کاشت ریش روی جای زخم یا بخیه امکان‌پذیر چه شرایطی داره؟ افرادی که در کودکی یا جوانی و میان‌سالی دچار زخم و جراحت در صورتشان شدند و به خاطر وقوع این جراحت موهای بخشی از صورتشون رو از دست دادند، به دنبال پیدا کردن جواب این سؤال هستند.


چون جای زخم و جراحت یا اسکاری که روی پوست باقی‌مونده می‌تونه یکی از عوامل مؤثر در زیبایی افراد باشه و حالت چهره اون‌ها رو تحت تأثیر قرار دهد. مخصوصاً در شرایطی که آقایون دارای ریش پرپشت و زیبایی هستند، وجود این اسکار باعث می‌شود که چهره فرد تغیر کنه.

 

جهت رزرو وقت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را تکمیل کنید

 

برای اینکه فرد بتونه این آثار رو از روی پوسش صورتش از بین ببره یا اینکه تا حد قابل توجهی جای زخم و بخیه رو محو کنه، لازمه که متقاضی شرایط کاشت ریش برای افرادی که دچار اسکار یا جای زخم روی صورتشان هستند رو بررسی کنه.

در این مطلب، کلینیک زیبایی VIP تهران نکاتی که لازمه در این رابطه بدونید رو ارائه کرده. اگر نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه کاشت ریش دارید، از طریق واتساپ با مشاورین کلینیک VIP در ارتباط باشید.

نتیجه کاشت ریش

نتیجه کاشت ریش

روش‌های درمانی رشد مو در جای بخیه

برای اینکه جای ریش در صورت پر شود متقاضیان از روش‌های مختلفی استفاده می‌کنند. بعضی از افراد به دنبال درمان‌های خانگی می‌روند و با ماساژ دادن ناحیه زخم و استفاده از روغن‌های گیاهی صورت رو برای رشد مو تقویت می‌کنند؛ اما این روش برای رشد فولیکول‌های ناحیه زخم یا اسکار جوابگو نیست.

بعضی دیگر از افراد به دنبال این هستند که از دارو درمانی برای رشد مجدد موهای صورتشون استفاده کنند. این گروه با مراجعه به پزشک پوست داروهایی رو دریافت می‌کنه که می‌تونه روی فولیکول‌های باقی‌مونده در بدن تأثیرگذار باشه؛ اما با توجه به اینکه معمولاً فولیکول‌های ناحیه‌ای که دچار جراحت و بخیه شده از بین رفته؛ متقاضی باید به دنبال روش مناسب‌تری برای رشد موهای ناحیه ریش خودش باشه.

یکی از این روش‌ها کاشت مو طبیعی در محل آسیب‌دیده. برای کاشت ریش مجدد در ناحیه‌ای که جای زخم یا اسکار هست باید شرایط انجام این عمل زیبایی رو در نظر داشته باشید.

آیا شما کاندید مناسب “عمل کاشت ریش هستید یا خیر ؟

نتیجه کاشت مو

 

کاندیداهای نامناسب کاشت مو روی جای زخم یا بخیه

تمام کسانی که به خاطر حادثه یا بیماری موهای صورت خودشون رو از دست داده‌اند کاندیدای مناسبی برای انجام کاشت ریش نیستند؛ بنابراین کسانی که قصد دارند این عمل زیبایی رو انجام بدهند باید درباره نحوه انجام عمل و شرایط انجام اون برای متقاضیان مختلف اطلاعات به دست بیاورند. در ادامه لیست افرادی که نمی‌تونند با کمک کاشت مو ریش‌هاشون رو مجدداً پرپشت و زیبا کنند و ناحیه زخم رو بپوشونند بررسی کردیم.

افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای

بعضی مواقع علت ریزش موهای موجود در ناحیه ریش بیماری‌های زمینه‌ای هست. اگر متقاضی دوران نقاهت پس از بیماری رو پشت سر گذاشته باشه، پزشک متخصص می‌تونه کاشت ریش رو برای متقاضی انجام دهد؛ اما در صورتی که فرد به بیماری‌های مانند لوپوس مبتلا باشه، مجدداً فولیکول‌های کاشت شده برای او توسط بیماری از بین می‌روه..

البته توجه به این نکته نیز ضروری هست که کاشت مو باعث ایجاد زخم سطحی در پوست می‌شه و برای مبتلایان به آلوپسی این زخم می‌تونه گسترده و دردناک باشه؛ بنابراین کاشت ریش روی جای زخم یا بخیه برای این افراد امکان‌پذیر نیست.

مقدار خون‌رسانی در محل زخم

فولیکول‌ها برای رشد و سالم ماندن نیاز به تغذیه از عروق خونی دارند. به همین دلیل پزشکان متخصص برای کاشت فولیکول‌های جدید در محل زخم یا بخیه وضعیت پوست رو بررسی می‌کنند.

اگر به خاطر زخم ایجاد شده در پوست عروق خونی موجود در این ناحیه صدمه دیده باشه، فولیکول‌های جوان نمی‌توانند مواد مغذی و ویتامین‌های لازم رو دریافت کنند. در نتیجه کاشت ریش نتیجه مطلوبی برای متقاضیان به همراه نخواهد داشت.

بنابراین در صورتی که عروق خونی در محل جراحی صدمه جدی دیده باشند، امکان کاشت ریش بر روی ناحیه اسکار یا بخیه برای فرد متقاضی ممکن نخواهد بود.

بررسی ضخامت پوست محل زخم

گاهی مواقع جراحت ایجاد شده روی پوست صورت بسیار عمیق هست، یا اینکه ناحیه مورد نظر چندین بار دچار جراحت شده و پوستی که در این ناحیه از صورتش رشد کرده ضخامت قابل توجهی داره.

ضخیم بودن پوست دسترسی فولیکول‌های کاشت شده به عروق خونی رو برای تغذیه دچار مشکل می‌کنه؛ بنابراین کاشت ریش روی جای زخم یا بخیه برای افرادی که دچار این مشکل هستند گزینه مناسبی نخواهد بود.

در صورتی که امکان لایه‌برداری پوست برای کاشت فولیکول‌های جدید مو وجود داشته باشه، پزشک متخصص پوست رو لایه‌برداری می‌کنه و فولیکول‌های مو رو در ناحیه زخم می‌کاره؛ اما در صورتی که پوست ضخامت بالایی در این ناحیه داشته باشه یا لایه‌برداری منجر به ایجاد زخم عمقی و گسترده بشه، امکان کاشت کردن ریش در ناحیه جراحت برای فرد وجود نخواهد داشت.

کاشت ریش در ناحیه ای با پوست ضخیم

کاشت ریش در ناحیه ای با پوست ضخیم

انجام عمل جراحی مغز

در جراحی مغز پزشک متخصص یک صفحه فلزی در قسمتی که عمل شده قرار می‌ده. با وجود اینکه عروق خونی این ناحیه سالم هستند، اما کاشت مو در جای بخیه ناشی از این عمل زیبایی می‌تونه منجر به بروز عوارضی مانند زخم، خونریزی و عفونت بشه؛ بنابراین کسانی که جراحی مغز را انجام داده‌اند و می‌خواهد کاشت مو رو انجام بدهند نیز نمی‌تونند از خدمات کاشت مو روی جای زخم یا بخیه استفاده کنند.

بهترین روش کاشت ریش روی جای زخم یا بخیه

برای انجام کاشت مو روش‌های مختلفی ابداع شده و هر کدام از این روش‌ها دارای مزایا و معایب خاص خودشان هستند. به همین دلیله که متقاضیان می‌خواهند روشی که برای کاشت مو روی جای بخیه وجود داره رو بشناسند.

برای کاشت مو در نواحی که بخیه یا اسکار دارند، لازمه که گرافت‌های مو با دقت برداشته بشه. در واقع پزشک متخصص باید به نحوی گرافت‌ها یا فولیکول‌های مو رو برای کاشت از پوست ناحیه گیرنده خارج کنه که صدمه‌ای به اون‌ها وارد نشه.

با توجه به اینکه برداشت فولیکول‌ها در این روش نیاز به دقت بالایی داره، از روش FIT برای برداشت فولیکول‌های مو استفاده می‌شه. در این روش پزشک متخصص ابتدا ناحیه گیرنده و پیونده دهنده رو بررسی می‌کنه. سپس محل عمل رو بی‌حس کرده و با پانچ دستی فولیکول‌های مو را خارج می‌کنه. در نهایت موهای انتخاب شده در ناحیه ریش کاشت می‌شه.این روش جای زخم یا اسکاری در محل برداشت به جا نمی‌ذاره و باعث می‌شه که دوران نقاهت پس از کاشت ریش بسیار کوتاه‌تر از روش‌های سنتی باشه.

محدوده سنی مناسب برای کاشت ریش در محل زخم

برای انجام کاشت ریش روی جای زخم یا بخیه لازمه که متقاضی بالای 18 سال باشه. پس از انجام آزمایش‌های لازم برای تعیین وضعیت سلامتی جسمانی فرد، پزشک متخصص موهای انتخاب شده رو روی صورت فرد کاشت می‌کنه. تا ریش در محلی که زخم وجود داره رشد کنه و اون رو بپوشونه.

وضعیت کاشت ریش روی جای زخم یا بخیه

اغلب کسانی که متقاضی این عمل زیبایی هستند می‌خواهند بدونند که آیا موهای کاشت شده در قسمت ریش پرپشت و زیبا می‌شه، یا اینکه جای زخم همچنان روی صورت مشخص خواهد بود.

با توجه به شدت جراحت و میزان آسیبی که به پوست این ناحیه وارد شده، احتمال اینکه فولیکول‌های کاشت شده رشد طبیعی داشته باشند رو کاهش می‌ده. با این وجود به خاطر کاشت موهای جدید، پس از چند وقت محل زخم با ریش‌های جدید پوشش داده خواهد شد و جای زخم دیده نمی‌شه.

بررسی وضعیت سلامت بدن قبل از کاشت ریش

بررسی وضعیت سلامت بدن قبل از کاشت ریش

هزینه کاشت ریش روی جای زخم

عمل‌های زیبایی معمولاً تحت پوشش بیمه‌ها انجام نمی‌شوند و متقاضیان موظف هستند که هزینه هر عمل رو شخصاً بپردازند. با توجه به اینکه در کاشت ریش روی جای زخم یا بخیه گاهی مواقع لایه‌برداری پوست و مراحل درمانی جانبی لازمه، هزینه این عمل زیبایی نسبت به کاشت ریش معمولی بیشتر خواهد شد.

همچنین پزشکان متخصصی که تخصص و تبحر انجام این عمل زیبایی رو انجام می‌دهند و کلینیک‌هایی که می‌تونید کاشت ریش روی جای زخم رو در اون‌ها انجام دهید نیز محدود هستند؛ بنابراین هزینه‌ای که این پزشکان و مراکز زیبایی دریافت می‌کنند نیز ممکنه بیشتر از کلینیک‌های دیگر باشه و هزینه کاشت ریش رو براتون افزایش بده.

از دیگر عواملی که می‌تونه روی قیمت نهایی کاشت ریش در محل زخم یا جای بخیه تأثیرگذار باشه می‌شه به نوع پوست و وسعت محلی که نیاز به کاشت مو داره اشاره کرد.

آیا شما کاندید مناسب “عمل کاشت ریش هستید یا خیر ؟

نتیجه کاشت مو

 

سخن پایانی

کاشت ریش روی جای زخم یا بخیه یکی از متداول‌ترین تقاضاهای افرادی هست که به خاطر حادثه یا جراحت موهای بخشی از صورتشان رو از دست دادند. در این مطلب کلینیک زیبایی VIP تهران نکاتی که برای انجام این عمل زیبایی باید بدونید رو مورد بررسی قرار داده. اگر نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر در این باره دارید با مشاورین ما در ارتباط باشید.

 

 

سؤالات متداول+ جواب

عوارض کاشت مو در جای زخم چیست؟
کاشت ریش در محل زخم و بخیه می‌تونه عوارضی مانند حساسیت، عفونت محل عمل، ریزش مجدد موهای کاشت شده و ایجاد زخم و جراحت در محل کاشت رو به همراه داشته باشه.
مزایای کاشت مو در جای زخم چیست؟
انجام کاشت ریش در یک جلسه، سرعت و دقت بالای کاشت ریش، پرپشت شدن موهای محل زخم یا اطراف اون، دائمی بودن موهای کاشت شده و عدم نیاز به بیهوشی برای کاشت برخی از مزایای کاشت مو در جای زخم هستند.
مراقبت‌های قبل از کاشت ریش در جای زخم چیست؟
با توجه به حساسیت بالایی که کاشت ریش در محل زخم یا بخیه داره باید دوران نقاهت تحت نظر پزشک باید و توصیه‌های ارائه شده رو به دقت رعایت کنید. از جمله این موارد می‌تونه به ضدعفونی کردن محل عمل و عدم تماس یا لمس محل کاشت اشاره کرد.
اثرات و نتایج کاشت ریش در محل زخم چه موقعی مشخص می‌شود؟
حدود یک یا دو ماه پس از کاشت ریش به مرور موهای جدید شروع به رشد می‌کنند. پس از 6 ماه هم می‌تونید نتیجه نهایی این عمل زیبایی رو مشاهده کنید. البته با توجه به اینکه خون‌رسانی محل زخم ضعیف هست، نباید انتظار غیرمنطقی از نتیجه این عمل زیبایی داشته باشید.