کدام مدل کاشت ابرو رو انتخاب کنیم؟ اغلب افرادی که مادرزادی ابروهایشون نازک هست یا اینکه به خاطر بیماری، رژیم غذایی سخت و… ابروهایشون نازک و ظریف شده با این سؤال مواجه هستند. چون کاشت ابرو یک فرایند پایدار برای داشتن ابروهای طبیعی و زیبا محسوب می‌شه.

برای کاشت ابرو باید روند انجام این عمل زیبایی رو بشناسید، و با توجه به حالت صورتتون یکی از مدل‌های جذاب کاشت ابرو را برای تغییر چهره خودتون انتخاب کنید. مدل کاشت ابرو معمولاً با توجه به سلیقه متقاضی و صلاحدید پزشک انتخاب می‌شه؛ و مدلی که مورد تأیید دو طرف باشه برای کاشت انتخاب خواهد شد.

جهت رزرو وقت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را تکمیل کنید

اگر مدل‌های کاشت ابرو رو نمی‌شناسید و نمی‌تونید تغییرات چهره خودتون بعد از انجام این عمل زیبایی رو تصور کنید، این مطلب کلینیک زیبایی VIP رو از دست ندید. در این مقاله روش‌های مختلف کاشت ابرو و مدل‌های کاشت ابرو رو جهت شناخت بیشتر بررسی کردیم.

روند کاشت ابرو

روند کاشت ابرو

اهمیت انتخاب مدل ابرو

انسان‌ها با هم متفاوت هستند و چهره هر فردی با دیگری متفاوته؛ بنابراین کسانی که قصد دارند کاشت ابرو رو انجام بدهند باید به این موضوع توجه داشته باشند.

چون مدل ابرویی که برای صورت کشیدن مناسبه امکان داره برای فردی که دارای صورت گرد هست مناسب نباشه. همچنین، مدل ابرویی که برای افراد جوان با پوست شاداب مناسبه، برای کسانی که مسن‌تر هستند ممکنه گزینه مناسبی نباشه. چاق یا لاغر بودن فرد و طبیعی بودن چهره یا نیاز به آرایش مداوم متقاضی هم در انتخاب مدل ابرو مؤثر هست.

بنابراین قبل از کاشت ابرو پزشک متخصص ابتدا مدل ابرو رو مشخص می‌کنه، سپس با توجه به شرایط صورت فرد و پُر بودن یا لاغر بودن صورت و سلیقه متقاضی برای داشتن ابرو بلند یا کوتاه، پُرپشت یا نازک و… بهترین گزینه به عنوان مدل کاشت ابرو در نظر گرفته می‌شه.

آیا شما کاندید مناسب “عمل کاشت ابرو هستید یا خیر ؟

نتیجه کاشت مو

اصول اصلی انتخاب مدل کاشت ابرو

پزشکان برای حداکثر هماهنگی چهره و ابروهای کاشت شده اصول خاصی رو در نظر می‌گیرند؛ بنابراین در صورتی که کلینیک معتبری رو برای انجام این عمل زیبایی انتخاب کنید و کاشت ابرو رو تحت نظر پزشک حرفه‌ای انجام بدهید، خیالتون از بابت کاشت ابروها به صورت حرفه‌ای و رعایت نکات مهم توسط پزشک متخصص راحت خواهد بود.

مهم‌ترین اصولی که پزشکان متخصص برای همخوانی مدل کاشت ابرو با صورت متقاضی در نظر می‌گیرند عبارتند از:

• شکل ظاهری ابروهای فعلی فرد و همخوانی یا نامتقارن بودن اون‌ها

• بررسی کلی قاب صورت و انتخاب چند مدل ابرو برای بررسی و کاشت بهترین مدل

• همخوانی ضخامت و حالت ابرو با ظرافت‌های خاص صورت فرد

• تزریق مداوم ژل یا بوتاکس در محل ابرو

• انجام عمل‌های زیبایی مانند بلفاروپلاستی یا جراحی چشم‌گربه‌ای

• تغییرات ناشی از سایر عمل‌های زیبایی در صورت فرد

• نیاز به رنگ‌آمیزی و اصلاح مداوم ابروها یا طبیعی بودن آن‌ها برای مدت طولانی

نحوه تأیید طرح نهایی ابرو برای کاشت

پس از انجام بررسی‌های اولیه و ظرافت‌ها و حالت چهره فرد، پزشک متخصص چند طرح انتخابی رو به متقاضی نشون می‌ده. در این مرحله متقاضی هم می‌تونه گزینه‌های مد نظرش رو به پزشک ارائه کنه، و طرح‌های انتخابی مورد پسندش رو با کمک پزشک متخصص مورد ارزیابی قرار بده.

جهت تأیید نهایی لازمه که با کمک ابزارهایی مانند فتوشاپ چهره فرد با ابروهای انتخابی تغییر کنه، تا حالت نهایی چهره متقاضی مشخص بشه. در نهایت، طرح تأیید شده پس از طراحی با ابزار و تأیید برای کاشت انتخاب می‌شه؛ و پزشک بر اساس طرح مد نظر “مدل کاشت ابرو” رو روی صورت فرد پیاده می‌کنه.

اهمیت انتخاب پزشک در کاشت ابرو

پزشکان متخصص به خاطر تجربه بالایی که در زمینه کاشت ابرو دارند با مدل‌های مختلف ابرو آشنا هستند؛ و می‌دانند که چه مدل کاشت ابرو برای چه صورتی مناسبه؛ بنابراین پس از سپری کردن مراحل طراحی و تأیید طرح، متقاضی می‌تواند یک چهره زیبا و منحصر به فرد داشته باشه.

البته تخصص پزشک در پیاده‌سازی طرح انتخابی هم تأثیرگذار هست. پزشکان باتجربه طرح انتخابی رو بی‌نقص روی صورت فرد پیاده می‌کنند، و کسانی که کاشت ابرو رو انجام داده‌اند از چهره جدیدشون رضایت کامل خواهند داشت. اما؛ در صورتی که پزشکان مبتدی و غیرحرفه‌ای در طراحی و مراحل اولیه انتخاب مدل ابرو یا پیاده‌سازی اون معمولاً دچار مشکل می‌شوند؛ و نمی‌تونند بهترین مدل رو برای متقاضی در نظر بگیرند.

انتخاب پزشک در کاشت ابرو

انتخاب پزشک در کاشت ابرو

انواع مدل ابرو

مدل‌های مختلفی برای کاشت ابرو وجود داره؛ و هر فردی با توجه به شرایطی که داره می‌تونه یکی از این گزینه‌ها رو برای تغییر چهره خودش انتخاب کنه. در ادامه برخی از متداول‌ترین نمونه‌های کاشت ابرو که اغلب متقاضیان برای تغییرات صورتشون و زیباتر شدن به سراغ اون‌ها می‌روند را جهت شناخت بیشتر معرفی کردیم.

1) ابروهای هشتی شکل

ابروهای هشتی شکل معمولاً برای صورت‌های گرد و توپُر مناسبه. این ابروها صورت رو کشیده‌تر نشون می‌ده و باعث می‌شه که چهره فرد پس از کاشت کردن ابروها تغییرات زیادی داشته باشه. با توجه به چهره فرد پزشک ممکنه زاویه هشتی ابرو رو بیشتر در نظر بگیره، تا فرم چشم‌های فرد بیشتر جلب‌توجه کنه، یا اینکه در قسمت انتهای ابرو زاویه رو کاهش بده و با ابروهای نیمه هشتی فرد رو جوان‌تر نشون بده.

ابروهای هشتی کاشت شده ممکنه دنباله بلندی داشته باشند. این دنباله گاهی مواقع رو به پایین یا متمایل به صاف هست. بعضی مواقع هم دنباله ابرو بسیار کوتاه در نظر گرفته می‌شه؛ تا ابروی هشتی چهره فرد رو خاص‌تر جلوه دهد.

اگر تعداد تار موهای انتخاب شده برای کاشت ابرو زیاد باشه، تراکم ابروهای هشتی شکل در قسمت ابتدایی تا میانی زیاد و در قسمت انتهای کمتر در نظر گرفته می‌شه؛ اما در صورتی که امکان برداشت تار موی زیادی برای کاشت کردن ابروها وجود نداشته باشه، پزشک متخصص سعی می‌کنه با حفظ تعادل در کاشت نواحی مختلف ابرو زیبایی اون رو حفظ کنه؛ و چهره فرد پس از پیاده‌سازی “مدل کاشت ابرو” زیبایی خاص خودش را داشته باشه.

قبل و بعد از کاشت ابرو

قبل و بعد از کاشت ابرو

2) ابروهای پهن و کوتاه

هر ابرویی برای صورت‌های مثلثی مناسب نیست؛ این افراد برای انتخاب مدل کاشت ابرو باید دقت زیادی داشته باشند. چون شکل و حالت ابروها در چهره این افراد و زیباتر به نظر رسیدن اون‌ها تأثیر قابل توجهی داره. برای بلند نشون دادن پیشانی این افراد ابروهایی که دارای دنباله‌های کوتاه هستند گزینه مناسبی هستند.

با توجه به اینکه صورت فرد ظریف و لاغر هست یا چاق و توپُر، مدلی که برای ابروهای کوتاه صورت‌های مثلثی در نظر گرفته می‌شه متفاوت خواهد بود. افرادی که صورت نسبتاً لاغری دارند ابروهای با ضخامت مناسب که زاویه انتهایی آن‌ها کم هست گزینه مناسبی هستند؛ اما برای افرادی که صورت پُری دارند ابروهایی که ضخامت بیشتری دارند و زاویه انتهای اون‌ها تیزتر هست گزینه مناسبی خواهد بود.

برای اینکه مدل دقیق ابروها برای صورت‌های مثلثی مشخص شود، لازمه که متقاضی کاشت ابرو تحت نظر پزشک متخصص باشه و حالت ابرو توسط ابزارهای گرافیکی طراحی شود. پس از آن مدلی که بهتر با صورت متقاضی تطبیق پیدا کرده و جذاب‌تر هست برای کاشت انتخاب خواهد شد.

قبل و بعد از کاشت ابرو

قبل و بعد از کاشت ابرو

3) ابروهای دارای کمان بلند

ابروهایی که کمان بلندی دارند جزء مدل‌های محبوب کاشت ابرو محسوب می‌شوند؛ و افراد زیادی علاقه‌مند هستند که این مدل رو برای پیوند ابرو انتخاب کنند. با این وجود، ابروهای کمانی برای تمام افراد مناسب نیستند؛ امکان داره که طرح و حالت این ابروها با صورت متقاضی تطابق نداشته باشه.

کسانی که صورت‌های مربعی شکل یا لاغری دارند و می‌خواهند چشم و ابروهایشون بیشتر در معرض دید باشند از این گزینه استفاده می‌کنند. در این “مدل کاشت ابرو” پزشک ابتدا قوس کمان و شدن تیزی اون رو مشخص می‌کنه. سپس پهنای ابرو و وضعیت طراحی کمان تعیین می‌شه. در نهایت یک ابروی کمانی با زاویه خاص یا ملایم که حالتی منحصر به فرد و جذاب داره به عنوان گزینه کاشت ابرو در نظر گرفته می‌شه.

قبل و بعد از کاشت ابرو

قبل و بعد از کاشت ابرو

4) ابروهای طبیعی

حالت طبیعی ابروها و طراحی آن‌ها مطابق الگوهای هم به عنوان یکی از انواع مدل کاشت ابرو شناخته می‌شه. در این حالت ابروها مطابق خط رویش طبیعی و با تراکم و پراکنهگی که روی صورت یک دختر یا پسر جوان دیده می‌شه کاشت می‌شوند.

ابروهای طبیعی برای کسانی مناسب هستند که دوست دارند چهره‌ای جوان و امروزی داشته باشند؛ و همیشه کم سن و سال جذاب به نظر برسند. در این روش ممکنه ابروها ضخامت کم یا زیادی داشته باشه و مدل و حالت ابروها از روی یک یا چند مدل ابروی خاص الگوبرداری بشه.

قبل و بعد از کاشت ابرو

قبل و بعد از کاشت ابرو

5) کاشت ابرو با ابرو با دنباله‌ بلند

افرادی که چشم‌های خمار و زیبایی دارند و می‌خواهند ابروهایشان مانند یک قاب چشم‌هایشان رو احاطه کنه، از ابروهایی که تقریباً قوس کمی دارند یا بدون قوس هستند و دنباله کشیده‌ای دارند گزینه مناسبی هستند.

طراحی این ابروها معمولاً به نحوی هست که ضخامت ابروهای کاشت شده متوسط هست و رویش ابروها طبق یک خط خاص و ثابت در نظر گرفته نمی‌شه. چون رشد ابروها به صورت طبیعی می‌تونه زیبایی چشم‌ها و ابروهای فرد رو بیشتر به نمایش بذاره.

قبل و بعد از کاشت ابرو

قبل و بعد از کاشت ابرو

6) ابروهای گِرد

صورت‌هایی که گرد هستند و افرادی که چشم‌های درشتی دارند گزینه مناسبی برای کاشت مدل ابرو گِرد خواهد بود. ابروهایی که حالتی گرد دارند معمولاً با یک زاویه ملایم و به صورت پُر کاشت می‌شوند؛ تا حالت چشم‌ها رو بهتر نشون دهند و چشم‌ها با وجود ابروهای گرد درشت‌تر به نظر برسند. در این حالت فاصله ابروها و چشم‌ها نسبت به ابروهای صاف بیشتر هست؛ و زیبایی چشم‌ها بیشتر از همیشه به چشم میاد.

قبل و بعد از کاشت ابرو

قبل و بعد از کاشت ابرو

انتخاب مدل ابرو با توجه به حالت چهره

یکی از مهم‌ترین عواملی که در انتخاب “مدل کاشت ابرو” به آن توجه می‌شه حالت چهره فرد هست. در واقع صورت فرد و زاویه‌ای که صورت داره برای انتخاب مدل ابرو مهم هست؛ و باید ابروهای جدید به نحوی کاشت بشه که چهره متقاضی رو جذاب و زیبا و طبیعی نشون بده. در ادامه بهترین مدل ابروها رو برای صورت‌های با حالت‌های مختلف مورد بررسی قرار دادیم.

فرم صورت بیضی

فرم صورت بیضی معمولاً دارای پیشانی پهن و چانه‌ای باریک با گونه‌های برجسته هست. کسانی که صورتی بیضی شکل را با این خصوصیات دارند باید به سراغ کاشت ابروهایی بروند که قوس ملایمی دارند. این ابروها پس از شروع از ناحیه کاشت با زاویه مناسبی رو به بالا می‌روند و سپس میانه ابرو با زاویه ملایمی شکسته شده و ابرو حالت منحنی به خودش می‌گیرد.

فرم صورت کشیده

در صورت‌های کشیده عرض پیشانی، فک و گونه‌ها در یک خط قرار داره و چانه معمولاً باریک هست. برای این گروه ابروهایی که به شکل خط هستند یا زاویه کمی دارند گزینه مناسبی خواهند بود. با وجود این ابروها صورت فرد حالت بهتری پیدا می‌کنه؛ و صورت بیش از حد کشیده و بلند به نظر نخواهد رسید.

فرم صورت گرد

کسانی که صورتی گرد دارند باید مدل ابرو کاشت را به نحوی انتخاب کنند که چهره اون‌ها رو کشیده نشون بده. ابرهایی که هشتی شکل هستند یا زاویه نسبتاً تندی دارند برای این افراد گزینه مناسبی هستند. با توجه به چاق یا لاغر بودن صورت زاویه‌ای که برای کاشت ابرو در نظر گرفته می‌شه متفاوت خواهد بود.

کاشت ابرو و صورت گرد

کاشت ابرو و صورت گرد

فرم صورت مربعی

کسانی که صورت مربعی شکل دارند دارای زاویه فک مربعی هستند و حالت چهره آن‌ها مانند با سایر افراد متفاوت هست. در این روش ابروهای قوس‌دار منحنی شکل که تیزی شدیدی ندارند، بهترین گزینه برای مدل کاشت ابرو به نظر می‌رسند. چون زاویه ابرو مربعی بودن و تناسب چهره فرد رو تحت تأثیر قرار می‌ده؛ و او را به یک فردی جدید با چهره متفاوت تبدیل می‌کنه.

فرم صورت الماسی

اگر صورت فرد الماسی شکل یا مثلثی باشه، ابروهایی که برای کاشت انتخاب می‌شوند بهتر هست منحنی یا کمانی باشند. این ابروها چهره افرادی که این فرم چهره رو دارند زیباتر نشون می‌دهند.

فرم صورت قلبی

صورت‌های قلبی شکل هم جزء چهره‌های خاص محسوب می‌شوند و برای انتخاب “مدل کاشت ابرو” این مدل صورت‌ها باید دقت زیادی داشته باشید. چون ابروها در صورت‌های قبلی می‌تونند باعث بازتر و بزرگ‌تر دیده شدن چهره‌ی بسته شدن اون نقش داشته باشند.

ابروهایی که دارای کمان‌های با زاویه ملایم هستند و تراکم مناسبی دارند می‌تونند گزینه مناسبی برای این صورت‌ها باشند. با توجه به اینکه ضدت قبلی بودن صورت و لاغری یا چاقی اون چقدر هست، نوع ابرو و زاویه کمان توسط پزشک متخصص کاشت ابرو مشخص خواهد شد.

نحوه کاشت مدل ابرو انتخاب شده

پس از انتخاب مدل کاشت ابرو و پیاده‌سازی آن با ابزار گرافیکی، پزشک متخصص طرح رو تأیید می‌کنه و متقاضی برای انجام عمل زیبایی پیوند ابرو آماده می‌شه. این عمل زیبایی در یک جلسه و در عرض چند ساعت انجام خواهد شد؛ و پزشک با کمک بی‌حسی محل کاشت و برداشت موهای ابرو رو بی‌حس می‌کنه. پس از کاشت ابرو هم لازمه فرد متقاضی دوران نقاهت رو طی کرده و دستورالعمل‌های ارائه شده رو رعایت کنه.

پس از چند هفته ابروهای کاشت شده رشد بیشتری رو تجربه می‌کنند؛ و بعد از چند ماه متقاضی می‌تواند شاهد رشد ابروهای طبیعی کاشت شده باشه. این ابروهای زیبا مانند تار ابروهای خود فرد حالت طبیعی و ماندگاری همیشگی دارند؛ بنابراین پس از اتمام مراحل رشد ابروها فرد می‌تواند از داشتن ابروهای جذاب و خوش‌حالت لذت ببره.

روش‌های متداول کاشت ابرو

برای کاشت کردن ابرو روش‌های مختلفی وجود داره؛ و هر کدام از کلینیک‌های زیبایی با توجه به امکانات و شرایطی که داره یکی از این روش‌ها رو برای انجام این عمل زیبایی انتخاب می‌کنه. برای اینکه “مدل کاشت ابرو” به بهترین روش روی صورتتون نقش ببندد و از داشتن ابروهای خوش‌حالت و زیبا لذت ببرید، لازمه که مدل‌های متداولی که برای انجام این عمل زیبایی وجود داره رو بشناسید.

کاشت ابرو به روش FIT

در این روش پزشک متخصص ابتدا ناحیه پشت سر و اطراف گوش‌ها رو بررسی می‌کنه. سپس موهایی که برای کاشت در ناحیه ابرو مناسب هستند انتخاب می‌شوند. در قدم بعدی پزشک متخصص ناحیه ابرو و محل برداشت موها رو بی‌حس می‌کنه. سپس با کمک پانچ دستی فولیکول‌های مو از ناحیه مورد نظر برداشته می‌شوند. پس از اون سوراخ‌های ریزی مطابق مدل کاشت ابرو در محل ایجاد می‌شه، تا تار ابرو طبق زاویه مناسب در این محل کاشت شود.

در این روش میزان تخصص و تبحر پزشک برای برداشت و کاشت فولیکول‌ها بسیار مهم هست؛ و باید حتماً عمل زیبایی کاشت ابرو رو در مراکز زیبایی معتبر و نزد پزشکان حرفه‌ای انجام بدهید.

آیا شما کاندید مناسب “عمل کاشت ابرو هستید یا خیر ؟

نتیجه کاشت مو

کاشت ابرو به روش SUT

مراحل اولیه این روش کاشت ابرو با نمونه قبلی مطابقت داره؛ و پزشک ابتدا تار موها را انتخاب کرده و سپس ناحیه ابرو رو برای کاشت بی‌حس می‌کنه؛ اما فرایند برداشت فولیکول‌های مو و کاشت اون‌ها با کمک پانچ اتوماتیک انجام می‌شه. به همین دلیله که شدت آسیب برداشت و کاشت فولیکول‌ها در این روش نسبت به نمونه دستی بسیار کمتر هست.

سخن پایانی

“مدل کاشت ابرو” برای هر فردی متفاوت هست؛ و با توجه به زوایای صورت و پُر یا لاغر بودن صورت فرد بهترین مدل برای او انتخاب می‌شه. قبل از کاشت کردن ابرو معمولاً پزشک طرح گرافیکی ابرو رو روی صورت متقاضی پیاده می‌کنه؛ و پس از انجام اصلاحات و تأیید اون کاشت ابرو توسط پزشک متخصص و با استفاده از تجهیزات لازم برای متقاضی انجام خواهد شد.

برای کاشت کردن ابروهای طبیعی و زیبا می‌تونید از طریق واتساپ با مشاورین کلینیک زیبایی VIP تهران در ارتباط باشید.

سؤالات متداول+ جواب

1) آیا انتخاب مدل ابرو قبل از کاشت ابرو اهمیت داره؟
با توجه به اینکه ابروهای کاشت شده مشابه ابروهای طبیعی فرد هستند و رشد می‌کنند، باید مدلی رو برای انجام این عمل زیبایی انتخاب کنید که با حالت صورتتون بیشترین همخوانی رو داشته باشه.
2) مدل کاشت ابرو پهن برای چه صورت‌هایی مناسبه؟
معمولاً کسانی که صورتی کشیده دارند یا افرادی که می‌خواهند جوان دیده شوند ابروهایی که پهن هستند رو می‌پسندند. با این وجود برای کاشت ابرو پهن حتماً باید با پزشک متخصص مشورت کنید.
3) مدل کاشت ابرو دخترانه انتخاب خوبی هست؟
کاشت ابرو دخترانه فرد مورد نظر را جوان‌تر نشون می‌ده و طبیعی بودن چهره رو بیشتر می‌کنه. اگر اهل آرایش کردن نیستید و می‌خواهید چهره طبیعی جذابی داشته باشید، این مدل کاشت ابرو می‌تواند گزینه مناسبی براتون باشه