دوره نقاهت کاشت ریش چه تاثیری در پرپشت و زیبا شدن فولیکول‌های کاشت شده داره؟ کسانی که کاندیدای مناسبی برای انجام این عملی زیبایی هستند؛ علاقه‌مندند که جواب این سؤال رو بدونند. دوره نقاهت بعد از عمل‌های زیبایی رو میشه به عنوان یکی از طلایی‌ترین شرایط برای بهبود زخم‌ها؛ و مشاهده نتیجه نهایی در نظر گرفت.


با توجه به اینکه در کاشت ریش، کاشت مو و کاشت ابرو، فولیکول‌های جوان از محل اولیه خودشان جابجا می‌شوند؛ دوران نقاهت یک دوره شوک‌دهی رو تجربه می‌کنند. به همین دلیله که پزشکان توصیه می‌کنند حتماً دوران نقاهت یا بعد از عمل رو با رعایت توصیه‌های ارائه شده سپری کنید؛ تا عمل زیبایی کاشت ریش بهترین نتیجه رو براتون داشته باشه.

در این مطلب مهم‌ترین نکاتی که برای دوران بعد از انجام عمل پیوند ریش باید در نظر داشته باشید رو ارائه کردیم. همچنین فرآیند عمل کاشت ریش را بررسی کردیم امیدواریم این مطلب برایتان مفید واقع شده باشه.با ما همراه باشید

 

جهت رزرو وقت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را تکمیل کنید

 

کاشت ریش چیست؟

کاشت ریش به عنوان یکی از عمل‌های زیبایی محبوب در جهان شناخته می‌شه. کسانی که به خاطر بیماری و… ریششان کم‌پشت شده، یا طاسی ریش رو در برخی قسمت‌ها تجربه کرده‌اند؛ با کمک این عمل زیبایی می‌تونند دوباره ریشی پرپشت و زیبا داشته باشند.

همچنین، افرادی که با مشکل ریش کوسه‌ای از ابتدای جوانی مواجه بودند؛ با انجام پیوند ریش می‌تونند یک چهره متفاوت و مردانه داشته باشند؛ بنابراین هر گروهی از آقایان که کم‌پشتی یا طاسی ریش رو به خاطر ژنتیک و… تجربه می‌کنند می‌تونند کاندیدای انجام این عمل زیبایی باشند.

قبل و بعد از کاشت ریش

قبل و بعد از کاشت ریش

بررسی فرآیند کاشت ریش

برای انجام کاشت ریش لازمه که در جلسات مشاوره کلینیک VIP تهران شرکت کنید. در جلسه مشاوره حالت ریش و ناحیه پیوند دهنده  توسط پزشک بررسی می‌شه؛ سپس پزشک با مشورت متقاضی میزان تراکم ریش و حالت اون رو برای کاشت انتخاب می‌کنه.

پس از آن پزشک آزمایش‌های لازم رو برای متقاضی تجویز خواهد کرد؛ و در نهایت فردی که قصد انجام پیوند ریش رو داره در محل کلینیک برای انجام این عمل زیبایی حاضر می‌شه. در طول پیوند کاشت ریش ابتدا محل پیوند دهنده و پیوند گیرنده بی‌حس می‌شه. سپس پزشک متخصص فولیکول‌های تک تار مناسب رو برای کاشت انتخاب می‌کنه.

سپس در نواحی از صورت که برای کاشت ریش انتخاب شده توسط ابزارهای مخصوص سوراخ‌های ریزی ایجاد می‌شه. در نهایت فولیکول‌ها به محل کاشت منتقل می‌شوند؛ و متقاضی برای گذراندن دوران نقاهت به منزل می‌ره.دوران نقاهتی که برای انجام این عمل زیبایی در نظر گرفته شده حدود 2 هفته هست؛ و برای رشد کامل ریش‌ها باید متقاضی حداقل 6 ماه صبر کنه.

توصیه‌های دوره نقاهت کاشت ریش

برای اینکه ریش‌های کاشت شده رشد مطلوبی داشته باشند؛ و متقاضی بتونه به زیبایی چهره مد نظرش دست پیدا کند، لازمه که توصیه‌های دوران نقاهت پیوند ریش رو جدی بگیره. در ادامه مهم‌ترین توصیه‌هایی که برای بعد از انجام عمل کاشت ریش باید به اون‌ها توجه داشته باشید رو جهت شناخت بیشتر ارائه کردیم.

اجتناب از مصرف الکل و دخانیات

الکل رقیق‌کننده خون هست؛ و مصرف الکل احتمال خونریزی را بعد از انجام عمل‌های مختلف افزایش می‌ده. به همین دلیله که توصیه می‌شه حداقل دو تا سه هفته بعد از کاشت ریش از مصرف الکل اجتناب کنید.
دخانیاتی مانند سیگار نیز اکسیژن رو در بدن حبس می‌کنند؛ و اجازه تنفس به ریشه موهای تازه کاشت شده نمی‌دهند؛ بنابراین مصرف سیگار و… نیز می‌تونه عمل زیبایی کاشت ریش رو تحت تأثیر قرار بده.

برای اینکه بعد از عمل بتوانید زیبایی و جذابیت همیشگی خودتان رو حفظ کنید؛ لازمه که دوران نقاهت بعد از کاشت مو رو بدون مصرف دخانیات سپری کنید. به طور کلی، پزشکان توصیه می‌کنند که حداقل تا دو هفته بعد از انجام پیوند ریش از مصرف هرگونه دخانیاتی اجتناب کنید.

عدم لمس، خارش و مالش ریش‌های جوان

فولیکول‌های جوان مو که در ناحیه ریش کاشت شده‌اند بسیار حساس هستند؛ و هنوز ریشه اون‌ها قدرتمند نیست؛ بنابراین کوچک‌ترین لمس، خارش یا مالشی می‌تونید موهای کاشت شده را از ریشه دربیاورد؛ و انجام عمل زیبایی پیوند ریش را تحت تأثیر قرار بدهد. به همین خاطر است که در بین توصیه‌های دوره نقاهت کاشت ریش پزشکان توصیه می‌کنند که به هیچ عنوان موهای کاشت شده رو لمس نکنید.

نتیجه کاشت ریش

نتیجه کاشت ریش

اجتناب از حضور در محیط باز و آلوده

گرد و خاک و آلودگی عفونت و مشکلات ریز و درشت پوستی رو به همراه داره؛ بنابراین موقع کاشت ریش باید خودتون رو از فضاهایی که آلوده هستند دور نگه دارید. همچنین، توجه به این نکته ضروری هست که آفتاب میتونه به فولیکول‌های جوان کاشت شده صدمه بزنه؛ و رشد اون‌ها رو تحت تأثیر قرار بده.

بنابراین پس از انجام کاشت ریش نباید در فضاهای باز که نور مستقیم آفتاب در آنجا می‌تابه حضور داشته باشید. چون آفتاب علاوه بر داشتن اشعه‌های مضر، تعریق پوست رو بالا می‌برد. این موضوع هم می‌تونه زمینه‌ساز عفونت زخم‌های ایجاد شده برای انتقال موهای پیوند شده باشه.

مصرف داروهای تجویز شده

حتماً در “دوره نقاهت کاشت ریش” مسکن‌ها و آنتی‌بیوتیک‌های تجویز شده رو مصرف کنید. با کمک داروهای مسکن می‌تونید دردی که به خاطر انتقال فولیکول‌ها وجود داره رو کاهش بدهید؛ و احساس بهتری موقع استراحت بعد از انجام کاشت ریش خواهید داشت.

با توجه به اینکه وجود عفونت می‌تواند کاشت ریش رو تحت تأثیر قرار دهد؛ و موهای یک ناحیه از صورت کم‌پشت یا پرپشت‌تر بشه، یا بخش‌های زیادی از موهای کاشت شده در اثر عفونت از بین بروند، باید متقاضی آنتی بوتیک‌های تجویز شده رو مصرف کرده و بهداشت فردی رو رعایت کند.

اجتناب از فعالیت‌های سنگین بدنی

فعالیت‌های بدنی فشارخون و سرعت گردش خون در بدن را افزایش می‌دهند؛ و احتمال بروز مشکلاتی مانند خونریزی و تعریق شدید رو در پی خواهند داشت؛ بنابراین در دوره نقاهت کاشت ریش باید از انجام ورزش‌های سنگین، فعالیت‌های جنسی و کلیه فعالیت‌های بدنی سنگین اجتناب کنید.

عدم دوش گرفتن مستقیم و استفاده از سشوار

برای محافظت از موهای جوان کاشت شده باید روش حمام کردن بعد از کاشت ریش رو عوض کنید. به هیچ عنوان نباید صورتتون رو زیر دوش ببرید، یا آب رو به صورت مستقیم به صورتتون بزنید. بهترین راه شستشو صورت در “دوره نقاهت کاشت ریش”، ترکیب آب ولرم و صابون و ریختن اون به آرامی روی پوست است. این شستشو برای از بین بردن آلودگی و تعریق پوست کافی هست؛ و نیازی نیست که پوست را موقع شستشو ماساژ بدهید.

بعد از حمام کردن نیز توصیه می‌شه که اجازه بدهید صورت و موهایتون در معرض هوای آزاد خشک بشه. چون برخورد باد گرم سشوار با صورت می‌تونه فولیکول‌های ریش را تحت تأثیر قرار دهد؛ و اون‌ها رو از بین ببره.

مصرف مواد غذایی سالم و هیدراته بدن

مواد غذایی سرشار از ویتامین به رشد فولیکول‌های ریش و تقویت اون‌ها کمک می‌کنه؛ بنابراین در صورتی که رژیم غذایی سالمی داشته باشید می‌تونید دوره نقاهت کاشت ریش رو بدون دردسر سپری کنید. هیدراته نگه داشتن بدن هم در بهبود زخم‌های ایجاد شده مفید هست؛ و کمکتان می‌کنه تا بدنی سالم‌تر داشته باشید؛ و زخم‌هایتون سریع‌تر بهبود پیدا کنند.

قبل و بعد از کاشت ریش

قبل و بعد از کاشت ریش

اجتناب از اصلاح ریش

در طول دوران نقاهت به هیچ عنوان نباید ریش‌هایتون رو اصلاح کنید، یا با موچین و … سعی در تغییر حالت ظاهر این قسمت از صورتتان داشته باشید. برای اصلاح و فرم دهی به ریش باید صبر کنید تا فرایند رشد فولیکول‌ها کامل شود. سپس پزشک متخصص اجازه فرم دهی به ریش مانند ریش طبیعی رو به متقاضی می‌ده.

عدم حضور در استخر و سونا

سونا گرم است و گرما بدن رو مستعد تعریق می‌کنه. همین موضوع هم می‌تونه موجب بروز عفونت در ناحیه پیوند ریش بشه. استخر نیز آلودگی‌های زیادی داره؛ و برای کسانی که زخم باز دارند یا “دوره نقاهت کاشت ریش” رو سپری می‌کنند مناسب نیست؛ بنابراین توصیه می‌شه که حتماً در طول دوران نقاهت از حضور در استخر یا سونا اجتناب کنید.

اصلاح طرز خوابیدن

بعد از پیوند ریش ممکن هست صورت ورم داشته باشه. برای اینکه ورم صورت کم شود و چهره به حالت حادی برگردد، توصیه می‌شه که سرتان را بالاتر از بدنتان قرار بدهید. همچنین، بعد از کاشت ریش نباید رو به زمین یا به پهلو بخوابید و صورتتان باید رو به سقف باشه. چون برخورد ریش به بالش می‌تونه موجب آسیب دیدن فولیکول‌های جوان و ریزش اون‌ها بشه.

خشک کردن صورت با دستمال نرم

در دوران نقاهت کاشت ریش نباید صورتتان را با حوله و فشار خشک کنید. توصیه می‌شه که یک پارچه نرم تمیز ر رو برای خشک کردن صورت در نظر بگیرید. سپس به آرامی با کمک پارچه به نواحی خیس صورت ضربه زده و اون رو خشک کنید.

 

سخن پایانی

دوره نقاهت کاشت ریش یکی از مهم‌ترین مراحل این عمل زیبایی هست؛ و کسانی که می‌خواهند ریش پرپشت و زیبایی بعد از عمل داشته باشند، باید به توصیه‌های ارائه شده توسط پزشک توجه داشته باشند. در غیر این صورت ممکن هست مجدداً با ریزش موهای کاشت شده مواجه شوند؛ و امکان انجام مجدد این عمل زیبایی و تغییر چهره رو نداشته باشند.

 

 

سؤالات متداول+ جواب

1) آیا جای زخم کاشت ریش از بین می‌ره؟
پس از رشد موهای جوان سوراخ‌های ریزی که برای پیوند ریش ایجاد شده‌ بسته میشه؛ و جای زخم ناشی از کاشت ریش به طور کامل محو می‌شه.
2) ریزش بعد از کاشت ریش طبیعی است؟
در دوران شوک ممکنه موهای کاشت شده در ناحیه ریش بریزند؛ و مجدداً موهای جوان جای اون‌ها رو بگیره.
3) شستشو بعد از کاشت ریش ممکن است؟
برای تمیز کردن صورتتان می‌تونید طبق دستورالعمل ارائه شده توسط پزشک صورتتون رو بشویید و تمیز کنید.
4) آیا قرمزی صورت بعد از کاشت ریش از بین می‌رود؟
برای کاهش التهاب صورت بعد از کاشت ریش می‌تونید از کمپرس یخ استفاده کنید. البته به مرور این التهاب و قرمزی پوست برطرف میشه.
5) هزینه کاشت ریش چقدر است؟
با توجه به امکانات کلینیک، هزینه جراح و… قیمتی که برای کاشت ریش در نظر گرفته می‌شه متفاوت هست.

نتیجه گیری

در این مطلب درباره دوران نقاهت عمل کاشت ریش صحبت کردیم و همچنین توصیه مهم دوره نقاهت این عمل را برایتان بررسی کردیم اامیدواریم این مقاله برایتتان مفید واقع شده باشد .اگر نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر درباره عمل کاشت ریش دارید، از طریق واتساپ با مشاورین ما در ارتباط باشید.همچنین اگر سابقه انجام عمل کاشت ریش را دارید تجربه خود را با ما در میان بگذارید.

آیا شما کاندید مناسب “عمل کاشت ریش هستید یا خیر ؟

نتیجه کاشت مو