عمل لیپوماتیک به یکی از محبوب ترین عمل های زیبایی تبدیل شده است که به خلاص شدن از شر بافت چربی انباشته شده در نواحی خاصی از بدن کمک می کند. یکی از قسمت های بدن که در آن چربی تجمع می یابد و اندام بدن را خراب میکند، اطراف بازوها است. تجمع چربی در این ناحیه باعث می شود بازو شل و افتاده به نظر برسد و این مشکل به راحتی قابل حل نیست. در این مقاله با عمل لیپوماتیک بازو، مزایا، عوارض و هزینه آن در کلینیک vip آشنا می شوید.

لیپوماتیک بازو چیست؟

لیپوماتیک روشی جدید در لاغری موضعی است که بافت چربی را که در طول سالیان متمادی انباشته شده است تجزیه کرده و سپس از بدن خارج می کند. فرد در حین عمل لیپوماتیک دچار درد یا خونریزی نخواهد شد و می تواند یک روز بعد فعالیت خود را از سر بگیرد. یکی از سخت ترین قسمت ها برای از دست دادن چربی، بازوها است و با روش های سنتی مانند ورزش و رژیم غذایی نمی توان به راحتی بازوها را برداشت.

یکی از اندام هایی که در زیبایی بدن نقش مهمی دارند، بازوها هستند که جمع شدن چربی اضافی در هر قسمت از بازوها باعث اختلال وبی نظمی در بدن می شود. روش کانتورینگ بدن با کمترین عوارض بعد از عمل و بدون درد و خونریزی حین عمل و در نتیجه از بین بردن چربی های تجمع یافته به صورت موضعی در قسمت های مختلف بازو می شود.

افرادی که بازوهای بزرگ و پرحجمی دارند و می‌خواهند آنها را کوچک کنند، باید بدانند که ورزش و رژیم غذایی در کاهش بازوها نقش دارد، اما بهبودی زمان زیادی طول می‌کشد و اغلب نتایج خوبی ندارند. لیپوماتیک بازو یک عمل زیبایی کم تهاجمی در نظر گرفته می شود و کسانی که به دنبال آن هستند می توانند بدون بیهوشی و تنها با بی حسی چربی های انباشته شده را از بازوها خارج کنند.

عمل لیپوماتیک بازو چگونه انجام می شود؟ 

تجمع چربی اضافی در قسمت های بدن، از جمله بازوها، باعث آزرده خاطر شدن اغلب خانم ها شده است، چرا که با افزایش سن این شلی پوست و تجمع چربی بیشتر اتفاق میفتد. برای برداشتن چربی از این ناحیه از عمل لیپوماتیک بازو استفاده می شود.

بزرگترین مزیت عمل لیپو بازو را می توان استفاده از تکنولوژی جدید آن دانست که به پیشرفت فرآیند لیپوماتیک کمک می کند و از این طریق عمل لیفت بازو را بهبود می بخشد. این فرآیند با ایجاد علائم روی آرنج، دست و بازو توسط متخصص آغاز می شود، یعنی متخصص موقعیت و اندازه خطوط باقی مانده را بر اساس نوع عمل انجام شده تعیین می کند. پس از آن، با توجه به نواحی خاص، تزریق‌های مناسب برای برداشتن پوست و چربی اضافی انجام می‌شود، در این میان، پزشک سعی می‌کند از وجود برش ها در حفره های بازوها مطمئن شود.

عمل لیپوماتیک بازو چگونه انجام می شود؟ 

عمل لیپوماتیک بازو چگونه انجام می شود؟

 

جهت رزرو وقت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را تکمیل کنید

 • مشاوره با پزشک متخصص لیپوماتیک بازو

اولین قدم برای عمل حذف چربی بازو، هماهنگی با پزشک متخصص است. در این جلسه تمامی جوانب عمل از جمله وضعیت جسمانی فرد و انتظارات از انجام این عمل زیبایی مورد بحث و بررسی قرار می گیرد و تصمیمات نهایی گرفته می شود. برای بررسی سلامت عمومی بدن، مراجعه کننده باید تحت آزمایش قرار گیرد و سابقه بیماری خود را به متخصص اطلاع دهد. به همین ترتیب از فرد خواسته می شود که تمام نکات توجه لازم را در این زمینه تکمیل کند.

 • آماده سازی متقاضی برای عمل لیپوماتیک

اولین کاری که باید در روز عمل لیپوماتیک بازو انجام دهید این است که فرد را برای کار آماده کنید. در این مرحله نواحی لازم استریل شده و با صلاحدید پزشک بیهوشی عمومی انجام می شود.

 • شروع عمل لیپوماتیک بازو

زمانی که فرد آماده شد، پزشک اقدامات لازم را برای شروع فرآیند انجام می دهد. بدین ترتیب سوراخ های کوچکی در ناحیه مورد نظر ایجاد می کند و لوله کانولای دستگاه از طریق این سوراخ ها وارد بافت چربی می شود. حرکات ارتعاشی لوله چربی های بازو را تجزیه می کند. در این صورت می توان چربی های محلول را با مکش از بدن خارج کرد.

 • غلبه بر زمان بهبودی و مراقبت مناسب

پس از لیپوماتیک بازو می توانید با صلاحدید متخصص از کلینیک خارج شوید. بنابراین، برای دستیابی به بهترین نتایج مورد انتظار، مراقبت های ویژه باید از نزدیک توسط فرد دنبال شود. زمان نقاهت پس از عمل لیپوماتیک حدود 1 ماه است و پس از آن می توانید بازویی باریک و زیبا داشته باشید.

 

لیپوماتیک بازو چه مزایایی دارد؟

لیپوماتیک بازو چندین مزیت دارد که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تعداد سوراخ های دسترسی برای کانول زیر پوست بسیار محدود است و در هر ناحیه یک تا سه سوراخ کوچک ایجاد می شود.
 • زمان انجام آن در مقایسه با روش های قدیمی و سنتی بسیار کمتر و عوارض جانبی بسیار کمتر و ناچیز است.
 • همچنین از عوارض خطرناک عمل های بزرگ مانند گرفتگی و آمبولی در این روش پیشگیری می شود و میزان بروز آمبولی در عمل لیپوماتیک به صفر می رسد.
 • عمل لیپوماتیک باعث خلاص شدن از شر چربی بازو، تقویت بازو و لاغری می شود.
 • عمل لیپوماتیک بازو  دوران نقاهت کوتاهی دارد و در کمترین زمان ممکن نتیجه مطلوب را به متقاضی میدهد.
 • از مزایای مهم لیفت بازو، انتقال چربی برداشته شده از بازو به سایر قسمت های بدن است. افرادی که می خواهند سایر قسمت های بدن را تنظیم کنند، پس از برداشتن چربی از بدن، به قسمت های دیگر بدن تزریق می شود.
 • در این فرآیند چربی ها تا حد امکان یکنواخت می شوند. پس از عمل لیپوماتیک، هیچگونه چربی که به صورت گلوله جمع شود، زیر پوست یافت نمی شود.
 • زمان نقاهت بعد از عمل معمولاً در عمل های لیپوماتیک 7-5 روز است اما در سایر عمل ها این دوره می تواند تا 30-40 روز باشد.
لیپوماتیک بازو چه مزایایی دارد؟

لیپوماتیک بازو چه مزایایی دارد؟

 

لیپوماتیک بازو چه عوارضی دارد؟

عمل لیپوماتیک بازو با برش و بخیه همراه است و به همین دلیل بدون عارضه نیست. اما خوشبختانه، عمل لیپوماتیک باعث ایجاد اسکار بسیار کمی می شود و خیلی به بافت شما حمله نمی کند. اما افراد بالای 60 سال به دلیل عدم آمادگی جسمانی با مشکلاتی مواجه می شوند. همچنین کسانی که بیماری خاصی دارند باید به پزشک خود اطلاع دهند تا با عارضه ای مواجه نشوند.

لیپوماتیک بازو سعادت آباد

مهمترین عوارض لیپوماتیک عبارتند از:

 1. بسته به میزان چربی، اندازه منافذ ایجاد شده در لیپوماتیک بازو متفاوت است. پزشک، اسکار بعد از لیپوماتیک را در برخی از افراد برای بهبودی باز می گذارد، برخی دیگر را بخیه می زند، اما به هیچ وجه جای زخم روی پوست نمی ماند . با کرم ترمیم کننده اسکار جای زخم روی پوست بازو خوب می شود.
 2. بعد از عمل بازو طبیعی است که فرد در ناحیه عمل شده کبودی را مشاهده می کند که پس از یک هفته محو می شود. اگر کبودی ها بعد از یک هفته از بین نرفت به پزشک مراجعه کنید.
 3. اثرات نامطلوب بیهوشی که ممکن است شامل واکنش آلرژیک، لرزش و حتی لرزش و ریتم غیر طبیعی قلب باشد.
 4. آمبولی چربی به این معنی است که مقداری چربی وارد رگ خونی شده و آن را مسدود می کند. آمبولی چربی می تواند باعث عوارض پوستی، مشکلات جدی تنفسی و علائم عصبی شود.
 5. اختلالات زیبایی مانند بی نظمی ، گودی، تورم و شلی پوست ممکن است به همراه داشته باشد.
 6. عفونت، به خصوص اگر اقدامات بهداشتی رعایت نشود.
 7. مشکلات قلبی یا سکته در افراد مبتلا به اختلالات لخته شدن خون دیده می شود.
 8. آسیب و شوک به جنین در زنان باردار
 9. بازگشت چربی در افراد زیر 18 سال
 10. حمله قلبی در افراد مبتلا به بیماری قلبی
 11. مشکلات تنفسی در افراد مبتلا به بیماری های ریوی
 12. مشکلات جسمانی در افراد بالای 60 سال

بنابراین به افراد مبتلا به بیماری های قلبی، ریوی، کبدی و کلیوی توصیه می شود از عمل لیپوماتیک بازو خودداری کنند. اما در صورت اصرار به عمل، باید وضعیت خود را با پزشک خود در میان بگذارند.

لطفا توجه داشته باشید که تمام عوارض ذکر شده تنها در صورت نادیده گرفتن نکات ایمنی از جمله انتخاب پزشک و کلینیک مناسب و انجام اقدامات احتیاطی رخ می دهد.

با انتخاب یک پزشک متخصص و یک کلینیک زیبایی معتبر مانند کلینیک VIP در تهران می توانید آسیب ها و عوارض ناشی از عمل زیبایی بازو را به حداقل برسانید و این عمل زیبایی را به بهترین شکل ممکن انجام دهید.

 

هزینه عمل لیپوماتیک بازو

روش های مختلفی برای برداشتن چربی از بازو وجود دارد که یک پزشک متخصص با توجه به تجربه خود و شرایط متقاضی یکی از این گزینه ها را انتخاب می کند. سبک انتخابی برای انجام لیپوماتیک بازو در قیمت آن تاثیر دارد، جدای از این موضوع باید به این نکته نیز توجه کنید که هر چه روند حذف چربی طولانی تر و دشوارتر باشد هزینه بیشتری نیز خواهد داشت.

هزینه عمل لیپوماتیک بازو به عوامل مختلفی مانند میزان چربی اضافی در ناحیه مورد نظر بستگی دارد. قیمت عمل لیپوماتیک بازو به شرایط مختلف بستگی دارد. میزان چربی روی دست و استانداردهای بالینی ممکن است یکی از این عوامل باشد. همچنین پوشش بیمه ای عمل زیبایی مقرون به صرفه تر خواهد بود. هزینه عمل لیپوماتیک بازو در شهرهای مختلف یکسان نیست و معمولا در شهرها ارزانتر از تهران است. به دلیل شرایط ناپایدار اقتصادی، این هزینه ها می توانند به سرعت تغییر کنند. در کلینیک Vip هزینه لیپوماتیک بازو حدودا 40 تومن می باشد.

توصیه می شود برای اطلاع از هزینه دقیق کانتورینگ بدن، به کلینیک مورد نظر و دریافت هزینه نهایی این پروسه پس از معاینه و مشاوره لازم با مشاورین کلینیک vip در ارتباط باشید. کلینیک VIP با هزینه ای مقرون به صرفه بهترین و باکیفیت ترین عمل را انجام می دهد.

مراقبت های بعد از لیپوماتیک بازو

نکات مهم برای مراقبت های بعد از عمل لیپوماتیک بازو وجود دارد که دانستن و رعایت آنها برای متقاضی بسیار مهم است، این اقدامات عبارتند از:

 • تا دو هفته پس از عمل لیپوماتیک از کشیدن سیگار وهرگونه دخانیات دیگر خودداری کنید.
 • تا دو هفته پس از عملا از مصرف نوشیدنی های الکلی خودداری کنید.
 • هنگام خواب دراز بکشید تا به زخم فشار وارد نشود.
 • در دوران نقاهت غذای شور نخورید زیرا تورم پوست پس از عمل لیپوماتیک بدتر می شود.
 • دستورات پزشک خود را برای حمام کردن رعایت کنید و تا زمانی که پزشک به شما اجازه ندهد به استخر، سونا و غیره نروید.
 • تا زمانی که پزشک معالج تایید نکرده است از انجام ورزش های شدید و دویدن خودداری کنید.
مراقبت های بعد از لیپوماتیک بازو

مراقبت های بعد از لیپوماتیک بازو

 

سوالات متداول

 • کبودی بعد از انجام عمل لیپوماتیک بازو  چقدر باقی می ماند؟
باید یک تا دو هفته صبر کنید تا کبودی بهبود یابد. پس از این مرحله، کبودی های ناشی از عمل محو شده و به تدریج کاملا از بین می روند.
 • بهبودی لیفت بازو چقدر طول می کشد و فرد چقدر به استراحت نیاز دارد؟
زمان نقاهت پس از این عمل بسیار کوتاه است و پس از مدت بسیار کوتاهی فرد می تواند فعالیت های روزانه خود را انجام دهد.
 • چه مقدار چربی را می توان در حین عمل لیپوماتیک از بازو برداشت؟
حداکثر مقدار چربی که می توان با لیپوماتیک به طور ایمن از بین برد دو تا سه کیلوگرم یا سه تا چهار لیتر است. افزایش حجم حذف چربی خطر عوارض را افزایش می دهد.

جهت رزرو وقت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را تکمیل کنید

نتیجه گیری

در این مطلب نحوه عمل لیپوماتیک بازو را کامل توضیح دادیم، و همچنین هزینه، دوران نقاهت و عوارض آنرا بیان کردیم. امیدواریم این مقاله برایتان مفید واقع شده باشد.

اگر در مورد عمل لیپوماتیک بازو نیار به راهنمایی داشتید میتوانید از طریق واتساپ و یا پر کردن فرم مشاوره با ما در ارتباط باشید تا مشاورین ما به تمامی سوالات شما پاسخ داده و شما را راهنمایی کنند. همچنین اگر تجربه عمل لیپو بازو را داشتید با ما در کامنت ها در میان بگذارید تا دیگران هم از تجربه شما بهره مند شوند.

آیا شما کاندید مناسب “لیپوماتیک بازو هستید یا خیر ؟

عکس خود را در واتس آپ برای ما ارسال کنید تا مشاوران ما شما را راهنمایی کنند.