جای بخیه ابدومینوپلاستی رو چطور برطرف کنیم؟ اغلب افرادی که عمل تامی تاک یا جراحی ابدومینوپلاستی انجام می‌دهند با این سؤال مواجه هستند. چون برای برداشتن چربی‌های زائد شکم، سفت‌ کردن ماهیچه‌ها و از بین بردن پوست‌های اضافی این ناحیه لازمه که برش عمیقی در قسمت شکم ایجاد بشه.

این برش ممکن هست از سمت راست تا سمت چپ شکم باشد و وسعت زیادی رو شامل بشه.با توجه به عمق ابدومینوپلاستی، نوع پوست و رنگ اون، سن متقاضی و… میزان ماندگاری جای زخم ناشی از ابدومینوپلاستی متغیر خواهد بود. در بعضی از مواقع این جای زخم تنها در طول دوران نقاهت و چند ماه بعد از اون باقی می‌مونه.

 

جهت رزرو وقت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را تکمیل کنید

 

اما افرادی که جراحی سختی رو پشت سر گذاشتند ممکنه بعد از تمام دوران نقاهت همچنان جای بخیه ابدومینوپلاستی رو روی پوست خودشون مشاهده کنند. این موضوع برای اغلب افراد مخصوصاً خانم‌ها نگران کننده هست و انجام ابدومینوپلاستی یا مینی ابدو رو برای اون‌ها دشوار می‌کنه.

در این مطلب از کلینیک زیبایی VIP تهران دلایل باقی موندن جای بخیه روی پوست و از بین بردن اون رو ارائه کردیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه می‌تونید با مشاورین ما از طریق واتساپ در ارتباط باشید.

جای بخیه ابدومینوپلاستی

جای بخیه ابدومینوپلاستی

 

علت باقی ماندن جای بخیه ابدومینوپلاستی

مهم‌ترین دلیل باقی ماندن رد بخیه روی پوست بعد از عمل ابدومینوپلاستی عدم رعایت دوران نقاهت یا جراحی بی‌کیفیت هست.افرادی که در کلینیک‌های زیبایی معتبر این عمل زیبایی رو انجام می‌دهند و خوش زخم هستند، دوران نقاهت ابدو رو به خوبی پشت سر می‌گذارند و جای زخم اصلاً روی پوستشون دیده نمی‌شه. در این افراد معمولاً کلاژن سازی به خوبی انجام می‌شه و زخم سریع‌ترمیم خواهد شد.

 

اما کسانی که بد زخم هستند یا ابدومینوپلاستی رو در سن بالا انجام دادند و افرادی که کلینیک‌های زیبایی متفرقه رو برای انجام این عمل زیبایی در نظر گرفتند، ممکنه جای زخم یا اسکار رو بعد از پیکرتراشی تجربه کنند.

این افراد می‌تونند با کمک روش‌های درمان “جای بخیه ابدومینوپلاستی” یا داروهای تجویز شده توسط پزشک متخصص تا حد امکان این مشکل رو برطرف کنند.

 

افراد مستعد باقی ماندن جای بخیه عمل ابدومینوپلاستی

با وجود اینکه افراد زیادی پس از زایمان یا کاهش وزن عمل ابدومینوپلاستی یا جراحی شکم رو برای فرم دهی بدن خودشون انجام می‌دهند؛ اما رد بخیه‌های ناشی از این عمل زیبایی روی پوست یک سری از افراد بیشتر دیده می‌شه. در ادامه شرایط افرادی که ممکنه با این شرایط مواجه باشند و مستعد باقی ماندن جای بخیه ابدومینوپلاستی هستند رو بررسی کرده‌ایم.

• افرادی که در سن بالا عمل ابدومینوپلاستی رو انجام می‌دهند و پوستشون خاصیت کلاژن سازی رو از دست داده.

• کسانی که نکات قبل و بعد از دوران نقاهت رو به خوبی رعایت نمی‌کنند.

• کسانی که با انجام فعالیت‌های بدنی باعث باز شدن بخیه‌ها می‌شوند.

• افرادی که از داروهای تجویز شده توسط پزشک متخصص به موقع استفاده نمی‌کنند.

• افرادی که پوست به رنگ روشن دارند و رد زخم روی پوست اون‌ها مشخص می‌شه.

• کسانی که بد زخم هستند یا در طول دوران نقاهت دچار عفونت می‌شوند و زخمشون دیر جوش می‌خوره.

 

اهمیت روش جراحی ابدومینوپلاستی در باقی ماندن رد بخیه‌ها

روشی که برای انجام ابدومینوپلاستی انتخاب می‌شه، تخصص و تجربه پزشک و تعداد بخیه‌هایی که روی پوست زده می‌شه در ماندگاری رد بخیه عمل زیبایی ابدومینوپلاستی روی پوست مؤثر هست. اگر پزشک متخصص تجربه زیادی در این زمینه داشته باشه و از بخیه‌های ریز برای ناحیه برش خورده استفاده کند، “جای بخیه ابدومینوپلاستی” روی پوست باقی نخواهد موند.

معمولاً پزشکان حرفه‌ای از تکنیک‌های جراحی پلاستیک برای بخیه جای ابدومینوپلاستی استفاده می‌کنند. همچنین با توجه به اینکه پزشک متخصص معمولاً از بخیه‌های ریز یا جاذب برای دوختن محل برش استفاده می‌کنه، جای زخم ناشی از ابدومینوپلاستی روی پوست باقی نمی‌مونه.

چون با وجود بخیه‌های ظرفیت فشار روی پوست کم هست و زخم بهتر جوش می‌خوره؛ بنابراین پوست در کمترین زمان بازسازی می‌شه و جای زخم از بین می‌ره.

جراحی پلاستیک برای جای بخیه ابدومینوپلاستی

جراحی پلاستیک برای جای بخیه ابدومینوپلاستی

روش‌های پیشگیری از باقی ماندن جای بخیه ابدو

برای اینکه جای بخیه ابدومینوپلاستی روی پوست باقی نمونه و پس از جراحی پوستی صاف و یکدست داشته باشید، لازمه نکاتی که برای پیشگیری از شدید شدن جراحت و دیر جوش خوردن زخم توسط پزشکان ارائه می‌شه رو در نظر داشته باشید.

مواردی که در ادامه ارائه شده می‌تونه به سریع جوش خوردن زخم‌ها و باقی نموندن رد بخیه روی پوست کمک کنه.

• عدم مصرف سیگار و دخانیات دو هفته قبل و بعد از عمل

• داشتن فعالیت‌های سبک بدنی مانند پیاده‌روی بعد از عمل

• استفاده از مواد غذایی مفید مانند کیوی، آناناس و غذاهای دریایی

• مصرف مکمل‌های حاوی ویتامین E

• عدم فشار کردن به شکم حداقل تا دو ماه بعد از عمل

• استفاده از کرم‌ها و داروهای تجویز شده توسط پزشک جهت پیشگیری از باقی ماندن “جای بخیه ابدومینوپلاستی” روی پوست

• استریل کردن زخم و رعایت نکات بهداشتی جهت پیشگیری از عفونت پوست

 

روش‌های درمان جای بخیه ابدومینوپلاستی

اگر فردی بد زخم باشه یا عمل زیبایی ابدومینوپلاستی رو در سنین بالا انجام بده ممکنه با مشکل جای بخیه ابدومینوپلاستی روی پوست مواجه بشه. این رد زخم می‌تونه خفیف باشه و به صورت یک لایه محو روی پوست دیده بشه، یا اینکه جای بخیه‌ها حالتی شبیه اسکار داشته باشه و متقاضی نیاز به درمان جدی اون داشته باشه.

اگر رد بخیه‌های روی پوست عمیق باشه، باید از روش‌های درمان استاندارد برای برطرف کردن این مشکل استفاده کنید. در ادامه راه‌های درمان جای زخم عمل ابدومینوپلاستی رو ارائه کردیم.

• استفاده از لیزر برای محو کردن جای زخم یا اسکار روی پوست و تقویت خاصیت کلاژن سازی پوست

• لایه‌برداری پوست با استفاده از کرم‌های دست‌ساز یا داروهای مخصوص

• تزریق استروئید جهت ترمیم زخم‌های عمیق پوستی و افزایش کلاژن سازی پوست

• تزریق ژل جهت پُر کردن فرورفتگی‌های محل زخم و یکدست شدن پوست

• میکرونیدلینگ جهت ترمیم سطحی پوست

• خراش و سابیدن پوست یا درم ابریژن با استفاده از تجهیزات مخصوص

• پوشش‌های ژل سیلیکونی یا کرم‌های ترمیمی جهت برداشتن گوشت اضافی و ترمیم پوست

• سلول درمانی

• پیوند زدن پوست

• انجام عمل زیبایی ترمیمی

روش‌های درمان جای بخیه ابدومینوپلاستی

روش‌های درمان جای بخیه ابدومینوپلاستی

سخن پایانی

برای اینکه جای زخم ابدومینوپلاستی روی پوستتون باقی نمونه باید این عمل زیبایی رو تحت نظر پزشکان حاذق انجام بدهید. در کلینیک زیبایی VIP تهران پزشکان باتجربه با کمک تکنیک‌های جراحی پلاستیک عمل جراحی شکم رو انجام می‌دهند.

با توجه به ارائه دستورالعمل دوران نقاهت، استریل بودن بیمارستان و محل عمل و تخصص بالای پزشک، کسانی که این عمل زیبایی رو در کلینیک زیبایی VIP تهران انجام می‌دهند، متقاضیان می‌تونند پس از چند ماه شاهد برطرف شدن جای زخم‌های ایجاد شده روی پوستشون باشند و نگرانی از بابت باقی ماندن رد بخیه‌های ابدو نخواهند داشت.

سؤالات متداول+ جواب

1) آیا جای بخیه‌های ابدومینوپلاستی از بین می‌رود؟
با توجه به نحوه انجام عمل زیبایی، جای بخیه‌های ابدومینوپلاستی ممکنه کمرنگ یا محو بشه و به مرور از بین بره.
2) آیا امکان لایه‌برداری پوست بعد عمل ابدو وجود دارد؟
برای باقی نموندن رد بخیه پزشکان متخصص کرم‌های لایه‌بردار ر. برای استفاده 3 تا 6 ماه بعد عمل تجویز می‌کنند.
3) آیا انتخاب پزشک در رد بخیه‌های ابدومینوپلاستی مهم است؟
اگر پزشک حاذقی رو برای انجام این عمل زیبایی انتخاب کنید و ابدومینوپلاستی با تکنیک‌های جراحی پلاستیک انجام بشه، جای زخم روی پوستتون باقی نخواهد موند.
4) چند ماه بعد از عمل ابدو باید بخیه‌ها را کشید؟
اگر بخیه‌ها جاذب نباشند پزشک زمانی که برای کشیدن بخیه‌ها مناسب هست رو به متقاضیان اطلاع می‌ده.