علائم عفونت بعد از بلفاروپلاستی چیست و چه کسانی با این مشکل مواجه می‌شوند؟ اغلب افرادی که قصد دارند عمل جراحی چشم را انجام بدهند با این سؤال مواجه هستند. چون چشم یکی از حساس‌ترین عضو های بدن هست، و بروز عفونت می‌تونه روی بینایی فرد و زندگی اون پس از انجام عمل جراحی زیبایی پلک تأثیرگذار باشه.


برای اینکه بتونید دوران نقاهت بعد از بلفاروپلاستی رو بدون مشکل سپری کنید و یک زندگی عادی پس از انجام این عمل زیبایی داشته باشید، لازمه که علائم نشان دهنده عفونت بعد از جراحی پلک رو بشناسید و روش‌های درمان اون‌ها رو بدانید. چون با کسب اطلاعات کافی در این زمینه می‌تونید این عمل زیبایی رو بدون مشکل و استرس انجام بدهید.

در این مطلب کلینیک زیبایی vip تهران دلایل بروز عفونت چشم در جراحی بلفاروپلاستی را به همراه نشانه‌ها و علائم این مشکل و روش‌های درمان اون ارائه کردیم. اگر برای انجام این عمل زیبایی آماده می‌شوید، لازمه که ابتدا نکات ارائه شده در این مطلب رو مطالعه کنید. با ما همراه باشید

 

جهت رزرو وقت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را تکمیل کنید

دلایل بروز عفونت بعد از بلفاروپلاستی

دلایل متعددی برای بروز عفونت بعد از جراحی پلک وجود داره و هر فردی ممکن هست به خاطر یکی از این دلایل با مشکل عفونت و صدمه دیدن چشم‌ها بعد از بلفاروپلاستی مواجه بشه. با این وجود، برخی از متداول‌ترین دلایل بروز این مشکل را در این بخش ارائه کردیم.

• آلوده بودن محیط کلینیک زیبایی

• آلوده بودن تجهیزات پزشکی یا دست‌های کادر پزشکی و پزشک متخصص

• لمس کردن پلک‌ها با دست آلوده

• حمام کردن بعد از عمل پلک یا حضور در محیط پر از بخار و رطوبت

• حضور در محیط آلوده و دارای گر و غبار

• خشک کردن صورت با حوله آلوده

• استفاده نکردن از آنتی‌بیوتیک‌ها و داروهای تجویز شده توسط پزشک

نتیجه بلفاروپلاستی

نتیجه بلفاروپلاستی

نشانه‌های بروز عفونت بعد از بلفاروپلاستی

اگر پلک‌هاتون درگیر عفونت بعد از عمل شده باشه، حالت عادی اون‌ها تغییر می‌کند و می‌تونید نشانه‌های عفونت رو مشاهده کنید. با این وجود به خاطر اینکه در قسمت پلک بخیه وجود داره امکان داره که افراد زیادی متوجه نشانه‌های عفونت بعد از بلفاروپلاستی نشوند. اگر این عفونت ماندگار بشه و اون رو درمان نکنید، احتمال اختلال در بینایی و صدمه وارد شدن به سلامت چشم‌هاتون وجود داره؛ بنابراین شناخت نشانه‌ها و علائمی که برای عفونت بعد از جراحی پلک وجود داره ضروری هست.

• متورم و قرمز شدن پوست پلک و اطراف اون

• دردناک و متورم شدن پلک‌ها

• ترشحات سبز و سفید از محل جراحی

• خونریزی در محل عمل

• دردناک شدن چشم‌ها موقع باز و بسته کردن

• محدودیت در دید و تاری دید

• کاهش دید چند هفته بعد از عمل

• تغییر رنگ محل جراحی و باز شدن بخیه‌ها

روش‌های درمان عفونت بلفاروپلاستی

اگر  دچار عفونت بعد از بلفاورپلاستی شدید، باید به دنبال روش‌های درمان این مشکل باشید. چون عفونت چشم‌ها می‌تونه شدت پیدا کنه و باعث نابینایی فرد بشه. متداول‌ترین راهکارهایی که برای درمان “عفونت بعد از بلفاروپلاستی” در نظر گرفته می‌شوند رو در ادامه ارائه کردیم.

1) مصرف آنتی‌بیوتیک‌های تجویز شده

پس از عمل بلفاروپلاستی پزشک آنتی‌بیوتیک‌هایی رو برایتان تجویز می‌کنه که مصرف اون‌ها ضروری هست. اگر با وجود مصرف این داروها با عفونت پلک مواجه شدید، پزشک نوع داروهایتان رو تغییر می‌دهد و با استفاده از دارو های جایگزین می‌تونید عفونت را درمان کنید؛ و شرایط مساعدی بعد از بلفاروپلاستی داشته باشید.

از جمله داروهایی که برای درمان عفونت تجویز می‌بشه میشه میتوان به سفالکسین، کلیندامایسین، آموکسی سیلین و داکسی سایکلین اشاره کرد.

2) شستشوی مداوم زخم با سرم مخصوص

برای اینکه زخم احیا بشه و علائم نشان دهنده عفونت بعد از بلفاروپلاستی برطرف بشه، لازمه که با سرم شستشو محل زخم رو شستشو دهید. اگر در طول روز چند بار این کار را انجام بدهید شاهد بهبود زخم‌هاتون و ترمیم سریع‌تر جای بخیه‌ها خواهید بود.

قبل و بعد از عمل بلفاروپلاستی

قبل و بعد از عمل بلفاروپلاستی

3) هیدراته نگه داشتن بدن

نوشیدن آب می‌تونه سموم بدن رو دفع کرده و عفونت رو کاهش بدهد؛ بنابراین برای درمان عفونت پلک‌ها بعد از عمل جراحی چشم باید بدنتون رو هیدراته نگه دارید و به اندازه کافی آب بنوشید. برای اینکه مصرف آب مناسبی در طول روز داشته باشید می‌تونید دتاکس واتر یا آب طعم دار بسازید؛ و نوشیدن حداقل 8 لیوان آب رو در برنامه روزانه خودتان داشته باشید.

4) جهت خواب مناسب

برای اینکه پلک‌هاتون صدمه نبینند و از نتیجه بلفاروپلاستی راضی باشید، لازمه که جهت خوابتون رو اصلاح کنید و رو به سقف بخوابید. جهت درمان عفونت پزشکان توصیه می‌کنند که حتی رو به پهلوها نخوابید و امکان تماس پلک‌ها با بالش و … رو کاهش بدهید. چون احتمال شدت گرفتن آلودگی یا فشار وارد شدن به چشم‌ها و دیر درمان شدن عفونت وجود خواهد داشت.

 

5) جراحی مجدد و خارج کردن عفونت

اگر عفونت با دارو و… درمان نشد، پزشک متخصص ممکن است دوباره محل زخم رو باز کرده و عفونت رو خارج کند. در این حالت عفونتی که زیر پلک قرارداره و حالت تورم و برجسته به این منطقه داده درمان می‌شه. پس از اون باید برای درمان رد پای عفونت باید دارو و … مصرف کنید و مدام زخم رو تمیز کنید. پس از چند روز شاهد کاهش درد پلک‌هاتون و درمان “عفونت بعد از بلفاروپلاستی” خواهید بود.

قبل و بعد از بلفاروپلاستی

قبل و بعد از بلفاروپلاستی

سخن پایانی

بروز عفونت یکی از مسائلی هست که در اثر اشتباهات پزشکی یا عدم رعایت نکات دوران نقاهت بلفاروپلاستی رخ می‌ده. برای درمان این مشکل می‌توانید از داروهای تجویز شده استفاده کنید و تحت نظر پزشک متخصص باشید.

سؤالات متداول+ جواب

1) آیا لمس پلک‌ها می‌تواند باعث عفونت بعد از بلفاروپلاستی بشه؟
اگر دست‌هایتان آلوده باشه به خاطر لمس پلک‌هایتان ممکنه با مشکلاتی مانند عفونت چشم و پلک‌ها بعد از عمل جراحی مواجه شوید؛ بنابراین توصیه می‌شه که بعد از عمل به هیچ عنوان پلک‌هایتان رو لمس نکنید و اون‌ها رو ماساژ ندهید.
2) علت کوچک شدن چشم بعد از عمل بلفاروپلاستی چیست؟
اگر پزشک تخصص کافی در عمل بلفاروپلاستی نداشته باشه، یا اینکه چشم دچار عفونت شده باشه احتمال کوچک شدن چشم‌ها بعد از عمل وجود داره.
3) دوران نقاهت جراحی پلک چند روز هست؟
حدود دو تا سه هفته بعد از عمل زخم بسته می‌شه و بعد از دو ماه می‌توانید شاهد کمرنگ شدن جای بخیه‌های بلفاروپلاستی باشید.
4) آیا قرمزی پلک بعد از عمل بلفاروپلاستی طبیعی هست؟
بعد از بخیه زدن پلک‌ها کمی در این محل تورم و قرمزی دیده می‌بشه. به مرور این مشکل برطرف می‌شه و می‌تونید شاهد بهبود جای زخم‌هایتان باشید. در صورتی که قرمزی چشم‌ها از بین نرفت و ماندگاری داشت، لازمه که برای بررسی علائم اولیه عفونت بلفاروپلاستی با پزشک متخصص مشورت کنید.
5) داروهای بعد از عمل بلفاروپلاستی برای درمان عفونت مناسب هستند؟
آنتی‌بیوتیک‌ها و پمادهایی که برای دوران نقاهت تجویز می‌شوند برای پیشگیری و درمان عفونت بلفاروپلاستی مؤثر هستند.
6) علت خارش چشم بعد از عمل بلفاروپلاستی چیست؟
خارش چشم‌ها بعد از بلفاروپلاستی می‌تونه به خاطر حساسیت به داروی بی‌حسی، جوش خوردن زخم‌ها یا عفونت باشه. توصیه می‌شه که جهت شناخت بهتر علت این مشکل با پزشک متخصص در این حوزه مشورت کنید.

نتیجه گیری

ما در این مقاله از سری مقالات کلینیک VIP تهران، تلاش کردیم تا شما را به صورت کامل با عفونت بعد از بلفاروپلاستی آشنا کنیم. اگر در مورد این موضوع سوالی دارید، می توانید از مشاورین مجرب مجموعه سوال کنید. تنها کافی است با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرد تا در سریعترین زمان ممکن پاسخگوی شما باشند.همچنین اگر تجربه عمل بلفاروپلاستی را دارید با ما در میان بگذازید تا باقی متقاضیان هم از تجربیات شما استفاده کنند.با تشکر

برای شروع عکس خود را در واتس آپ برای ما ارسال کنید تا مشاوران ما شما را راهنمایی کنند که آیا شما کاندید مناسب “بلفاروپلاستی” هستید یا خیر.*

واتساپ