزیه کرده و سلولیت‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهد. پس از انجام لیپوماتیک متقاضی در همان روز یا معمولاً یک روز پس از عمل ترخیص می‌شود.

پس از انجام عمل فرد شاهد ناراحتی و کبودی در قسمت‌های که روی آن‌ها لیپوماتیک انجام‌شده خواهد بود. پزشکان معمولاً توصیه می‌کنند که متقاضیان گن لیپوماتیک را پس از عمل بپوشند و یک تا دو روز پس از عمل پیاده‌روی و فعالیت‌های سبک روزانه را شروع کنند تا دچار آمبولی و عوارض ناشی از لیپوماتیک نشوند. نتایج عمل لیپوماتیک روی سلولیت پوست حدود ۳ الی ۱۲ ماه آینده خودش را نشان خواهد داد و فرد می‌تواند شاهد رفع سلولیت تا حد قابل‌توجهی باشد.البته باید این موضوع را در نظر داشته باشید که لیپوماتیک راه‌حل 100 درصد موثری برای رفع سلولیت‌های بدن نیست و این عمل زیبایی به طور کلی برای برداشت چربی‌ها در نظر گرفته‌شده است.

 

رفع سلولیت با لیپوماتیک چه تفاوتی با سایر درمان‌ها دارد؟

رژیم غذایی، استفاده از داروها، کرم‌ها، لوسیون ها، قرص‌ها و غیره می‌تواند تا حدی در بهبود ظاهر سلولیت های فرد تاثیر بگذارد؛ اما برای اینکه سلولیت‌ها تا حد قابل‌توجهی برطرف شود باید حتماً به‌صورت مدام از این داروها استفاده کنید و گاهی مواقع تاثیر چندانی روی پوست ندارند.

اما در لیپوماتیک مشکلات ساختاری واقعی زیر پوست توسط عمل زیبایی هدف قرار گرفته میشود و همین موضوع موجب می‌شود که برآمدگی‌ها و فرورفتگی‌های پوست در شرایط بهتری برطرف شود و نتایج پایدار و طولانی‌مدت و بهتری برای متقاضی وجود داشته باشد.

هزینه لیپوماتیک ران پا چقدر تمام میشود؟

رفع سلولیت با لیپوماتیک چه تفاوتی با سایر درمان‌ها دارد؟

رفع سلولیت با لیپوماتیک چه تفاوتی با سایر درمان‌ها دارد؟

 

مزایای لیپوماتیک برای رفع سلولیت

کسانی که برای درمان سلولیت روش لیپوماتیک را انتخاب می‌کنند، لازم است که مزایایی که این عمل زیبایی دارد را بشناسند. در ادامه برخی از این موارد را جهت شناخت بیشتر این مزایا ارائه کرده‌ایم.

 •   این روش می‌تواند به بهبود ظاهر سلولیت کمک کند.
 •   لیپوماتیک می‌تواند در مناطقی که به سایر درمان‌ها پاسخ نمی‌دهند مؤثر باشد.
 •   نتایج این عمل زیبایی برای درمان سلولیت و لاغری موضعی معمولاً دائمی است.     

 

معایب لیپوماتیک برای رفع سلولیت

هر عمل زیبایی با معایبی همراه است و رفع سلولیت با لیپوماتیک نیز از این قاعده مستثنا نیست. از جمله مواردی که برای رفع سلولیت‌های پوستی با کمک عمل لیپوماتیک باید مد نظر داشته باشید می‌توان به گزینه‌های زیر اشاره کرد.

 •  این روش نیمه تهاجمی است.
 •  لیپوماتیک می‌تواند عوارض جانبی مانند کبودی، تورم و درد به همراه داشته باشد.
 •   هزینه این عمل برای کسانی که سلولیت پوستی زیاد و پراکنده دارند بالا خواهد بود.

 

مراقبت‌های بعد از لیپوماتیک جهت درمان سلولیت

پس از انجام لیپوماتیک باید توصیه‌ها و نکاتی که پزشک برای دوران نقاهت در نظر گرفته را رعایت کنید تا بتوانید نتیجه مطلوبی از این عمل زیبایی بگیرید. از جمله مواردی که متقاضیان پس از انجام لیپوماتیک برای درمان سلولیت باید مدنظر قرار داشته باشند می‌توان به گزینه‌های زیر اشاره کرد.

 •  پوشیدن گن فشرده‌سازی جهت محافظت از پوست و بافت‌های اطراف
 •  استفاده از کمپرس سرد برای کاهش تورم و کبودی
 •  اجتناب از فعالیت‌های شدید تا زمان بهبودی کامل

 

رژیم غذایی برای درمان سلولیت پس از لیپوماتیک

برای اینکه نتیجه لیپوماتیک پس از درمان سلولیت ماندگار باشد تا بتوانید از نتیجه‌این عمل زیبایی همیشه لذت ببرید لازم است مواردی که در ادامه ارائه‌شده را مدنظر قرار دهید.

 • استفاده از میوه‌ها و سبزیجات سرشار از ویتامین‌ها، مواد معدنی و آنتی‌اکسیدان‌ها
 • استفاده از کربوهیدرات‌ها مانند غلات کامل.
 • استفاده از چربی‌های سالم مانند روغن‌زیتون، آجیل و دانه‌ها جهت کاهش التهاب و بهبود سلامت پوست

 

چرا کلینیک vip تهران برای عمل لیپوماتیک

حضور پزشکان متخصص و حرفه‌ای، امکانات به روز ومدرن، نتایج موفق عمل‌های لیپوماتیک و وجود پروانه وزارت بهداشت موجب شده که کلینیک زیبایی VIP تهران به عنوان یکی از بهترین مراکز تهران برای انجام لیپوماتیک در نظر گرفته شود.

تجربه متقاضیان ما، نشان‌دهنده کیفیت بالای عمل‌های زیبایی انجام شده در کلینیک زیبایی VIP تهران است.

سؤالات متداول+ جواب

1)رفع سلولیت با لیزر نی نی سایت چطور انجام می‌شود؟
لیزر درمانی فقط برای مشکلات موضعی پوست و سلولیت‌های کمرنگ که در برخی از نواحی پوست وجود دارند جواب می‌دهد.
2)آمپول رفع سلولیت چیست؟
با تزریق آمپول آرتی یا رفع سلولیت، به ناحیه مورد هدف شوک وارد می‌شود و این موضوع موجب تحریک سیستم لنفاوی بدن شده و مواد مضر و سموم بدن را از طریق ادرار دفع می‌کند.
3)بهترین داروی گیاهی برای رفع سلولیت چیست؟
مقداری سرکه سیب را با ۲ برابر آب رقیق کرده و کمی عسل به آن اضافه کنید. سپس محلول به دست آمده را روی سلولیت‌های بدن قرار داده و بعد از گذشت ۳۰ دقیقه با آب گرم بشویید. استفاده از روغن‌های گیاهی برای ماساژ پوست یا مصرف آن‌ها نیز در کلاژن سازی و رفع چروک‌های پوستی و سلولیت موثر است.
4)آیا قیمت دستگاه رفع سلولیت خانگی مناسب است؟
این دستگاه‌ها قیمت متفاوتی دارند و نتیجه‌ای که روی پوست می‌گذراند به اندازه لیپوماتیک برای درمان سلولیت مؤثر نخواهند بود.
5)هزینه رفع سلولیت با لیپوماتیک چقدر است؟
با توجه به اینکه عوامل متعددی مانند دستمزد پزشک، استفاده از تجهیزات مدرن و امروزی و… در هزینه این عمل زیبایی مؤثر هستند، پیشنهاد می‌کنیم که از کلینیک زیبایی مد نظرتان مبلغ دقیق این عمل زیبایی را جویا شوید.

 

نتیجه گیری

سلولیت یکی از مشکلات رایج پوستی در بین اغلب خانم‌ها و مخصوصاً کسانی است که دارای اضافه وزن هستند. در این مطلب کلینیک وی آی پی تهران، نکاتی که جهت رفع این مشکل پوستی با کمک لیپوماتیک باید بدانید را ارائه کرده‌ایم اگر تجربه یا سوالی درباره رفع سلولیت با لیپوماتیک دارید، نظرات خودتان را در بخش کامنت‌ها را با ما در میان بگذارید. در صورتی که نیاز به دریافت راهنمایی بیشتر در این رابطه دارید با مشاورین ما در کلینیک vip تهران در ارتباط باشید.

 

آیا شما کاندید مناسب “لیپوماتیک  هستید یا خیر ؟

عکس خود را در واتس آپ برای ما ارسال کنید تا مشاوران ما شما را راهنمایی کنند.