آیا بستن گن بعد از لیپوماتیک غبغب الزامی است؟ این سوالی است که اغلب افرادی که لیپوساکشن غبغب را انجام می‌دهند مطرح می‌کنند. در این مطلب کلینیک زیبایی VIP تهران به این سؤال پاسخ می‌دهیم که تا چند وقت بعد از لیپوماتیک غبغب باید گن بست؟ و در ارتباط بادلایل بستن این گن ،مدت زمان مورد نیز برای استفاده از گن ، عوارض نپوشیدن گن و نکاتی در مورد استفاده از گن پس از لیپو غبغب صحبت خواهیم کرد .درصورتی‌که قصد انجام این عمل زیبایی را دارید با ما همراه باشید.

با توجه به اینکه غبغب تأثیر قابل‌توجهی در حالت چهره فرد دارد، کسانی که با این مشکل مواجه هستند نیاز به انجام عمل جراحی غبغب دارند. در جراحی لیپوماتیک غبغب با کمک تجهیزات مخصوص پزشک چربی‌های انباشته‌شده در این ناحیه را خارج می‌کند و فرد می‌تواند پس از گذراندن دوران نقاهت شاهد تغییر زیادی در چهره خودش باشد. یکی از مواردی که موجب می‌شود نتیجه لیپوماتیک غبغب قابل‌قبول باشد ، استفاده از گن تجویزشده توسط پزشک است.

 

دلایل بستن گن بعد از لیپوماتیک غبغب

قبل از اینکه مدت‌زمان بستن گن بعد از لیپوماتیک غبغب را مشخص کنیم لازم است که دلیل بستن گن بعد از لیپوماتیک غبغب را بشناسید. یکی از مواردی که موجب می‌شود پزشکان بستن گن پس از انجام این عمل زیبایی را توصیه کنند،کم کردن تورم‌های ناشی از انجام لیپوماتیک است.

 

جهت رزرو وقت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را تکمیل کنید

کانتورینگ صورت با ساکشن غبغب

کانتورینگ صورت با ساکشن غبغب

 

1)از بین بردن تورم محل عمل

با توجه به اینکه لیپوماتیک بوسیله حرکت و ارتعاشات لوله‌های کانولا انجام می‌شود. پس از مکش چربی‌ها در نواحی که لیپوماتیک شده‌اند، حالتی مانند جمع شدن مایع و تورم رخ می‌دهد. این موضوع در شرایطی که عضو مورد نظر مانند غبغب تحرک کمی داشته باشد برای فرد مشکل‌ساز خواهد شد. 

برای اینکه بتوانید تورم ناشی از لیپوماتیک غبغب را کاهش دهید، بهترین راه استفاده از گن‌های تجویزشده توسط پزشک است. این گن در محکم نگه‌داشتن پوست این ناحیه جهت بهبود خاصیت کشسانی آن و برگشتن پوست به حالت طبیعی خودش موثر خواهد بود.

 

2)پیشگیری از تجمع چربی‌ها در ناحیه عمل

دومین موضوعی که شما را ملزم به بستن گن بعد از لیپوماتیک غبغب میکند پیشگیری از تجمع چربی‌ها در ناحیه عمل پس از انجام لیپوماتیک است. پس از انجام لیپوماتیک با توجه به خالی بودن پوست نواحی که چربی از آن‌ها واکشی شده، امکان تشکیل توده‌های چربی جدید وجود خواهد داشت؛ اما استفاده از گن این نواحی را پوشش داده و مانع از خالی ماندن نواحی که چربی آن‌ها برداشته‌شده می‌شود. در نتیجه مشکلی مانند تجمع چربی‌ها در قسمت لیپوماتیک شده وجود نخواهد داشت.

 

3)بهبود سریع‌تر زخم‌های ایجاد شده 

موضوع دیگری که دلیل بستن گن بعد از لیپوماتیک غبغب است می‌توان به کمک به بهبود سریع‌ تر زخم‌های ایجاد شده در این ناحیه و بهتر شدن شکل ظاهری غبغب اشاره کرد. با توجه به اینکه گن پوست ناحیه غبغب را سفت نگه می‌دارد، حالت کشسانی پوست بهتر می‌شود و زخم‌ها سریع‌ تر بسته می‌شوند. همچنین شکل ظاهری غبغب پس از باز کردن گن و گذراندن دوران نقاهت بسیار بهتر از زمانی خواهد شد که پس از لیپوماتیک گن یا پوششی برای ناحیه غبغب استفاده نشود.

 

عوارض نپوشیدن گن بعد از لیپوماتیک غبغب

مشکلات متعددی پیش روی کسانی که لیپوماتیک غبغب را انجام می‌دهند وجود دارد، اما بعضی از این عوارض در اثر عدم استفاده از گن‌های تجویزشده توسط پزشک رخ میدهند. از جمله عوارض عدم استفاده از گن بعد از لیپوماتیک غبغب می‌توان به افتادگی پوست ناحیه غبغب و بروز عفونت در این ناحیه اشاره کرد.

با توجه به اینکه ممکن است مایعاتی در زیرپوست جمع شوند یا چون زخم‌هایی که در ناحیه غبغب ایجاد شده در معرض آلودگی هستند، احتمال بروز مشکلات مانند عفونت برای این ناحیه وجود خواهد داشت. با پوشیدن گن مانع از این می‌شوید که عوامل آلودگی زا به ناحیه غبغب نفوذ کند. موضوع دیگری که از جمله عوارض نپوشیدن گن بعد از لیپوماتیک غبغب است، عوارض تورم در ناحیه تحت درمان و طولانی شدن دوران نقاهت برای متقاضی خواهد بود.

 

عوارض نپوشیدن گن بعد از لیپوماتیک غبغب

عوارض نپوشیدن گن بعد از لیپوماتیک غبغب

 

مدت‌زمان پوشیدن گن بعد از لیپوماتیک غبغب

مدت‌زمانی که برای استفاده از گن بعد از استفاده از لیپوماتیک غبغب در نظر گرفته می‌شود، برای هر فردی با فرد دیگر متفاوت است. به‌ طور معمول کسانی که این عمل زیبایی را انجام می‌دهند، باید بین ۲ تا ۴ هفته با توجه به تجویز پزشک از گن‌های مخصوص استفاده کنند.

پزشکان توصیه می‌کنند در هفته اول تمام اوقات شبانه‌ روز گن را در ناحیه غبغب استفاده کنید و بعد از آن می‌توانید طبق تجویز پزشک مدت‌زمان استفاده از گن را به‌مرور کاهش داده و آن را برای همیشه بردارید؛ اما درصورتی‌که خودتان مدت‌زمان پوشیدن گن را تعیین کنید احتمال دارد که نتوانید از انجام این عمل زیبایی نتیجه مناسبی بگیرید.

ناحیه بستن گن بعد از لیپوماتیک غبغب

گنی که برای دوران بعد از لیپوماتیک غبغب تجویز می‌شود، لازم است در ناحیه غبغب، قسمت چانه و گردن بسته شود. پس از استفاده از این گن می‌توانید شاهد تغییراتی در ناحیه گردنتان بوده و بهبود محلی که لیپوماتیک در آن انجام‌ شده را مشاهده کنید.

مزایای بستن گن بعد از عمل لیپوماتیک غبغب

استفاده از گن لیپوماتیک پس از انجام عمل لیپوماتیک غبغب مزایای زیادی به همراه دارد. در ادامه برخی از این موارد را جهت شناخت بیشتر ارائه کرده‌ایم:

  • کاهش تورم و جلوگیری از تجمع ترشحات و مایعات در ناحیه جراحی‌شده غبغب
  • جلوگیری از افتادگی پوست
  • تسریع بهبود جای زخم
  • جلوگیری از ایجاد عفونت
  • کمک به فرم گرفتن پوست

 

طریقه بستن گن بعد از لیپوماتیک غبغب

گنی که برای دوران پس از لیپوماتیک غبغب تجویز می‌شود معمولاً از جنس پارچه‌ ای است و از ۲ قسمت تشکیل‌شده. قسمت اول به‌صورت عمودی و زیر چانه تا قسمت بالای سر بسته می‌شود و قسمت دوم زیر چانه قرار می‌گیرد و به پشت گردن بسته می‌شود.

این گن می‌تواند سر را به حالت ثابت نگه دارد و مانع از تغییر بافت‌ها و شرایط ناحیه غبغب شود. در هر دو حالت فردی که از این گن استفاده می‌کند می‌تواند به‌راحتی با چسب‌های تعیین‌شده گن را در بالای سر و پشت گردن محکم کند و موقع استفاده از گن بعد از لیپوماتیک غبغب مشکلی برای انجام امور روزمره خودش نداشته باشد.

طریقه بستن گن بعد از لیپوماتیک غبغب

طریقه بستن گن بعد از لیپوماتیک غبغب

 

نکاتی در مورد استفاده از گن پس از لیپو غبغب

برای اینکه بتوانید دوران نقاهت پس از لیپوماتیک غبغب را بدون مشکل سپری کنید، لازم است که نکاتی که درمورد استفاده از گن مخصوص وجود دارد را بدانید. گن‌هایی که برای استفاده پس از لیپوماتیک غبغب ارائه می‌شوند نمونه‌های مختلفی دارند. توصیه می‌کنیم که گنی که پزشک تجویز کرده را تهیه کنید تا دچار عوارضی مانند عرق‌سوز شدن و پوسته‌پوسته شدن ناحیه غبغب و اطراف آن نشوید.

با توجه به اینکه گن به محل زخم فشار وارد می‌کند و همین موضوع باعث خارج شدن مایعات حبس شده در ناحیه لیپوماتیک شده را خواهد داشت، بنابراین رد خون بر روی گن باقی می‌ماند؛ بنابراین لازم است نسبت به تمیز نگه‌داشتن گن توجه داشته باشید. پیشنهاد می‌شود که حداقل ۲ گن طبی را خریداری کرده و زمانی که یکی از آن‌ها آلوده شد، گن تمیز را استفاده کرده و گنی که آلوده‌شده را بشوید و تمیز کنید.

آیا خارش بعد از ساکشن غبغب طبیعی است؟

با توجه به اینکه استفاده از گن می‌تواند عوارض خاصی را به همراه داشته باشد، توصیه می‌کنیم که گن را حتماً طبق دستورالعمل پزشک ببندید. به‌طور مثال لازم است که بعضی از افراد حداقل ۴ هفته به‌صورت شبانه‌روزی گن را استفاده کنند، تا حالت غبغبشان با توجه به خاصیت کشسانی که پوستشان دارد شکل بگیرد. در این شرایط اگر احساس درد داشتید یا دچار مشکلات خاصی بودید، می‌توانید با پزشک معالجتان مشورت کنید؛ اما به‌ طور معمول درد و کشیدگی ‌که موقع استفاده از گن غبغب وجود دارد، پس از چند وقت به‌طور کامل برطرف می‌شود.

چرا کلینیک وی آی پی تهران برای لیپوماتیک؟

کلینیک زیبایی VIP تهران پروانه وزارت بهداشت بوده و در محیطی استریل و به دور از هرگونه آلودگی عمل‌های لیپوماتیک را با بهترین تجهیزات و پزشکان این حوزه انجام می‌دهد.

سخن پایانی

استفاده از گن مخصوص می‌تواند پوست ناحیه لیپوماتیک شده مانند غبغب را سفت نگه دارد و فرد احساس بهتری را بعد از انجام عمل تجربه خواهد کرد. حتماً باید گن را تمیز نگه دارید، تا ناحیه لیپوماتیک شده عفونت نکند و بتوانید دوران نقاهت را با موفقیت پشت سر بگذارید.

سؤالات متداول+ جواب

1) مراقبت بعد از ساکشن غبغب چگونه است؟
بعد از انجام لیپوماتیک غبغب یا ساکشن غبغب لازم است که توصیه‌های پزشک مانند عدم حضور در محیط آلوده یا فضاهایی مانند استخر و… را انجام دهید.

 

2) نحوه خوابیدن بعد از ساکشن غبغب چگونه است؟
بعد از لیپوماتیک غبغب لازم است که سرتان را بالاتر از بدنتان قرار دهید، تا تورم سر و گردنتان کاهش پیدا کند.

 

3) چه مدت بعد از لیپوماتیک باید گن پوشید؟
2 تا 4 هفته را به صورت شبانه روزی استفاده کنید.

 

4) ناهمواری پوست بعد از لیپوماتیک چقدر است؟
با توجه به شرایط پوستی فرد مورد نظر و میزان کشسانی آن، تخصص پزشک و تجهیزات استفاده شده برای لیپوماتیک، شدت ناهمواری پوست برای افراد مختلف متغیر است.

 

نتیجه گیری

در این مطلب دلایل بستن گن بعد از لیپوماتیک غبغب را بررسی کرده‌ایم و همچنین مدت زمانی که باید ازین گن استفاده کنید و یا اینکه استفاده نکردن از این گن چه عوارضی را برایتان به همراه خواهد داشت را برایتان بیان کردیم. امیدواریم این مقاله برایتان مفید واقع شده باشد.

اگر در مورد عمل لیپوماتیک و استفاده از گن پس از عمل نیار به راهنمایی داشتید میتوانید از طریق واتساپ و یا پر کردن فرم مشاوره با ما در ارتباط باشید تا مشاورین ما به تمامی سوالات شما پاسخ داده و شما را راهنمایی کنند. همچنین اگر تجربه عمل غبغب را داشتید با ما در کامنت ها در میان بگذارید تا دیگران هم از تجربه شما بهره مند شوند.

 

آیا شما کاندید مناسب “عمل لیپوماتیک غبغب هستید یا خیر ؟

عکس خود را در واتس آپ برای ما ارسال کنید تا مشاوران ما شما را راهنمایی کنند.