عمل بلفاروپلاستی یک چشم چه گونه عملی است ؟عمل های زیبایی که باعث جوان سازی صورت می شوند در سال های اخیر بسیار محبوب شده است. یکی از این عمل ها عنل بلفاروپلاستی یک چشم یا هر دو چشم است. این عمل زیبایی به صورت تک چشم نیز انجام می شود و به همین دلیل  سعی داریم در این مقاله از سری مقالات کلینیک VIP تهران به صورت مفصل به این عمل، روش های انجام آن و هزینه هایش بپردازیم.

عمل بلفاروپلاستی یک چشم چیست؟

به طور کلی عمل بلفاروپلاستی به جراحی برداشتن پوست های اضافی که در بالای پلک و زیر چشم به وجود می آید، گفته می شود. در این جراحی با استفاده از برش های ریزی که در پشت پلک زده می شود، اضافات پلک برداشته می شود. در این حالت افتادگی پلک ها که باعث می شود چشم ها خسته به نظر برسند، برداشته می شوند و پلک ها حالتی بازتر و درشت تر به خود می گیرند. به سبب این کشیدگی ای که ایجاد می شود و چشم ها از حالت افتاده یا پف کرده خارج می شوند، چهره فرد جوان تر و شاداب تر به نظر می رسد. به همین دلیل این عمل را به عنوان یکی از عمل های زیبایی جوان سازی می شناسند.

حال در این بین افرادی هستند که این عمل را تنها بر یک چشم خود انجام می دهند. در بعضی شرایط، به دلیل ایجاد فلج های صورت یا بیماری های مختلف، پف یک چشم شدید می شود و عضله های آن شل می شود. در این زمان است که فرد به یک عمل بلفاروپلاستی یک چشم، نیاز پیدا می کند.

جهت مشاوره رایگان و تماس کارشناسان ما با شما لطفا فرم زیر را پر کنید

علت به وجود آمدن افتادگی پلک در یک چشم چیست؟

یکی از مهم ترین عواملی که باعث به وجود آمدن افتادگی پلک در یک چشم می شود، افزایش سن است. پوست افراد به مرور زمان حالت ارتجاعی و کششی خود را از دست می دهد و به همین دلیل شل و افتاده می شود. شل شدن پوست پشت پلک باعث افتادگی پوست و پلک می شود و در برخی افراد این افتادگی تنها در یک چشم اتفاق می افتد. عواملی همچون آسیب ها و تصادفات، عوارض جانبی داروها، مسائل ژنیتیکی و وراثتی می تواند در به وجود آمدن این بیماری اثر بگذارد. حی در بعضی موارد به دلیل برخی دیگر از عمل های زیبایی ممکن است این بیماری به وجود آید. به همین دلیل است که عمل بلفاروپلاستی یک چشم را انجام می دهند. این عمل بیشتر جنبه درمانی دارد و معمولا سخت تر از عمل بلفاروپلاستی دو چشم است.

نتیجه بلفاروپلاستی پلک بالا

نتیجه بلفاروپلاستی پلک بالا

عمل بلفاروپلاستی یک چشم چگونه انجام می شود؟

جراحی بلفاروپلاستی یک چشم یک عمل سرپایی است و معمولا بدون بیهوشی انجام می شود. اگر بیمار نیاز داشته باشد تا عمل طولانی تری داشته باشد یا در کنار بلفاروپلاستی عمل های دیگری نیز انجام دهد، آن گاه نیاز است که بیمار به صورت عمومی بیهوش شود. با توجه به متدی که جراح برای عمل انتخاب می کند، ابتدا نیاز است که برش هایی در قسمت پشت پلک زده شود. سپس با استفاده از این برش ها، پوست اضافی و شل که باعث افتادگی می شود را بر می دارد. پس از آن قسمت های برش خورده را بخیه می زنند و روی آن را پانسمان می کنند. این عمل با توجه به میزان افتادگی پلک شخص، بین 1 الی 3 ساعت طول می کشد.

در حال حاضر در ایران دو روش جراحی بلفاروپلاستی یک چشم بسیار رایج است:

 1. برش با استفاده از لیزر
 2. برش با استفاده از چاقوهای جراحی

در روش اول با استفاده از پلاسما جت، نواحی مورد نظر برش و بخیه زده می شود و در روش دوم تماما از لوازم جراحی استفاده می شود. معمولا جای بخیه و زخم در روش اول خیلی مشخص نیست و بعد از مدتی کاملا از بین می رود. روش دوم نیز بیشتر رایج است و معمولا جای بخیه هایش بیشتر می ماند.

مراقبت های بعد از عمل پلفاروپلاستی یک چشم چیست؟

معمولا بعد از هر عمل زیبایی یک سری مراقبت های عمومی وجود دارد که نیاز است فرد انجام دهد تا دچار عفونت و آسیب و خطرات بعد از عمل نشود. از جمله مراقبت هایی که بایستی در دوران نقاهت جراحی بلفاروپلاستی یک چشم رعایت کنید، شامل موارد زیر است:

 • جلوگیری از خشک شدن چشم ها

برخی فعالیت ها مانند استفاده مداوم از تلفن همراه، لپ تاپ و سایر دستگاه های دیجیتالی، باعث فشار آوردن به چشم می شوند و به همین دلیل خشکی چشم را به دنبال را دارند. در دوران پس از عمل حداقل تا یک هفته باید استفاده از این وسایل به صورت حداقلی باشد.

 • مصرف به موقع داروهای تجویز شده

پس از هر عمل نیاز است تا مسکن ها و آنتی بیوتیک هایی جهت جلوگیری از عفونت و کاهش درد استفاده شود. مصرف به موقع این داروها می تواند اثرات زیادی در روند بهبود زخم هایتان داشته باشد، بنابراین سعی کنید داروهای تجویز شده را به موقع مصرف کنید.

 • استفاده مدوام از پماد چشمی

پماد چشمی A یکی از مهم ترین داروهایی است که پزشک تان برای شما تجویز می کند. این پماد به بسته شدن سریعتر زخم ها کمک می کند و از طرفی جای زخم را از بین می برد. بنابراین اگر می خواهید بهترین نتیجه را از عمل خود دریافت کنید، حتما از این پماد استفاده کنید.

 • خشک گذاشتن جای زخم

سعی کنید در 24 ساعت بعد از عمل، آب به جای زخم ها و پانسان نخورد و زخم ها خشک بماند. این موضوع باعث می شود تاعوارض عمل بلفاروپلاستی یک چشم به صورت چشم گیری کاهش یابد.

 • فشار وارد نکردن به چشم

انجام فعالیت های سنگین و ورزش می تواند به چشم فشار وارد کند، بنابراین سعی کنید در چند روز اول هیچ کدام از این فعالیت ها را انجام ندهید.

 • استفاده از عینک آفتابی

برخورد مستقیم نور خورشید به جای بخیه و زخم، باعث ایجاد اسکار و ماندگاری بیشتر زخم بر روی پوست می شود. به همین دلیل بهتر است تا دو ماه بعد از عمل از عینک های آفتابی و مخصوص استفاده کنید تا نور با چشم هایتان کمترین برخورد را داشته باشد.

اگر بخواهید بهترین نتایج را بعد از عمل بدست آورید، نیاز است که تنها موارد گفته شده را رعایت کنید. البته پزشک تان قبل و بعد از جراحی نکاتی که باید رعایت کنید را به شما گوشزد می کند. علاوه بر آن می توانید این نکات مهم را رعایت کنید تا نتیجه را به خوبی روی چشم هایتان مشاهده کنید.

بلفاروپلاستی پلک بالا

بلفاروپلاستی پلک بالا

مزایای بلفاروپلاستی یک چشم

عمل بلفاروپلاستی یک چشم نه تنها مزایای زیبایی دارد، بلکه مزایای درمانی نیز دارد. با انجام این عمل، فرد افتادگی پلک خود را بر طرف می نماید و چهره خود را از حالت افتاده و پیر، به چهره ای جوان و زیبا بدل می کند. علاوه بر تمام موارد زیبایی، افتادگی پلک به مرور زمان می تواند باعث کم شدن دید و ضعیف شدن چشم ها شود. بنابراین انجام این عمل می تواند راهی برای جلوگیری از ضعیف شدن چشم ها در سنین بالا باشد.

یکی دیگر از مزایای این عمل، دائمی بودن نتیجه آن است. عمل بلفاروپلاستی که بر یک چشم انجام شود، به صورت دائمی حالت چشم ها را تغییر می دهد و نیازی نیست تا با گذشت زمان، افراد برای ترمیم این عمل به پزشک مراجعه کنند. به دلیل سرپایی بودن این عمل و دائمی بودن آن، بهترین راه برای جوان سازی چشم ها است.

هزینه و قیمت جراحی بلفاروپلاستی یک چشم

همیشه یکی از مهم ترین عواملی که افراد برای انجام عمل خود در نظر می گیرند، هزینه و قیمت جراحی های زیبایی است. مهم ترین فاکتورهایی که بر قیمت جراحی بلفاروپلاستی یک چشم تاثیر می گذارد، شامل موارد زیر است:

 1. هزینه دستمزد جراح

اولین و مهم ترین فاکتوری که بر قیمت این عمل تاثیر می گذارد، هزینه دستمزد جراح است. پزشکان مختلف با توجه به تجربه و میزان دانشی که در انجام چنین عمل هایی دارند، معمولا هزینه خود را تعیین می کنند. همچنین ظرافت بخیه ها و عمل و انرژی و زمانی که برای انجام این عمل می گذارند، از دیگر مواردی است که یک پزشک در میزان دستمزد خود در نظر می گیرد.

 1. امکانات و تجهیزات کلینیک یا بیمارستان

محلی که شما قرار است عمل و جراحی خود را انجام دهید، یکی از فاکتورهای تاثیر گذار در قیمت و هزینه جراحی شماست. هر چقدر کلینک یا بیمارستان تجهیزات به روز تر و پیشرفته تری داشته باشند، هزینه عمل شما هم به تبع بیشتر خواهد شد.

 1. موقعیت جغرافیایی

شهری که می خواهید در آن عمل انجام دهید، یکی دیگر از عوامل مهم در قیمت عمل بلفاورپلاستی یک چشم است. به طور مثال، هزینه عمل در شهر هایی مثل تهران، نسبت به شایر شهر های ایران بیشتر است و به همین دلیل قیمت تمام شده جراحی بیشتر می شود.

 1. هزینه های جانبی عمل

هر جراحی ای هزینه های جانبی خاص خود را دارد. هزینه هایی مانند هزینه ویزیت پزشک، هزینه آزمایش ها و جلسات مشاوره، هزینه داروها و هزینه بیمارستان، از جمله هزینه هایی است که فرد متقاضی باید آن را را انجام دهد و در لیست هزینه های خود در نظر بگیرد.

با در نظر گرفتن این هزینه ها و با توجه به بودجه خود، بهترین پزشک را انتخاب کنید. دقت فرمایید که همیشه انتخاب ارزان ترین پزشک به معنای انتخاب بهترین پزشک نیست. در بعضی موارد افراد با خیال کم کردن هزینه های خود، زیر دست جراحان ناماهری می روند که بعدا مشکلات بیشتری برای آن ها به وجود می آورند و مجبور می شوند که هزینه های بیشتری برای ترمیم و بر طرف کردن عوارض خود بدهند. بنابراین همیشه کمترین هزینه به معنای بهترین گزینه نیست. پس هزینه را تنها یکی از فاکتورهای تعیین پزشک در نظر بگیرید.

جوانی دوباره با بلفاروپلاستی

جوانی دوباره با بلفاروپلاستی

عوارض عمل بلفاروپلاستی یک چشم

هر جراحی زیبایی طبعا عوارض خود را دارد. عمل بلفاروپلاستی یک چشم نیز از این قاعده مستثنی نیست و در صورت رعایت نکردن نکات مراقبتی بعد از عمل، می تواند عوارض خطرناکی داشته باشد. از جمله عوارض این عمل، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • عفونت چشم

عفونت چشم بعد از عمل از جمله عوارض های این جراحی است. ممکن است این عارضه به دلیل عدم استفاده از آنتی بیوتیک ها، کثیف شدن زخم و یا استریل نبودن محل جراحی به وجود آید. اگر در جشم خود متوجه عفونت شدید، فورا به پزشک مراجعه کنید و آن را جدی بگیرید.

 • ماندن جای زخم ها

اگر جراح در بخیه زدن ماهر نباشد، ممکن است بعد از عمل جای بخیه و زخم ها روی صورت بماند و ظاهر ناخوشایندی داشته باشد. برای جلوگیری از این عراضه بهتر است ابتدا در پزشک خود نهایت دقت را به خرج دهید و سپس از پماد های ترمیم کننده پوست بعد از عمل به درستی و به موقع استفاده کنید تا کمترین جای زخم باقی بماند.

 • قرمزی، تورم، التهاب و کبودی

از جمله عوارض های رایج عمل های تهاجمی، ایجاد التهاب و کبودی پس از عمل است. تا حدی این عوارض طبیعی است اما اگر شدید شد، حتما به پزشک خود اطلاع دهید.

 • کاهش دید بعد از عمل

یکی از نگران کننده ترین عوارض بعد از عمل بلفاروپلاستی، کاهش دید شخص است. اگر فرد متوجه شود که بینایی اش دچار مشکل شده، باید سریعا به پزشک خود مراجعه کند.اگر عوارض دیگری مانند تب، تنگی نفس، نامنظم شدن ضربان قلب یا هر کدام از عوارض بالا به صورت شدید را ملاحظه کردید، حتما آن را جدی بگیرید و به پزشک خود اطلاع دهید تا در سریع ترین زمان درمان شوید.

بلفاروپلاستی پلک پایین

بلفاروپلاستی پلک پایین

سوالات متداول

آیا من کاندیدای مناسب عمل بلفاروپلاستی یک چشم هستم؟
اگر یکی از چشمان شما حالت افتاده داشته باشد و پوست پشت پلک تان شل شده باشد، اگر بالای 18 سال سن داشته باشید و اگر در وضعیت جسمانی سالمی قرار دارید، می توانید کاندیدای مناسبی برای این جراحی باشید.
عمل بلفاروپلاستی یک چشم چقدر طول می کشد؟
با توجه به میزان افتادگی پلک افراد، این عمل بین یک الی سه ساعت طول می کشد.
هزینه جراحی بلفاروپلاستی یک چشم چقدر است؟
هز پزشکی با توجه به مهارتی که دارد و امکاناتی که برای عمل استفاده می کند، هزینه متفاوتی را ارائه می دهد و یک هزینه یکسان برای همه افراد ندارد. همچنین میزان افتادگی پلک فرد می تواند در هزینه این عمل تاثیر گذار باشد.

نتیجه گیری

عمل بلفاروپلاستی یک چشم یکی از عمل های رایج این روزها است. بسیاری از خانم ها و آقایان به دلایل متعددی، دچار افتادگی پلک یک طرفه می شوند. راه حل دائمی این افتادگی، عمل بلفاروپلاستی است. به دلیل محبوبیت این عمل سعی کردیم در این مقاله از سری مقالات کلینیک vip تهران، به توضیح مفصل این جراحی، هزینه ها و عوارض ان بپردازیم.

کلینیک vip  تهران یکی از کلینیک های تخصصی حراحی بلفاروپلاستی در غرب تهران است که زیر نظر دکتر مهدی قلیچ خانی اداره می شود. شما می توانید برای رزرو وقت مشاوره یا دریافت اطلاعات بیشتر در مورد این جراحی و هزینه های آن، از طریق شماره های درج شده در سایت با مشاورین مجرب مجموعه تماس بگیرید تا به سوالات شما پاسخ دهند.همچنین اگر تجربه انجام این عمل زیبایی را داشتید با ما در میان بگذارید

برای شروع عکس خود را در واتس آپ برای ما ارسال کنید تا مشاوران ما شما را راهنمایی کنند که آیا شما کاندید مناسب “بلفاروپلاستی” هستید یا خیر.*

واتساپ