چشم‌ها مهم‌ترین عضو بدن شما هستند و حالات مختلف بدن شما را نشان می‌دهند اما اگر چشمان شما پف کند و یا افتادگی پلک و ابرو داشته ‌باشید،چهره شما مسن‌تر و خسته‌تر دیده‌می‌شود. در این مقاله کلینیک مارال قصد دارد تا شما را بیشتر با عمل بلفاروپلاستی و راه های افزایش ماندگاری عمل بلفاروپلاستی بیشتر آشنا کند، پس تا آخر این مقاله با ما همره باشید.

عمل بلفاروپلاستی شامل درمان کدام نواحی چشم می شود؟

چشم‌ها و پلک‌ها زودتر از دیگر اعضای بدن علائم پیری را نشان می‌دهند و اگر به بیماری‌هایی مانند بیماری‌های کلیوی وقلبی مبتلا نباشید، عامل پف چشمان شما بالا رفتن سن خواهد بود. عمل بلفاروپلاستی که عمل جراحی پلاستیک پلک‌ ها است برای برداشتن پف چشم‌ها و پوست اضافی پلک‌ها و چربی و بافت‌های اضافه است و هدف اصلی آن جوان ساختن چهره افراد هست.

جراحی پف‌چشم برداشتن کیسه‌های اضافی زیر چشم هست اما این روش نمی‌تواند تیرگی زیر چشم و چین و چروک و خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم را برطرف کند وابروهای افتاده را لیفت کند.

 

جهت مشاوره رایگان و تماس کارشناسان ما با شما لطفا فرم زیر را پر کنید

 

تغییرات بافتی و پوستی را نمی‌توان مانند افزایش سن متوقف کرد،برای انجام این عمل در پلک فوقانی برش ظریفی ایجاد می‌شود اما اگر در پلک تحتانی پوست اضافی نباشد و فقط پف زیر چشم مربوط به چربی اضافی باشد بدون بخیه برطرف می‌شود اما اگر پوست اضافی باشد با برش ظریف در محلی که زیاد مشخص نباشد برطرف می‌شود.

 

نمونه جراحی بلفاروپلاستی-کلینیک مارال

نمونه جراحی بلفاروپلاستی-کلینیک مارال

 

عمل بلفاروپلاستی چیست؟

این عمل نوعی عمل زیبایی هست که در آن پزشک بعد از بی حسی متقاضی پوست‌های اضافی،چربی‌های بالا و پایین چشم و عضلات فلج شده را برمی‌دارد و بعد از آن قسمت‌های برش زده شده بخیه زده می‌شوند و بیمار برای سپری کردن دوران نقاهت آماده می‌شود.اگر این عمل توسط فرد متخصص انجام گیرد و بیمار به نکات پزشک بعد از مرخص شدن رعایت کند بعد از ۶ ماه نتیجه حاصل می‌شود.کسانی که مادرزاد افتادگی پلک داشتند یا سال‌هاست این مشکل را دارند بعد از گذراندن دوران نقاهت شگفت‌زده خواهند شد.

برای انجام این عمل شما می‌توانید به کلینیک جراحی  زیبایی مارال مراجعه بفرمایید و با بهترین تجهیزات و کادر درمانی افتادگی پلک‌های خود را برطرف کنید.

 

برای شروع عکس خود را در واتس آپ برای ما ارسال کنید تا مشاوران ما شما را راهنمایی کنند که آیا شما کاندید مناسب “بلفاروپلاستی” هستید یا خیر.*

واتساپ

 

نکات مهم بعد از عمل بلفاروپلاستی

افراد بعد از این عمل با احساس تورم،کبودی،کشیدگی پلک،جمع نشدن کامل پلک‌ها مواجه خواهندبود که امری بدیهی هست و اگر به مراقبت‌هایی که توسط پزشک معالج تجویز شده است توجه کنیم به مرور زمان برطرف خواهد شد.

 • برای برطرف شدن کبودی و تورم زیر چشم باید از کمپرس یخ تا ۷۲ ساعت استفاده کنیم.
 • اگر جراح معالج بر روی چشم‌های شما پانسمان گذاشته باشد بعد از ۴۸ ساعت که برای اولین بار به پزشک مراجعه می‌کنید این پانسمان‌ها را بر می‌دارد.
 • در برخی موارد افراد با کمی خونابه در محل جراحی شده مواجه می‌شوند که مشکلی ندارد ولی اگر تشدید شود باید به پزشک مراجعه شود.
 • از لمس یا خاراندن محل جراحی شده پرهیز کنید.
 • نحوه خوابیدن بعد از عمل پلک؛باید بر روی صورت نخوابید و سر را بالاتر از بدن قرار دهید تا بهبودی هر چه سریعتر حاصل شود.
 • تا چند ماه بعد عمل بلفاروپلاستی از انجام ورزش‌های سنگین و پرتحرک جداً خودداری کنید.
 • تا ۳روز بعد از عمل از استحمام بپرهیزید.
 • بعد از عمل بلفاروپلاستی خشکی چشم،تاری‌دید،دوبینی،غیر فرهنگی پلک‌ها و در چشم طبیعی هست و به تدریج برطرف می‌شود اما اگر این علائم برطرف نشد حتماً باید به پزشک مراجعه کرد.

 

میزان ماندگاری جراحی پلک تا آخر عمل

اگرچه عمل بلفاروپلاستی می‌تواند ظاهر شما را بهبود ببخشد اما مانند دیگر عمل‌های زیبایی منجر‌به بهبود دائمی ظاهر شما نمی‌شود و در برخی موارد به تکرار نیاز دارد.اگر نکات و مراقبت‌های بعد عمل جراحی را جدی بگیریم و توجه کنیم ماندگاری عمل بلفاروپلاستی تا آخر عمر می‌تواند باشد، اما ممکن هست که به دلیل مشکلات پزشکی انجام این عمل امکان نداشته باشد.

ماندگاری عمل بلفاروپلاستی تا آخر عمر

ماندگاری عمل بلفاروپلاستی تا آخر عمر

 

عوارض جراحی بلفاروپلاستی

هرعملی امکان دارد عوارضی را به همراه داشته باشد حتی که عمل جراحی پلک در ارتباط با بینایی فرد هست به همین دلیل توصیه می‌شود این عمل توسط فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی چشم انجام شود که آشنایی کامل با آناتومی این ناحیه حیاتی دارند تا عارضه‌ای در ارتباط با بینایی فرد ایجاد نشود و عوارض ناشی از این عمل به حداقل برسد.

عوارض خفیف بعد از عمل جراحی بلفاروپلاستی  عبارتند از:

 1. دوبینی یا تاری دید
 2. تورم و کبودی پلک،عدم تقارن محل برش دو طرف
 3. جوش‌های سفید کوچک در محل بخیه‌ها

اما این عوارض گذرا هستند و بعد از چند هفته برطرف می‌شوند.بعد جراحی امکان دارد پلک‌ها در موقع خواب بسته نشود که این حالت معمولاً خفیف هست و پس از چند هفته به تدریج بهتر می‌شود. اگر از قطره اشک و پماد مرطوب کننده در موقع خواب استفاده کنید این حالت برطرف می‌شود. اگر این عوارض برطرف نشود موجب خشکی و زخم قرنیه و آسیب بینایی می‌شود و ممکن است باعث خونریزی وآسیب دیدن عصب بینایی و کاهش دید شدید می‌شود.جراح پلک سعی می‌کند دو طرف پلک قرینه باشند اما به دلیل اختلاف در روند ترمیم دو پلک،این نقدینگی کامل نخواهد شد.

 

آیا عمل بلفاروپلاستی مادام العمر است؟

با افزایش سن افراد دچار پیری و افتادگی پوست می‌شوند ولی با عمل بلفاروپلاستی این افتادگی کامل برطرف شده و تقریبا مادام العمروبرگشت ناپذیر است در صورتی که این عمل در کلینیک معتبر و توسط پزشک متخصص و مجرب مربوطه انجام شود.

این عمل در بیشتر موارد تاثیر دائمی دارد و کم‌تر از ۱۰ درصد امکان دارد که به عمل دوباره برای رسیدن به نتیجه دلخواه نیاز باشد پس برای ماندگاری عمل بلفاروپلاستی حتما باید به توصیه های پزشک خود عمل کنید.

اگر می‌خواهید افتادگی پلک‌های خود را درمان کنید حتما به کلینیک مارال مراجعه کنید تا به نتایج ماندگار دست یابید.

 

نمونه عمل بلفاروپلاستی پلک

نمونه عمل بلفاروپلاستی پلک

درچه مواردی عمل بلفاروپلاستی دائمی نیست؟

یکی از سوالاتی که ذهن را مشغول می‌کند این است که در چه مواردی تاثیر عمل بلفاروپلاستی  دائمی  نیست؟در پاسخ به این سوال باید به موارد زیر اشاره کنیم:

 • در مواردی که متقاضیان به مراقبت‌ها و نکات قبل و بعد عمل توجهی ندارند امکان نرسیدن به نتیجه دلخواه چند برابر می‌شود.پس بهتر هست به مراقبت‌های تجویز شده توسط پزشک توجه کنیم.
 • در برخی موارد بی‌مهارتی و عدم نداشتن توانایی لازم منجر به حاصل نشدن نتیجه نهایی می‌شود.
 • در بعضی موارد ممکن است عوامل ژنتیکی باعث می‌شود به نتیجه قطعی نرسید و یا در مدت کوتاهی این افتادگی پلک‌ها برگردند.
 • گاهی اوقات کهولت سن و افتادگی پلک افراد را به عمل بلفاروپلاستی و یا انجام دوباره این عمل مجبور می‌کند.

مشاهده نمونه کار های جراحی پلک در اینستاگرام

بهترین کلینیک برای عمل بلفاروپلاستی کجاست؟

کلینیک مارال با 15 سال سابقه فعالیت در زمینه جراحی پلک و یلفاروپلاستی و هم چنین کسب تمام مجوز های لازم بهداشت و درمان این اطمینان را به شما عزیزان می دهد، که با خیالی آسوده جراحی پلک خود را در این کلینیک انجام دهید تا از نتیجه کار لذت ببرید و ماندگاری عمل بلفاروپلاستی شما مادام العمر باشد.

کلینیک مارال دارای امکانات و تجهیزات پزشکی پیشرفته در زمینه زیبایی و سلامت هست. برخی از ویژگی های کلینیک ما:

 • تمیز و استریل بودن کلینیک و دارا بودن پروانه وزارت بهداشت
 • حضور پزشکان متبحر و باتجربه
 • دارا بودن امکانات امروزی و مجهز بودن کلینیک
 • ارائه خدمات مشاوره به متقاضیان
 • پشتیبانی مناسب پس از جراحی پلک

کلینیک مارال همه این امکانات را در اختیار متقاضیانی که درخواست جراحی پلک دارند قرار می‌دهد. برای تجربه بهترین عمل زیبایی عمرتان آماده هستید؟ همین الان با واتساپ ما ارتباط بگیرید.

 

برای شروع عکس خود را در واتس آپ برای ما ارسال کنید تا مشاوران ما شما را راهنمایی کنند که آیا شما کاندید مناسب “بلفاروپلاستی” هستید یا خیر.*

واتساپ