لیپوماتیک غبغب یکی از عمل‌های زیبایی جراحی غیرتهاجمی است و ورم بعد از لیپوماتیک غبغب، کبودی، خونریزی و عوارضی که پس‌ از این عمل جراحی رخ می‌دهند معمولاً پس از سپری شدن دوران نقاهت برطرف می‌شوند و جای نگرانی از بابت آن‌ها وجود ندارد. یکی از مواردی که پس از انجام لیپوماتیک غبغب اغلب افراد ممکن است با آن مواجه شوند، ورم در ناحیه‌ای است که عمل لیپوماتیک روی آن انجام‌شده.

در این مطلب کلینیک زیبایی VIP تهران دلیل ورم غبغب پس از انجام لیپوماتیک، مدت‌زمان این مشکل و روش‌های جلوگیری و درمان ورم بعد از لیپوماتیک غبغب را ارائه کرده‌ایم. درصورتی‌که جهت انجام عمل‌های زیبایی مختلف مانند لیپوماتیک غبغب نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر دارید با مشاورین کلینیک زیبایی VIP تهران در ارتباط باشید.

 

جهت رزرو وقت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را تکمیل کنید

 

علت ورم غبغب بعد از لیپوماتیک

ورم بعد از لیپوماتیک غبغب به دلایل مختلفی ممکن است بروز کند. اصلی‌ترین دلیل بروز این مشکل آسیب یا فشار وارد شدن به بافت پوست‌های ناحیه غبغب در حین عمل است؛ زیرا جراح برای حذف چربی‌های اضافی از دستگاهی به نام کانول استفاده می‌کند و حرکت لوله‌های کانولا به سمت عقب و جلو باعث ایجاد تونل‌های در پوست می‌شود که تجمع مایع‌ها در این ناحیه  را در پی خواهد داشت. در نتیجه تجمع آب در محل تخلیه چربی موجب می‌شود که فرد در ناحیه غبغب و اطراف آن با مشکل ورم مواجه شود.

ساکشن غبغب

ساکشن غبغب

دلیل دیگر بروز ورم بعد از لیپوماتیک غبغب، کاهش پیدا کردن استحکام پوست به دلیل بافت زیر آن و مصرف نمک و چربی در روزهای پس از انجام جراحی است. گاهی مواقع نیز ممکن است حالت خواب غیر نرمال فرد و پایین بودن سر نسبت به بدن موجب تجمع آب در ناحیه غبغب و سر شده و تورم در این ناحیه را در پی داشته باشد.

مدت‌زمان ورم بعد از لیپوماتیک غبغب

با توجه به آناتومی بدن هر فرد مدت ‌زمانی که پس از لیپوماتیک غبغب ممکن است این ناحیه با ورم مواجه شود متفاوت خواهد بود. بعضی از افراد ممکن است دوران نقاهت و عوارض پس از لیپوماتیک غبغب را در زمان کمتری سپری کنند و بعضی از افراد روند طولانی‌تری برای رسیدن به بهبود کامل نیاز داشته باشند.

به‌ طور کلی، ورم بعد از لیپوماتیک غبغب حدود یک هفته ماندگار است. پس از یک هفته ورم شروع به کاهش می‌کند. به طور کلی،  حدوداً تا ۶ هفته این مشکل همچنان دیده می‌شود و پس‌ از آن به‌طور کامل شاهد برطرف شدن ورم پس از لیپوماتیک غبغب هستیم. با توجه به میزان چربی برداشته‌شده از سمت سطح غبغب، بزرگی غبغب، سطح برش و رعایت نکات مراقبتی مدت‌زمانی که برای بهبود کامل برای افراد مختلف نیاز است متفاوت خواهد بود.

 

رفع غبغب

رفع غبغب

روش‌های جلوگیری از ورم بعد از لیپوماتیک غبغب

روش‌های متعددی برای کاهش ورم بعد از لیپوماتیک غبغب و پیشگیری از بروز این مشکل وجود دارد. در ادامه برخی از این موارد را جهت شناخت بیشتر ارائه کرده‌ایم.

  • داشتن رژیم غذایی مناسب و به حداقل رساندن مصرف نمک را به دلیل جذب بیشتر آب و تورم محل عمل
  • عدم استفاده از مشروبات الکلی و سیگار
  • استفاده از غذاهای سالم و غیر فراوری‌شده مانند آجیل‌ها، غذاهای حاوی آهن، پروتئین‌ها و توت‌ها
  • تمیز نگه داشتن و شستشوی دقیق محل عمل برای تخلیه آب‌های تجمع کرده در محل جراحی‌شده
  • پیاده‌روی آرام بعد از عمل جهت پیشگیری از لخته شدن خون
  • استفاده از کمپرس یخ جهت کاهش التهاب و ورم محل عمل
  • استفاده از چانه‌بند یا گن مخصوص غبغب در مدت‌زمان تجویزشده
  • عدم استفاده از نوشیدنی حاوی سدیم

نحوه از بین رفتن ورم بعد از لیپوماتیک غبغب

برای از بین بردن ورم بعد از لیپوماتیک غبغب روش‌های مختلفی وجود دارد حتماً باید این موضوع را در نظر داشته باشید که ورم عمل لیپوماتیک به‌طور طبیعی جذب نمی‌شود و باید روش‌هایی که پزشک برای کمک به دفع آب تجمع کرده در بدن بر اثر این عمل زیبایی ارائه کرده را مدنظر داشته باشید.

به‌ طور معمول، کسانی که برای لیپوماتیک غبغب اقدام می‌کنند باید پس از انجام جراحی حتماً ۲ بالش زیر سرشان قرار داده و سر را با زاویه ۴۵ درجه از بدن قرار دهند. با این روش کمک می‌کنید که آبی که در ناحیه صورت و گردن جمع شده به ناحیه پایین‌تنه هدایت‌شده و به‌راحتی از بدن دفع شود.

 

آیا شما کاندید مناسب “لیپوماتیک غبغب  هستید یا خیر ؟

عکس خود را در واتس آپ برای ما ارسال کنید تا مشاوران ما شما را راهنمایی کنند.

 

استفاده از گن مخصوص نیز به افرادی که عمل لیپوماتیک غبغب را انجام داده‌اند کمک می‌کند تا بهتر بتوانند از این عمل زیبایی نتیجه بگیرند. در صورت نیاز پزشکان داروهای ضدالتهاب، مسکن‌هایی مانند آسپرین و غیره را برای متقاضیانی که عمل لیپوماتیک را انجام می‌دهند تجویز می‌کنند. این موارد نیز می‌تواند در کاهش ورم لیپوماتیک تأثیرگذار باشد.

در برخی از مواقع پزشک ماساژ و ورزش‌های خاصی را برای ناحیه سر و گردن در نظر می‌گیرد تا بتواند در کنترل ورم ناحیه لیپوماتیک شده کمک‌کننده باشد. با انجام این موارد می‌توانید تا حد امکان ورم بعد از لیپوماتیک غبغب را به‌مرور کاهش داده و چهره خودتان را به حالت ایده آل شکل دهید.

عمل لیپوماتیک غبغب

عمل لیپوماتیک غبغب

چرا کلینیک وی آی پی برای لیپوماتیک غبغب

کلینیک زیبایی VIP تهران برای اینکه برداشتن چربی غبغب به بهترین نحو انجام شود، پزشکان حرفه‌ای و با تجربه را برای انجام عمل انتخاب کرده است. همچنین این کلینیک زیبایی لیپوماتیک را در بهترین بیمارستان‌های تهران و در شرایط استریل کامل به خاطر دارا بودن پروانه وزارت بهداشت انجام می‌دهد، بنابراین با مشکلات رایج مانند عفونت و… پس از عمل مواجه نخواهید شد.

 

جهت رزرو وقت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را تکمیل کنید

 

سخن پایانی

بروز ورم بعد از لیپوماتیک غبغب یک موضوع رایج است و افراد زیادی ممکن است بعد از انجام این عمل زیبایی با آن مواجه شوند. برای کاهش این مشکل می‌توانید از روش‌هایی مانند اصلاح تغذیه، استفاده از گن مخصوص و… کمک بگیرید.در صورتی که تجربه یا سوالی درباره برداشتن چربی غبغب با لیپوماتیک دارید، نظرات خودتان را در بخش کامنت‌ها را با ما در میان بگذارید.

 

 

سؤالات متداول+ جواب

1) نحوه ماساژ بعد از عمل لیپوماتیک غبغب چگونه است؟
ماساژ دادن محل عمل باید طبق دستورالعمل پزشک انجام شود، تا شدت عوارض ناشی از لیپوماتیک کاهش پیدا کند.
2) آیا ورم بعد از لیپوماتیک نی نی سایت طبیعی است؟
ورم بعد از ليپوساكشن و ناهمواری پوست بعد از لیپوماتیک جزء عوارضی هستند که معمولاً به طور طبیعی برطرف می‌شوند؛ اما در صورت ماندگاری آن‌ها می‌توانید با پزشک متخصص در این رابطه مشورت کنید.
3) لیپوماتیک غبغب چیست؟
لیپوماتیک غبغب برای برداشتن چربی‌های این ناحیه با کمترین عوارض استفاده می‌شود.
4) آیا مراقبت بعد از ساکشن غبغب در کاهش عوارض ساکشن غبغب موثر است؟
برای اینکه ساکشن غبغب نی نی سایت نتیجه مناسبی داشته باشد و عوارض این عمل زیبایی برای فرد کمتر شود، لازم است که حتماً توصیه‌های پزشک مانند مصرف داروهای آنتی بیوتیک و مسکن‌های ارائه شده را مد نظر داشته باشید.