چشم‌ها در زیبایی انسان‌ها تاثیرگذار است. اگر درچشم ها و اطراف آن مشکلی داشته باشید با افت زیبایی مواجه می‌شوید. مهم‌ترین قسمت چشم ما پلک است که اگر دچار افتادگی و چین و چروک یا پف زیر چشم شود، زیبایی چشمان خود را از دست می‌دهیم. اگر جراحی بلفاروپلاستی پلک بالا را انجام دهید مشکلاتی از قبیل افتادگی پلک و یا چین و چروک های پلک از بین می‌روند و دید چشمان شما بهتر می‌شود.

 

جراحی پلک به روش بلفاروپلاستی  علاوه بر اینکه یک عمل زیبایی هست روشی درمانی نیز است. افتادگی پلک در مواردی باعث کاهش دید انسان می شود، برای بهبود بهتر هست از عمل بلفاروپلاستی کمک بگیرید.

در یک جلسه درمانی که نهایتاً  ۳ ساعت به طول می‌انجامد، این عمل اجرا می‌شود. این روش درمانی جزدرمان‌های ساده و غیر تهاجمی و سریع هست.

 

بلفاروپلاستی پلک بالا-کلینیک مارال

بلفاروپلاستی پلک بالا-کلینیک مارال

بلفاروپلاستی پلک بالا

مراحل انجام بلفاروپلاستی پلک بالا برای اصلاح عملکرد بینایی هست. اگر پلک بالا قابلیت ارتجاعی نداشته باشید و دچار افتادگی و وارونگی شود، بینایی و مشکل در فعالیت‌های روزانه مانند خواندن، نوشتن یا رانندگی می‌شود که با انجام جراحی پلک بالا  عملکرد بینایی فرد بهبود می‌یابد.

 

جهت مشاوره رایگان و تماس کارشناسان ما با شما لطفا فرم زیر را پر کنید

 

برای عمل بلفاروپلاستی پلک بالا برش‌ها باید در محل طبیعی چین پلک ایجاد شود و بعد از آن اقدام به برداشتن پوست، عضله و چربی اضافه کرد. برای کاهش تورم و کبودی می‌توان از لیزر برای برداشت بافت اضافه بهره برد.

بلفاروپلاستی پلک بالا به گونه‌ای انجام می‌شود که برش‌ها متناسب با شکل و نوع پلک ها باشد و بعد بهبودی اثری از بخیه‌ها باقی نماند و هم به راحتی چربی های اضافی پوست یا چربی برطرف شود.

 

بعد از اتمام عمل در مراحل پایانی باید فرم پلک ها اصلاح شود تا بعد بهبودی پلک‌ها به خوبی بسته شوند و شکل قابل قبولی داشته باشند و هم چنین به خوبی بسته شوند تا از زخم قرنیه جلوگیری شود و باعث نابینایی نشود.

اکنون که فرم پلک‌ها اصلاح شد، جراح محل برش را بخیه می زند. بعد از گذشت یک ماه استراحت و مراقبت‌های لازم اثری از محل برش بر روی پلک باقی نمی ماند.

بنابر توضیحات داده شده در بلفاروپلاستی پلک بالا جراح روی پوست برشی را ایجاد کرده و چربی و پوست اضافی را برداشته شده وسپس محل آن بخیه زده می‌شود‌.

 

اول پلک بالا را جراحی کنیم یا پلک پایین؟

اگر طبق نظر پزشک هر دو پلک نیاز به عمل بلفاروپلاستی داشته باشند، ابتدا باید جراحی پلک بالا انجام شود. به دلیل این‌که چشم‌ها موثرترین وحساس‌ترین اعضای صورت هستند، خطرات احتمالی عمل بلفاروپلاستی بیشتر می‌شود و جراح باید متخصص و متعهد باشد تا به خوبی جراحی انجام شود تا هم برش‌ها متناسب باشند و هم عملکرد برداشتن پوست و چربی‌های اضافه و هم بخیه‌ها به خوبی زده شوند.

 

برای شروع عکس خود را در واتس آپ برای ما ارسال کنید تا مشاوران ما شما را راهنمایی کنند که آیا شما کاندید مناسب “بلفاروپلاستی” هستید یا خیر.*

واتساپ

 

اگر پزشک معالج متخصص نباشد با سهل انگاری اختلالاتی در بینایی ایجاد می‌شود. عوارض دیگر عمل بلفاروپلاستی خشکی، خارش و یا سوزش چشم،خونریزی است و اگر این عوارض شدید باشد باید به پزشک معالج مراجعه شود.

عمل بلفاروپلاستی باید در یک مرکز مطمئن انجام شود تا از عفونت های مختلفی در منطقه حساسی مثل چشم جلوگیری شود و دید فرد دچار مشکل نشود و حتی دید فرد از بین نرود.

 

عمل بلفاروپلاستی پلک بالا برای چه کسانی مناسب است؟

اگر فردی شرایط زیر را داشته باشد می‌تواند به بهترین شکل با عمل بلفاروپلاستی خود را درمان کند.

در ادامه‌ به این شرایط اشاره می‌شود:

 • پف کردگی مزمن پلک‌های بالا
 • افتادگی پوست پلک‌های بالا
 • پف زیر چشم و چروک پلک‌های پایین
 • افتادگی پلک‌های پایین

اگر بیمار یکی از شرایط پزشکی زیر را داشته باشد،نمی‌توانند بلفاروپلاستی پلک بالا را برای فرد انجام داد و یک انتخاب پرخطرتر برای فرد هست. این شرایط عبارتند از:

 1. مشکلات تیروئید مانند بیماری گریوز و کم‌کاری تیروئید
 2. سندرم چشم خشک یا تولید ناکافی اشک

 

اقدامات قبل از جراحی پلک

اگر قبل عمل بلفاروپلاستی پلک بالا اقداماتی را انجام دهید روند بهبودی راحت‌تر پیش می‌‌رود. برای انجام عمل جراحی بلفاروپلاستی و بهبودی باید از یک هفته قبل این اقدامات از انجام شود.

قبل عمل به پزشک باید مراجعه شود تا هم مورد معاینه قرار گیرید و هم سوابق پزشکی شما بررسی شود. در معاینه مشکلات چشمی یا بیماریهای شما بررسی می‌شود و  اقداماتی که تاکنون برای درمان این مشکلات صورت گرفته بررسی می‌شود.

با اطلاعاتی که از معاینه به دست آمده است از ریسک بروز عوارض جانبی که باعث طولانی شدن دوران بهبودی شما می‌شود جلوگیری می‌شود.

 

قبل عمل بلفاروپلاستی به پزشک باید مراجعه شود

قبل عمل بلفاروپلاستی به پزشک باید مراجعه شود

 

کار هایی که نباید قبل از جراحی پلک انجام دهیم:

بیمار نباید سیگار بکشد و حداقل از چند هفته قبل از انجام عمل جراحی، آن را ترک کند چون استعمال دخانیات باعث فرایند بهبودی را بیشتر می‌کند. حتی نباید در معرض دود سیگار که فرد دیگر مصرف می‌کند، قرار گیرید.

قطع مصرف داروها و مکمل‌هایی که استفاده می‌کنید اقدام بعدی است، این موارد عبارتند از داروهای رقیق کننده خون مانند ایبوپروفن (آدویل و موترین)، آسپیرین و حتی برخی مکمل‌های گیاهی که باید قطع شوند.

این دارو‌ها باید از دو هفته قبل از انجام عمل جراحی قطع و مصرف نشوند وباید تا مدتی پس از انجام عمل مصرف نشوند و طبق نظر  پزشک اقدام به مصرف دوباره کرد. در مورد داروهایی که نباید مصرف کنید.

اگر اقدامات را فرد بیمار انجام دهد، شکایت افراد برطرف می‌شود که  در مورد پلک بالا بیشتر به صورت احساس سنگینی  در پلک بالا است که گاهی ابروهایشان را بالا می دهند تا در این نقطه احساس سبکی کنند و یا ممکن هست فرد در دید خود به مشکل بخورد به خاطر پفی که بالای پلکشان وجود دارد یا اینکه احساس کنند که این پف بر روی مژه هایشان افتاده است، یا حتی ممکن است سر درد و ظاهر خسته داشته باشد.

برای شروع عکس خود را در واتس آپ برای ما ارسال کنید تا مشاوران ما شما را راهنمایی کنند که آیا شما کاندید مناسب “بلفاروپلاستی” هستید یا خیر.*

مشاهده نمونه کار های جراحی پلک در اینستاگرام

نقش بلفاروپلاستی پلک بالا در زیبایی

با این ‌که عمل بلفاروپلاستی پلک بالا به عنوان یک عمل زیبایی هست می‌تواند نقش کاربردی نیز داشته باشد. پف زیاد در پلک‌ها منجر به کاهش دید می‌شود و هم چنین سنگینی زیادی روی پلک‌های شما ایجاد می‌کند و میدان دید محدود شده و جراحی پلک الزامی می‌شود تا این مشکل برطرف گردد‌.

بنابراین برای رفع افتادگی پلک بالا و پف ایجاد شده در پشت پلک باید عمل بلفاروپلاستی  انجام شود ولی باید دقت شود که پف پلک و افتادگی پلک با متفاوتند و روش جراحی در آن ها متفاوت هست.

قبل از جراحی زیبایی پلک باید توضیحات لازم در مورد جراحی جهت پف پلک یا افتادگی به فرد بیمار داده شود، زیرا برخی افراد فکر می کنند پف پلک همان افتادگی پلک می باشد.

 

نمونه جراحی بلفاروپلاستی

نمونه جراحی بلفاروپلاستی

چرا کلینیک مارال بهترین کلینیک بلفاروپلاستی پلک بالا در ایران است؟

کلینیک مارال واقع در تهران، یکی از لاکچری ترین و مجهزترین کلینیک های ایران است، که خدمات زیبایی مختلفی از جمله درمان افتادگی پلک و بلفاروپلاستی پلک بالا را ارائه میدهد. این کلینیک 15 سال سابقه درخشان در زمینه زیبایی دارد و با کادر مجرب و متخصص آماده خدمت رسانی به شما عزیزان هست. تمامی پزشکان کلینیک مارال درک بالایی از چهره و زیبایی صورت دازند، که با توجه به هارمونی چهره شما عمل زیبایی را انجام میدهند، تا شما بهترین نتیجه ممکن را یگیرید.

کلینیک مارال دارای امکانات و تجهیزات پزشکی پیشرفته در زمینه زیبایی و سلامت است. برخی از ویژگی های کلینیک ما:
 • تمیز و استریل بودن کلینیک و دارا بودن پروانه وزارت بهداشت
 • حضور پزشکان متبحر و باتجربه
 • دارا بودن امکانات امروزی و مجهز بودن کلینیک
 • ارائه خدمات مشاوره به متقاضیان
 • پشتیبانی مناسب پس از جراحی پلک

کلینیک مارال همه این امکانات را در اختیار متقاضیانی که درخواست جراحی پلک دارند قرار می‌دهد. برای تجربه بهترین عمل زیبایی عمرتان آماده هستید؟ همین الان با واتساپ ما ارتباط بگیرید.

 

برای شروع عکس خود را در واتس آپ برای ما ارسال کنید تا مشاوران ما شما را راهنمایی کنند که آیا شما کاندید مناسب “بلفاروپلاستی” هستید یا خیر.*

واتساپ