جراحی پلک بالا نی نی سایت نوعی جراحی است که روی پلک ها انجام می شود. این کار برای از بین بردن پوست اضافی پلک های فوقانی و کاهش افتادگی پلک ها انجام می شود. به آن بلفاروپلاستی نیز می گویند. در این مقاله درباره جراحی پلک بالا نی نی سایت و عوارض جراحی پلک بالا بیشتر مطالعه میکنید.

چرا جراحی پلک بالا نی نی سایت انجام می شود؟

این جراحی معمولا به دلایل زیبایی انجام می شود. همچنین یک راه موثر برای بهبود بینایی در افراد مسن است که افتادگی پلک بالایی آنها مانع بینایی آنها می شود.جراحی پلک از شر سیاهی زیر چشم ، پنجه کلاغی یا سایر چین و چروک های صورت خلاص نمی شود . این اغلب همراه با سایر روش‌ها مانند لایه‌برداری با لیزر ، تزریق فیلر یا لیفت پیشانی انجام می‌شود

 

جهت رزرو وقت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را تکمیل کنید

 

 

روند پیری پلک

با افزایش سن، پوست به تدریج خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد. فقدان خاصیت ارتجاعی به علاوه کشش مداوم ناشی از جاذبه باعث جمع شدن پوست اضافی روی پلک های بالا و پایین می شود.پوست اضافی در پلک پایین باعث ایجاد چین و چروک و برآمدگی می شود. در پلک های بالایی، یک چین اضافی از پوست می تواند روی مژه ها آویزان شود و مانع دید شود.

قبل و بعد از بلفاروپلاستی

قبل و بعد از بلفاروپلاستی

چه کسی کاندیدای خوب برای جراحی پلک بالا است؟

بهترین کاندیدها برای جراحی پلک بالا افرادی هستند که از سلامت خوبی برخوردار هستند و ایده ای واقع بینانه از آنچه می خواهند دارند. اکثر آنها 35 سال یا بیشتر هستند، اما اگر پلک های گشاد یا افتادگی پلک در خانواده شما وجود دارد، ممکن است تصمیم بگیرید که جراحی را زودتر انجام دهید.

 

جراحی پلک بالا نی نی سایت می تواند ظاهر شما را بهبود بخشد و به افزایش اعتماد به نفس شما کمک کند. با این حال، ممکن است به ظاهر ایده آل شما منجر نشود یا ساختار صورت شما را تغییر ندهد. قبل از اینکه تصمیم به عمل جراحی بگیرید، به اهداف خود فکر کنید و آنها را با جراح خود در میان بگذارید.

 

آماده سازی جراحی پلک 

باید ترتیبی دهید که فرد دیگری بعد از عمل شما را به خانه برساند. همچنین باید کسی را بخواهید که شب عمل در کنار شما بماند.انتظار داشته باشید و برنامه ریزی کنید که از محل کار در خانه بمانید و فعالیت های خود را برای چند روز پس از جراحی محدود کنید تا زمانی که پلک های شما بهبود می یابد. برخی از افراد پس از عمل دچار خشکی چشم می شوند ، اما به ندرت بیش از 2 هفته طول می کشد. اگر خشکی چشم بیش از 2 هفته طول کشید، با پزشک خود تماس بگیرید.

نتیجه بلفاروپلاستی

نتیجه بلفاروپلاستی

در خانه باید موارد زیر را آماده داشته باشید:

 • تکه های یخ
 • کیسه یخ (یا می توانید از کیسه های فریزر پر از یخ، ذرت منجمد یا نخود استفاده کنید)
 • پدهای گاز کوچک
 • قطره های چشمی یا اشک مصنوعی (از پزشک خود بخواهید نوع مناسب را برای رفع نیازهای خاص شما توصیه کند)
 • دستمال ها و حوله ها را تمیز کنید
 • مسکن های بدون نسخه (که پزشک می تواند توصیه کند)

مشاهده نمونه کار های جراحی پلک در اینستاگرام

روش جراحی پلک بالا

اگر هر دو پلک بالا و پایین با هم انجام شوند، معمولاً عمل پلک حدود 2 ساعت طول می کشد. پزشک شما به احتمال زیاد از بی حسی موضعی (مسکن تزریق شده در اطراف چشم) همراه با آرامبخش خوراکی استفاده خواهد کرد.

اگر هر چهار پلک را انجام می دهید، جراح احتمالاً ابتدا روی پلک بالایی کار می کند. معمولاً خطوط طبیعی پلک های شما را برش می دهد. از طریق این برش ها، پوست را از بافت زیرین جدا می کند و چربی و پوست اضافی (و عضله را در صورت لزوم) از بین می برد. در مرحله بعد، آن برش ها را با بخیه های بسیار کوچک می بندد . بخیه ها در پلک های بالایی به مدت 3-6 روز باقی می مانند. بسته به تکنیک مورد استفاده، پلک های پایین ممکن است نیاز به بخیه داشته باشند یا نداشته باشند.

جراحی پلک پایین ممکن است با استفاده از یکی از چندین تکنیک انجام شود. در یک روش، جراح شما برشی را در داخل پلک پایین شما ایجاد می کند تا چربی را از بین ببرد. آن برش قابل مشاهده نخواهد بود. سپس جراح شما می تواند خطوط ریز پوست را با استفاده از لیزر C02 یا اربیوم نرم کند .

جراحی پلک

جراحی پلک

بعد از عمل بلفاروپلاستی

پزشک احتمالاً برای مرطوب نگه داشتن چشم‌هایتان پماد می‌ریزد و در حالی که در اتاق ریکاوری هستید، آن‌ها را با کمپرس سرد می‌پوشاند. بلافاصله پس از جراحی، ممکن است دید شما از پماد تاری باشد و به نور حساس باشید. چشمان شما ممکن است احساس خشکی یا آبریزش داشته باشید.قرار دادن کیسه های یخ روی چشم ها و خوابیدن با سر بالا در شب اول بعد از عمل به شما کمک می کند. پزشک دستورالعمل های دقیقی را برای مراقبت از خود به شما می دهد.

 

نتایج جراحی پلک بالا

جراحی پلک بالا حداقل برای 5-7 سال خوب است. جراحی پلک پایین به ندرت نیاز به تکرار دارد. البته چشمان شما پس از عمل همچنان پیر می شوند.اگر پلک های شما دوباره افتاد، لیفت پیشانی به جای لیفت چشم دیگر ممکن است روش ارجح باشد.

 

برای شروع عکس خود را در واتس آپ برای ما ارسال کنید تا مشاوران ما شما را راهنمایی کنند که آیا شما کاندید مناسب “بلفاروپلاستی “ هستید یا خیر.*

واتساپ

 

ریکاوری بعد از جراحی پلک

پس از جراحی پلک، شما بخیه هایی در هر دو پلک خواهید داشت که تا یک هفته باقی می ماند. معمولاً ورم و گاهی کبودی وجود دارد، اما پلک های شما باید در عرض یک یا دو هفته طبیعی به نظر برسند.

 

جهت رزرو وقت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را تکمیل کنید

 

عوارض جراحی پلک بالا

عوارض جراحی پلک نادر است، اما گاهی اوقات اتفاق می افتد. آنها می توانند شامل موارد زیر باشند:

 • خون ریزی
 • عفونت
 • خشکی چشم
 • رنگ غیر طبیعی پلک ها
 • پوست پلک که به طور غیر طبیعی به داخل یا خارج چین می شود
 • نمی توانید چشمان خود را به طور کامل ببندید
 • خط مژه پلک پایین کشیده شده
 • از دست دادن احتمالی بینایی

 

هزینه جراحی پلک

جراحی پلک می تواند چندین میلیون تومان هزینه داشته باشد. شما هزینه جراح را به اضافه هزینه های اتاق عمل، بیهوشی، و هر آزمایش یا نسخه ای که نیاز دارید، پرداخت خواهید کرد. شرکت های بیمه درمانی معمولاً عمل های زیبایی را پوشش نمی دهند. اگر به دلایل پزشکی جراحی پلک را انجام می دهید (مثلاً به دلیل افتادگی پلک های شما به حدی که بینایی شما را تحت تأثیر قرار می دهد )، و اگر آزمایش بینایی این موضوع را تأیید کرد، شرکت بیمه شما ممکن است آن را پوشش دهد. قبل از انجام عمل جراحی آن را بررسی کنید تا بدانید دقیقاً چه چیزی را پرداخت خواهید کرد.