کاشت خط ریش چگونه انجام می‌شه؟ ریش به عنوان یک نماد مردانگی و جذابیت شناخته می‌شه و آقایونی که صورتشان کم مو هست به دنبال راهی هستند که مشکل نداشتن ریش یا کم‌پشت بودن اون رو برطرف کنند. علاوه بر اینکه ریش گذاشتن نمادینه، موهای صورت می‌تونند امکان تغییر استایل رو نیز برای آقایون فراهم کنند و امکان تغییر چهره رو به مردان می‌دهند.

به عنوان مثال کسانی که ریش پرپشتی دارند می‌تونند یک بار اون رو به شکل ریش پرفسوری حالت بدهند و بار دیگر فرم ریش رو تغییر داده و اون رو به نحوی اصلاح کنند که خط ریششون صاف باشه. در این مطلب کلینیک زیبایی VIP نکاتی که برای کاشت خط ریش باید بدونید رو ارائه کردیم.

 

*جهت رزرو وقت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را تکمیل کنید

 

کاشت خط ریش چیست؟

خط ریش به ناحیه‌ای گفته می‌شه که اطراف ریش رو تشکیل می‌ده و فرم و حالت ریش مردان رو مشخص می‌کنه. در واقع موهایی که روی گونه آقایان و زیر چانه و اطراف اون رشد می‌کنند تشکیل دهنده خط ریش هستند. اغلب کسانی که ریش کم‌پشتی دارند با مشکل اصلاح صورت خودشون و فرم دهی ریش و سبیل مواجه هستند. چون برای زیبا کردن ریش و کادری کردن اون لازمه که موهای کافی در نواحی حاشیه‌ای ریش رشد کرده باشه.

قبل و بعد از کاشت ریش

قبل و بعد از کاشت ریش

کاشت ریش این امکان رو برای آقایون فراهم می‌کنه که کمک فولیکول‌های موی خودشون ریش و سبیلشون رو پرپشت کرده و خط ریش پرتراکمی داشته باشند؛ بنابراین کسانی که خط ریش نامنظمی دارند یا با مشکل کم تراکمی ریش و سبیلشون مواجه هستند می‌تونند از این عمل زیبایی برای تغییر فرم صورت خودشون استفاده کنند.

 

آیا شما کاندید مناسب “عمل کاشت ریش هستید یا خیر ؟

نتیجه کاشت مو

 

کاشت خط ریش برای چه افرادی مناسب هست؟

برای اینکه کاشت ریش رو انجام بدهید لازمه که افراد واجد شرایط این عمل زیبایی رو بشناسید. در ادامه شرایط کاندیداهای مناسب کاشت ریش رو برای شناخت بهتر ارائه کردیم.

افراد دارای سلامت جسمانی و کسانی که مشکل بیماری زمینه‌ای مانند دیابت ندارند.

کسانی که نیاز به مصرف مداوم داروهای روان کننده خون ندارند.

کسانی که با مشکل ریش کوسه‌ای یا ریش کم‌پشت مواجه هستند.

افرادی که به زاویه‌دار کردن ریش خودشان و پرپشت شدن اون اهمیت می‌دهند.

کسانی که نسبت به نتیجه کاشت ریش واقع‌بین هستند.

افرادی که فولیکول‌های لازم برای کاشت در ناحیه ریش و خط ریش رو دارند.

روش‌های مختلف کاشت خط ریش

برای انجام کاشت خط ریش روش‌های مختلفی وجود داره و با توجه به شرایط متقاضی پزشک متخصص ممکنه از یک روش یا ترکیب اون‌ها برای کاشت ریش استفاده کنند. از جمله روش‌های متداولی که برای کاشت کردن خط ریش وجود دارند می‌شه به موارد زیر اشاره کرد.

کاشتن خط ریش به روش FIT

در این روش پزشک متخصص تک‌تک گرافت‌های مو رو از نواحی که برای اهدای فولیکول انتخاب شدند برمی‌داره. سپس سوراخ‌های ظریفی در ناحیه خط ریش ایجاد می‌شه و پزشک گرافت‌ها رو طبق زاویه مناسب در ناحیه ریش کاشت می‌کنه. کاشتن خط ریش به روش FIT تخصص کافی پزشک داره و زمان بیشتری برای کاشت ریش و اهدای فولیکول‌ها برای اون در نظر گرفته می‌شه.

کاشتن خط ریش به روش FIT

کاشتن خط ریش به روش FIT

کاشتن خط ریش به روش SUT

برای کاشت کرد خط ریش روش SUT هم می‌تونه انتخاب مناسبی باشه. در این روش پزشک متخصص با کمک پانچ اتوماتیک و با سرعت بیشتری گرافت‌های تک تار انتخابی برای کاشت ریش رو برمی‌داره. سپس اون‌ها رو در نواحی انتخاب شده برای کاشت ریش کاشت می‌کنه و در صورت نیاز تراکم ریش رو هم با کمک گرافت‌های موجود افزایش می‌ده.

کاشت ریش به روش Micro FIT

روش نوین دیگری که برای کاشت خط ریش وجود داره Micro FIT هست. در این روش پزشک متخصص از یک ایمپلنتر مینیاتوری برای کاشت موها استفاده می‌کنه. با توجه به اینکه شرایط کاشت ریش در این روش متفاوته، باید پزشک متخصص نحوه استفاده از دستگاه کاشت ریش رو بلد باشه. کسانی که با این روش عمل پیوند ریش رو انجام می‌دهند شاهد کاشت ریش با ظرافت و تراکم بیشتری خواهد بود.

فرم تماس

مراقبت‌های بعد از کاشت خط ریش

افرادی که عمل زیبایی کاشت ریش رو انجام می‌دهند هم مانند سایر متقاضیان عمل‌های زیبایی باید دوران نقاهت رو پشت سر بذارند تا بتوانند با ظاهری جذاب و متفاوت در اجتماع حاضر شوند. در ادامه توصیه‌های پزشکان برای دوران نقاهت کاشت کردن خط ریش رو جهت شناخت بیشتر ارائه کردیم.
حداقل تا دو هفته نباید داروهای رقیق کننده خون و دخانیات و الکل مصرف کنید.

تا زمانی که پزشک متخصص اجازه نداده نباید صورتتاون رو اصلاح کنید.

به هیچ عنوان ناحیه کاشت ریش را لمس نکنید و ماساژ ندهید.

تا بهبود کامل زخم‌ها و رشد ریش‌های جدید از حضور در محیط‌های گرم و قرار گرفتن در برابر نور مستقیم خورشید اجتناب کنید.

به هیچ عنوان روی شکم یا به پهلو نخوابید. چون فولیکول‌های کاشت شده صدمه می‌بندد.

تا زمانی که پزشک اجازه نداده نباید فعالیت‌های جسمانی سنگین مانند ورزش کردن رو انجام بدهید.

توصیه می‌شه که بدنتون رو هیدراته نگه دارید و مواد غذایی سرشار از ویتامین مصرف کنید تا ریش‌هاتون رشد خوبی داشته باشند.

عوارض کاشتن خط ریش

علاوه بر توصیه‌های دوران نقاهت شناخت کافی درباره عوارض کاشت ریش هم برای کسانی که قصد انجام این عمل زیبایی رو دارند ضروری هست. از جمله عوارض و مشکلاتی که بعد از انجام این عمل زیبایی ممکنه با اون‌ها مواجه شوید میشه به موارد زیر اشاره کرد.

عدم رویش موهای کاشت شده به خاطر عدم رعایت توصیه‌های دوران نقاهت

عفونت در محل کاشت یا برداشت فولیکول‌ها

خونریزی شدید یا خفیف ناحیه ریش یا بانک مو اهدا کننده

ورم، قرمزی و حساس شدن ناحیه کاشت به لمس

تشکیل دلمه یا لخته‌های خون در محل عمل

ریزش موقتی ریش بعد از کاشت

عوارض کاشتن خط ریش

عوارض کاشتن خط ریش

هزینه کاشت خط ریش

پس از شناخت پیدا کردن درباره روش‌های کاشت ریش و معایب و نکات دوران مراقبت پس از اون، لازمه که مبلغی که برای انجام این عمل زیبایی در نظر گرفته می‌شه رو نیز بدونید. به طور کلی هر کلینیک زیبایی از امکانات خاصی برای کاشت ریش استفاده می‌کنه و پزشکانی که در این مراکز حضور دارند دستمزد متفاوتی رو برای انجام این عمل زیبایی در نظر می‌گیرند.

بنابراین برای اینکه درباره قیمت دقیق کاشت خط ریش اطلاع پیدا کنید، توصیه می‌کنیم که از طریق واتساپ با مشاورین کلینیک زیبایی VIP در ارتباط باشید. در طول جلسات مشاوره کلینیک شرایط متقاضی بررسی می‌شه و هزینه‌ای که باید فرد برای انجام این عمل زیبایی بپردازند تخمین زده میشه. سپس متقاضی می‌تونه با شناخت کافی درباره عمل کاشت ریش و مبلغ اون برای انجام کاشت اقدام کنه.

 

آیا شما کاندید مناسب “عمل کاشت ریش هستید یا خیر ؟

نتیجه کاشت مو

 

سخن پایانی

کاشت ریش یکی از عمل‌های زیبایی محبوب در بین آقایان هست و کسانی که می‌خواهند چهره خودشون رو تغیر بدهند برای انجام کاشت خط ریش و پُر کردن ریش خودشان اقدام می‌کنند. شرایط انجام این عمل زیبایی برای هر فردی متفاوته و با توجه به تعداد فولیکول‌های مورد نیاز برای کاشت، دستمزد پزشک و امکاناتی که کلینیک ارائه می‌کنه مبلغ اون متفاوت خواهد بود. با این وجود، متقاضیان امکان استعلام قیمت و بررسی شرایط هر کلینیک زیبایی رو برای دریافت خدمات کاشت ریش به بهترین نحو خواهند داشت.

 

 

سؤالات متداول+ جواب

1) دوره نقاهت کاشت ریش چقدر هست؟
به طور معمول دورانی که برای نقاهت کاشت ریش در نظر گرفته می‌شه بین 10 تا 14 روز هست؛ اما با توجه به شرایط بدنی فرد ممکنه این دوران کمتر یا بیشتر بشه.
2) بهترین روش پُر کردن ریش کم‌پشت چیست؟
برای پرپشت کردن ریش کم‌پشت می‌تونید از عمل‌های زیبایی مانند کاشت ریش یا کاشت کردن خط ریش استفاده کنید. این عمل‌های زیبایی به فرد امکان داشتن ریش‌های طبیعی و دائمی رو می‌دهند.
3) کاشت مو از ریش ممکن هست؟
به طور معمول برای کاشت مو و حتی کاشت ریش از موهای بانک مو یا نواحی که تار موهاشون بیشترین شباهت رو به موهای ناحیه مد نظر دارند استفاده می‌شه.
4) قیمت کاشت ریش چقدر هست؟
با توجه به اینکه قیمت کاشت ریش برای هر فردی و در هر کلینیکی متفاوت هست، توصیه می‌شه که هزینه نهایی کاشت خط یا ریش کامل رو از کلینیک زیبایی مد نظرتون بپرسید.