چگونه بهترین بهترین جراح پیکرتراشی را بشناسیم ؟ آیا شما از آن دسته افرادی هستید که تمام روش های ذوب چربی را امتحان کرده اید؟ پس اگر خودتان آب بنوشید چاق می شوید؟ آیا از انجام ورزش های سنگین و طولانی مدت خسته شده اید؟ آیا مدام به جراحی فکر می کنید، اما آیا به آب کردن طبیعی چربی ها اعتقاد دارید؟ یا شاید از عوارض بعد از جراحی می ترسید؟دراین مقاله به بررسی بهترین دکتر پیکرتراشی درتهران و بررسی عمل پیکرتراشی میپردازیم

دکتر مهدی قلیچ خانی بهترین متخصص کانتورینگ بدن در تهران، زیبایی و ترمیم در تهران است. او 10 سال تجربه در زمینه جراحی زیبایی دارد و هزاران عمل موفق لیپوساکشن، کانتورینگ بدن و ابدومینوپلاستی را انجام داده است. یکی از ویژگی های بارز کلینیک VIP، تجهیزات و فناوری های پیشرفته به کار رفته، استفاده از روش های نوین درمانی، به مراتب بیشتر بر ایمنی و راحتی بیماران و نتایج بالای جراحی های زیبایی است.

علاوه بر این، دکتر. مهدی قلیچ خانی تجربه زیادی در انجام عمل های زیبایی در داخل و خارج از کشور دارد و به دنبال کسب آخرین دانش علمی در زمینه پیکرتراشی است.

 

حوزه فعالیت دکتر مهدی خانی بهترین جراح پیکرتراشی

کلیه خدمات و زمینه های فعالیت دکتر مهدی قلیچ خانی در کلینیک VIP با ارائه خدمات با کیفیت بالا و استفاده از فناوری های پیشرفته انجام می شود و تجربه مطلوب و رضایت بخشی را برای مشتریان خود ایجاد می کند. در این کلینیک کلیه نیازهای جراحی زیبایی پیشرفته صورت و بدن اعم از لیپوساکشن، کانتورینگ بدن و ابدومینوپلاستی و … زیر نظر دکتر مهدی قلیچ خانی انجام می شود. در ادامه کلیه خدمات و فعالیت های دکتر مهدی قلیچ خانی بهترین متخصص پیکرتراشی در تهران به طور کامل مطرح می شود.

 

دکتر خانی

دکتر خانی

 

جهت رزرو وقت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را تکمیل کنید

پیکرتراشی با هوش مصنوعی و اسکن سه بعدی 

برای اولین بار در دنیا و فقط در ایران توسط مهندسین کلینیک vip و همکاری کشور آلمان دستگاهی ساخته شده است که بعد از عمل می توانید نتیجه را مشاهده کنید. با استفاده از اسکنر سه بعدی، بدن شما قبل از عمل شبیه سازی می شود و سپس با کمک هوش مصنوعی، نتیجه بعد از عمل به صورت قابل پیش بینی به شما نشان داده می شود.

لیپوماتیک توسط دکتر مهدی قلیچ خانی چگونه انجام می شود؟

لیپوماتیک یا کاهش وزن و تغییر شکل نواحی خاصی از بدن با برداشتن چربی اضافی یا هدایت آنها به نواحی مورد نظر، روشی برای اصلاح خطوط بدن است. در این روش بهترین جراح پیکرتراشی چربی ها را جدا کرده و بدون درد و خونریزی با حرکات ویبره از بدن خارج می کند. عمل لیپوماتیک بدون بیهوشی انجام می شود و اندازه و شکل بدن را تغییر می دهد.

این عمل قابلیت حذف مقدار زیادی چربی را در یک جلسه دارد و زمان بهبودی آن حدود 3 تا 7 روز می باشد. در حین عمل، بیمار شل شدن پوست و رفع سلولیت را احساس نمی کند و همزمان با روش های دیگری مانند لیفت بدن، جراحی بالاتنه صورت، جراحی شکم یا جراحی پلاستیک انجام می شود.

این روش علاوه بر اصلاح خطوط بدن باعث تقویت بدن نیز می شود و به همین دلیل مختص خانم ها نیست و آقایان نیز می توانند این عمل را انجام دهند. برای کاهش وزن و درمان چاقی لازم است به دکتر مهدی قلیچ خانی بهترین متخصص کانتورینگ بدن در تهران مراجعه کرده و از مشاوره و فعالیت ایشان در این زمینه بهره مند شوید.

 

ابدومینوپلاستی توسط دکتر مهدی قلیچ خانی

ابدومینوپلاستی یک جراحی زیبایی است که چربی و پوست اضافی را از ناحیه شکم توسط جراح برداشته و منجر به انقباض و صاف شدن عضلات شکم می شود. در حین عمل ابدومینوپلاستی، بیمار تحت بیهوشی عمومی است. برای انجام عمل دو برش در قسمت خاصی از بدن ایجاد می شود. یکی از برش ها از استخوان لگن در یک طرف به استخوان لگن از طرف دیگر در نزدیکی ناحیه شرمگاهی و برش دیگر در اطراف ناف ایجاد می شود.

پوست از ماهیچه های شکم جدا می شود و سپس عضلات شکم کشیده و بخیه می شوند تا قسمت میانی باریک تر و شکم سفت تر به نظر برسد. سپس قسمت جدا شده از پوست که اکنون شکل جدیدی به خود گرفته است کشیده شده و پوست اضافی برداشته می شود. ناف دوباره به یک قسمت طبیعی وصل می شود. برش ها در نهایت بسته می شوند و یک پانسمان استریل روی ناحیه جراحی کشیده می شود.

مدت زمان ابدومینوپلاستی 2 تا 5 ساعت است. یکی از پزشکان متخصص و مجربی که در این زمینه فعالیت می کند دکتر مهدی قلیچ خانی بهترین متخصص کانتورینگ بدن در تهران می باشد که می توانید به صورت آنلاین و حضوری با ایشان مشورت نمایید.

ابدومینوپلاستی توسط دکتر مهدی قلیچ خانی

ابدومینوپلاستی توسط دکتر مهدی قلیچ خانی

 

جراحی سینه توسط دکتر مهدی قلیچ خانی

جراحی سینه توسط  دکتر مهدی قلیچ خانی متخصص جراحی عمومی و زیبایی به بهترین نحو می تواند ظاهر سینه ها را بهبود بخشد. ، مانند قرینه کردن آنها، یا به دلایل پزشکی، مانند بازسازی سینه پس از سرطان، یا در صورت نیاز به جراحی انکوپلاستیک.

از جراحی زیبایی سینه می توان به روش های مختلفی استفاده کرد، از جمله لیفت سینه، بزرگ کردن سینه یا کوچک کردن سینه. در ایران از تکنیک ها و روش های مختلفی برای جراحی زیبایی سینه استفاده می شود اما انتخاب روش مناسب برای هر فرد باید با توجه به نیاز او و توصیه پزشک دکتر مهدی قلیچ خانی بهترین متخصص کانتورینگ بدن در تهران انجام شود، باشد.

پروتز سینه توسط دکتر مهدی قلیچ خانی

در پروتز سینه برای بزرگ کردن سایز سینه ها و قرینه سازی سینه ها استفاده می شود. پروتز ها انواع برند ها و مدل های مختلفی دارند، که در یک مقاله جامع به آن اشاره کردیم.

انواع برند پروتز سینه در کلینیک vip

 

تزریق چربی به باسن توسط دکتر قلیچ خانی چگونه انجام می شود؟

اولین مرحله در این روش بی حس کردن ناحیه مورد نظر توسط بهترین جراح پیکرتراشی است. این امکان به دو صورت انجام می شود; از طریق بی حسی نخاعی یا بیهوشی. سپس با ایجاد برش‌های کوچک در شکم، پهلو یا بالای ران، لوله‌هایی به نام کانولا وارد بافت چربی می‌شوند. این برش ها بسیار کوچک و نامرئی هستند. سپس با حرکت لوله به جلو و عقب، چربی ها جدا شده و از طریق وکیوم یا سرنگ جراحی متصل به کانولا خارج می شوند. معمولاً مقدار چربی استخراج شده سه برابر مقداری است که برای تزریق به باسن استفاده می شود.

چربی استخراج شده حاوی مقدار زیادی خون است. در این مرحله چربی را پردازش می کنند تا تمام سلول های چربی خالص جدا شده و آماده تزریق به باسن شوند. سپس با استفاده از سرنگ متصل به لوله کانولا، چربی خالص به صورت تزریق های کوچک به باسن تزریق می شود تا کل ناحیه باسن را پوشانده و برآمدگی یکنواخت به دست آید. مدت زمان این جراحی معمولا بین 90 دقیقه تا 4 ساعت است و در برخی موارد ممکن است برای دستیابی به نتایج بهتر نیاز به تزریق های مکرر باشد.

اگرچه نتایج تزریق چربی به سرعت قابل مشاهده است، اما نتیجه نهایی به یک سال زمان نیاز دارد تا کاملاً دیده شود. با این حال، استفاده از تزریق چربی برای بزرگ کردن باسن ظاهر طبیعی تری نسبت به پروتز باسن می دهد، اما به دلیل جذب مقداری از چربی، برآمدگی باسن به مرور زمان کاهش می یابد. با این حال، حدود 60 تا 80 درصد چربی حفظ می شود. همچنین باید به خاطر داشت که مقدار چربی منتقل شده به باسن ممکن است با افزایش یا کاهش وزن تغییر کند.

 

توصیه دکتر قلیچ خانی مراقبت بعد از تزریق چربی به باسن

بعد از تزریق چربی در باسن، باید دو روز خوب استراحت کنید و سپس فعالیت خود را از سر بگیرید و سر کار بروید. با این حال، توصیه می شود پس از تزریق چربی به مدت یک هفته تا 10 روز به استراحت خود ادامه دهید و سپس به فعالیت های روزانه خود بازگردید.

توصیه می شود تا دو هفته پس از تزریق روی باسن خود ننشینید. با این حال، جراح شما ممکن است به شما توصیه کند که این مدت را بیشتر مصرف کنید تا چربی تزریق شده تغییر نکند. در این مدت، می توانید برای استراحت به روی شکم یا پهلو بخوابید.

مصرف به موقع داروها و آنتی بیوتیک های تجویز شده توسط پزشک ضروری است. شما باید فعالیت های ورزشی را به مدت 8 هفته متوقف کنید و در این مدت، ممکن است پزشک به شما توصیه کند از یک متخصص ماساژ برای ماساژ لنفاوی استفاده کنید.

جراحی لیپوساکشن چیست؟

جراحی لیپوساکشن را می توان به دو روش با استفاده از لیزر و لیپوساکشن معمولی انجام داد. تفاوت این دو روش در میزان افتادگی پوست شکم و پهلو بعد از جراحی است. اگر از لیزر لیپوساکشن استفاده کنید، دچار افتادگی پوست نخواهید شد.

در این جراحی بهترین جراح پیکرتراشی پس از بیهوشی، با استفاده از لوله های کانولای ظریف، چربی زیر پوست را می شکند و با کمک پمپ ساکشن که همراه آن است، چربی را از شکم یا پهلو خارج می کند. در نهایت، نواحی بریده شده را با استفاده از بخیه می بندد.

جراحی لیپوساکشن چیست؟

جراحی لیپوساکشن چیست؟

 

آماده قبل از لیپوساکشن

اولین و مهمترین مرحله قبل از لیپوساکشن پرهیز از مصرف برخی از داروهایی است که از انعقاد خون جلوگیری می کنند و خونریزی را افزایش می دهند. آسپرین، ایبوپروفن و برخی داروهای گیاهی از این دسته هستند.

عوارض جراحی لیپوساکشن شامل موارد زیر است:
 • عوارض قلبی ریوی
 • آسیب به بافت شکم یا عروق خونی و عضلات
 • کبودی
 • جمع شدن مایع در زیر پوست
 • عفونت
 • تورم
 • خطرات بیهوشی
 • عدم تقارن خطوط
 • شل شدن پوست
 • سوختگی ناشی از لیپوپلاستی
 • و در نهایت نیاز به جراحی ترمیمی

 

آیا چربی بعد از جراحی لیپوساکشن شکم و پهلو امکان برمی گردد ؟

این رایج ترین سوال در مورد این جراحی است و پاسخ آن به عوامل مختلفی بستگی دارد که اگر می خواهید به نتیجه دلخواه برسید باید آنها را رعایت کنید. در رابطه با این سوال دو نکته وجود دارد. اولاً نباید این تصور را داشته باشید که جراحی لیپوساکشن جایگزینی برای رژیم غذایی است، اما اگر می خواهید بدنتان به شکل قبلی خود برنگردد، باید سبک زندگی خود را از نظر تغذیه تغییر دهید.

خطرات جراحی لیپوساکشن

اغلب جراحی ها به خصوص جراحی لیپوساکشن دارای خطراتی است که اگر توسط بهترین جراح پیکرتراشی انجام نشود، امکان بروز آن ها در فرد افزایش می یابد. برخی این خطرات عبارتند از:

 • کبودی شدید: برخی کبودی هایی که خیلی شدید باشند ممکن است تا چندین هفته باقی بمانند.
 • التهاب: به مدت 6 ماه پس از جراحی ممکن است تورم و التهاب وجود داشته باشد. همچنین ممکن است تا آن زمان از برش ها مایعاتی خارج شود.
 • ترومبوفلبیت: ترومبوفلبیت یک نوع عارضه است که موجب لخته شدن خون در رگ، التهاب و درد می شود.
 • بی حسی: تا مدت ها ممکن است ناحیه برش داده شده بی حس باشد؛ اما این موضوع موقتی است که با گذشت زمان بهبود می یابد.
 • آمبولی ریوی: ممکن است در بعضی موارد چربی وارد رگ های خونی و سپس به ریه ها شود که این موضوع عامل انسداد ریه ها است.
 • عفونت های شدید: عفونت های پوستی به ندرت در بدن بیمار پس از انجام جراحی لیپوساکشن رخ می دهد؛ اما امکان آن وجو دارد.
 • سوراخ شدن اندام داخلی: یک مورد بسیار نادر است.
 • ورم ریوی: در برخی موارد ممکن است مایعات تزریق شده به بدن در ریه جمع شود.
 • واکنش آلرژیک: امکان بروز حساسیت هایی نسبت به داروهای بیهوشی وجود دارد.
 • سوختگی پوست: به دلیل اصطحکاکی که لوله کانولا دارد امکان سوختگی پوست وجود دارد.

جراحی لیپوساکشن برای چه افرادی توصیه نمی شود؟

افرادی که دارای شرایط زیر هستند انجام جراحی لیپوساکشن برای آن ها توصیه نمی شود.

 • افرادی که دارای بیماری عروقی هستند.
 • افرادی که جریان خون محدود دارند.
 • افرادی که سیستم دفاعی بدنشان ضعیف است.
 • افرادی که به بیماری دیابت مبتلا هستند.

 

بهترین کاندیداهای لیپوساکشن

 • بهترین کاندیداها برای انجام جراحی لیپوساکشن کسانی هستند که وزن شان ثابت است و در فواصل زمانی کوتاه تغییر نمی کند.
 • جراحی لیپوساکشن بهترین روش برای حذف و تخلیه چربی هایی است که به طور موضعی در بخش هایی از ران ها، بازو ها، پشت، پهلو ها و شکم انباشته شده اند. در نتیجه افراد دارای چربی های موضعی بهترین گزینه برای این اقدام زیبایی هستند.
 • کسانی که چربی های انباشته شده زیادی دارند گزینه مناسبی برای انجام جراحی لیپوساکشن نیستند. بنابراین بهتر است که از سایر روش های درمانی کمک بگیرند.
بهترین کاندیداهای لیپوساکشن

بهترین کاندیداهای لیپوساکشن

 

مراقبت های بعد از لیپوساکشن

عمل لیپوساکشن نیازمند رعایت مراقبت هایی است که در ادامه به چند مورد مهم آن می پردازیم:

 • مراقبت های بعد از جراحی لیپوساکشن به اندازه روند جراحی از اهمیت بالایی برخوردار است. بنابراین تمامی نکاتی که از سوی بهترین جراح لیپوساکشن در تهران مطرح می شود را با دقت انجام دهید.
 • لیپوساکشن روشی برای کاهش وزن کلی بدن نمی باشد. بنابراین کسانی که می خواهند کاهش وزن داشته باشند باید حتما از دیگر روش های کاهش وزن نیز در کنار جراحی لیپوساکشن کمک بگیرند تا به مطلوب خود دست پیدا کنند.
 • افرادی که از روش بیهوشی عمومی استفاده می کنند، معمولا باید یک شب را در بیمارستان بگذرانند؛ اما افرادی که تحت بی حسی موضعی قرار می گیرند با تشخیص پزشک می توانند همان روز مرخص شوند.
 • با تجویز پزشک، بیمار باید از باندهای کششی و یا کرست های پشتیبانی استفاده کند.
 • مصرف مسکن ها می توانند به کاهش درد و التهاب بسیار کمک کنند.
 • به مدت 7 الی 10 روز پس از جراحی، بخیه ها توسط پزشک کشیده می شود.
 • امکان بروز کبودی های شدید در محل جراحی وجود دارد که به مرور زمان برطرف می شوند.
 • بلافاصله پس از عمل زیر نظر پزشک، آنتی بیوتیک هایی به بیمار تزریق می شود.
 • به مدت 6 الی 8 روز پس از جراحی امکان بروز بی حسی در در ناحیه ای که چربی برداشته شده است وجود دارد.

جهت رزرو وقت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را تکمیل کنید

 

نتیجه جراحی پیکرتراشی

افرادی که برای انجام این جراحی اقدام می کنند باید انتظار واقع بینانه ای به نتیجه این عمل داشته باشند. نکته قابل توجه این است که بدن هر فرد دارای ویژگی هی مختلفی است که با جراحی پلاستیک هم تغییر نمی کند.

برای افرادی که اضافه وزن دارند و قصد جراحی برای کاهش چربی بدن خود را دارند، نگرانی های ویژه و شاید شیرینی وجود دارد. یکی از مهم ترین دغدغه هایی که این افراد با آن مواجه هستند، انتخاب یکی از انواع عمل های کانتورینگ بدن است.

 

لیپوماتیک بهتر است یا لیپوساکشن + مقایسه بین آنها

جراحی های لیپوساکشن، لیپوماتیک و سایر جراحی ها. همگی فواید و عوارض خاص خود را برای رفع چربی دارند و بیمار باید یکی از این روش ها را برای انجام پیکرتراشی انتخاب کند. برای بیان تفاوت لیپوساکشن و لیپوماتیک می توان به زبان ساده گفت: در لیپوساکشن پس از برخورد با چربی ها و ذوب آنها، این چربی ها از طریق لوله هایی به نام کانول از بدن خارج می شوند. این چربی های حذف شده را می توان برای حجم دادن به نواحی دیگر مانند باسن، سینه و صورت استفاده کرد.

اما در لیپوساکشن باید از ساکشن برای از بین بردن چربی های اضافی در قسمت های مختلف بدن استفاده کرد. معمولا این عمل به افرادی که در برخی از قسمت های بدنشان چربی زیادی دارند توصیه می شود.

لیپوماتیک بهتر است یا لیپوساکشن + مقایسه بین آنها

لیپوماتیک بهتر است یا لیپوساکشن + مقایسه بین آنها

 

تفاوت لیپوماتیک و لیپوساکشن چیست؟

برای درک بهتر تفاوت لیپوماتیک و لیپوساکشن، بهتر است با تعریف آنها آشنا شوید.

 • لیپوساکشن

لیپوساکشن انواع مختلفی دارد مانند لیپوساکشن لیزری و لیپوساکشن کلاسیک. لیپوساکشن یک روش جراحی است که از ساکشن برای حذف چربی استفاده می کند. معمولا افرادی که اضافه وزن دارند و با ورزش و رژیم غذایی به نتیجه مطلوب نخواهند رسید سراغ این روش می روند. لیپوساکشن یک عمل سرپایی است و فرد در حین عمل کاملا بیهوش می شود.

 • لیپوماتیک
لیپوماتیک که معمولاً با نام  پیکرتراشی بدن نیز شناخته می شود، با استفاده از آخرین فناوری های روز دنیا توسط بهترین جراح پیکرتراشی برای از بین بردن چربی های اضافی بدن انجام می شود. دستگاه لیپوماتیک با استفاده از فناوری صدای مادون صوت، ویبره و نت نویسی، چربی را در نواحی مختلف ذوب می کند و پس از ذوب شدن چربی، با استفاده از دستگاه ساکشن، چربی اضافی از بین می رود. این روش کم و بیش شبیه ساکشن است. همانطور که در بالا ذکر شد، چربی برداشته شده توسط لیپوماتیک قابل استفاده مجدد است و می توانید از آن برای فرم دادن به باسن، سینه ها و غیره استفاده کنید. استفاده کنید.

برای بررسی بهتر تفاوت بین لیپوساکشن و لیپوماتیک، اجازه دهید با طرح سوالات و پاسخ به آنها، این دو روش حذف چربی اضافی از بدن را با هم مقایسه کنیم.

لیپوساکشن بهتر است یا لیپوساکشن؟

وقتی فردی می خواهد تفاوت لیپوماتیک و لیپوساکشن را درک کند، اولین سوالی که به ذهن می رسد این است؛ این سوال خواهد بود. برای پاسخ به این سوال که لیپوساکشن بهتر است یا لیپوساکشن پاسخ قطعی و قابل اعتمادی وجود نخواهد داشت و پزشک معالج در مورد وضعیت عمومی بیمار و میزان چربی اضافی تصمیم خود را خواهد گرفت.

علاوه بر نظر بهترین جراح پیکرتراشی، بیمار و هدف او از انجام کانتورینگ بدن نیز بسیار مهم است. به طور کلی می توان گفت که لیپوساکشن پیشرفت زیادی در زمینه جراحی پلاستیک، کانتورینگ بدن و تناسب اندام داشته است، اما روش لیپوماتیک به مراتب پیشرفته تر و گسترده تر از لیپوساکشن است. فراموش نکنید که چربی های خارج شده توسط دستگاه لیپوماتیک را می توان مجددا استفاده کرد که این مزیت بزرگی برای لیپوماتیک نسبت به لیپوساکشن است.

انجام لیپوساکشن کمتر خطرناک است یا لیپوماتیک؟

در لیپوساکشن، چربی ها با استفاده از گرما ذوب می شوند که باعث سوختگی در اطراف ناحیه عمل می شود. استفاده از حرارت برای ذوب چربی باعث تغییر رنگ پوست می شود که برای بسیاری از افراد ناخوشایند است. در عمل لیپوماتیک از ویبره و ویبره برای شل شدن چربی ها استفاده می شود و در نتیجه مشکلی مانند سوختگی و تغییر رنگ در لیپوماتیک وجود ندارد.

هزینه لیپوساکشن در مقابل لیپوماتیک چقدر است؟

قیمت مشخص و دقیقی برای پیکرتراشی بدن توسط بهترین جراح پیکرتراشی وجود ندارد. هزینه های این عمل تا حد زیادی به وضعیت چاقی بیمار، نوع کلینیک، مهارت جراح، نوع دستگاه های مورد استفاده در حین عمل و چندین عامل دیگر بستگی دارد. اما به طور کلی می توان گفت که در لیپوساکشن از روش های مختلفی برای از بین بردن چربی ها استفاده خواهد شد و پیچیدگی آن به مراتب بیشتر از لیپوساکشن است، با این حال از دستگاه های بسیار پیشرفته ای در لیپوساکشن استفاده خواهد شد و به همین دلیل هزینه های عمل معمولاً بیشتر از آن است. هزینه حدودی لیپوماتیک در کلینیک vip بین 60 تا 70 تومن است.

تفاوت لیپوماتیک و لیپوساکشن در مدت زمان عمل یکی دیگر از سوالات مهم کاربران است. به طور کلی مدت زمان جراحی لیپوماتیک کوتاهتر از لیپوساکشن است. چربی بدن با ارتعاش و نوسان زودتر از بین می رود و زمان کمتری برای از بین بردن چربی بدن نیاز است (چربی ها به دو تا سه ساعت زمان نیاز دارند تا با حرارت ذوب شوند). تفاوت بین لیپوماتیک و لیپوساکشن همچنین می تواند در طول دوره ریکاوری تأثیرگذار باشد.

دوره نقاهت بعد از عمل لیپوماتیک  کمتر از لیپوساکشن است. این احتمال وجود دارد که در اثر لیپوساکشن بافت های بدن آسیب ببینند و در نتیجه در قسمت هایی که عمل کرده اند کبودی های شدیدی ایجاد شود که بهبود آن زمان زیادی طول می کشد.

مقایسه لیپوماتیک و لیپوساکشن از نظر شدت درد

همانطور که احتمالاً حدس می زنید، درد لیپوماتیک بیشتر از لیپوساکشن است، اما چون بیمار در حین عمل لیپوساکشن بیهوش است، دردی احساس نخواهد کرد (ممکن است با تشخیص پزشک، بیمار تحت عمل لیپوساکشن را بیهوش کنند). . به طور کلی بعد از هر دو عمل بیمار درد می کند و برای تسکین درد خود نیاز به مسکن دارد.
مقایسه لیپوماتیک و لیپوساکشن از نظر شدت درد

مقایسه لیپوماتیک و لیپوساکشن از نظر شدت درد

 

تفاوت لیپوماتیک و لیپوساکشن در کاهش چربی بدن

تا اینجا نتیجه مقاله این است که لیپوماتیک مزایای بسیار بیشتری نسبت به لیپوساکشن دارد، اما بهتر است بدانید که لیپوساکشن برای اندام های کوچکی مانند کنار سینه، زیر چانه و . بالاترین عملکرد را دارد در حالی که لیپوماتیک برای اندام های بزرگ مانند ران، شکم و پهلو کاربرد بسیار بیشتری دارد.

تفاوت لیپوماتیک و لیپوساکشن در تعداد ویزیت

توجه داشته باشید که لیپوساکشن ولیپوماتیک هر قسمت از بدن باید جداگانه انجام شود، مثلاً لیپوساکشن پهلو و ران را نمی توان با هم انجام داد. در صورت انجام چنین عملی، خطر مرگ بیمار تا حد زیادی افزایش می یابد. باید بدانید در طول جلسه فقط مقدار مشخصی چربی باید از بدن خارج شود و این مقدار چربی برداشته شده باید توسط بهترین جراح پیکرتراشی تعیین شود در غیر این صورت صدمات جبران ناپذیری به شما وارد می کند.

جراحی لیپوماتیک برای چه افرادی مناسب است؟

تا اینجای مقاله با تفاوت لیپوساکشن و لیپوماتیک آشنا شدید، معمولاً افرادی برای جراحی کانتورینگ بدن مراجعه می کنند که قصد دارند در ازای کوچکتر کردن یک قسمت، سایز قسمت دیگر را افزایش دهند. ; در نتیجه انجام جراحی لیپوماتیک توسط بهترین جراح پیکرتراشی برای این افراد گزینه بهتری است زیرا می توان از سلول های چربی بدن خود فرد که از یک قسمت برداشته شده اند در قسمتی دیگر استفاده کرد.

 

به طور کلی فرد مناسب برای انجام جراحی لیپوماتیک باید دارای ویژگی های زیر باشد:

 • افراد بالای 30 سال که اضافه وزن دارند و علاوه بر اضافه وزن دارای پوست سفت و بافت عضلانی خوبی هستند.
 • افرادی که از بیماری های شدید یا خطرناک رنج نمی برند.
 • افرادی که سیگار نمی کشند و به مواد مخدر معتاد نیستند.
 • افرادی که شاخص توده بدنی یا BMI آنها کمتر از 30 است.
 • افرادی که می خواهند قسمتی از بدن خود را لاغر کنند و قسمت دیگر را سایز کنند.
 • افرادی که چربی بدنشان به رژیم غذایی و ورزش پاسخ نمی دهد و برای برداشتن این چربی ها نیاز به جراحی دارند.

 

مزایای جراحی لیپوماتیک برای لیپوساکشن

از مهمترین مزایای لیپوساکشن به لیپوماتیک می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • چربی زیر جلدی در در عمل لیپوماتیک نسبت به لیپوساکشن یکنواخت‌تر توزیع می‌شوند و بعد از عمل زیر پوست برآمده نمی‌شوند.
 • سفت کردن پوست در لیپوساکشن بهتر از لیپوساکشن خواهد بود.
 • داروهای بیهوشی عوارض منحصر به فرد خود را دارند، در جراحی لیپوماتیک به جای بی حسی می توان از بی حسی موضعی استفاده کرد که یکی از مزایای مهم این روش نسبت به سایر جراحی های کانتورینگ بدن است.
 • در پیکرتراشی لیپوماتیک توسط بهترین جراح پیکرتراشی احتمال عفونت بعد از عمل بسیار کمتر از لیپوساکشن است.
 • احتمال آمبولی در جراحی لیپوماتیک بسیار کم است و می توان ادعا کرد که تاکنون موارد زیادی گزارش نشده است.
 • کسی که جراحی لیپوماتیک انجام داده است نیازی به بستری شدن ندارد و بیمار معمولاً پس از عمل مرخص می شود.
 • در عمل لیپوماتیک زخم های کمی در بدن بیمار ایجاد می شود و در نتیجه خستگی و آسیب در این جراحی بسیار کم است. این باعث کاهش وزن در این روش سریعتر و آسانتر از لیپوساکشن می شود.

 

نتیجه گیری

در این مقالهبهترین جراح پیکرتراشی تهران را معرفی کردیم و انواع عمل های پیکرتراشی را توضیح دادیم. و همچنین لیپوماتیک را با عمل جراحی لیپوساکشن مقایسه کردیم.

اگر شما هم تجربه پیکرتراشی داشتید برای ما از تجربه عملتون و هم چنین اسم پزشکتون رو بنویسید.

 

آیا شما کاندید مناسب “پیکرتراشی هستید یا خیر ؟

عکس خود را در واتس آپ برای ما ارسال کنید تا مشاوران ما شما را راهنمایی کنند.