عوارض عمل بوکال فت چه مواردی هست و چه کسانی با این عوارض مواجه می‌شوند؟ این سؤالات رو کسانی که قصد انجام تخلیه چربی دهانی یا عمل زیبایی بوکال فت را دارند مطرح می‌کنند. برای اینکه بتونید بدنی سالم داشته باشید و از زندگی لذت ببرید، لازمه که تغذیه سالم و فعالیت‌های ورزشی رو در برنامه‌های روزانه خودتون قرار بدهید.


البته این شرایط برای کسانی مفید هست که چربی‌های موضعی نداشته باشند. چون چربی‌های موضعی مانند چربی‌هایی که در قسمت گونه‌ها و صورت دیده می‌شه به راحتی از بین نمی‌روند؛ و فردی که با این مشکلات مواجه هستند باید به فکر درمان جدی برای اون‌ها باشه.

 

جهت رزرو وقت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را تکمیل کنید

 

اگر صورتتون به خاطر وجود چربی گرد و توپُر نشان داده می‌شه، با کمک عمل بوکال فت می‌تونید این مشکل رو برطرف کنید و چهره‌ای زیباتر داشته باشید.

برای اینکه بتونید تصمیم نهایی خودتون رو برای انجام تخلیه چربی دهانی بگیرید، لازمه که عوارض و نکاتی که باید در دوران نقاهت بوکال فت رعایت بشه رو بشناسید. در ادامه شرایط بعد از عمل بوکال فت و عوارضی که برای متقاضیان داره توسط کلینیک زیبایی VIP تهران بررسی شده.

عمل زیبایی بوکال فت

عمل زیبایی بوکال فت

 

عمل بوکال فت چیست؟

افرادی که صورت زاویه‌دار و استخوانی دارند جوان‌تر و زیباتر از بقیه به نظر می‌رسند؛ اما تمام آقایون و خانوم‌ها شانس این رو ندارند که با صورت‌های استخوانی و لاغر متولد شوند؛ و شبیه سوپراستارها یا بازیگران به نظر برسند. به همین خاطر هست که استفاده از عمل‌های زیبایی بسیار رایج شده؛ و افراد مختلف برای تغییرات در چهره خودشون از تکنیک‌های نوین پزشکی استفاده می‌کنند.

عمل تخلیه چربی دهانی که به عنوان عمل بوکال فت نیز شناخته می‌شه؛ بهترین راه برای از بین بردن چربی‌های قسمت زیر گونه و اطراف دهان هست. در این عمل زیبایی پزشک ابتدا شرایط جسمانی و وضعیت ظاهری متقاضی رو بررسی می‌کنه؛ سپس ناحیه گونه رو بی‌حس کرده و قسمت زیر لُپ یا داخل دهان رو برش میزنه. از طریق این برش کوچک چربی‌های انباشته شده در این ناحیه خارج می‌شه؛ و فرد می‌تونه چهره‌ای استخونی و زیبا داشته باشه.

 

عوارض عمل زیبایی بوکال فت

هر عمل زیبایی با عوارض و معایبی همراه هست؛ و متقاضی باید قبل از اقدام برای انجام اون عمل درباره عوارض احتمالی که داره شناخت پیدا کنه. در این بخش عوارض بوکال فت یا تخلیه چربی دهانی که ممکنه متقاضیان با اون‌ها مواجه شوند رو ارائه کردیم، تا پس از بررسی این عوارض و دلایل رخ دادن اون‌ها بهتر بتونید برای انجام این عمل زیبایی تصمیم‌گیری کنید.

 

قفل شدن فک و سفتی استخوان فک

یکی از عوارض بعد از عمل بوکال فت قفل شدن فک و سختی حرکت دادن اون هست. در صورتی که استخوان فکر بلافاصله بعد از عمل قفل شده باشه، باید کمی به فک زمان بدهید تا این مشکل برطرف بشه؛ اما در شرایطی که قفل شدن فک موقتی نباشه، لازمه که متقاضی با پزشک معالجش این موضوع رو در میون بذاره.

 

تورم صورت

تورم یکی از عوارض رایج بعد از عمل‌های جراحی هست و افرادی که عمل بوکال فت رو انجام می‌دهند هم با این موضوع مواجه هستند. در روزهای اول بعد از جراحی به خاطر زخم ایجاد شده در دهان در قسمت صورت و گونه تا زیر گردن تورم و التهاب دیده می‌شه. به مرور با کاهش عوارض بوکال فت و جوش خوردن زخم، این تورم کم می‌شه تا زمانی که چهره فرد حالت عادی پیدا کنه.

اگر تورم بیشتر بشه و درد و سوزش نیز در ناحیه عمل و اطراف اون وجود داشته باشه، باید متقاضی با پزشک متخصص این موضوع رو در میون بذاره تا علت تورم و ماندگاری اون بررسی بشه. اگر تورم ناشی از عفونت باشه، پزشک داروهای لازم رو برای برطرف کردن این مشکل برای متقاضیان تجویز می‌کنه.

عوارض عمل زیبایی بوکال فت

عوارض عمل زیبایی بوکال فت

 

عفونت محل عمل

یکی دیگه از مشکلاتی که پس از انجام بوکال فت ممکنه با اون مواجه شوید، بروز عفونت در ناحیه زخم هست. اگر در این ناحیه عفونت رخ بدهد، به خاطر رطوبت دهان ممکنه دوران نقاهت پس از عمل بسیار طولانی‌تر بشه؛ بنابراین پزشکان توصیه می‌کنند که برای پیشگیری از عوارض بوکال فت مانند عفونت حتماً دهانتون رو پس از مصرف هر ماده غذایی شستشو داده و دهان‌شویه استفاده کنید.

همچنین مصرف آنتی‌بیوتیک‌های تجویز شده توسط پزشک و مسواک کردن مداوم هم می‌تونه برای پیشگیری از این عارضه کمک کننده باشه.

 

خونریزی زخم

تا زمانی که بخیه‌ها به طور کامل جذب نشوند و زخم درون دهان بسته نشده باشه، احتمال بروز خونریزی در ناحیه عمل بوکال فت وجود داره. به همین دلیله که پزشکان توصیه می‌کنند غذاهای نرم مصرف کنید و به این ناحیه فشار وارد نکنید.

وارد شدن ضربه به ناحیه گونه و صورت، مصرف غذاهای سفت و انجام فعالیت‌های شدید بدنی که باعث افزایش سرعت گردش خون در بدن می‌شه از جمله دلایل بروز خونریزی زخم بوکال فت هست. برای پیشگیری از این عوارض لازمه که طبق دستورالعمل‌های ارائه شده برای دوران نقاهت عمل کنید و تا زمانی که زخم‌هایتان جوش نخورده فعالیت بدنی سنگین نداشته باشید.

 

احساس درد شدید

با توجه به اینکه برای تخلیه چربی دهانی لازمه که پزشک برش‌های ظریفی رو در ناحیه گونه ایجاد کنه، کسانی که این عمل زیبایی رو انجام می‌دهند احساس درد خفیفی یا شدیدی در ناحیه گونه و صورت خواهند داشت. برای کاهش درد عمل بوکال فت می‌تونید از مسکن‌های تجویز شده توسط پزشک متخصص و کمپرس یخ کمک بگیرید. البته این درد ماندگاری کمی داره و پس از چند روز برطرف می‌شه.

اگر پس از چند روز درد ناحیه عمل بوکال فت شدید شد و احساس تورم و … نیز در ناحیه عمل داشتید؛ لازمه که با پزشک معالجتون برای بررسی این مشکل و علت رخ دادن اون در ارتباط باشید.

کاهش درد در عمل بوکال فت

کاهش درد در عمل بوکال فت

 

نامتقارن شدن گونه‌ها

برای برداشتن چربی ناحیه بوکال باید از پزشکان متخصص و باتجربه این حوزه کمک بگیرید. چون پزشک باید چربی‌های انباشته شده در قسمت لپ و اطراف دهان رو از هر دو طرف صورتتان برداره؛ و برداشت چربی باید به نحوی انجام بشه که بعد از عمل چهره فرد حالت متقارن و طبیعی داشته باشه.

در شرایطی که متقاضی در انتخاب پزشک و کلینیک زیبایی بوکال فت دقت نداشته باشه، احتمال داره که برداشت چربی از صورت به صورت متقارن انجام نشده باشه؛ و پس از سپری شدن دوران نقاهت چهره فردی غیرطبیعی به نظر برسه. این مورد از عوارض بوکال فت معمولاً به راحتی برطرف نمی‌شه؛ و برای از بین بردن اون لازمه که متقاضی مجدداً عمل تخلیه چربی دهانی ترمیمی یا … رو برای متقارن شدن صورتش انجام دهد.

 

افتادگی در گونه‌ها

شل شدن و افتادگی قسمت گونه‌ها از دیگر عوارض عمل تخلیه چربی دهانی هست. مهم‌ترین دلیل بروز این مشکل افزایش سن و شل شدگی پوست خواهد بود. با این وجود عدم رعایت نکات دوران نقاهت هم می‌تونه در بروز این عارضه مؤثر باشه.

 

آسیب ماهیچه‌های صورت

برداشتن چربی‌های ناحیه بوکال نیاز به تخصص و تجربه دارند و پزشکان عمومی یا تازه‌کار نمی‌تونند این عمل زیبایی رو با بهترین کیفیت انجام بدهند. به همین خاطر استفاده از خدمات کلینیک‌های متفرقه و انجام عمل توسط پزشکان غیرحرفه‌ای می‌تونه آسیب ماهیچه‌های صورت رو پس از تخلیه چربی دهانی به همراه داشته باشه. این عوارض بوکال فت معمولاً جبران‌ناپذیر هستتند؛ و فرد چاره‌ای جز کنار آمدن با این مشکل نخواهد داشت.

 

نکات مهم دوران نقاهت بوکال فت

پس از تمام شدن عمل بوکال فت، پزشک متخصص دستورالعمل‌هایی که باید در دوران نقاهت رعایت کنید رو ارائه می‌دهد. رعایت این نکات نقش مهمی در کاهش عوارض بوکال فت داره؛ و متقاضیانی که می‌خواهند چهره زیبایی پس از عمل تخلیه چربی دهانی داشته باشند و سریع‌تر به زندگی طبیعی خودشون برگردند باید این توصیه‌ها رو رعایت کنند. در ادامه مهم‌ترین نکاتی که متقاضیان بوکال فت باید در دوران نقاهت به اون‌ها توجه داشته باشند رو ارائه کردیم.

• برای پیشگیری از خونریزی و باز شدن بخیه‌های محل عمل تا چند روز بعد از بوکال فت باید غذاهای نرم و آبکی مانند سوپ مصرف کنید.

• موقع خوابیدن و دراز کشیدن سرتان رو بالاتر از بدنتون قرار بدهید، تا ورم و التهاب صورت کمتر بشه.

• حتماً دهان‌شویه و داروهای تجویز شده رو مصرف کنید؛ و رعایت بهداشت دهان و دندان رو جدی بگیرید، تا زخم‌هاتون عفونت نکنه.

• تا زمانی که پزشک اجازه نداده فعالیت‌های سنگین بدنی و ورزشی انجام ندهید. چون فشار وارد کردن به محل زخم باعث باز شدن زخم‌ها و خونریزی می‌شه.

• تا زمان بسته شدن زخم‌ها و جوش خوردن جای زخم نباید دخانیات و الکل مصرف کنید.

• به هیچ عنوان محل زخم رو لمس نکنید و مالش ندهید. چون این کار می‌تونه تقارن صورت رو تحت تأثیر قرار بدهد.

• حتماً طبق تجویز پزشک برای ویزیت‌های دوره‌ای اقدام کنید؛ و از جوش خوردن محل زخم و مناسب بودن شرایط بعد از عوارض بوکال فت و … مطمئن شوید.

• برای کاهش تورم صورت و حفظ تقارن گونه‌ها می‌توانید از گن مخصوص تجویز شده استفاده کنید.

• تا زمانی که پزشک اجازه نداده حمام نکنید، از لوازم‌آرایشی استفاده نکنید و در سونا، استخر و… حاضر نشوید.

• برنامه غذایی سالم و غنی از ویتامین داشته باشید و مصرف روغن و… رو متوقف کنید.

 

سخن پایانی

برای اینکه عمل بوکال فت به بهترین نحو انجام بشه و عوارض بوکال فت برایتان محدود باشه، لازمه که نکات تجویز شده توسط پزشک متخصص رو برای پیشگیری از عوارض ناشی از عمل رعایت کنید. همچنین، با انتخاب کلینیک زیبایی معتبر و دارای پرونده وزارت بهداشت و انجام عمل تخلیه چربی دهان نزد پزشکان متبحر، شانس این رو دارید که عوارض موقتی بوکال فت مانند تورم و … رو در کمترین زمان پشت سر بگذارید.

جهت دریافت راهنمایی بیشتر درباره نحوه انجام بوکال فت با مشاورین کلینیک زیبایی VIP تهران در ارتباط باشید.

سؤالات متداول+جواب

1) آیا درد بعد عمل بوکال فت طبیعی هست؟
درد کمی که پس از عمل بوکال فت وجود داره و چند روز بعد برطرف می‌شه طبیعی هست.
2) آیا عوارض بوکال فت خطرناک هستند؟
عوارض موقتی بوکال فت چند هفته بعد از عمل از بین می‌روند؛ اما در صورتی که کلینیک و پزشک معتبری رو برای این عمل انتخاب نکنید، امکان داره عوارض خاصی مانند عدم تقارن صورت براتون وجود داشته باشه.
3) آیا بخیه‌های بوکال فت جاذب هستند؟
بخیه‌های بوکال فت درون دهان قرار دارند و جاذب هستند؛ بنابراین نیازی نیست که بعد از عمل برای کشیدن بخیه‌های درون دهانتون اقدام کنید.
4) دوره نقاهت بعد از بوکال فت چند روز هست؟
بعد از انجام بوکال فت بین چهار روز تا دو هفته باید صبر کنید تا عوارض موقتی بوکال فت برطرف شده و زخم جراحی بسته بشه.
5) برای کاهش درد بعد از عمل تخلیه چربی دهان چه کاری باید انجام دهیم؟
استفاده از داروهای مسکن و کمپرس یخ می‌تونه برای کاهش درد بعد از عمل کمکتون کنه.