اگر شما یکی از کاندیداهای جراحی لیپوماتیک هستید و قصد دارید چربی های ذخیره شده در نواحی خاصی از بدن خود را با استفاده از جراحی لیپوماتیک از بین ببرید، این احتمالاً یکی از بزرگترین نگرانی های شما است. اگرچه کاهش وزن در قسمت های مختلف بدن می تواند به زیباتر شدن بدن شما کمک کند.

اما اگر پوست شل یا افتاده ای دارید، بدنتان از دید شما هنوز نقاط ضعف دارد. در نتیجه، می تواند اعتماد به نفس شما را تحت تاثیر قرار دهد. در ادامه این مقاله قصد داریم صفر تا صد افتادگی پوست پس از جراحی لیپوماتیک را به طور کامل توضیح دهیم.

آیا پس از لیپوماتیک پوست دچار افتادگی می‌شود؟

در پاسخ به این سؤال باید گفت ممکن است برخی افراد، شاهد افتادگی پوست بعد از عمل لیپوماتیک باشند. همۀ افرادی که عمل لیپوماتیک انجام می‌دهند، فارغ از اینکه چه مقدار چربی از زیر پوست خارج می‌کنند، پس از عمل دچار حد کمی افتادگی و شل شدگی در ناحیۀ جراحی می‌شوند. برای برطرف کردن این موضوع باید در روزهای اول پس از عمل، مراقبت‌های لازم را به خوبی انجام دهند.

پوشیدن گن کمک زیادی به خلاص شدن از شر افتادگی پوست می کند. بنابراین عدم تناسب شکم بعد از لیپوساکشن یا لیپوماتیک پدیده ای است که برای بسیاری از افراد اتفاق می افتد. با این حال، افرادی که دارای اضافه وزن هستند ممکن است متوجه افتادگی پوست بیشتری شوند. نمی توان گفت که افتادگی پوست یکی از عوارض دائمی و طولانی مدت بعد از جراحی لیپوماتیک است. اما در صورت عدم توجه لازم، می تواند برای برخی افراد به یک مشکل دائمی تبدیل شود.

 

آیا پس از لیپوماتیک پوست دچار افتادگی می‌شود؟

آیا پس از لیپوماتیک پوست دچار افتادگی می‌شود؟

 

عوارض جانبی احتمالی بعد از لیپوماتیک

عملکرد لیپوماتیک ممکن است عوارض مختلفی برای فرد ایجاد شود.

 • ممکن است ناحیه جراحی برای مدتی کبود یا متورم شود.
 • وجود بسیاری از عوارض بعد از جراحی لیپوماتیک موقتی است. تیره شدن پوست بعد از لیپوماتیک یا حتی ناهمواری و افتادگی پوست پس از مدتی با رعایت دستور پزشک برطرف می شود.
 • برخی دیگر از عوارض جانبی احتمالی جراحی لیپوماتیک، مانند عروق خونی زیر پوست و آمبولی، که بسیار خطرناک هستند.

 

در صورت نیاز به مشاوره مستقیم با پزشک فرم زیر را تکمیل کنید تا در اولین فرصت با شما تماس بگیریم 

 

مراقبت های بعدی لیپوماتیک برای جلوگیری از افتادگی پوست

یکی از اصول مهم و اولیه پس از جراحی لیپوماتیک، مراقبت های بعد از عمل است. باید دوران نقاهت جراحی لیپوماتیک را به خوبی سپری کنید تا از مشکلات و آسیب های جدی تری در بدن خود جلوگیری کنید. با توجه به اینکه ممکن است بعد از جراحی لیپوماتیک با افتادگی و شلی پوست نیز همراه باشید، بنابراین لیپوماتیک مراقبت های بعدی کمک زیادی به شما می کند.

 

استفاده از ماساژ درمانی

یکی از مراقبت‌هایی که به شما در رفع شلی و افتادگی پوست پس از جراحی لیپوماتیک کمک زیادی می‌کند، استفاده از ماساژ درمانی است. ماساژ انجام شده بعد از جراحی لیپوماتیک باید کاملا حرفه ای و کارآمد باشد. هنگام ماساژ پوست باید مراقب باشید که به زخم ها فشار زیادی وارد نکنید. ماساژ باید با فشار مناسب و متعادل انجام شود.

اگر نمی دانید چگونه ناحیه مورد نظر را ماساژ دهید، فقط از پزشک خود بخواهید تا نحوه ماساژ پوست را به شما آموزش دهد. ماساژ پوست با توجه به تجربه بسیاری از افرادی که تحت عمل لیپوماتیک قرار گرفته اند، روش مناسبی برای رفع چین و چروک، افتادگی و افتادگی سطح پوست بوده است. می‌توانید با عمل لیپوماتیک به نتایج دلخواه برسید، مشروط بر اینکه این ماساژ درمانی را به طور منظم انجام دهید.

 

استفاده از گن لاغری 

استفاده از گن لاغری بعد از عمل لیپوماتیک، بهترین روش برای جمع شدن پوست و کاهش چین و چروک و افتادگی سطح پوست است. هنگامی که شما از گن لاغری استفاده می‌کنید، این لباس به ناحیۀ مورد نظر و سطح پوست فشار زیادی وارد می‌کند. در نتیجه باعث می‌شود پوست به بافت‌ های زیر متصل شده و تا حدود زیادی از افتادگی پوست جلوگیری شود. البته باید گفت پوشیدن گن لاغری باید در دو هفته اول بعد از عمل، به صورت شبانه روزی انجام شود تا بتوانید به نتیجۀ دلخواه خود دست پیدا کنید.

 

رژیم غذایی سالم

حداقل در یک تا دو ماه اول پس از جراحی لیپوماتیک، رژیم غذایی ناسالم را کنار بگذارید. مصرف بیش از حد چربی ها و قندها می تواند باعث بازسازی سلول های چربی و تجمع درست در ناحیه جراحی شود. سعی کنید در برنامه غذایی خود سبزیجات و میوه جات داشته باشید و به طور کلی برنامه غذایی خوبی داشته باشید. البته لازم به ذکر است که رژیم غذایی سالم فقط مربوط به ماه های اول پس از جراحی لیپوماتیک نیست و باید تا آخر عمر این موضوع را دنبال کنید.

حرکات بدن خود را کنترل کنید

یکی از موضوعات موثر بر فرم بدن بعد از لیپوماتیک حرکات بدنی است که بعد از عمل لیپوماتیک خواهید داشت. به عنوان مثال هنگام نشستن سعی کنید فشار زیادی به شکم و پهلوهای خود وارد نکنید. حرکات صحیح نشستن و خوابیدن را یاد بگیرید و سعی کنید آنها را به یک عادت تبدیل کنید.

 

مصرف آب کافی

توجه داشته باشید که خاصیت ارتجاعی پوست نیز تأثیر زیادی بر روند درمان دارد باید آب کافی بنوشید. اگر سطح پوست شما کم آب باشد، احتمال افتادگی آن بیشتر خواهد بود.

فشار روی پوست شکم یکی از دلایل افتادگی پوست در این ناحیه است حالا تصور کنید اگر اضافه وزن دارید و پوست زیادی دارید، باعث کاهش اعتماد به نفس می شود.

لیپوماتیک برای جلوگیری از افتادگی پوست

لیپوماتیک برای جلوگیری از افتادگی پوست

 

روش درمان افتادگی پوست بعد از لیپوماتیک

اگر با پوشیدن گن و رژیم غذایی مناسب و توصیه های دیگر پزشک لیپوماتیک هنوز احساس می‌کنید پوستتان افتاده است و شما را آزار می‌دهد، در زیر به طور کامل آن را توضیح دادیم:

 

عملیات لیفت پوست

یک راه برای درمان افتادگی پوست پس از جراحی لیپوماتیک، جراحی و برداشتن پوست اضافه است. این جراحی زمانی توصیه می شود که چربی زیادی در زیر پوست جمع شده باشد. به عبارت ساده، اگر فردی دارای اضافه وزن باشد، پس از برداشتن چربی، پوست اضافی زیادی باقی خواهد ماند. این پوست اضافی نه تنها افتادگی و شلی زیادی دارد، بلکه چروک به نظر می رسد و ظاهر بدن فرد را به هم می زند.

به همین دلیل است که با توجه به وضعیت چاقی و میزان چربی بدن فرد، بلافاصله پس از عمل لیپوماتیک،لیفت پوست را پیشنهاد می کنند. همچنین، اگر بدن متعادلی دارید و فقط با جراحی لیپوماتیک قصد لاغر کردن بدن خود را دارید، اگر احساس کردید پوستتان افتاده است، باز هم می توانید این عمل را انجام دهید.

 

ورزش های هوازی و استقامتی

یک روش درمانی دیگر که می توانید بعد از جراحی لیپوماتیک برای کاهش افتادگی پوست استفاده کنید ورزش های هوازی و استقامتی است. البته نباید در دو هفته اول سنگین بازی کرد. تمام تمرینات هوازی باید به آرامی و به تدریج انجام شود.

همچنین سعی کنید به زخم و ناحیه جراحی فشار زیادی وارد نکنید. برخی از تمرینات کششی می توانند خاصیت ارتجاعی پوست شما را تغییر دهند و به نوعی به لیفت و سفت شدن پوست شما کمک کنند. برخی از تمرین‌ها مانند پیاده‌روی آهسته، ورزش‌های استقامتی به شما کمک می‌کنند سریع‌تر به نتایج دلخواه خود برسید.

 

پماد و داروهای پوست

گاهی اوقات میزان افتادگی پوست بسیار محدود است و نیازی نیست از عمل لیفت پوست برای کاهش ناهمواری شکم بعد از لیپوساکشن و لیپوماتیک استفاده کنید. لازم به ذکر است این پماد‌ها و داروها توسط پزشک تجویز می‌شوند و نباید سر خود آنها را مصرف کنید. این روش درمانی برای افرادی که میزان افتادگی پوست آن‌ها کم است، نتایج خوبی خواهد داشت. باید برای یک دورۀ یک ماه یا دو ماهه از این کرم‌های لیفت کننده پوست استفاده کنید.

 

 چه قسمت‌هایی از بدن می‌تواند با عمل لبپوماتبک انجام می شود؟

عمل پیکرتراشی به شما کمک می‌کند برخی از نواحی بدن خود را که دارای اضافه وزن و چربی تجمع یافته است، لاغر کنید. این نواحی می‌تواند بخش‌های مختلفی مثل شکم و ران پا، پهلو و باسن باشد. میزان تجمع چربی در هر یک از این نواحی، متفاوت است. به همین دلیل مدت زمان جراحی و تعداد جلسات هر یک نیز متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال میزان تجمع چربی در پهلو و شکم خیلی بیشتر از تجمع چربی در اطراف زانو یا ران پا می‌باشد.

در هر صورت طی چند سال اخیر، لیپوماتیک بهترین روش برای لاغری و درمان چاقی نواحی مختلف از بدن بوده است. هر چه که یک ناحیه از بدن بیشتر چاق شود، یعنی چربی بیشتری در زیر پوست آن ناحیه تجمع پیدا کرده است. افزایش تجمع چربی به مرور زمان باعث می‌شود پوست کشیده شده و نسبت به حالت اولیه گسترده‌تر شود. به همین دلیل است که بسیاری از افراد بعد از عمل لیپوماتیک، افتادگی پوست را تجربه می‌کنند.

 چه قسمت‌هایی از بدن می‌تواند با عمب لبپوماتبک انجام می شود؟

چه قسمت‌هایی از بدن می‌تواند با عمب لبپوماتبک انجام می شود؟

 

 چه عواملی احتمال شل شدن پوست را بالا می‌برند؟

عوامل مختلفی در افتادگی و شل شدن پوست دخیل هستند.

 

عدم رعایت یک رژیم غذایی مناسب

یکی از مهمترین عوامل افتادگی پوست، عدم رعایت یک رژیم غذایی مناسب بعد از عمل لیپوماتیک است. در واقع همان طور که گفته شد، پوست بدن شما، به نسبت چربی که ایجاد می‌شود، خاصیت کشسانی بیشتر پیدا می‌کند

هنگامی که چربی زیر پوست را تخلیه نکرده‌اید، از این موضوع اطلاع چندانی ندارید. ولی پس از عمل لیپوماتیک مشاهده می‌کنید که مقدار زیادی پوست اضافه وجود دارد و باید با استفاده از روش‌های خاصی، این پوست اضافه را از بین ببرید.

 

افزایش سن

افزایش سن نیز یکی دیگر از دلایل شل شدن پوست است. با بالاتر رفتن سن، میزان خاصیت ارتجاعی پوست کاهش پیدا می‌کند. در صورتی که از پوست خود مراقبت نکنید، شل شدن پوست بسیار واضح خواهد بود.

 • همچنین عوامل دیگری مثل بارداری، برخی از بیماری‌ها و لاغر کردن بدن نیز می‌تواند باعث شل شدن پوست شود.

همه چیز درباره ساکشن شکم

 

شرایط پوست بعد از عمل لیپوماتیک

بعد از عمل لیپوماتیک پوست شما شرایط متفاوتی نسبت به حالت عادی خواهد داشت. ممکن است سطح پوست دچار کبودی شده و نسبت به قبل از عمل، چروکیدگی و افتادگی بیشتری داشته باشد و دچار تورم شود. در این شرایط، از بین بردن شل شدگی و افتادگی پوست کار بسیار مشکلی خواهد بود. شما باید فقط به قواعد و مراقبت‌هایی که توسط مشاورین کلینیک vip توصیه شده است، عمل کنید بلکه بتوانید تا حدودی وضعیت پوست را بعد از عمل، بهبود ببخشید.

 

چه کسانی بیشتر در معرض افتادگی پوست بعد از عمل لیپوماتیک هستند؟

 • افرادی که به صورت ذاتی خاصیت ارتجاعی و کشسانی پوست آنها ضعیف است، ممکن است بعد از عمل لیپوماتیک، بیشتر از سایر افراد، افتادگی پوست را تجربه کنند.
 • همچنین اشخاصی که اضافه وزن شدید دارند و حجم چربی‌ها در زیر پوست آن‌ها بسیار زیاد است نیز شل شدگی و افتادگی بیشتری خواهند داشت.
 • اشخاصی که بعد از عمل لیپوماتیک رژیم غذایی درستی نداشته باشند و وزن آنها در بازه‌های زمانی مختلف، پیوسته در حال تغییر باشد، ممکن است این شرایط را تجربه کنند.
 • بانوانی که بعد از عمل لیپوماتیک اقدام به بارداری می‌کنند، به علت خاصیت ارتجاعی ذاتی پوست، ممکن است مجدداً پوست آن‌ها کشش و انعطاف بسیار زیادی پیدا کند که بعد از زایمان، امکان افتادگی و شل شدگی پوست نیز وجود خواهد داشت.

 

روش های افزایش خاصیت ارتجاعی پوست

 • در نهایت اگر می‌خواهید شاهد ناهمواری شکم بعد از لیپوماتیک نشوید و سطح پوست شما افتاده و چروکیده به نظر نرسد، باید به اندازۀ کافی آب بنوشید.
 • ورزش‌های مناسب انجام دهید.
 • همچنین سعی کنید تغییر وزن چندانی نداشته باشید.
 • باید یک رژیم غذایی سالم و مناسب داشته باشید که به شما کمک کند وزن خود را ثابت نگه دارید.
 • سعی کنید گن‌های لاغری را تا جایی که ممکن است استفاده کنید.
 • پمادها و کرم‌هایی که توسط پزشک تجویز شده است را نیز به صورت منظم استفاده کنید.

 

سخن پایانی

در این مقاله به طور کامل درباره افتادگی پوست بعد از عمل لیپوماتیک صحبت شد. افتادگی پوست بعد از عمل پیکر تراشی، یک امر کاملاً طبیعی است و برای بسیاری از متقاضیان به وجود خواهد آمد.

آنچه که اهمیت دارد این است که به راحتی بتوانید با رعایت برخی از دستورالعمل‌ها به کاهش افتادگی پوست خود کمک کنید. در نهایت اگر به دلیل داشتن اضافه وزن شدید میزان چروکیدگی و افتادگی پوست در بدن شما بسیار زیاد است، باید از روش‌های درمانی دیگر مثل جراحی استفاده کنید.

برای انجام ساکشن کشم  لازم است که حتماً خدمات مشاوره را از کلینیک زیبایی وی آی پی دریافت کنید. اگر تجربه یا سوالی درباره عمل ساکشن شکم دارید، نظرات خودتان را در بخش کامنت‌ها را با ما در میان بگذارید.

 

سوالات متداول

 آیا بعد از عمل لیپوماتیک پوست افتاده می‌شود؟

اگر میزان تجمع چربی زیاد باشد و بسته به خاصیت ارتجاعی پوست فرد می‌تواند افتاده شود.

چگونه باید از افتادگی پوست بعد از عمل لیپوماتیک جلوگیری کرد؟

به کمک نوشیدن اب، ورزش و رژیم غذایی منظم، پماد و کرم‌های درمانی، ورزش‌های هوازی و استقامتی.

اگر چربی زیر پوست زیاد باشد بهترین روش درمان افتادگی چیست؟

عمل لیفت پوست در این حالت بهترین روش درمان افتادگی پوست بعد از عمل لیپوماتیک می‌باشد.

افتادگی پوست چه زمانی درمان خواهد شد؟

اگر تمامی مراقبت‌ها انجام شود،حدود یک تا دو ماه زمان لازم است تا درمان کامل انجام شود.

واتساپ