مراقبت‌های بعد از لیپو بازو چقدر اهمیت دارند؟ افرادی که از فرم بازوهاشون ناراضی هستند جواب این سؤال براشون مهم هست. چون دوران نقاهت عمل‌های زیبایی نقش مهمی در نتیجه اون‌ها داره؛ و اگر متقاضی به نکاتی که توسط پزشک برای دوران پس از عمل در نظر گرفته شده توجه نداشته باشه، احتمال بروز عوارض جانبی برای اون فرد بیشتر خواهد بود
بنابراین برای اینکه لیپو بازو یا لیپوماتیک بازو نتیجه مطلوبی براتون به همراه داشته باشه؛ و بتوانید از فرم و حالت بازوهایتان پس از انجام این عمل زیبایی لذت ببرید، لازمه که به مراقبت‌های قبل و بعد از عمل توجه داشته باشید، و لیپوماتیک رو در یکی از بهترین مراکز زیبایی و تحت نظر بهترین پزشکان این حوزه انجام بدهید.

جهت رزرو وقت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را تکمیل کنید

در این مطلب کلینیک زیبایی VIP تهران نکاتی که برای دوران بعد از عمل زیبایی لیپوماتیک بازو باید به اون‌ها توجه داشته باشید رو جهت شناخت بیشتر اون‌ها ارائه کرده.

نتیجه عمل لیپو بازو

نتیجه عمل لیپو بازو

لیپوماتیک بازو چیست؟

کسانی که به خاطر چاقی یا به صورت مادرزادی بازوهای درشتی دارند، یا کسانی که از فرو بازوهاشون ناراضی هستند به دنبال روشی می‌گردند که بتوان با کمک اون کلیه چربی‌های بازو رو از بین برد. لیپوماتیک همان عمل زیبایی هست که امکان برآورده شدن این خواسته رو برای متقاضیان فراهم می‌کنه.

برای انجام لیپوماتیک بازو نیازی به دریافت خدمات بیهوشی ندارید. چون پزشک متخصص صرفاً با بی‌حس کردن محل می‌تونه کلیه چربی‌های این ناحیه رو خارج کنه. برای خارج کردن چربی‌ها از لوله‌های کانولا و ارتعاش استفاده می‌شه؛ و چربی‌ها سرسختی که در ناحیه بازو تجمع کردند رو به راحتی می‌تونید از این ناحیه خارج کنید.

به خاطر زخم‌های ظریفی که در ناحیه بازو ایجاد می‌شه دوران نقاهت لیپوماتیک بازو معمولاً کوتاه هست. البته به شرطی که مراقبت‌های بعد از لیپو بازو رو رعایت کنید و اجازه بدهید تا زخم‌های ایجاد شده به خوبی ترمیم شوند.

توصیه‌ها و مراقبت‌های بعد از لیپو بازو

برای اینکه بعد از لیپوماتیک بازو با عوارضی مانند خونریزی، عفونت و… مواجه نشوید و بتونید دوران نقاهت بعد از عمل رو به خوبی سپری کنید، نکاتی که در ادامه ذکر شده رو حتماً رعایت کنید.
استراحت کافی و نداشتن فعالیت بدنی شدید

بعد از انجام لیپوماتیک لازمه که مدتی رو در منزل بمونید و استراحت کنید. در طول دوران نقاهت بعد از عمل نباید بازوهاتون رو زیاد تکان بدهید یا اجسام سنگین را بلند کنید، چون احتمال خونریزی زخم‌های ایجاد شده وجود داره.

تغذیه مناسب و نوشیدن آب

هیدراته نگه داشتن بدن و مصرف آب کافی در بهبود زخم‌ها مؤثر هست. برای اینکه چربی‌های باقی‌مونده سریع‌تر از بدن دفع شوند و بعد از لیپوماتیک زخم‌ها سریع‌تر بهبود پیدا کنند، لازمه که حداقل روزی 8 لیوان آب بنوشید. مصرف میوه‌ها و سبزیجات تازه نیز می‌تونه برای بهبود زخم‌هاتون مفید باشه.

پیاده‌روی کردن

اگر تمام روزهای دوران نقاهت رو در منزل بخوابید و استراحت کنید، احتمال لخته شدن خون در بدنتون و آمبولی افزایش پیدا می‌کنه. با “مراقبت‌های بعد از لیپو بازو” مانند پیاده‌روی سبک روزانه می‌تونید این خطر را کاهش دهید؛ و دوران نقاهت بعد از انجام این عمل زیبایی رو بدون مشکل سپری کنید.

اصلاح حالت خوابیدن

اگر عادت دارید رو به پشت بخوابید یا اینکه باید حتماً رو به پهلو باشید تا خوابتون ببرد بعد از عمل لپیوماتیک بازو لازمه که حالت خوابیدن خودتون رو اصلاح کنید. پزشکان توصیه می‌کنند که بعد از لیپو بازو حتماً رو به سقف بخوابید و دو بالشت زیر دست‌هاتون قرار دهید. با رعایت این نکته از مراقبت‌های بعد از لیپو بازو می‌تونید فشار روی بازوهاتون رو موقع خواب برطرف کنید و دوره نقاهت رو به راحتی پشت سر بذارید.

اصلاح طرز خوابیدن بعد از لیپوماتیک بازو

اصلاح طرز خوابیدن بعد از لیپوماتیک بازو

رانندگی نکردن

برای رانندگی کردن لازمه که دست‌هاتون رو روی فرمان نگه دارید. این کار باعث فشار وارد شدن به بازوهاتون بعد از لیپوماتیک بازو می‌شه. به همین دلیله که پزشکان توصیه می‌کنند تا زمانی که زخم‌هاتون بهبود پیدا نکرده و دکتر اجازه نداده از رانندگی کردن و انجام فعالیت‌های بدنی پرهیز کنید.

مصرف داروهای تجویز شده

بعد از لیپوماتیک بازو ممکنه در این ناحیه احساس ضعف و درد داشته باشید و نتونید دست‌هاتون رو حرکت بدهید. برای اینکه شدت درد بازوهاتون کم شود، پزشک متخصص داروهای مسکن لازم رو برایتان تجویز می‌کنه. پس از مصرف این داروها احساس بهتری خواهید داشت و می‌تونید دوره نقاهت رو بدون مشکل پشت سر بذارید.

با توجه به اینکه محل زخم‌های لیپو بازو باز هست و امکان داره که به خاطر تماس با لباس و… آلودگی به این منطقه برسد و باعث عفونت شود، توصیه می‌کنیم که حتماً آنتی‌بیوتیک‌های تجویز شده رو نیز به موقع مصرف کنید.

کاهش مصرف غذاهای چرب و نمکی

غذاهای چرب و نمکی مایعات رو در بدن نگه می‌دهند و فرصت ریکاوری یا بازسازی رو از بدن فرد می‌گیرند. بنابراین در بین نکات “مراقبت‌های بعد از لیپو بازو” به این موضوع نیز اشاره شده که، مصرف نمک و غذاهای چرب و شور رو تا حد امکان کاهش بدهید.

عدم مصرف دخانیات و الکل

الکل خون را رقیق می‌کند و احتمال داره که بعد از لیپوماتیک بازو دچار خونریزی شوید. به همین خاطر هست که پزشکان توصیه می‌کنند مصرف الکل رو حداقل تا دو هفته بعد از لیپوماتیک متوقف کنید. سیگار کشیدن و مصرف دخانیات نیز باعث حبس اکسیژن در بدن می‌شه؛ و احتمال عفونت و… در محل زخم رو افزایش می‌دهد. بنابراین به عنوان مراقبت‌های بعد از لیپو بازو باید مصرف این موارد رو هم کنار بذارید.

پوشیدن لباس‌های بدون آستین

با توجه به اینکه بازوها بعد از لیپوماتیک حساس هستند و ممکنه به خاطر ورم و التهاب بازوها فشار وارد کردن به اون‌ها دردناک باشه، توصیه می‌کنیم که بعد از انجام لیپوماتیک بازو از لباس‌های آزاد استفاده کنید. بهتر هست لباس‌هایی که انتخاب می‌کنید بدون آستین باشند، تا بازوها تحت فشار قرار نگیره و خونریزی و… در محل زخم رخ ندهد.

استفاده از گن مخصوص

برای اینکه لیپوماتیک بازو نتیجه مطلوبی به همراه داشته باشه، پزشکان توصیه می‌کنند که از گن‌های مخصوص بعد از انجام این عمل زیبایی استفاده کنید. گن تجویز شده پوست رو نگه می‌داره و اجازه شل شدن به اون نمی‌ده و بنابراین بعد از انجام لیپو بازو می‌تونید بازوهای خوش‌فرم و زیبا داشته باشید.

مراقبت‌های بعد از لیپوماتیک بازو

مراقبت‌های بعد از لیپوماتیک بازو

عوارض لیپوماتیک در صورت عدم رعایت نکات دوران نقاهت

اگر توصیه‌های پزشک رو برای دوران نقاهت بعد از لیپوماتیک رعایت نکنید احتمال بروز عوارض ناشی از انجام این عمل زیبایی براتون شدید خواهد بود. از جمله عوارضی که ممکنه عدم توجه به مراقبت‌های بعد از لیپوماتیک بازو در پی داشته باشه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

• ضعف و سرگیجه‌های شدید

• خونریزی محل زخم

• باز شدن بخیه‌ها

• عفونت محل جراحی

• تورم و کبودی شدید محل زخم

• خارش و سوزش دید و تورم بازوها

و در انتها…

اگر بازوهای درشتی دارید و نمی‌تونید لباس‌های دلخواهتون رو بپوشید و از زندگی‌تون لذت ببرید، لازمه که توصیه‌های مهم بعد از لیپوماتیک بازو را در نظر داشته باشید. با رعایت این نکات می‌تونید دوران نقاهت بعد از عمل را به سلامت پشت سر بذارید و از داشتن بازوهای خوش‌تراش و خوش‌فرم لذت ببرید. جهت دریافت خدمت مشاوره لیپوماتیک بازو از طریق واتساپ می‌تونید با مشاورین کلینیک زیبایی vip تهران در ارتباط باشید.

سؤالات متداول+ جواب

1) دوره نقاهت لیپوماتیک بازو چند روز هست؟
با توجه به اینکه لیپوماتیک یک عمل زیبایی کم تهاجمی هست یک تا دو هفته بعد از انجام این عمل زیبایی می‌تونید به زندگی طبیعی خودتون برگردید. البته برای انجام فعالیت‌های بدنی سنگین و ورزش باید نظر پزشک متخصص رو در این باره جویا شوید.
2) هزینه لیپوماتیک بازو چقدر هست؟
هزینه لیپوماتیک بازو با توجه به دستمزد جراح متخصص، شرایط کلینیک زیبایی و شرایط جسمانی فرد متقاضی متغیر خواهد بود.
3) آیا احتمال عفونت زخم لیپو بازو وجود داره؟
اگر مراقبت‌های بعد از لیپو بازو رو به خوبی رعایت نکنید احتمال بروز زخم و عفونت محل جراحی براتون وجود خواهد داشت.
4) آیا لیپوماتیک بازو باعث شل شدگی پوست می‌شه؟
اگر به توصیه‌های پزشک برای دوران نقاهت عمل کنید و گن تجویز شده رو استفاده کنید، پوست بازوها به مرور جمع می‌شه و افتادگی یا چین‌خوردگی در این ناحیه دیده نخواهد شد.