لیفت شقیقه به روش اندسکوپیک چیست؟ و چه کسانی این عمل را انجام می‌دهند؟ افزایش سن و تأثیر آن روی زیبایی و شادابی پوست صورت بر هیچ‌کسی پوشیده نیست و بسیاری از افراد در سنین بالا ممکن است با مشکلاتی مانند افتادگی ابرو، افتادگی پلک‌ها، تورم پلک‌ها و موارد مشابه مواجه شوند.

برای برطرف کردن افتادگی ابروها و اصلاح حالت آن‌ها می‌توانید از روشی به نام لیفت شقیقه یا لیفت اندسکوپیک ابرو استفاده کنید. عمل جراحی که برای لیفت اندسکوپیک ابرو یا پیشانی انجام می‌شود، حالت ابروها را اصلاح می‌کند و به متقاضی این امکان را می‌دهد که دوباره چهره‌ای زیبا و جوان داشته باشد.

 

جهت رزرو وقت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را تکمیل کنید

 

جراحی لیفت شقیقه چیست؟

لیفت شقیقه یک روش جراحی است که در آن پزشک متخصص تراشه‌هایی را در قسمت پوست، عضلات و بافت زیرین ناحیه بالای ابرو یا قسمت پیشانی قرار می‌دهد. هدف اصلی این عمل زیبایی جوان‌سازی صورت و بهبود ظاهر چین‌وچروک‌ها و تغییر حالت چهره فرد است.

به طور معمول جراحی لیفت شقیقه تحت بی‌حسی انجام می‌شود و نیاز به بیهوشی ندارد؛ اما در شرایط خاصی ممکن است پزشک متخصص عمل لیفت ابرو و اندسکوپیک را تحت بیهوشی انجام دهد و با کمک آن حالت چهره فرد را اصلاح کند.

لیفت شقیقه

لیفت شقیقه

هدف از لیفت شقیقه به روش اندسکوپیک چیست؟

هدف اصلی از انجام لیفت ابرو و لیفت شقیقه به روش اندسکوپیک بهبود ظاهر و جوان‌سازی قسمت پیشانی و شقیقه فرد است. با گذشت زمان به علت عواملی مانند پیری، استفاده مداوم از عضلات پیشانی و عوامل ژنتیکی ممکن است در قسمت پیشانی و شقیقه تغییراتی مانند افتادگی، چین‌خوردگی‌های عمودی و افقی، جمع شدن پوست و تغییرات در قسمت ناحیه ابروها دیده شود. با انجام لیفت ابرو و شقیقه می‌توانید این تغییرات را بهبود دهید و دوباره چهره‌ای جوان و زیبا داشته باشید.

در این روش پزشک با بالا بردن شقیقه‌ها و حذف چین‌وچروک‌ها موقعیت شقیقه‌ها و ابروها را بهبود داده و صورت فرد را بدون اینکه تغییر مصنوعی داشته باشد به شکل طبیعی بازسازی می‌کند. به طور معمول آقایان و خانم‌ها می‌توانند با لیفت ابرو و شقیقه دوباره چهره خودشان را تغییر دهند و اعتماد به‌ نفس بیشتری برای حضور در جامعه داشته باشند.

 

آیا شما کاندید مناسب “لیفت شقیقه هستید یا خیر ؟

عکس خود را در واتس آپ برای ما ارسال کنید تا مشاوران ما شما را راهنمایی کنند.

 

تفاوت لیفت اندسکوپ شقیقه با جراحی لیفت شقیقه

اغلب افراد تصور می‌کنند که لیفت و اندسکوپیک شقیقه با جراحی لیفت شقیقه یکسان است در صورتی‌ که این دو عمل زیبایی باهم متفاوت هستند. در لیفت اندسکوپ شقیقه و ابرو که یک روش جدید و پیشرفته برای تغییر حالت شقیقه‌ها است، پزشک از دستگاه اندسکوپ یک دوربین کوچک است استفاده می‌کند، در این حالت ابزارهای جراحی با کمک این دوربین وارد ناحیه موردنظر می‌شود و با برش‌های کوچک و دقیق که پزشک بر روی شقیقه ایجاد می‌کند، به بافت‌های این ناحیه دسترسی خواهد داشت.

با وجود این دستگاه، پزشک متخصص برای دسترسی به ناحیه شقیقه برش‌های کوچک و ظریفی در این ناحیه ایجاد می‌کند. در نتیجه برای ترمیم و بازیابی در دوران نقاهت نیاز به زمان بیشتری خواهید داشت. مزیت اصلی لیفت و اندسکوپ شقیقه این است که در این حالت نتیجه عمل زیبایی برای فرد طبیعی‌تر خواهد بود و چهره او کمتر حالت جراحی را نشان خواهد داد.

در شرایطی که عمل جراحی لیفت شقیقه و ابرو برای فرد انجام شود که یک روش سنتی و رایج است، پزشک برش‌های بزرگ‌تری در سطح شقیقه ایجاد می‌کند تا به بافت‌های موردنیاز دسترسی پیدا کند تا آن‌ها را تغییر دهد. این روش معمولاً بهبودی سریع‌تری نسبت به لیفت اندسکوپ شقیقه خواهد داشت و زمان بازگشت به فعالیت‌های روزمره برای فرد کوتاه‌تر خواهد بود.

بااین‌حال جراحی لیفت شقیقه ممکن به میزان بیشتر از جراحی لیفت اندسکوپ شقیقه قابل‌مشاهده باشد و مواردی مانند تورم، کبودی، علائم جانبی باقی ماندن اسکار در این روش بیشتر است.

مزایای لیفت شقیقه با استفاده از اندوسکوپ

از جمله مزایای لیفت شقیقه به روش اندسکوپیک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • برش‌های کوچک‌تر روی پوست جهت استفاده از اندسکوپ و بهبود سریع‌تر زخم‌ها و کوتاه شدن زمان بهبودی
 • جوان‌سازی طبیعی پوست با کمک اندوسکوپ
 • زمان بهبودی کوتاه‌تر و احتمال بروز عوارض و علائم جانبی کمتر
عکس قبل و بعد از لیفت شقیقه

عکس قبل و بعد از لیفت شقیقه

مراحل انجام لیفت اندسکوپ شقیقه

در صورتی‌ که تصمیم گرفتید حالت شقیقه‌ها خودتان را با حالت لیفت و اندسکوپ اصلاح کنید لازم است که مراحل این عمل زیبایی را بشناسید در ادامه مراحلی که برای انجام این عمل زیبایی در نظر گرفته‌شده است را جهت شناخت بیشتر ارائه کرده‌ایم.

1) آماده‌سازی قبل از جراحی

قبل از انجام جراحی لیفت شقیقه پزشک متخصص دستورالعمل‌های را برای فرد تجویز می‌کند. از جمله این دستورالعمل‌ها می‌توان به داشتن محدودیت‌های غذایی و مصرف داروهای خاص قبل از عمل اشاره کرد. در صورتی‌ که دستورالعمل‌های آماده‌سازی را به‌دقت انجام دهید، شرایط بهتری برای انجام عمل لیفت شقیقه به روش اندسکوپیک خواهید داشت.

2) دریافت خدمات بی‌حسی یا بیهوشی موضعی

یکی دیگر از مواردی که حتماً باید فرد در نظر داشته باشد انجام عمل تحت بیهوشی یا بی‌حسی موضعی است. با توجه به شرایط متقاضی پزشک یکی از این گزینه‌ها را برای لیفت اندسکوپ شقیقه در نظر می‌گیرد. باید این موضوع را در نظر داشته باشید که حتی با وجود دریافت بی‌حسی موضعی دردی را حین عمل لیفت اندسکوپ شقیقه احساس نخواهید کرد و جای نگرانی از این بابت وجود ندارد.

3) شروع انجام عمل زیبایی

پس از بی‌حسی پزشک جراح برش‌های کوچکی را در ناحیه موهای جلو خط مو در محدوده شقیقه ایجاد می‌کند. این برش‌ها معمولاً در قسمت موهایی که برجسته هستند پنهان می‌شوند. سپس ابزارهای اندسکوپ و دوربین مینیاتوری از طریق برش‌ها وارد بافت‌ها و عضلات شقیقه شده و به‌دقت در قسمت زیرین آن قرار می‌گیرند. با کمک این دوربین‌ها پزشک می‌تواند بافت‌های شقیقه را مشاهده کرده و آن‌ها را تنظیم و سفت کند.

سپس پزشک شقیقه‌ها را اصلاح‌کرده، چین‌وچروک‌ها و شکل ظاهری آن‌ها را تغییر می‌دهد و موقعیت شقیقه‌ها را به بهترین حالت درمی‌آورد. حتماً باید این موضوع را در نظر داشته باشید که مدت‌زمان جراحی لیفت اندسکوپ شقیقه و مدت‌زمان طول دوران نقاهت از هر فرد به‌ فرد دیگر متفاوت است و گاهی مواقع ممکن است متقاضی مجبور باشد دوران نقاهت طولانی‌تری را نسبت به سایر افراد تحمل کند.

لیفت شقیقه به روش اندوسکوپیک

لیفت شقیقه به روش اندوسکوپیک

اقدامات قبل و بعد از جراحی لیفت شقیقه و لیفت ابرو

برای اینکه جراحی لیفت شقیقه بهترین نتیجه را برایتان داشته باشد لازم است مواردی که به‌عنوان توصیه‌های قبل و بعد از عمل زیبایی در نظر گرفته می‌شود را رعایت کنید. در ادامه این موارد را جهت شناخت بیشتر ارائه کرده‌ایم.

قبل از انجام عمل لیفت شقیقه، باید برخی نکات را در نظر بگیرید:

 • مشاوره با جراح پلاستیک برای بررسی انتظارات و توضیح فرایند عمل لیفت ابرو
 • بررسی وضعیت سلامت عمومی شما و اطمینان از اینکه شرایط عملیاتی را دارید
 • ترک موقت سیگار و عدم مصرف الکل چند روز قبل از عمل جراحی لیفت شقیقه
 • مصرف داروها و مکمل‌ها به‌موجب توصیه پزشک

بعد از انجام عمل جراحی لیفت ابرو و شقیقه، برخی نکات را باید رعایت کنید:

 • استراحت کافی رعایت آرامش برای بازیابی بدن
 • عدم انجام فعالیت‌های سنگین و ورزش‌های شدید در مدت تعیین‌شده توسط پزشک
 • کمک گرفتن از شخصی برای رفتن به منزل و سپری کردن روزهای اول بعد از عمل
 • استفاده از پانسمان بر روی ناحیه عمل و تعویض آن طبق دستورالعمل‌های ارائه شده توسط پزشک
 • مصرف داروهای ضدالتهاب، ضد درد و ضد عفونت تجویز شده
 • تغذیه سالم و متنوع جهت بازسازی بدن و بهبود زودتر زخم‌ها
 • پرهیز از فعالیت‌های محرک و خم شدن زیاد و حرکات سنگین را در مدت تعیین‌شده
 • استفاده از داروها و کرم‌های تجویزشده توسط پزشک
 • استفاده از کمپرس یخ و سرد کردن منطقه مورد عمل
 • محدودیت در فعالیت‌های سنگین و ورزشی به مدت معین
 • مراجعه منظم به پزشک برای ویزیت دوره‌ای و بررسی پیشرفت و بهبودی

سن مناسب برای جراحی لیفت شقیقه و لیفت ابرو

برای انجام لیفت شقیقه به روش اندسکوپیک تعیین سن مناسب به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله این عوامل می‌توان به وضعیت فیزیکی ظاهری فرد، نیازهای جراحی، انتظارات فرد و غیره اشاره کرد. به طور کلی جراحی لیفت شقیقه معمولاً در افراد بالای ۴۰ سال که علائم پیری و تغییرات قابل‌توجهی در قسمت پیشانی و شقیقه دارند انجام می‌شود.

اما گاهی مواقع ممکن است فرد در سنین کمتر به دلیل عوامل ژنتیکی، بیماری و غیره دچار این مشکل شده باشد و نیاز به لیفت شقیقه با اندسکوپ داشته باشد. برای تعیین زمان مناسب و سن مناسب برای انجام این عمل زیبایی لازم است که حتماً از جراح متخصص کمک بگیرید و سپس تحت نظر پزشک این عمل را در شرایط مناسب انجام دهید.

اقدامات قبل و بعد از جراحی لیفت شقیقه

اقدامات قبل و بعد از جراحی لیفت شقیقه

ماندگاری نتایج لیفت ابرو با اندوسکوپ

ماندگاری نتایج لیفت ابرو اندوسکوپ به عوامل متعددی بستگی دارد. تکنیک جراحی، وضعیت پوست، عوامل زندگی و شرایط زندگی فرد، رعایت نکات مراقبتی بعد از جراحی و غیره می‌تواند ماندگاری نتیجه لیفت ابرو شقیقه اندسکوپ را افزایش دهد یا آن را کم کند.

به طور کلی، در صورتی‌ که فرد شرایط مناسبی برای انجام این عمل زیبایی داشته باشد و دچار تغییر وزن، تنش پوست و غیره نشود ماندگاری این عمل زیبایی برای او ممکن است مادام‌العمر باشد؛ اما گاهی مواقع ممکن است فرد با اثر گذر زمان تغییراتی در پوستش احساس کند و نیاز به جراحی دوباره و ترمیم افتادگی و چین‌وچروک‌هایی که در ناحیه شقیقه و ابرو دیده می‌شود داشته باشد.

انتخاب بهترین جراح لیفت شقیقه

برای انتخاب بهترین پزشک جراحی زیبایی لازم است که حتماً درباره پزشک متخصص تحقیق کنید و سپس او را برای جراحی لیفت شقیقه با اندوسکوپ در نظر بگیرید. به طور معمول برای انتخاب پزشک ابتدا باید تحصیلات و مجوز جراح لیفت شقیقه به روش اندسکوپیک را بررسی کنید.

سوابق کاری پزشک و رضایت متقاضیان، بررسی نمونه کارهای قبلی انجام‌شده، قیمتی که پزشک به‌عنوان دستمزد جراحی لیفت شقیقه در نظر می‌گیرد و کلینیک‌هایی که پزشک در آن فعالیت دارد از جمله عوامل مؤثر در انتخاب پزشک متخصص برای این عمل زیبایی محسوب می‌شوند.

عوارض عمل لیفت شقیقه اندوسکوپ

عمل لیفت شقیقه به‌وسیله اندوسکوپ نیز مانند سایر عمل‌های زیبایی ممکن است با عوارض متعددی همراه باشد. از جمله عوارضی که افراد درگیر این عمل زیبایی ممکن است با آن مواجه شود می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • ظاهر ناخوشایند محل برش جراحی
 • از دست دادن و ریزش مو در نواحی برش پوستی (موقتی یا دائمی)
 • خط رویش موی بالا رفته
 • عدم تقارن ابروها
 • آسیب اعصاب حسی در ناحیه بالای کاسه چشم و بی‌حسی در پوست ناحیه پیشانی و بالای سر
 • تغییر در حس پوست محل عمل مانند حس در لمس سطحی، حساسیت بالا، درد سوزشی و تیر کشیدن محل عمل
 • فرورفتگی در ناحیه بین ابروها با توجه به برداشت بیش‌ازحد عضلات آن ناحیه
 • خشکی چشم ناشی از باز ماندن چشم در اثر لیفت بیش‌ازحد
 • سختی در بستن چشم، ناشی از تورم پس از عمل
 • بالا رفتن بیش‌ از حد ابروها در قسمت داخلی و ایجاد ظاهر متعجب در فرد یا ایجاد نمای شیطانی در چهره فرد
 • ترمیم نامناسب و جوش نخوردن برش عمل
 • تجمع مایع زیر پوست و ورم متوسط تا شدید مخاط چشم
 • عفونت محل عمل
 • تورم و ورم بعد از جراحی
 • نیاز به زمان طولانی برای بهبود کامل محل عمل
انتخاب بهترین پزشک جراحی

انتخاب بهترین پزشک جراحی

چرا کلینیک زیبایی وی‌ای پی تهران برای لیفت شقیقه؟

وجود مجوز وزارت بهداشت و انجام عمل‌های زیبایی در شرایط استریل کامل، استفاده از پزشکان متخصص حرفه‌ای و مطرح لیفت شقیقه، دارا بودن کادر مجرب و حرفه‌ای و انجام عمل لیفت شقیقه تنها در یک جلسه برخی از مواردی هستند که کلینیک VIP تهران را به بهترین کلینیک عمل لیفت شقیقه تبدیل کرده‌اند.

 

جهت رزرو وقت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را تکمیل کنید

 

سخن پایانی

لیفت شقیقه به روش اندسکوپیک نسبت به سایر روش‌های زیبایی با ظرافت بیشتری همراه است و همین موضوع شدت عوارض این عمل زیبایی را کاهش می‌دهد. با توجه به اینکه کدام کلینیک را برای انجام این عمل زیبایی در نظر گرفته‌اید و تخصص پزشکتان و تجربه او در این زمینه چقدر است، نتیجه عمل لیفت شقیقه برایتان متفاوت خواهد بود.در صورتی که تجربه یا سوالی درباره عمل لیفت یا جراحی شقیقه دارید، نظرات خودتان را در بخش کامنت‌ها را با ما در میان بگذارید.

 

آیا شما کاندید مناسب “لیفت شقیقه هستید یا خیر ؟

عکس خود را در واتس آپ برای ما ارسال کنید تا مشاوران ما شما را راهنمایی کنند.

 

سؤالات متداول+ جواب

1) لیفت اندوسکوپیک چیست؟
لیفت آندوسکوپی صورت یک نوع عمل زیبایی برای اصلاح چین و چروک‌های پیشانی است که برای جوان‌سازی چهره افراد استفاده می‌شود
2) هزینه لیفت آندوسکوپی ابرو چقدر است؟
محدوده هزینه لیفت شقیقه بر اساس هزینه‌های جراحی مانند هزینه خدمات بی‌حسی، جراح، امکانات و ویزیت‌های بعد از عمل جراحی تعیین می‌شود.
3) لیفت آندوسکوپی ابرو نی نی سایت چه نتیجه‌ای داشته است؟
لیفت شقیقه نی نی سایت با توجه به کلینیک انتخابی، تخصص پزشک و شرایط دوران نقاهت نتیجه متفاوتی داشته است.
4) عوارض لیفت شقیقه چقدر است؟
خون‌مردگی، نکروز پوستی، آسیب به اعصاب حسی و حرکتی، باقی ماندن جای زخم و عفونت از جمله عوارض این عمل زیبایی محسوب می‌شوند.
5) دوره نقاهت لیفت شقیقه چقدر است؟
دوران نقاهت لیفت شقیقه بدون جراحی کوتاه‌تر است، اما در صورت وجود جراحی لیفت شقیقه دوران نقاهت عمل بین دو هفته تا یک ماه خواهد بود.