جراحی پلک با لیزر روشی جدید و موثر برای بهبود فرم چشم و افزایش اعتماد به نفس است. در این روش از فناوری لیزر برای برداشتن بافت اضافی و تغییر شکل چشم استفاده می شود. نکته مهم برای انتخاب بلفاروپلاستی سنتی و لیزری قیمت آن است. برای اطلاع از هزینه جراحی پلک با لیزر تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

جراحی پلک با لیزر چیست؟

جراحی پلک با لیزر روشی جدید برای بهبود فرم چشم با استفاده از فناوری لیزر است. این روش بافت اضافی و پوست در ناحیه پلک را حذف می کند تا شکل چشم بهبود یابد و به بیمار اعتماد به نفس بیشتری بدهد.

این روش به صورت بی حسی موضعی انجام می شود و برای افرادی که پوست چرب دارند و یا دارای چین و چروک در چشم هستند مناسب است. جراحی پلک با لیزر در مواردی که پوست پلک به چشم چسبیده است نیز انجام می شود.

جوانی دوباره با بلفاروپلاستی

جوانی دوباره با بلفاروپلاستی

 

جراحی پلک با لیزر چگونه انجام می شود؟

قبل از انجام جراحی پلک با لیزر، باید با پزشک خود مشورت کنید تا مشخص شود آیا این روش برای شما مناسب است یا خیر. پزشک باید نحوه انجام این روش را به شما توضیح دهد و شما را راهنمایی کند تا به بهترین نتایج برسید.

برای انجام بلفاروپلاستی با لیزر، پزشک ابتدا یک محلول بی حس کننده ناحیه پلک را روی پوست شما میزند. سپس با استفاده از لیزر، بافت اضافی و پوست غیر ضروری ناحیه پلک را از بین می برد. این روش تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود، بنابراین شما می‌توانید در طول عمل جراحی پلک با لیزر بیدار و هوشیار بمانید.

بلفاروپلاستی پلک بالا با لیزر

بلفاروپلاستی روشی مناسب برای جوانسازی پوست اطراف پلک محسوب می شود. این روش درمانی برای اصلاح افتادگی پلک استفاده می شود. بلفاروپلاستی به دو روش تهاجمی و غیر تهاجمی انجام می شود. یکی از روش های غیر تهاجمی، بلفاروپلاستی پلک بالا با لیزر است. در این روش از پرتو لیزر برای رفع عیوب پلک فوقانی و درمان افتادگی پلک استفاده می شود. در نتیجه، جراحی پلک با لیزر تمام چربی های اضافی اطراف چشم را بدون برش و بخیه از بین می برد. از آنجایی که برش بسیار ظریف است، نیازی به بخیه نیست و پوست شما تا یک هفته پس از عمل بدون اسکار و کبودی باقی می‌ماند.

 

جهت مشاوره رایگان کلینیک VIP و تماس کارشناسان ما با شما لطفا فرم زیر را پر کنید

 

جراحی پلک تحتانی با لیزر

افرادی که چربی و پف زیر چشم خود انباشته شده اند می توانند از روش های مختلف تهاجمی و غیرتهاجمی برای از بین بردن آن استفاده کنند. یکی از روش های غیر تهاجمی، بلفاروپلاستی پلک تحتانی با لیزر است. پزشکان متخصص با تابش پرتوهای لیزر برای جلوگیری از ضایعات ایجاد شده، به سرعت جای زخم ها را بهبود می بخشند. به همین دلیل است که دوره نقاهت بعد از بلفاروپلاستی با لیزر بسیار کوتاه است.

 

مزایای جراحی پلک با لیزر

بلفاروپلاستی با لیزر چندین مزیت دارد که در زیر به آنها اشاره می کنیم:

 • بهبود فرم چشم: بلفاروپلاستی با لیزر با از بین بردن تمام عیوب و در نهایت به دست آوردن اعتماد به نفس بیشتر به جذب شکل و ظاهر چشمان شما کمک می کند.
 • برداشتن بافت اضافی: بلفاروپلاستی لیزری برای برداشتن بافت اضافی و پوست غیر ضروری در ناحیه پلک استفاده می‌شود تا به شما کمک کند به شکل چشم دلخواه خود برسید.
 • بهبود بینایی: بلفاروپلاستی با لیزر می‌تواند بینایی را در مواردی که پوست پلک به چشم چسبیده است، بهبود بخشد.
 • روش غیر تهاجمی: بلفاروپلاستی با لیزر روشی غیر تهاجمی است، بنابراین نیازی به جراحی و برش پوست ندارید و پس از انجام بلفاروپلاستی با لیزر به راحتی به فعالیت های روزانه خود می پردازید.
 • دوره نقاهت کوتاه: دوره نقاهت پس از بلفاروپلاستی با لیزر نسبتاً کوتاه است و می‌توانید طی چند روز تمام فعالیت‌های قبلی خود را از سر بگیرید.
رفع افتادگی پلک با بلفاروپلاستی

رفع افتادگی پلک با بلفاروپلاستی

عوارض جرای پلک با لیزر

بلفاروپلاستی با لیزر به طور کلی یک روش بی خطر و بدون عوارض جانبی جدی است. با این حال، برخی از عوارض جانبی احتمالی عبارتند از:

 • قرمزی و تورم: بعد از جراحی بلفاروپلاستی با لیزر، ممکن است ناحیه پلک قرمز و متورم شود که ظرف چند روز برطرف می‌شود.
 • خشکی چشم: ممکن است سطح چشم شما پس از بلفاروپلاستی با لیزر خشک شود که با استفاده از قطره اشک مصنوعی قابل درمان است.
 • عفونت: اگر بعد از جراحی بلفاروپلاستی با لیزر علائم عفونت مانند درد، تب و قرمزی را تجربه کردید، باید به پزشک مراجعه کنید.
 • تغییرات ناخوشایند دائمی: برخی از بیماران ممکن است تغییرات ناخوشایند دائمی را در شکل چشم تجربه کنند، مانند عدم تقارن چشم، که در برخی موارد قابل درمان نیست.

اگر دچار افتادگی پلک هستید، باید قبل از انجام عمل جراحی پلک، آمادگی ها و هزینه های لازم را برای اصلاح مشکل پلک بدانید. اما قبل از انجام عمل جراحی، باید مراحل زیر را طی کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

 1. اولین قدم برای جراحی پلک، مشاوره با پزشک است. پزشک شما باید اطلاعات دقیقی در مورد مشکلات پلک شما و درمان آنها ارائه دهد. همچنین در مورد نحوه آماده شدن برای جراحی و مراحل بعد از جراحی باید از آنها مشاوره بگیرید.
 2. مرحله دوم آزمایش قبل از جراحی است. ممکن است پزشک شما را برای آزمایش خون، اورولوژی، قلب و عروق و غیره معرفی کند. این آزمایشات برای بررسی سلامت شما و تعیین احتمال هرگونه عارضه در حین جراحی استفاده می شود.
 3. مرحله سوم آمادگی فیزیکی قبل از جراحی است. این شامل تغذیه سالم، ورزش، خواب کافی و کاهش مصرف الکل و تنباکو است. این مرحله به شما کمک می کند بدن خود را برای جراحی آماده کنید و به نتایج بهتری برسید.

 

مراقبت پس از جراحی پلک با لیزر

مراقبت پس از بلفاروپلاستی با لیزر شامل موارد زیر است:

 • قبل از جراحی باید روی تغذیه سالم تمرکز کنید. تغذیه سالم و کاهش مصرف چربی ها و شیرینی ها به شما کمک می کند بدن خود را برای جراحی آماده کنید.
 • ورزش همچنین به شما کمک می کند بدن خود را برای جراحی آماده کنید. ورزش های ساده مانند پیاده روی و شنا می تواند به شما کمک کند.

 

حداقل 8 ساعت خواب شب قبل از عمل بسیار مفید است.

 • به مدت دو هفته از مصرف مکمل های گیاهی، ویتامین ها، داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین خودداری کنید
 • باید طبق تجویز پزشک معالج عکس و آزمایش بگیرید
 • برای جلوگیری از کاهش اکسیژن خون در روز جراحی، نباید 14 روز قبل از عمل نیکوتین مصرف کنید
جراحی پلک با لیزر روشی جدید

جراحی پلک با لیزر روشی جدید

کاندیدای مناسب برای بلفاروپلاستی با لیزر

 • متقاضیان باید حداقل 35 سال سن داشته باشند.
 • هیچ بیماری زمینه ای یا بیماری زمینه ای وجود ندارد که در روند بهبودی مشکل ایجاد کند.
 • متقاضی قبل از اقدام باید دید واقع بینانه داشته باشد.
 • قبل از جراحی باید آمادگی لازم را داشته باشد و برای عمل از پزشک تاییدیه بگیرد.
 • متقاضیان نباید زخم، عفونت، خشکی چشم و سایر علائم بیماری در اطراف چشم داشته باشند.
 • سیگاری ها کاندیدای مناسبی برای بلفاروپلاستی نیستند.
 • برای افرادی که دارای رسوب چربی در ناحیه پلک و پوست کمی شل هستند مناسب است.

 

هزینه جراحی پلک با لیزر چقدر است

جراحی پلک بالا نی نی سایت

با کمک تجهیزات جدید، هزینه بلفاروپلاستی با لیزر نسبت به سایر روش های بلفاروپلاستی کمتر است. برای دریافت قیمت مناسب برای جراحی پلک با لیزر، باید به پزشک متخصص مراجعه کنید تا وضعیت شما را بررسی کند و معاینه شما را بررسی کند تا هزینه جراحی را مشخص و به شما اطلاع دهد.

تفاوت بین بلفاروپلاستی سنتی و لیزری

بیشتر افرادی که نام جراحی پلک با لیزر را شنیده اند، علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد این روش هستند. آنها می خواهند تفاوت بین جراحی پلک سنتی و لیزری را بدانند. باید بدانید که استفاده از روش سنتی رایج ترین روش برای بلفاروپلاستی است. اما جراحی لیزر یکی از روش های جدیدتر برای درمان افتادگی پلک است. استفاده از لیزرهای CO2 روند درمان را تسهیل کرده است.

روش سنتی شامل ایجاد برش های ظریف بر روی پلک بالا یا پایین برای رفع افتادگی پلک، برداشتن چربی اضافی و درمان کیست است. درد، تورم و خونریزی از عوارض جانبی طبیعی این روش هستند. اما امروزه از لیزر CO2 برای درمان افتادگی پلک استفاده می شود در این روش قطرات پلک یا رسوبات چربی با سوزاندن ورید درمان می شود و متقاضی درد کمتری را تجربه می کند. احتمال خونریزی در این فرآیند به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

اما با توجه به شرایط جسمانی متقاضی و تشخیص جراح، مناسب ترین روش برای عمل انتخاب می شود. در برخی موارد می توان از روش های ترکیبی برای درمان مشکل استفاده کرد.

 

کاربردهای جراحی پلک با لیزر

لیزر فقط برای اصلاح افتادگی پلک استفاده نمی شود. از کاربردهای درمانی این جراحی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

ترمیم پلک های افتاده

تجمع سلول های چربی در پلک ها باعث التهاب پلک های فوقانی و افتادگی پوست پلک ها می شود. در موارد شدید، بیماران با مشکلات شدید بینایی مواجه می شوند. علاوه بر این، بالا بردن پلک ها باعث می شود فرد خسته تر به نظر برسد.

تورم زیر چشم

روش سنتی حل این مشکل شامل ایجاد یک برش بسیار کوچک زیر مژه ها بود خطرات این روش نسبتا زیاد است و احتمال خونریزی و عفونت افزایش می یابد. دوره نقاهت این عمل نیز نسبتا طولانی است. با این حال، استفاده از لیزر برای درمان التهاب یا پف زیر چشم بسیار ایمن است، هیچ بریدگی یا خونریزی در آن وجود ندارد. مهمتر از همه، دوره نقاهت بسیار کوتاهی دارد.

 

درمان مشکلات ناشی از چشم بادامی

بومیان شرق آسیا یا شمال کانادا به طور طبیعی چشمان بسیار کوچک و بلندی دارند. اکثر آنها از مشکلاتی مانند تورم پلک بالایی و افتادگی رنج می برند. در برخی، التهاب زیر چشم نیز بر کاهش میدان بینایی تأثیر می گذارد. بلفاروپلاستی با لیزر موثرترین روش درمانی برای رفع تمامی مشکلات این افراد است.

 

لیفت چشم و رفع چین و چروک

یکی از مشکلات اصلی پیری، ایجاد چین و چروک های ریز تا بزرگ در اطراف چشم است. استفاده از لیزر علاوه بر لیفت چشم در رفع چین و چروک های سطحی نیز موثر است.

لیفت چشم و رفع چین و چروک به کمک لیزر

لیفت چشم و رفع چین و چروک به کمک لیزر

 

مزایای بلفاروپلاستی با لیزر

آنچه که جراحی پلک با لیزر را به یک روش بسیار محبوب تبدیل کرده است، مزایای فراوان آن است. مزایای اصلی این روش عبارتند از:

 • روش کاملا غیر تهاجمی
 • نیازی به استفاده از داروهای بیهوشی یا بستری شدن در بیمارستان نیست
 • عدم وجود اسکار یا علائم پس از پایان دوره نقاهت و بهبودی کامل
 • دوره بهبودی بسیار ساده، کوتاه و آسان است،
 • درمان افتادگی پلک فوقانی و تورم چشم تحتانی،
 • راه حل مشکل چشم بادام،
 • برای درمان چرک سطحی زیر چشم،
 • ناحیه اطراف پلک ها و چشم ها را بلند و سفت کنید.

 

ماندگاری نتایج

عوامل مختلفی بر میزان ماندگاری نتایج این عمل تأثیر دارد. رعایت مراقبت‌های بعد از عمل، سبک زندگی و وراثت سه عامل مهم در کسب نتیجه عالی بعد از جراحی لیزری پلک و میزان ماندگاری نتایج آن هستند. بررسی‌های آماری نشان می‌دهد که استفاده از جراح مجرب و تجهیزات نوین می‌تواند ماندگاری این عمل را تا ۱۰ سال افزایش دهد.

 

عوارض

تقریبا هیچ عارضه جدی برای این روش تعریف نشده است، اما به این معنی نیست که فرد پس از انجام این عمل با مشکلی مواجه نمی‌شود. عوارض طبیعی مانند درد و تورم در این عمل وجود دارد. یکی از عوارض نادری که ممکن است با آن درگیر شوید، عفونت محل عمل است. استفاده از قطره‌های استریل چشمی و دارو‌های آنتی‌بیوتیک در رفع عفونت ناشی از عمل مفید خواهد بود.

عوامل تاثیرگذار بر نتیجه عمل پلک

عوامل تاثیرگذار بر نتیجه عمل پلک

 

مهمترین نکته که در کاهش احتمال بروز عوارض بلفاروپلاستی و درگیری با عفونت اهمیت دارد دقت در انتخاب جراح و کلینیک محل عمل است. اگر در این مرحله عملکرد خوبی داشته باشید، احتمال ایجاد عارضه جدی به صفر خواهد رسید و ماندگاری نتایج افزایش چشمگیری خواهد یافت.

 

جهت مشاوره رایگان و تماس کارشناسان ما با شما لطفا فرم زیر را پر کنید

 

دوران نقاهت

این عمل کاملا به صورت سرپایی و بدون مصرف دارو‌های بیهوشی انجام می‌شود. هیچ ضرورتی برای بستری متقاضی در بیمارستان وجود ندارد. اما رعایت برخی نکات در کاهش دوره نقاهت و تسریع روند بهبودی تأثیر به‌سزایی دارد. در ساعات اولیه بعد از عمل بهتر است از یک مراقب کمک بگیرید.

انجام فعالیت‌های سنگین را فراموش کنید. تا زمانی که ورم و عوارض اولیه رفع نشده از بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید. بهتر است در این دوره در معرض باد یا بوی غذا‌های سرخ کرده قرار نگیرید. سایر مراقبت‌های بعد از جراحی لیزری کاملاً مشابه مراقبت‌های بعد از بلفاروپلاستی سنتی است.

برای شروع عکس خود را در واتس آپ برای ما ارسال کنید تا مشاوران ما شما را راهنمایی کنند که آیا شما کاندید مناسب “بلفاروپلاستی” هستید یا خیر.*

 

واتساپ

 

سوالات متداول درباره بلفاروپلاستی با لیزر

امکان جراحی لیزر پلک لیزر پلک در دوره برادری وجود دارد؟
توجه به سلامت جنین باعث شده است که بسیاری از متخصصین انجام عمل جراحی پلک با لیزر را پیشنهاد نکنند. زنان باردار، زنانی که در دوره شیردهی هستند، افراد که سرطان خوش خیم و بدخیم دارند و افراد دیابتی نباید، افراد دیابتی، بیماران مبتلا به نقص ایمنی و افرادی که التهاب پوستی دارند نباید بلفاروپلاستی با لیزر انجام دهند.
هزینه بلفاروپلاستی با لیزر چقدر است ؟
هزینه جراحی پلک با لیزر نسبت با توجه به شرایط هر فرد و نوع پلک متفاوت خواهد بود و نسبت به روش‌های دیگر بلفاروپلاستی کمتر است.
عوارض جراحی پلک با لیزر چقدر است؟
عارضه جدی برای بلفاروپلاستی با لیزر تعریف نشده است اما در برخی موارد تورم، درد، کبودی جزئی بعد از عمل وجود داشته است که همه بعد از یک هفته برطرف می‌شود.