تفاوت میکروبیلدینگ و کاشت ابرو در چیست؟ کسانی که ابروهاشون مادرزادی کمرنگ و نازکه، افرادی که به خاطر بیماری‌هایی مانند سرطان موهاشون ریخته و افرادی که به خاطر رنگ و… ابروهاشون ریخته، فقط با کمک کاشت ابرو یا روش‌های دیگری مانند میکروبیلدینگ می‌توانند دوباره زیبایی چهره خودشون را به دست بیارند.


میکروبیلدینگ و کاشت ابرو این امکان رو برای افراد مختلف فراهم می‌کنند که ابروهایی ضخیم و پرپشت داشته باشند که چشم‌هاشون رو قاب کرده؛ و چهره جدیدی رو برای اون‌ها به وجود آورده؛ اما هر کدام از این روش‌ها به نحوه خاصی انجام می‌شه و مزیت‌های متفاوتی برای افراد مختلف به همراه دارند.

 

جهت رزرو وقت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را تکمیل کنید

 

در این مطلب کلینیک زیبایی vip تهران نکات مهم درباره میکروبیلدینگ و کاشت ابرو و تفاوت‌های اون‌ها را ارائه کرده. اگر نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر در این رابطه دارید، از طریق واتساپ با مشاورین ما در ارتباط باشید.

نتیجه کاشت ابرو

نتیجه کاشت ابرو

 

میکروبلیدینگ ابرو چیست؟

میکروبلیدینگ ابرو یک متد یا روش زیبایی و تغییر چهره هست که معمولاً در آرایشگاه‌ها و توسط افراد متخصص در این زمینه انجام می‌شه. برای تغییر در ابروها با این روش دستگاه‌های شیب‌دار یکبار مصرفی که دارای 10 تا 12 تیغه هستند به کار می‌ره. در واقع با کمک این ابزارها هست که تکنسین می‌تونه در ناحیه ابرو متقاضی خراش‌هایی رو به صورت زیرپوستی ایجاد کرده و جوهر مخصوص میکروبلیدینگ ابرو رو به نواحی خراش خورده تزریق کنه.

پس از اتمام مراحل ایجاد خراش در ناحیه ابرو و تزریق جوهر، خط‌های موازی که کنار هم ایجاد شدند شبیه ابرو به نظر می‌رسند و فرد می‌تونه از ابروی جدیدی که برای او نقاشی شده لذت ببره.

 

آیا شما کاندید مناسب “عمل کاشت ابرو هستید یا خیر ؟

نتیجه کاشت مو

 

میزان ماندگاری میکروبلیدینگ ابرو

با توجه به اینکه جوهر مخصوص میکروبلیدینگ ابرو تا لایه‌های عمیق پوست تزریق نمی‌کنه و فقط در سطح پوست باقی می‌ماند، ماندگاری این طرح ایجاد شده کم هست. در حال کلی برای اغلب افراد میکروبلیدینگ ابرو بین 6 تا 10 ماه ماندگاری داره؛ و پس از کمرنگ شدن نقش ایجاد شده باید برای ترمیم اون اقدام کنند. این موضوع رو می‌شه مهم‌ترین تفاوت میکروبیلدینگ و کاشت ابرو در نظر گرفت.

 

مدل ابروها قبل و بعد از میکروبلیدینگ

جوهر میکروبلیدینگ ابرو تنوع زیادی داره و در طیف‌های مختلف روشن و تیره برای ایجاد طرح ابروهای جدید در اختیار متقاضیان قرار می‌گیره. برای اینکه ابروها حالت طبیعی داشته باشه و زیباتر به نظر برسه، آرایشگر خطوط زیر و ظریف رو در کنار خطوط تیره برای ابرو ایجاد می‌کنه؛ و در نهایت ابروی نقاشی شده شباهت زیادی با ابروی طبیعی خواهد داشت.

اما به صورت کلی این طرح مانند یک تتوی موقته و وقتی از نزدیک به چهره فردی که میکروبلیدینگ ابرو رو انجام داده نگاه کنید، به وضوح می‌توانید تغییراتی که در چهره او به وجود اومده و نقاشی بودن ابروهاش رو متوجه شوید.

 

هزینه میکروبلیدینگ ابرو

هزینه‌ای که برای میکروبلیدینگ ابرو در نظر گرفته می‌شود ثابت نیست؛ و هر مرکز زیبایی می‌تواند یک قیمت مشخص رو برای انجام طراحی ابرو با این روش اعلام کنه. به طور معمولاً تخصص آرایشگر یا تکنسین میکروبلیدینگ ابرو، نوع رنگ انتخابی، موقعیت جغرافیایی آرایشگاه و… از عوامل تأثیر گذار در هزینه میکروبلیدینگ ابرو محسوب می‌شه.

 

عوارض جانبی ناشی از میکروبلیدینگ

با توجه به اینکه میکروبلیدینگ ابرو شباهت زیادی با تتو داره و با تزریق جوهر به زیر پوست ابروها نقاشی شده رو برای افراد مختلف آماده می‌کنه، عوارض ناشی از این عمل زیبایی نسبت به کاشت ابرو شدیدتر هست. حتی بعضی از عوارض میکروبلیدینگ ممکنه دائمی باشند و شانس کاشت ابرو در آینده رو از بین ببرند؛ بنابراین برای شناخت تفاوت میکروبلیدینگ و کاشت ابرو باید عوارضی که برای این روش ایجاد ابرو وجود داره رو بشناسید. در ادامه مهم‌ترین عوارض میکروبلیدینگ ابرو رو جهت شناخت بیشتر ارائه کردیم.

• عمیق بودن خراش‌های ایجاد شده و احساس ناراحتی و درد در ناحیه ابرو

• کبودی و قرمزی شدید پوست

• آسیب رسیدن به تار موهای طبیعی فرد

• واکنش آلرژیک فرد نسبت به رنگ‌های استفاده شده

• عفونت و بروز مشکلات شدید پوستی به خاطر استریل نبودن محیط و تجهیزات

• عدم حصول نتیجه دلخواه و حالت نقاشی ابروها

عوارض میکروبیلدینگ

عوارض میکروبیلدینگ

 

نحوه کاشت ابرو یا پیوند ابرو

برای انجام کاشت ابرو نیاز نیست که فرد جوهری به زیر پوستش تزریق کنه یا به دنبال یک آرایشگر زبده برای ایجاد طرح در ابروهاش باشه، چون این عمل زیبایی توسط پزشکان متخصص و در کلینیک‌های زیبایی معتبر انجام می‌شه؛ و عوارض و مشکلات شدید میکروبلیدینگ ابرو رو به همراه نداره.

در کاشت ابرو پزشک متخصص از موهای ناحیه پشت سر و اطراف گوش‌ها برای پوشاندن نواحی خالی شده ابروها استفاده می‌کنه. برای این کار لازمه که ابتدا تار موهای فرد از ناحیه پشت گوش یا بانک مو برداشته بشه، سپس پزشک این تارها رو از هم تفکیک می‌کنه و موهای تک تار که زاویه مناسبی دارند رو در قسمت ابرو می‌کاره.

با این روش می‌تونید شاهد رشد موهای طبیعی در قسمت ابروهاتون باشید؛ و ابروهای طبیعی و پرپشت که شبیه ابروهای خودتون هست داشته باشید. در واقع تفاوت میکروبلیدینگ و کاشت ابرو در این قسمت هست که ابروها دیگر شبیه نقاشی نیستند و تار ابروهای کاشت شده مانند موهای طبیعی رشد می‌کنند.

 

ماندگاری کاشت ابرو

ماندگاری کاشت ابرو به عوامل مختلفی بستگی داره. اگر پزشک در شرایط استریل و با دقت کامل این عمل زیبایی روانجام داده باشه و متقاضی دوران نقاهت رو با موفقیت پشت سر بذاره، تارهای ابرو به مرور شروع به رشد می‌کنند و این ناحیه رو می‌پوشونند. پس از این مرحله دیگه مشکلی بابت ریزش تار ابروها و… ندارید و می‌تونید به طور دائمی از داشتن ابروهای زیبا و پرپشت لذت ببرید.

در واقع اگر مدام ابروهاتون رو مدام اصلاح یا رنگ نکنید و به اون‌ها صدمه نزنید، ابروهای کاشت شده پرپشت می‌شوند و همیشه ابروهای زیبایی خواهید داشت. چون تار موهای کاشت شده موهای طبیعی فرد هستند؛ و مانند موهای سر و… مدام رشد می‌کنند.

تفاوت میکروبیلدینگ و کاشت ابرو

تفاوت میکروبیلدینگ و کاشت ابرو

 

هزینه کاشت ابرو

هزینه کاشت ابرو تنها یکبار پرداخت می‌شه و متقاضی می‌تونه با انجام یکبار کاشت ابرو همیشه ابروهای زیبا و پرپشتی داشته باشه. از جمله عواملی که می‌تواند هزینه کاشت ابرو رو تحت تأثیر قرار دهد می‌تونه به تخصص و تجربه پزشک و دستمزد او، امکانات کلینیک زیبایی، ضخامت و تراکم کاشت ابروها، هزینه رفت و آمد و هزینه‌های جانبی این عمل زیبایی مانند آزمایش‌های قبل کاشت و داروهای تجویز شده برای دوران نقاهت اشاره کرد.

 

مزایای کاشت ابرو نسبت به میکروبلیدینگ ابرو

از جمله مهم‌ترین تفاوت کاشت ابرو و میکروبلیدینگ ابرو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

کاشت ابرو دائمی هست اما میکروبلیدینگ موقتی هست.

• در کاشت ابرو از موهای طبیعی برای پیوند استفاده می‌شه و با بدن فرد همخوانی کامل داره.

• عدم وجود واکنش‌های آلرژیک شدید به خاطر کاشت ابرو با فولیکول‌های فرد

• پر پشت شدن ابروها با موهای واقعی نه طرح و نقاشی ابرو

• به صرفه بودن هزینه کاشت ابرو نسبت به میکروبلیدینگ

• امکان انتخاب مدل و ضخامت ابروها در کاشت ابرو

• انجام کاشت ابرو تنها در یک جلسه

 

تفاوت کاشت و میکروبلیدینگ ابرو

برای اینکه تفاوت کاشت و میکروبلیدینگ ابرو رو بهتر متوجه شوید؛ مهم‌ترین جنبه‌های این دو روش تغییر حالت ابروها رو در ادامه مقایسه کردیم.

 

نحوه اجرا میکروبلیدینگ و کاشت ابرو

در کاشت ابرو گرافت های طبیعی مو از بدن خود فرد برداشته شده و برای پیوند استفاده می‌شه. پس از تکمیل مراحل کاشت و رشد ابروها، متقاضی شاهد رشد موهایی خواهد بود که شبیه تار ابروهای طبیعی مو هستند؛ اما در میکروبلیدینگ ابرو با کمک قلم‌های مخصوص و جوهر ایجاد می‌شه و طرح ایجاد شده شبیه خال‌کوبی یا نقاشی ابرو هست.

 

ماندگاری میکروبلیدینگ و کاشت ابرو

در کاشت ابرو موهای کم پشت و ظریفی که در ناحیه ابرو وجود دارند با تارهای جدید مو پوشونده می‌شه و پس از رشد موهای کاشت شده شاهد ابروهایی ضخیم و طبیعی خواهیم بود. همان‌طور که ابروهای طبیعی فرد ماندگاری دائمی دارند، موهای کاشت شده در ناحیه ابرو نیز برای همیشه روی صورت باقی می‌مانند.

اما طرح ایجاد شده در میکروبلیدینگ موقتی هست و با توجه به اینکه این طرح با جوهر ایجاد شده، به مرور طرح از بین می‌ره و دیگر اثری از ابروهای پرپشت نقاشی شده نخواهد بود. در این شرایط فرد باید برای انجام دوباره میکروبلیدینگ ابرو و ترمیم طرح ایجاد شده اقدام کنه.

 

ظاهر ابرو در میکروبلیدینگ و کاشت ابرو

اغلب افرادی که ابروهاشون نازکه یا ریخته به دنبال روشی هستند که ابروهای طبیعی و خوش‌حالتی رو برای اون‌ها ایجاد کنه. در میکروبلیدینگ ابرو متقاضی با ابروهایی مواجه هست که طرح آن مانند نقاشی روی صورت ایجاد شده؛ و هیچ تغییری نمی‌شه در اون ایجاد کرد؛ اما در کاشت ابرو تارهای طبیعی مو ظاهر بهتری به چهره فرد می‌دهند و امکان تغییر حالت و اصلاح کردن اون‌ها رو خواهید داشت؛ بنابراین در بررسی تفاوت کاشت ابرو و میکروبلیدینگ می‌شه به شکل ظاهری ابروها نیز توجه کرد.

ظاهر ابرو در کاشت ابرو

ظاهر ابرو در کاشت ابرو

 

زمان لازم برای اجرا میکروبلیدینگ و کاشت ابرو

برای کاشت ابرو باید پزشک ابتدا تار موهای مناسب برای پیوند رو شناسایی کنه، سپس این تار موها را برداشته و به ناحیه جدید منتقل کنه؛ بنابراین کاشت ابرو شامل دو مرحله برداشت و کاشت فولیکول‌ها هست؛ اما در میکروبلیدینگ فقط باید جوهر مخصوص از طریق قلم به ناحیه ابرو تزریق بشه و نیازی به انجام چند مرحله برای ایجاد طرح ابرو وجود نداره.

 

زمان مشاهده نتایج میکروبلیدینگ و کاشت ابرو

پس از اتمام میکروبلیدینگ تزریق جوهر به زیر پوست رو مشاهده کنه، اما در کاشت ابرو باید فرد دوران نقاهت رو پشت سر بذاره و ابروهای جدید کاشت شده رشد کنند، تا متقاضی امکان مشاهده نتیجه عمل زیبایی کاشت ابرو رو داشته باشد؛ بنابراین تفاوت کاشت ابرو و میکروبلیدینگ می‌تونه مدت زمان انتظار برای مشاهده نتیجه هم باشه.

 

آیا شما کاندید مناسب “عمل کاشت ابرو هستید یا خیر ؟

نتیجه کاشت مو

تخصص مورد نیاز برای میکروبلیدینگ و کاشت ابرو

کاشت ابرو باید توسط یک پزشک متخصص و باتجربه و در کلینیک‌های زیبایی مجهز انجام بشه؛ اما برای انجام میکروبلیدینگ تنها حضور یک آرایشگر یا تکنسین ماهر کافیه؛ و معمولاً میکروبلیدینگ ابرو در آرایشگاه‌ها انجام می‌شه.

هزینه اجرا میکروبلیدینگ و کاشت ابرو

در کوتاه مدت هزینه کاشت ابرو نسبت به هزینه میکروبلیدینگ بیشتر هست. چون عمل زیبایی کاشت ابرو توسط پزشکان متخصص و با تجربه انجام می‌شه. همچنین متقاضی باید هزینه کلینیک زیبایی و کادر درمان رو هم برای انجام این عمل زیبایی بپردازه؛ اما در میکروبلیدینگ فرد فقط هزینه انجام میکرو رو پرداخت می‌کنه.

کاربرد میکروبلیدینگ و کاشت ابرو

اگر فردی امکان کاشت ابرو رو نداشته باشه و به خاطر سوختگی، جراحت و… موهای موجود در این ناحیه رو از دشت داده باشد، میکروبلیدینگ ابرو می‌تونه یک گزینه مناسب برای تغییر حالت چهره متقاضی باشه. چون معمولاً در این شرایط پیوند ابرو سخته و نتیجه مناسبی رو به همراه نخواهد داشت؛ اما برای کسانی که شرایط جسمانی مناسبی دارند و ابروهاشون نازکه یا ریخته و کم شده، کاشت ابرو گزینه مناسب‌تری خواهد بود.

کاربرد میکروبلیدینگ و کاشت ابرو

کاربرد میکروبلیدینگ و کاشت ابرو

 

میکروبلیدینگ یا کاشت ابرو؟

در این مطلب مهم‌ترین تفاوت کاشت ابرو و میکروبلیدینگ ابرو رو ارائه کردیم و کلیت نحوه ایجاد ابروها رو توسط این روش‌ها مورد بررسی قرار دادیم. اگر قصد دارید ابروهای طبیعی داشته باشد که رشد می‌کنند و حالتی مانند نقاشی ندارند، کاشت ابرو بهترین گزینه براتون هست.

در این روش پزشک متخصص از فولیکول‌های خود فرد برای کاشت انتخاب می‌کنه و پس از رشد ابروها شاهد ابروهایی پرپشت و طبیعی و متراکم خواهید بود. همچنین هزینه‌ای که برای این عمل زیبایی می‌پردازید هم به صرفه‌تر از میکروبلیدینگ هست. چون در میکروبلیدینگ ابرو باید هر 3 یا 6 ماه برای ترمیم محل کاشت ابرو مراجعه کنید؛ اما در کاشت ابرو فقط یکبار هزینه رو می‌پردازید و مجدداً نیازی به شارژ طرح ابرو و… نخواهید داشت.

 

سؤالات متداول+ جواب

1) کاندیدهای مناسب کاشت ابرو چه کسانی هستند؟
افرادی که ابروهاشون ریخته و کم شده و شرایط جسمانی مناسبی برای کاشت و اهدا فولیکول دارند کاندیدای مناسبی برای این عمل زیبایی محسوب می‌شوند.
2) میزان ماندگاری در میکروبلیدینگ چقدر هست؟
با توجه به شرایط بدنی فرد و … میکروبلیدینگ ممکنه ماندگاری بین 6 ماه تا حدود 15 ماه داشته باشه.
3) نتایج میکروبلیدینگ چه زمانی مشخص می‌شود؟
بعد از بهبود جای زخم‌های ایجاد شده و برطرف شدن التهاب ناحیه ابرو می‌تونید نتیجه میکروبلیدینگ ابرو رو مشاهده کنید.
4) امکان رشد ابروها بعد از میکروبلیدینگ وجود داره؟
در میکروبلیدینگ صرفاً برای ایجاد نقاشی ابرو با جوهر استفاده می‌شه؛ و مویی در قسمت ابرو کاشت نمی‌شه که رشد داشته باشه.