چشم‌ها زیبایی هر فرد را نشان می‌دهند وبا افزایش سن اطراف چشم‌ها دچار پیری و افتادگی می‌شود. اما  ممکن است افتادگی پلک در سنین پایین ظاهرشود. عمل بلفاروپلاستی با لیزر، عملی است که باعث زیبایی و جوان‌شدن چهره و برطرف شدن افتادگی پلک می‌شود، بلفاروپلاستی به روش‌های مختلف اجرا می‌شود که با توجه به توصیه پزشک برای رفع افتادگی پلک یکی از این روش‌ها را می‌توانید انتخاب کنید.

در سال‌های اخیر این عمل با لیزر صورت می‌گیرد که بدون خونریزی و جراحی هست و روشی غیرتهاجمی هست. امواج لیزری ساطع شده از دستگاه، پوست اضافی وچربی‌های انباشته شده را برطرف می‌کنند. اگر بلفاروپلاستی با لیزر انجام شود منجر به کاهش عوارض جانبی ناشی از جراحی پلک و کاهش دوره نقاهت می‌شود.

 • در ابتدا بی‌حسی موضعی صورت می‌گیرد تا از احساس درد جلوگیری شود.
 • با لیزر برش‌های ریزی در نواحی مورد نیاز زده می‌شود.
 • ضایعات چربی و پوست اضافی برطرف می‌شود و از طریق لیزر زخم‌ها بسته می‌شوند. در این عمل به جای استفاده از بخیه،از لیزر استفاده می‌شود.
 • بعد از اتمام عمل بلفاروپلاستی با لیزر همان روز فرد مرخص می‌شود. رعایت نکات و مراقبت‌های لازم، بهبودی را سریع‌تر می‌کند و از بروز عوارض جانبی احتمالی جلوگیری می‌کند.

در این روش با استفاده از یک چاقوی جراحی برشی زده می‌‌شود وبافت چربی وعضله وپوست اضافی برداشته می‌شود و بعد از این اقدام از لیزر برای بستن زخم‌ها و برطرف کردن چین و چروک‌های ریز و محکم کردن پوست زیر چشم استفاده می‌‌شود.

 

قبل و بعد از عمل بلفاروپلاستی-کلینیک مارال

قبل و بعد از عمل بلفاروپلاستی-کلینیک مارال

 

عمل بلفاروپلاستی با لیزر برای چه کسانی مناسب است؟

با افزایش سن، ناحیه اطراف چشم و پلک‌ها نازک می‌شود و چین و چروک ایجاد می‌شود. روش بلفاروپلاستی روشی هست که آثار به جامانده از گذشت زمان را از بین می‌برد. افرادی که تحت عمل بلفاروپلاستی قرار می‌گیرند دارای ویژگی‌های زیر هستند:

جهت مشاوره رایگان و تماس کارشناسان ما با شما لطفا فرم زیر را پر کنید

 

 • بیمار نباید بیماری زمینه‌ای یا شرایط پزشکی خاص داشته باشد تا بهبودی حاصل شود.
 • انتظاری که بیمار از نتیجه جراحی دارد باید واقع بینانه باشد.
 • طبق ارزیابی پزشک نتیجه دلخواه حاصل شود و وضعیت جسمی بیمار مناسب باشد.
 • برای جراحی بلفاروپلاستی بیمار نباید خشکی چشم، زخم، عفونت و مشکلی در حاشیه پلک داشته باشد.
 • بیمار از استعمال دخانیات خودداری کند.
 • در پلک متقاضی بلفاروپلاستی رسوب چربی وجود دارد و در پوستش چین و چروک دیده می‌شود.

 

بلفاروپلاستی برای چه کسانی خطرناک است؟

در مورد این که بلفاروپلاستی برای چه کسانی مناسب هست، بحث شد اما کسانی که این عمل برای آن‌ها ضرر دارد دارای ویژگی‌های زیر هستند: بلفاروپلاستی با لیزر بهتر از بلفاروپلاستی سنتی تهاجمی است، اما این روش هم خطرات خاص خودش را برای برخی از گروه ها دارد.

 • افرادی که باردار و یا شیرده هستند.
 • متقاضیان که دیابت دارند حتی اگر خفیف باشد.
 • متقاضیانی که سرطان دارند و اگر سرطان خوش خیم باشد نیز باید اطلاع داده شود و توسط پزشک وضعیت جسمانی بررسی شود.

برای شروع عکس خود را در واتس آپ برای ما ارسال کنید تا مشاوران ما شما را راهنمایی کنند که آیا شما کاندید مناسب “بلفاروپلاستی” هستید یا خیر.*

واتساپ

 ماندگاری عمل بلفاروپلاستی با لیزر چقدر است؟

اگر بخواهید اثرات جراحی پلک مدت بیشتری باقی بماند باید سبک زندگی فرد اصلاح شود و بعد جراحی مراقبت‌های لازم صورت گیرد و علاوه بر این به عوامل وراثتی بستگی دارد.

عمل افتادگی پلک با لیزر نسبت‌ به روش‌های سنتی اثر بخش‌تر است. طبق نتایج تحقیقات صورت گرفته،مشخص شد که دی اکسید کربن یا  CO2  گازی است که بیشتر در عمل جراحی پلک با لیزر استفاده می‌شود و درصد استفاده جراحان در هنگام عمل بلفاروپـلاستی با لیزر از دی اکسید کربن برابر با ۹۶ درصد هست.

بعد عمل مشاهدات مشخص کرد که مدت زمان عمل جراحی و مدت زمان دوران نقاهت بعد عمل به دلیل بهبودی سریع‌تر کاهش یافته است.

در روش‌های درمانی سنتی بیمار بعد عمل درد بیشتری داشت چون پوست پلک وی بخیه زده شده بود و ترمیم بافت‌ها و زخم‌های روی پلک بیشتر به طول می‌انجامید.

در عمل بلفاروپلاستی با لیزر درد بعد عمل کم می‌شود. قابل ذکر هست  که بعد عمل بلـفاروپلاسـتی با لیزر گزارشی مبنی بر عوارض عمل جراحی پلک با لیزر تاکنون به صورت رسمی گزارش نشده است.

همان طور که گفته شد این روش نسبت به روش معمولی عمل بلفاروپلاستی مزایایی دارد، اگر به پزشکی مراجعه کنید که متخصص است و توانایی لازم را برای انجام بهتر عمل دارد.

 

انجام مراقبت بعد از بلفاروپلاستی

انجام مراقبت بعد از بلفاروپلاستی

 

عوارض عمل بلفاروپلاستی با لیزر

عوارض لیزر بسیار کم هست ولی نمی‌شود گفت که عوارضی ندارد. عوارض شایع، ورم و درد دارد. عفونت جز عوارض نادراست که به کمک قطره های چشمی آنتی بیوتیک رفع می شود. اگر بخواهید عوارض جراحی به حداقل برسد، باید درانتخاب جراحتان دقت کنید.

درافتادگی پلک با لیزر حداقل خونریزی وجود دارد. دراین روش پرتوی لیزر موجب از بین رفتن بافت می‌شود و رگ‌های خونی را می‌بندد وباعث تسریع و راحتی جراحی بلفاروپلاستی برای جراح می‌شود.

برداشتن پوست‌های اضافی پلک با لیزر زخمی ایجاد نمی‌کند و در طول عمل یا بعد از آن برای بیمار دردی را به همراه ندارد. اگر برای درمان افتادگی پلک از لیزر استفاده شود، تورم و ناراحتی برای بیمار کاهش می‌یابد؛ به همین دلیل، زمان بهبودی کم‌تر می‌شود.

 

معایب درمان عمل بلفاروپلاستی با لیزر

اگر بخواهیم معایب روش بلفاروپلاستی  با لیزر را نام ببریم به موارد زیر می‌توان اشاره کنیم:

 1. خونریزی داخلی چشم
 2. خشکی چشم
 3. ناتوانی در بستن کامل پلک‌ها
 4. برگشتن پلک به داخل یا خارج و ریزش اشک

 

کاربرد عمل بلفاروپلاستی با لیزر

با تشخیص متخصص چشم و پلک مشخص می‌شود بیمار چه اختلال و مشکلی دارد وآیا نیاز به “عمل بلفاروپلاستی” دارد یا خیر؟ بلفاروپلاستی به سه دسته تقسیم بندی می‌شود.

 

۱-درمان افتادگی پلک:

اگر پلک‌های فوقانی دچار افتادگی شود و پلک ظاهر خسته وناراحتی داشته باشد ومشکلات بینایی در فرد ایجاد شود،می‌توان با بلفاروپلاستی با لیزر این بیماری را برطرف کرد.

 

2- درمان تورم پلک پایین:

برای جراحی و درمان پلک پایین از تیغ جراحی استفاده می‌شود ولی بریدن پوست زیرمژه‌ها دشوار و دردناک است و باعث افزایش مدت زمان بهبودی می‌شود.  با بالا رفتن سن پف زیر چشم ایجاد شده است و بلفاروپلاستی با لیزر روشی ایمن و ایده‌آل برای درمان محسوب می‌شود.

مشاهده نمونه کار های جراحی پلک در اینستاگرام

3-عمل چشم بادامی‌ها:

شرق آسیا مردم چشم‌هایی ریز و کشیده‌ای دارند، برای درمان این نوع شکل از چشم از عمل افتادگی پلک با لیزر استفاده می‌کنند.

 

4- رفع چین و چروک‌های زیر چشم:

با افزایش سن چین و چروک‌هایی اطراف چشم ایجاد می‌شود که از طریق بلفاروپلاستی با لیزر می‌توان پوست زیر چشم برطرف می‌شود.

 

جراحی پلک-کلینیک مارال

جراحی پلک-کلینیک مارال

 

چرا کلینیک مارال بهترین کلینیک بلفاروپلاستی ایران؟

کلینیک مارال واقع در تهران، یکی از لاکچری ترین و مجهزترین کلینیک های ایران است، که خدمات زیبایی مختلفی از جمله درمان افتادگی پلک و بلفاروپلاستی را ارائه میدهد. این کلینیک 15 سال سابقه درخشان در زمینه زیبایی دارد و با کادر مجرب و متخصص آماده خدمت رسانی به شما عزیزان هست. تمامی پزشکان کلینیک مارال درک بالایی از چهره و زیبایی صورت دازند، که با توجه به هارمونی چهره شما عمل زیبایی را انجام میدهند، تا شما بهترین نتیجه ممکن را یگیرید.

کلینیک مارال دارای امکانات و تجهیزات پزشکی پیشرفته در زمینه زیبایی و سلامت است. برخی از ویژگی های کلینیک ما:
 • تمیز و استریل بودن کلینیک و دارا بودن پروانه وزارت بهداشت
 • حضور پزشکان متبحر و باتجربه
 • دارا بودن امکانات امروزی و مجهز بودن کلینیک
 • ارائه خدمات مشاوره به متقاضیان
 • پشتیبانی مناسب پس از جراحی پلک

کلینیک مارال همه این امکانات را در اختیار متقاضیانی که درخواست جراحی پلک دارند قرار می‌دهد. برای تجربه بهترین عمل زیبایی عمرتان آماده هستید؟ همین الان با واتساپ ما ارتباط بگیرید.

برای شروع عکس خود را در واتس آپ برای ما ارسال کنید تا مشاوران ما شما را راهنمایی کنند که آیا شما کاندید مناسب “بلفاروپلاستی” هستید یا خیر.*

واتساپ