فرق لیپوماتیک با لیپوساکشن غبغب چیست؟ و کدام‌یک از این عمل‌های زیبایی برای کسانی که غبغب بزرگی دارند و می‌خواهند آن را اصلاح کنند مناسب است؟ در سال‌های اخیر جراحی‌های لاغری مخصوصاً در نواحی صورت نسبت به گذشته رواج بیشتری پیدا کرده و روش‌های مدرن و امروزی‌تری برای برداشتن چربی‌های صورت یا تزریق چربی به‌صورت و اصلاح حالت فک، گونه‌ها، غبغب و غیره ایجاد شده است. یکی از روش‌های که برای اصلاح حالت چهره در نظر گرفته می‌شود. عمل لیپوماتیک نام دارد.

عمل لیپوماتیک برای کشیدن چربی‌هایی که در ناحیه غبغب تجمع کرده‌اند مدنظر قرار می‌گیرد و کسانی که می‌خواهند حالت غبغب خودشان را اصلاح‌کرده و یک چهره زیبا و جذاب داشته باشند به سراغ این روش می‌روند. با توجه به اینکه اغلب افراد ممکن است که لیپوماتیک و لیپوساکشن را با هم عمل زیبای یکسانی در نظر بگیرند و تفاوت آن‌ها را نشناسند، در ادامه مواردی که به‌عنوان فرق ساکشن با لیپوماتیک غبغب را جهت شناخت بیشتر متقاضیان عمل‌های زیبایی بدانند رائه کرده‌ایم.

 

جهت رزرو وقت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را تکمیل کنید

 

در صورتی که کاندیدای عمل لیپوماتیک غبغب هستید می‌توانید از متخصصین مشاورین متخصص کلینیک وی ای پی تهران جهت بررسی نحوه انجام این عمل زیبایی و شرایط آن کمک بگیرید.

 

رفع غبغب

رفع غبغب

لیپوماتیک غبغب چیست؟

لیپوماتیک غبغب یکی از عمل‌های زیبایی کم عارضه است که برای از بین بردن چربی‌های تجمع یافته در ناحیه غبغب استفاده می‌شود. در بسیاری از مواقع چربی‌هایی که در ناحیه شکم و پهلو، غبغب، بازوها و سایر نواحی بدن تجمع کرده‌اند و با رژیم غذایی، ورزش و دارو و غیره از بین نمی‌روند را می‌توان با کمک این عمل زیبایی از بین برد.

در حالتی که متقاضی دچار درشتی و بزرگی غبغب باشد، پزشک متخصص با کمک لوله‌های کانولا سعی می‌کند چربی‌هایی که در ناحیه غبغب تجمع کرده‌اند را به حالت مایع درآورده و با کمترین عوارض از بدن فرد خارج کند. پس از خارج کردن این چربی‌ها امکان خالص‌سازی آن‌ها جهت تزریق مجدد به نواحی مانند گونه‌ها و غیره وجود خواهد داشت. به‌ طور معمول، لیپوماتیک غبغب با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و نیازی به بیهوشی یا بستری وجود ندارد.

 

آیا شما کاندید مناسب “عمل لیپوماتیک غبغب هستید یا خیر ؟

عکس خود را در واتس آپ برای ما ارسال کنید تا مشاوران ما شما را راهنمایی کنند.

 

لیپوساکشن غبغب چیست؟

برای انجام لیپوساکشن غبغب پزشک متخصص ابتدا، آب‌نمک و داروهای بی‌حسی را به ناحیه موردنظر تزریق می‌کند. پس از چند دقیقه که محل غبغب بی‌حس شد پزشک با کمک کانول و روش‌های مختلفی مانند پال، وال و غیره که برای آب‌کردن چربی‌ها با کمک حرارت وجود دارد، سعی می‌کند چربی‌هایی که در ناحیه غبغب تجمع کرده‌اند را به حالت مایع درآورده و از این ناحیه خارج کند.

با توجه به اینکه چربی‌هایی که در ناحیه غبغب وجود دارند توسط حرارت و لیپوساکشن از بین می‌روند، نمی‌توان دوباره آن‌ها را خالص‌سازی کرده و به بدن فرد تزریق کرد.

ساکشن غبغب

ساکشن غبغب

تفاوت لیپوماتیک و لیپوساکشن غبغب

موقع بررسی فرق لیپوماتیک با لیپوساکشن غبغب موارد متعددی را باید در نظر داشته باشید در ادامه برخی از تفاوت‌های این دو عمل زیبایی را جهت شناخت بیشتر ارائه کرده‌ایم.

1) میزان درد لیپوماتیک و لیپوساکشن

به‌ طور معمول برای انجام عمل لیپوماتیک غبغب از روش‌های جدیدتر و تجهیزات پیشرفته‌تر استفاده می‌شود. همچنین با توجه به اینکه در عمل لیپوماتیک تنها با ارتعاش چربی‌ها به حالت مایع درمی‌آیند دردی که فرد ممکن است در طول عمل و بعد از آن احساس کند بسیار کمتر خواهد بود.

البته در هر دو حالت پزشک از داروهای بی‌حسی و مسکن‌های تجویزی پس از عمل کمک می‌گیرد، تا دردی که ممکن است فرد با آن مواجه شود را قابل‌تحمل کند.

2) عوارض جانبی لیپوماتیک و ساکشن

عوارض جانبی که برای عمل لیپوماتیک وجود دارد به‌طور چشمگیری از عوارض لیپوساکشن غبغب کمتر است. در لیپوساکشن ممکن است فرد با خونریزی و عوارض ناشی از بیهوشی، شُک، انباشت مایعات در بدن، آمبولی چربی یا سوختگی پوست به خاطر وجود حرارت مواجه شود.

در صورتی که در لیپوماتیک تنها امکان دارد که فرد نسبت به داروهای بی‌حسی واکنش نشان دهد و اینکه احتمال بروز عفونت در محل عمل وجود داشته باشد. سوختگی پوست، تغییر رنگ پوست و غیره معمولاً در عمل لیپوماتیک دیده نمی‌شود، اما به خاطر حرارت عمل لیپوساکشن احتمال بروز عوارض پوستی نیز برای فرد وجود خواهد داشت.

3) ریسک‌های لیپوساکشن نسبت به لیپوماتیک

‌تخصص و تبحر جراح متخصص در عمل لیپوماتیک و لیپوساکشن بسیار مهم است. با این‌ وجود با توجه به اینکه در لیپوساکشن پزشک متخصص باید غدد فیزیکی خود را برای برداشتن چربی‌ها استفاده کند احتمال خستگی جراح یا تغییر در میزان دقت او در موقع انجام عمل زیبایی وجود خواهد داشت؛ بنابراین ریسک انجام لیپوساکشن نسبت به لیپوماتیک بیشتر است.

اما در لیپوماتیک لوله‌های باریکی که وارد بدن شده بدون اعمال هیچ‌گونه فشاری چربی‌ها را به حالت مایع درمی‌آورند و توسط مکش دستگاه چربی‌ها را به‌طور یکنواخت از بدن فرد خارج خواهند شد. در نتیجه در این روش بافت و عضلات داخلی بدن دچار آسیب نمی‌شوند و احتمال بروز مشکلات و ریسک‌هایی که ناشی از برداشتن چربی‌های ناحیه غبغب وجود دارد بسیار کمتر از عمل لیپوساکشن خواهد بود. در نتیجه موقع بررسی فرق لیپوماتیک با لیپوساکشن غبغب می‌توان به شواهدی که پزشک متخصص برای عمل در نظر می‌گیرد به ریسک‌های عمل نیز اشاره کرد.

4) مدت‌زمان عمل لیپوماتیک و لیپوساکشن

مدت‌ زمانی که برای انجام لیپوماتیک غبغب در نظر گرفته می‌شود نسبت به عمل لیپوساکشن کوتاه‌تر است چون چربی‌ها توسط نوسان زودتر تخریب می‌شوند و سریع‌تر می‌توان آن‌ها را از بدن فرد خارج کرد؛ اما در شرایطی که برای حرارت دادن و ذوب شدن چربی‌ها در لیپوساکشن زمان بیشتری نیاز خواهد بود.

5) دوران نقاهت پس از عمل

در عمل لیپوساکشن احتمال آسیب به بافت‌های داخلی بدن، پوست و کبودی‌ها و سوختگی‌ها بیشتر است. در نتیجه فردی که لیپوساکشن را انجام می‌دهد باید مدت‌زمان بیشتری تحت نظر باشد و دوران نقاهت برای او طولانی‌تر خواهد بود؛ اما افرادی که لیپوماتیک را انجام می‌دهند دوره نقاهت کوتاه‌تری دارند و نیازی نیست که مدت‌زمان طولانی را در منزل استراحت کنند تا بتوانند به شرایط طبیعی برگردند.

6) تعداد جلسات عمل

تعداد جلسات عمل لیپوماتیک یا لیپوساکشن با توجه به شرایط بدنی فرد مشخص می‌شود. گاهی مواقع ممکن است در همان یک جلسه کل چربی بدنی فرد در ناحیه غبغب کشیده شده و او بتواند دوران نقاهت را سپری کرده و شرایط طبیعی زندگی خودش برگردد.

اما گاهی مواقع ممکن است موقع انجام لیپوساکشن به ناحیه غبغب آسیبی وارد شود و فرد مجبور باشد که مدتی را برای ترمیم ناحیه موردنظر صبر کرده و مجدداً برای انجام لیپوساکشن اقدام کند. در واقع انجام عمل لیپوماتیک با وجود عوارض کمتری که دارد در یک جلسه برای غبغب انجام می‌شود؛ اما گاهی مواقع برای لیپوساکشن غبغب لازم است چند جلسه را در نظر داشته باشید.

دوران نقاهت لیپوساکشن غبغب

دوران نقاهت لیپوساکشن غبغب

لیپوساکشن بهتر است یا لیپوماتیک؟

با بررسی فرق لیپوماتیک با لیپوساکشن غبغب اغلب افراد متوجه می‌شوند که کدامیک از این عمل‌های زیبایی گزینه بهتری برای تغییر حالت غبغب است. با این‌ وجود جهت اینکه بهتر بتوانید برای انتخاب یک روش برای برداشتن چربی‌های ناحیه غبغب تصمیم‌گیری کنید، مواردی که به‌عنوان اصلی‌ترین تفاوت‌های لیپوماتیک و لیپوساکشن غبغب در نظر گرفته می‌شود را در ادامه به‌صورت لیست وارد جهت شناخت بیشتر ارائه کرده‌ایم.

  • لیپوماتیک روش جدیدتری نسبت به لیپوساکشن است.
  • عوارض جانبی لیپوماتیک به‌طور چشمگیری کمتر از عوارض لیپوساکشن است.
  • حجم چربی خارج‌شده در لیپوماتیک معمولاً بیشتر از لیپوساکشن است.
  • لیپوماتیک دوران نقاهت کوتاه‌تری نسبت به لیپوساکشن دارد.

چرا کلینیک وی آی پی تهران برای لیپوماتیک

کلینیک زیبایی VIP تهران با وجود حضور پزشکان متخصص و حرفه‌ای، امکانات به روز و مدرن و نتایج موفق عمل‌های متعدد لیپوماتیک به عنوان یکی از بهترین مراکز انجام عمل لیپوماتیک ران شناخته می‌شود. این مرکز زیبایی مجهز دارای پروانه وزارت بهداشت نیز هست و در محیطی استریل و به دور از هرگونه آلودگی عمل‌های لیپوماتیک را انجام می‌دهد.

 

جهت رزرو وقت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را تکمیل کنید

 

سخن پایانی

لیپوماتیک نسبت به لیپوساکشن جدیدتر است و همین موضوع موجب شده که افراد زیادی این عمل زیبایی را برای تغییر حالت غبغب خودشان و اصلاح بزرگی غبغب در نظر بگیرند. با توجه به اینکه لیپوماتیک را در چه مرکزی و توسط چه پزشکی انجام می‌دهید، هزینه و نتیجه این عمل زیبایی برایتان متفاوت خواهد بود.

در صورتی که تجربه یا سوالی درباره عمل لیپوماتیک دارید، نظرات خودتان را در بخش کامنت‌ها را با ما در میان بگذارید.

 

آیا شما کاندید مناسب “عمل لیپوماتیک غبغب هستید یا خیر ؟

عکس خود را در واتس آپ برای ما ارسال کنید تا مشاوران ما شما را راهنمایی کنند.

 

سؤالات متداول+ جواب

1) فرق لیپوماتیک با لیپوساکشن نی نی سایت چیست؟
لیپوماتیک نسبت به لیپوساکشن جدیدتر است و عوارض کمتری دارد.
2) خطر آمبولی در لیپوماتیک چقدر است؟
در صورتی که پزشک حرفه‌ای عمل را انجام دهد و مکش چربی‌ها به طور کامل انجام شده باشد، احتمال بروز آمبولی برایتان وجود نخواهد داشت.
3) فرق لیپوماتیک با ابدومینوپلاستی چیست؟
لیپوماتیک نسبت به ابدومینوپلاستی عوارض کمتری دارد و برای برداشتن چربی کل بدن و اصلاح ساختار اعضای مختلف بدن مانند غبغب می‌توانید از این عمل زیبایی استفاده کنید. در واقع، لیپوماتیک می‌توان در تمام نواحی بدن استفاده کرد اما از ابدومینوپلاستی تنها برای چاقی موضعی در ناحیه شکم استفاده می‌شود.
4) مرگ در اثر لیپوماتیک نی نی سایت چقدر است؟
احتمال مرگ در لیپوماتیک بسیار کم است و تنها در شرایطی که پزشک غیرحرفه‌ای و نا متخصص این عمل زیبایی را انجام داده باشد عوارض شدیدی برای متقاضیان وجود خواهد داشت.
5) فرق پیکرتراشی با لیپوماتیک چیست؟
در لیپوماتیک میزان تورم و میزان ترشحات کمتر است و احتمال اینکه فرد دچار خونریزی و عفونت شود کمتر است؛ اما در جراحی‌های پیکرتراشی مانند لیپولیز و لیپوساکشن احتمال اینکه فرد دچار خونریزی شود یا اینکه دچار آمبولی شود بیشتر خواهد بود.