عوارض لیپوماتیک بازو چیست؟ شل شدن و افتادگی بازو یکی از موضوعاتی است که اغلب افراد ممکن است در دوران مختلف زندگی با آن مواجه شوند. اغلب خانم‌ها پس از شل شدن و افتاده شدن پوست بازوهایشان به دنبال روشی هستند که بتوانند شل شدگی این ناحیه را به‌ طور کامل برطرف کرده و به اندام ایده آلی برسند. یکی از عمل‌های زیبایی که می‌تواند فرد را به‌ تناسب اندام برساند و حالت بازوهای او را تغییر دهد لیپوماتیک است.

با توجه به اینکه لیپوماتیک بازو به‌عنوان یکی از عمل‌های زیبایی کم عارضه شناخته می‌شود، اغلب افراد سعی می‌کنند از این عمل زیبایی برای تغییر حالت بدن خودشان و رسیدن به‌تناسب اندام استفاده کنند. با این وجود لیپوماتیک بازو با عوارض و معایبی نیز همراه است که فرد حتماً قبل از انجام عمل باید آن‌ها را در نظر داشته باشد.در این مطلب کلینیک زیبایی VIP تهران، عوارضی که ممکن است عمل لیپوماتیک بازو برای فرد در پی داشته باشد را جهت شناخت بیشتر ارائه کرده‌ایم.با ما همراه باشید

لیپوماتیک بازو چیست؟

لیپوماتیک بازو یکی از عمل‌های زیبایی کم تهاجمی است که برای افرادی که کالری بیش از حد مصرف کرده اند و به خاطر عدم تحرک، افزایش سن، مشکلات ژنتیکی و غیره دچار شل شدگی و افتادگی بازو یا درشت شدن بازو هستند در نظر گرفته می‌شود.

به‌ طور معمول افرادی که دارای اضافه‌وزن هستند پس از کاهش وزن شاهد برجسته و بزرگ شدن بازوهایشان خواهند بود. چون بازو تحرک زیادی در طول روزمره ندارد و چربی‌هایی که در این ناحیه انباشته‌شده‌اند به‌راحتی قابل برطرف شدن نیستند.

کسانی که همچنان مشکل اضافه‌وزن دارند یا افرادی که به خاطر ژنتیک از کودکی دارای مشکل بزرگی و درشتی بازوها بوده‌اند نیز به خاطر بزرگ بودن بازوهایشان یا شل شدن و افتادگی پوست این ناحیه نمی‌توانند از لباس‌های دلخواهشان استفاده کنند و از اندامی که دارند لذت ببرند. در نتیجه، برای اینکه بتوانید حالت بازوهای خودتان را تغییر دهید لازم است که از عمل‌های زیبایی مانند لیپوماتیک بازو برای برداشت چربی‌های این ناحیه استفاده کنید.

لیپوماتیک بازو چیست؟

لیپوماتیک بازو چیست؟

جهت رزرو وقت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را تکمیل کنید

مراحل لیپوماتیک بازو

مراحلی که برای انجام لیپوماتیک بازو وجود دارد در هر کلینیک با کلینیک دیگر متفاوت است با این وجود در ادامه مراحل ثابت این عمل زیبایی را جهت شناخت بیشتر ارائه کرده‌ایم

  • دریافت خدمات مشاوره از کلینیک زیبایی VIP تهران
  • بررسی بازوهای فرد در ویزیت حضوری توسط پزشک
  • تجویز آزمایش‌های لازم قبل از انجام عمل لیپوماتیک
  • تزریق داروهای بی‌حسی و استفاده از بی‌حسی موضعی برای بی‌حس کردن ناحیه بازوها
  • ایجاد سوراخ‌های ریز توسط پزشک متخصص جهت عبور لوله‌های کانولا به میان بافت‌های چربی
  • ایجاد ارتعاش در لوله‌های کانولا و مکش چربی‌های بازو که به حالت مایع تبدیل‌شده‌اند.
  • بخیه زدن سوراخ‌های ایجاد شده و ترخیص بیمار جهت سپری کردن دوران نقاهت

عوارض لیپوماتیک بازو چیست؟

عوارض لیپوماتیک بازو از هر فردبه‌فرد دیگر متفاوت است و بعضی از افراد ممکن است با عوارض شدید یا خفیف پس از انجام این عمل زیبایی مواجه شوندبا توجه به اینکه در صورت انجام عمل لیپوماتیک در سن مناسب و شرایط جسمانی مناسب فرد کمتر با عوارض آن مواجه خواهد شد، اما پزشکان توصیه می‌کنند که حتماً قبل از انجام عمل زیبایی لیپوماتیک مهم‌ترین عوارض ناشی از آن را بشناسید و سپس آگاهانه برای انجام لیپوماتیک تصمیم‌گیری کنید. از جمله مهم‌ترین عوارضی که هر فردی موقع انجام عمل لیپوماتیک بازو ممکن است با آن‌ها مواجه شود می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

عوارض لیپوماتیک بازو چیست؟

عوارض لیپوماتیک بازو چیست؟

1) بازگشت چربی‌ها در افراد زیر ۱۸ سال

افرادی که سن کمی دارند پس از انجام لیپوماتیک بازو ممکن است دچار افزایش وزن شده و تغییری در حالت بدن و ناحیه بازوهای خود مشاهده کنند؛ بنابراین درصورتی‌که فرد در سن زیر ۱۸ سالگی عمل لیپوماتیک بازو را انجام داده باشد، احتمال دارد که مجدداً دچار تجمع چربی در بازوها شده و مجبور باشند این عمل زیبایی را تکرار کند. به همین دلیل است که پزشکان توصیه می‌کنند که در شرایط سنی مناسب عمل لیپوماتیک را انجام دهید تا نتیجه آن برایتان ماندگاری همیشگی داشته باشد.

2) مشکلات جسمانی

از دیگر عوارض لیپوماتیک بازو که ممکن است پس از انجام این عمل با آن‌ها مواجه شوید می‌توان به مشکلات جسمانی در افراد بالای ۶۰ سال اشاره کرد. همچنین کسانی که لیپوماتیک بازو را انجام می‌دهند به طور نادر ممکن است با بیماری ریوی یا مشکل بیماری قلبی با سکته قلبی یا مشکل تنفسی مواجه شوند.

درنتیجه پزشکان توصیه می‌کنند که حتماً متقاضیان آزمایش‌های لازم را برای دوران قبل از عمل لیپوماتیک انجام دهند تا شرایط جسمانی فرد بررسی‌شده و در صورت وجود آمادگی جسمانی عمل برای او انجام شود. تا شدت عوارض ناشی از لیپوماتیک به حداقل میزان ممکن برسد.

3)عوارض جانبی ناشی از بی‌حسی و بیهوشی

مصرف داروهای بی‌حسی و بیهوشی برای افراد زیادی دارای واکنش‌های متنوعی است. بعضی افراد در اثر مصرف این داروها واکنش‌های آلرژیک، لرزش، تشنج و تغییر ریتم طبیعی قلب را تجربه می‌کنند؛ بنابراین لازم است که فرد ابتدا با پزشک متخصص درباره عوارض داروهای بی‌حسی و بیهوشی مشورت کرده و درصورتی‌که به آن‌ها حساسیت دارد از روش‌های جایگزین برای برطرف کردن بزرگی بازوهایش استفاده کند.

4) آمبولی چربی

آمبولی چربی یکی دیگر از روش‌های است که فرد ممکن است در اثر تغییر بدن خودش با آن‌ها مواجه شود؛ یعنی در این حالت مقداری چربی وارد رگ میشود و ممکن است رگ را مسدود کند. درنتیجه فرد ممکن است دچار مشکلات تنفسی حاد و …خفیف شود. حتی عوارض پوستی نیز ممکن است در اثر آمبولی چربی رخ دهد.

5) بروز اختلالات زیبایی

یکی دیگر از عوارض لیپوماتیک بازو که ممکن است افرادی که در کلینیک‌های متفرقه این عمل زیبایی را انجام می‌دهند با آن مواجه شوند اختلالات زیبایی مانند بی‌نظمی سطوح، گودی، برآمدگی و شلی پوست در ناحیه بازو است. برای پیشگیری از بروز این عارضه لازم است که حتماً عمل لیپوماتیک را در کلینیک‌های مجهز و معتبر نزد پزشکان باتجربه انجام دهید.

6) عفونت محل عمل

با توجه به اینکه عمل جراحی لیپوماتیک با ایجاد زخم‌های کوچکی در این ناحیه انجام می‌شود. لازم است که فرد حتماً توصیه‌های پزشک را برای پیشگیری از بروز عفونت جدی بگیرد.برای پیشگیری از بروز عفونت در محل عمل باید حتماً باند و پانسمان ناحیه لیپوماتیک شده را به‌موقع عوض کنید، گن‌هایی که استفاده می‌کنید را حتماً بشویید و تمیز نگه‌دارید و شرایط محیطی که عمل شده را استریل نگه‌دارید. 

چرا باید سعادت آباد را برای لیپوماتیک بازو انتخاب کنیم؟

همچنین لازم است عمل لیپوماتیک بازو را در کلینیک‌های زیبایی معتبر انجام دهید که پروانه وزارت بهداشت را دارند تا از بروز عفونت و پیامدهای ناشی از آن در محل عمل شده پیشگیری کنید.

7) مشکلات قلبی یا سکته

کسانی که با مشکلات قلبی مواجه هستند یا احتمال اختلال لخته شدن خون در بدن آن‌ها وجود دارد ممکن است در اثر لیپوماتیک بازو با مشکلاتی مانند نارسایی قلبی یا سکته مواجه شوند. به همین دلیل است که پزشکان متخصص توصیه می‌کنید حتماً آزمایش‌های لازم قبل از لیپوماتیک را انجام داده و در صورت وجود سلامتی کامل نسبت به انجام این عمل زیبایی اقدام کنید.

8) آسیب و شوک به جنین در زنان باردار

انجام لیپوماتیک در دوران بارداری ممکن است آسیب شک به جنین وارد کند به همین دلیل پزشکان توصیه می‌کنید این عمل زیبایی را برای دوران پس از بارداری و سپری کردن نقاهت آن در نظر بگیرید.

بهترین کاندیداهای عمل لیپوماتیک بازو

افرادی که کاندیدای مناسبی برای عمل لیپوماتیک بازو هستند کمتر با عوارض ناشی از این عمل زیبایی مواجه می‌شوند. از جمله کسانی که می‌توانند این عمل زیبایی را بدون مشکل انجام دهند می‌توان به کسانی که بین ۱۸ تا ۶۰ سال سن دارند و به بیماری‌های قلبی _ریوی و خونی مبتلا نیستند اشاره کرد.

همچنین کسانی که قصد دارند تناسب‌اندام خودشان را رعایت کنند و دیگر چاق یا لاغر نمی‌شوند و یا قصد بارداری ندارند نیز کاندیداهای مناسبی برای عمل لیپوماتیک بازو خواهند بود. در نهایت افرادی که سیگار و دخانیات مصرف نمی‌کنند یا الکل و داروهای رقیق‌کننده خون استفاده نمی‌کنند نیز کاندیدای مناسبی برای انجام لیپوماتیک بازو خواهند بود.

مدت‌زمان به نتیجه رسیدن لیپوماتیک بازو

شرایط بدنی هر فرد با فرد دیگر متفاوت است، مدت‌زمانی که باید سپری شود تا متقاضی بتواند نتیجه لیپوماتیک بازو را مشاهده کند برای هر فرد متفاوت خواهد بود؛ اما به‌طور طبیعی بین ۳ هفته تا یک ماه پس از عمل که دوران نقاهت جراحی لیپوماتیک به پایان می‌رسد و حالت بازو طبیعی می‌شود و فرد میتواند نتیجه نهایی این عمل زیبایی را مشاهده کند.

در طول این مدت حتماً باید رژیم غذایی سالم داشته باشید، آب به‌اندازه کافی بنوشید و پیاده‌روی را انجام دهید. عدم رعایت نکات بهداشتی، تکان دادن بیش از حد دست‌ها و مواردی مانند ورزش‌های سنگین می‌توانند مدت‌زمان به نتیجه رسیدن لیپوماتیک بازو را تحت تاثیر قرار دهد. بنابراین توصیه می‌کنیم که به‌ هیچ‌ عنوان در طول دوران نقاهت فعالیت‌های بدنی سنگین نداشته باشید و به ناحیه عمل شده فشار وارد نکنید ،تا بتوانید در کمترین زمان نتیجه این عمل زیبایی را مشاهده کنید.

بهترین دکتر برای لیپوماتیک بازو

بهترین دکترهایی که برای لیپوماتیک بازو در نظر گرفته می‌شوند کسانی هستند که تجربه و مهارت زیادی در زمینه انجام این عمل زیبایی دارند. اگر متقاضی قصد داشته باشد که تقارن و همسانی بازوهایش به زیبایی سوپراستارها باشد، باید حتماً این عمل زیبایی را در کلینیک‌های معتبر و نزد پزشکان متخصص انجام دهد.

پزشکان حرفه‌ای که لیپوماتیک بازو را انجام می‌دهند سال‌ها است در این زمینه فعالیت می‌کند و تجربه بالایی در زمینه انجام عمل‌های لیپوماتیک دارد. این پزشکان معمولاً در زمینه زیبایی تحصیل‌کرده‌اند و با تکنیک‌های جراحی پلاستیک نیز آشنا هستند؛ بنابراین پس از انجام عمل لیپوماتیک بازو شاهد باقی ماندن جای زخم روی نواحی که لیپوماتیک شده نخواهید بود.

با توجه به اینکه پزشکان متخصص عمل لیپوماتیک را در بهترین شرایط برای متقاضیان انجام دهند، درد و کبودی کمتری متوجه فرد خواهد بود و فرد با مشکلاتی مانند عفونت و غیره مواجه نمی‌شود. کلینیک زیبایی VIP تهران از بهترین پزشکان برای انجام لیپوماتیک بازو استفاده می‌کند و کسانی که تابه‌حال در این مرکز زیبایی عمل لیپوماتیک را انجام داده‌اند نتیجه مطلوبی از انجام این عمل گرفته‌اند.

دکتر مهدی قلیچ خانی

دکتر مهدی قلیچ خانی

 

چرا کلینیک وی آی پی تهران برای لیپوماتیک؟

کلینیک زیبایی VIP تهران با وجود حضور پزشکان متخصص و حرفه‌ای، امکانات به روز و مدرن و نتایج موفق عمل‌های متعدد لیپوماتیک به عنوان یکی از بهترین مراکز انجام عمل لیپوماتیک بازو شناخته می‌شود. این مرکز زیبایی مجهز دارای پروانه وزارت بهداشت نیز هست و در محیطی استریل و به دور از هرگونه آلودگی عمل‌های لیپوماتیک را انجام می‌دهد.

 

سؤالات متداول+ جواب

1) نظر کسانی که عمل لیپوماتیک انجام داده‌اند چیست؟
کسانی که لیپوماتیک بازو  را در کلینیک‌های زیبایی حرفه‌ای و نزد پزشکان متخصص انجام داده‌اند از نتیجه آن رضایت کامل دارند.
2) هزینه لیپوماتیک بازو چقدر است؟
برای تخمین هزینه نهایی عمل لیپوماتیک لازم است که میزان دستمزد پزشک متخصص، امکانات کلینیک زیبایی و… را در نظر داشته باشید.
3) مرگ در اثر لیپوماتیک چقدر جدی است؟
اگر عمل لیپوماتیک را تحت نظر پزشکان غیرحرفه‌ای انجام دهید و توصیه‌های دوران نقاهت را انجام ندهید احتمال دارد که با عوارضی مانند لخته شدن خون یا آمبولی مواجه شوید.
4) تفاوت لیپوماتیک و لیپوساکشن چیست؟
در لیپوساکشن چربی‌ها سوزانده می‌شوند و یک روش قدیمی برای خروج چربی‌ها از بدن است، اما در لیپوماتیک با حرکات لوله کانولا چربی‌ها تخریب شده و از بدن فرد خارج می‌شوند.

 

آیا شما کاندید مناسب “لیپوماتیک هستید یا خیر ؟

عکس خود را در واتس آپ برای ما ارسال کنید تا مشاوران ما شما را راهنمایی کنند.

نتیجه گیری

چربی‌های که در ناحیه بازو تجمع کرده‌اند موجب تغییر حالت این ناحیه از بدن شده و ظاهر فرد را با تغییرات زیادی مواجه می‌کنند. این موضوع می‌تواند موجب چاق دیده شدن فرد شود و کسی که چربی‌های درشتی دارد نمی‌تواند لباس‌های دلخواهش را بپوشد. جهت برداشتن این چربی‌ها می‌توانید از عمل زیبایی لیپوماتیک کمک بگیرید.در این مطلب سعی کردیم شما را با عوارض عمل لیپوماتیک بازو آشنا کنیم همچنین راه هایی برای پیشگیری از بروز این عوارض را به شما معرفی کردیم .اگر تجربه یا سوالی درباره عمل لیپوماتیک مخصوصاً لیپوماتیک بازو دارید، نظرات خودتان را در بخش کامنت‌ها را با ما در میان بگذارید.