مرگ بر اثر پیکرتراشی واقعیت دارد یا نه؟ افرادی که می‌خواهند پیکرتراشی رو انجام بدهند به دنبال پاسخ این سؤال هستند. چون زندگی انسان ارزشمندترین چیزیه که هر فردی داره؛ و هیچ عمل زیبایی ارزش این رو نداره که فردی به خاطر تغییر در ظاهرش خودش رو قربانی کنه.


با توجه به اینکه پیکرتراشی دارای نمونه‌های مختلفی مانند لیپوماتیک، ابدومینوپلاستی، لیپوساکشن و… هست؛ عوارضی که برای این عمل‌های زیبایی وجود دارد متفاوته. به عنوان مثال عوارض لیپوماتیک و تزریق چربی به خاطر سرپایی بودن این عمل‌های زیبایی کمتره؛ و متقاضیان دچار مشکلات خاصی بعد از عمل نمی‌شوند؛ اما وقتی بحث جراحی زیبایی سینه یا ابدومینوپلاستی که عمل‌های تهاجمی هستند مطرح می‌شه؛ احتمال بروز عوارض جبران‌ناپذیر برای بدن هم بیشتر خواهد بود.

جهت رزرو وقت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را تکمیل کنید

[/fusion_text]

در این مطلب از کلینیک زیبایی VIP تهران به این موضوع پرداختیم که پیکرتراشی می‌تونه خطر مرگ رو در پی داشته باشه؛ یا اینکه عوارض این عمل زیبایی صدمه‌ای به صدمات جسمانی فرد وارد نمی‌کنه! با ما همراه باشید و در این باره اطلاعات بیشتری به دست بیارید.

خطرات و عوارض حین انجام عمل پیکرتراشی

پیکرتراشی مانند سایر عمل‌های زیبایی دارای عوارض عمومی و عوارض خاصه. این عوارض ممکنه موقع عمل بروز کنند و سلامتی متقاضی رو حین عمل به خطر بیندازند. یا اینکه پس از عمل خودش رو نشون بده و متقاضی تا مدت‌ها پس از پیکرتراشی با اون‌ها درگیر باشه.

خطرات و عوارض حین انجام عمل پیکرتراشی

خطرات و عوارض حین انجام عمل پیکرتراشی

عوارضی که ممکنه حین عمل پیکرتراشی متقاضی با اون‌ها مواجه باشید عبارتند از:

• ایجاد برش‌های عمیق و آسیب وارد شدن به بافت‌های بدن

• بروز خونریزی داخلی یا خارجی

• عوارض ناشی از بی‌حسی یا بیهوشی

• آسیب‌های عصبی و شوک

• سوختگی ناشی از استفاده نادرست تجهیزات

• کما و مرگ

خطرات و عوارض بعد از عمل پیکرتراشی

دوران نقاهت پس از پیکرتراشی نقش مهمی در کاهش عوارض ناشی از انجام این عمل زیبایی داره. کسانی که می‌خواهند به تناسب‌اندام برسند و سلامتی جسمانی و روحی خودشون رو حفظ کنند؛ باید به توصیه‌های پزشک برای دوران بعد از عمل توجه داشته باشند. البته مرگ بر اثر پیکرتراشی ممکنه بعد از انجام این عمل زیبایی هم رخ بده.

شماره تماس: 09120408890

این عوارض به خاطر اشتباهات پزشکی یا فعالیت‌های شدید بدنی پس از عمل رخ می‌ده؛ و کسانی که با اون‌ها مواجه شدند باید در اسرع وقت برای درمان به درمانگاه مراجعه کنند. از جمله عوارضی که ممکنه به خاطر اشتباهات پزشکی یا عدم رعایت نکات دوران نقاهت پس از پیکرتراشی رخ بده می‌شه به موارد زیر اشاره کرد.

• آمبولی

• لخته شدن خون در ریه‌ها

• جمع شدن مایعات در ریه‌ها

• لخته شدن خون

• لخته شدن چربی‌ها

• بروز عفونت‌های خفیف و شدید

• نشت مایعات زیرپوستی از محل عمل

• تورم، کبودی و خون‌مردگی محل جراحی

• مرگ سلول‌های پوستی محل عمل و اطراف آن

• واکنش نشان دادن به داروهای بی‌هوش

• بروز مشکلات قلبی و کلیوی

• مرگ در اثر عوارض شدید پس از عمل

دوران نقاهت پس از پیکرتراشی

دوران نقاهت پس از پیکرتراشی

آیا احتمال مرگ بر اثر پیکرتراشی جدی است؟

با شنیدن جمله مرگ بر اثر پیکرتراشی کسانی که قصد دارند این عمل زیبایی رو انجام بدهند دچار تردید می‌شوند. در صورتی که همه افرادی که قصد پیکرتراشی رو دارند با این موضوع مواجه نمی‌شوند. اگر پزشک تخصص کافی برای انجام پیکرتراشی رو نداشته باشه؛ احتمال داره که حین عمل به اندام‌های داخلی بدن مانند کلیه‌ها آسیب جدی وارد شده و حیات متقاضی به خطر بیفته.

همچنین اگر پزشک برای انجام عمل زیبایی از تجهیزات مناسبی استفاده نکنه؛ یا اینکه پیکرتراشی ناقص انجام شده باشه؛ احتمال اینکه محل عمل دچار عفونت بشه یا متقاضی به خاطر سوختگی یا آسیب‌های پوستی شدید با مشکلات جدی مواجه بشه وجود خواهد داشت.

بنابراین اگر کلینیک زیبایی مناسبی را برای انجام پیکرتراشی انتخاب کنید و این عمل زیبایی رو تحت نظر بهترین پزشکان ایران انجام بدهید؛ با عوارض حاد پیکرتراشی مواجه نخواهید شد. کلینیک زیبایی VIP تهران یکی از بهترین کلینیک‌های پیکرتراشی ایران هست. این مرکز زیبایی تحت نظر بهترین پزشکان زیبایی و در مجهزترین بیمارستان‌های تهران پیکرتراشی رو انجام می‌ده، تا متقاضیانی که قصد دارند به تناسب‌اندام برسند سلامتی‌شون به خطر نیفته.

چه عواملی باعث کاهش خطر مرگ بعد از پیکرتراشی می‌شود؟

برای اینکه پیکرتراشی با بهترین نتیجه انجام بشه و متقاضی به خاطر عفونت، خونریزی داخلی و… با مشکل جدی مواجه نشه؛ لازمه که این عمل زیبایی برای کسانی انجام بشه که بی ام ای مناسب دارند. چون زیاد بودن چربی‌های بدن باعث می‌شه که دید جراح نسبت به اندام‌های داخلی کم بشه.

شماره تماس: 09120408890

همچنین انتخاب روش پیکرتراشی مناسب برای متقاضی باعث می‌شه که عوارض احتمالی این عمل زیبایی برای وی کاهش پیدا کنه و سلامتی اون به خطر نیفتنه.

در کلینیک زیبایی VIP تهران با اسکن و آنالیز سه بعدی رایگان اندام قبل از عمل، میزان بافت چربی و BMI فرد مشخص خواهد شد. سپس بر اساس آنالیز انجام شده بهترین روش لاغری و کاهش سایز و هزینه عمل به متقاضی اعلام می‌شه.

کدام عوارض پیکرتراشی احتمال مرگ را افزایش می‌دهد؟

مهم‌ترین عوارض پیکرتراشی که می‌تونه احتمال مرگ رو افزایش دهد آمبولی هست. در این حالت یک تکه چربی که به حالت مایع در اومده و از محلش جدا شده در بدن شروع به حرکت می‌کنه. این چربی با رسوندن خودش به ریه، مغز یا قلب می‌تونه مسیر خون‌رسانی رگ‌های بدن رو مسدود کنه و احتمال مرگ بر اثر پیکرتراشی رو افزایش می‌ده.

مهم ترین عوارض پیکرتراشی

مهم ترین عوارض پیکرتراشی

اگر پزشک از تجهیزات جدید و مدرن پیکرتراشی برای انجام این عمل زیبایی استفاده کنه و تخصص کافی در این زمینه داشته باشه، احتمال بروز آمبولی یا خونریزی داخلی به شدت کاهش پیدا می‌کنه و سلامتی فرد به خطر نخواهد افتاد.

سؤالات متداول+ جواب

1) چند درصد متقاضیان پیکرتراشی با خطر مرگ مواجه هستند؟
مرگ و میر در متقاضیان این عمل زیبایی بسیار کمه ؛ با این وجود توصیه می‌شه که متقاضیان پیکرتراشی رو فقط در مراکز معتبر انجام یدهند تا مشکلی براشون رخ نده.
2) کدام یک از عوارض پیکرتراشی خطرناک‌تر است؟
بروز خونریزی داخلی، عفونت و آمبولی از جمله خطرناک‌ترین عوارض ناشی از این عمل زیبایی محسوب می‌شه.
3) چطور باید خطر مرگ ناشی از پیکرتراشی را کاهش دهیم؟
برای کاهش عوارض ناشی از لیپوماتیک باید در انتخاب کلینیک زیبایی و پزشک متخصص دقت کنید و در مراکز زیبایی متفرقه این عمل زیبایی رو انجام ندهید.
4) خطر آمبولی در کدام عمل پیکرتراشی بیشتر است؟
در عمل‌هایی که چربی به حالت مایع در میاد مثل لیپوماتیک احتمال آمبولی بیشتر میشه.