آیا مراقبت‌های بعد از براکیوپلاستی ضروری هستند یا خیر؟ اگر عمل زیبایی لیفت بازو رو انجام دادید یا قصد انجام این عمل زیبایی رو دارید باید جواب این سوال رو بدونید.افزایش سن یا کاهش وزن شدید باعث افتادگی شل شدن و افتادگی پوست بازوها می‌شه. کسانی که با این مشکل مواجه هستند همیشه سعی می‌کنند لباس‌های آستین بلند بپوشند تا بازوهاشون در معرض دید نباشه؛ اما این راه‌حل برای همه مواقع کارآمد نیست!

چون شخص مورد نظر نمی‌تونه حتی موقع خواب یا استراحت در منزل و در فصل‌های گرم سال بازوهاش رو کامل بپوشونه. پوشوندن بازوها علاوه بر اینکه حس خوبی برای فرد به همراه نداره، بلکه باعث عرق‌سوز شدن زیر بغل فرد شده و شخص مورد نظر رو دچار مشکل می‌کنه.

 

جهت رزرو وقت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را تکمیل کنید

 

برای اینکه همیشه بازوهای خوش‌تراشی داشته باشید می‌تونید از عمل زیبایی لیفت بازو یا براکیوپلاستی کمک بگیرید. کلینیک زیبایی VIP تهران نکاتی که باید درباره این عمل زیبایی و دوران نقاهت بعد از براکیوپلاستی بدونید رو براتون ارائه کرده.

عمل لیفت بازو

عمل لیفت بازو

هدف از انجام عمل لیفت بازو یا براکیوپلاستی

براکیوپلاستی یا لیفت بازو به طور کلی با هدف کاهش حجم باز و برداشتن پوست‌های اضافی انجام می‌شه. در واقع با کمک این عمل زیبایی پزشک چربی‌های انباشته شده در بازو رو خارج می‌کنه، سپس پوست‌های اضافی که در این ناحیه هستند رو با کمک جراحی برمی‌داره. بعد از این مرحله بازو بخیه زده می‌شه و متقاضی برای گذروندن دوران نقاهت به منزل می‌ره.

مدت زمان دوران نقاهت پس از عمل براکیوپلاستی با توجه به وسعت عمل تعیین می‌شه. اگر پزشک تنها ناحیه بالای بازو رو برش زده باشه و پوست این ناحیه رو برداشته باشه، میزان زخم محدودتر هست و بازسازی سریع‌تر انجام می‌شه؛ اما در عمل‌های وسیع‌تر بازو لازمه که متقاضی مدت زمان بیشتری رو برای دوران نقاهت در نظر داشته باشه.

شماره تماس: 09120408890

البته مراقبت‌های بعد از براکیوپلاستی برای هر دو نوع عمل لیفت بازو وسیع و سنتی یکسان هست؛ و متقاضی در دوران نقاهت باید به توصیه‌های ارائه شده توسط پزشک متخصص عمل کنه.

فرم تما

دوران نقاهت بعد از لیفت بازو

لیفت بازو یکی از عمل‌های زیبایی تهاجمیه و متقاضیان بعد از انجام این عمل زیبایی باید در منزل استراحت کنند تا زخم ناشی از جراحی‌ترمیم بشه.
به همین دلیل پزشکان لیست کاملی از “مراقبت‌های بعد از براکیوپلاستی” رو در اختیار متقاضیان لیفت بازو قرار می‌دهند تا بتونند بدون مشکل این دوران رو سپری کرده و به زندگی طبیعی خودشون برگردند.در ادامه مواردی که باید بعد از انجام این عمل زیبایی رعایت کنید رو ارائه کردیم.

اجتناب از انجام فعالیت‌های بدنی سنگین

اولین موضوعی که به عنوان مراقبت‌های بعد از براکیوپلاستی باید در نظر داشته باشید عدم انجام فعالیت‌های بدنی سنگین هست. چون وارد شدن کوچک‌ترین فشاری به بازوها می‌تونه به قیمت پاره شدن بخیه‌ها، لخته شدن خون در این ناحیه، خونریزی شدید ناحیه بازو و طولانی شدن دوران نقاهت تموم بشه.

شماره تماس: 09120408890

در طول دوران نقاهت لیفت بازو نباید برای بلند شدن از روی زمین نباید از بازوهاتون استفاده کنید، روابط زناشویی رو تا زمان جوش خوردن زخم‌هایتان متوقف کنید؛ و تنها زمانی فعالیت‌های ورزشی خودتون رو شروع کنید که پزشک اجازه انجام اون‌ها رو داده باشه.

واتساپ

استفاده از گن مخصوص

برای محافظت از بخیه‌ها و کاهش فشار روی بازو پزشکان گن مخصوصی رو برای دوران نقاهت لیفت بازو تجویز می‌کنند. این گن بازوها رو محکم نگه می‌داره تا به اون‌ها فشار وارد نشه و خونریزی و… رخ ندهد.

همچنین استفاده از این گن خاصیت کشسانی پوست ناحیه بازو رو تقویت می‌کنه و از شل شدگی و افتادگی پوست در طول دوران نقاهت پیشگیری می‌کنه.

مصرف داروهای تجویز شده

متقاضیان برای کاهش درد پس از عمل لازمه که مسکن‌های تجویز شده توسط پزشک رو مصرف کنند. با توجه به اینکه احتمال عفونت ناحیه عمل در طول دوران نقاهت وجود داره، به متقاضیان توصیه می‌شه که در طول “مراقبت‌های بعد از براکیوپلاستی” حتماً از آنتی‌بیوتیک‌های تجویز شده استفاده کنند.با مصرف این داروها می‌تونید دوران نقاهت لیفت بازو رو به راحتی و بدون مشکل پشت سر بگذارید.

مراقبت های بعد از براکیوپلاستی

مراقبت های بعد از براکیوپلاستی

عدم مصرف الکل و دخانیات

مصرف الکل در طول دوران نقاهت باعث رقیق شدن خون می‌شه و احتمال خونریزی محل عمل رو افزایش می‌ده. مصرف دخانیات هم اکسیژن‌رسانی به خون رو کم می‌کنه؛ و باعث دیر جوش خوردن زخم‌ها می‌شه. به همین دلیله که پزشکان توصیه می‌کنند حداقل دو هفته قبل و بعد از عمل‌های زیبایی مانند براکیوپلاستی از مصرف دخانیات و الکل خودداری کنید.

تعویض به موقع پانسمان‌ها

بعد از انجام عمل لیفت بازو پزشک ناحیه جراحی شده رو بخیه می‌زنه و پانسمان می‌کنه. لازمه که در طول دوران نقاهت مدام ناحیه عمل رو ضدعفونی کرده و پانسمان‌هایتان رو تعویض کنید. با این کار می‌تونید جلوی نفوذ آلودگی به محیط عمل و بروز عفونت خفیف یا شدید رو بگیرید.

قبل و بعد

اصلاح حالت خواب

موقع خواب نباید بازوهاتون با زمین برخورد داشته باشند یا به ناحیه بازو فشار وارد بشه. توصیه می‌کنیم که در طول مدت مراقبت‌های بعد از براکیوپلاستی دو بالش زیر بازوهاتون قرار بدهید، سرتون رو بالاتر از بدنتون بگذارید تا فشار زیادی به ناحیه بازوها وارد نشه؛ و از خوابیدن به پهلوها یا پشت اجتناب کنید. بهترین حالت خوابیدن با زاویه سر بالاتر از بدن رو به سقف هست.

فرم تماس

بلند نکردن اجسام از زمین

بعد از انجام لیفت بازو نباید بازوهاتون رو خیلی تکان بدهید و اجسام مختلف رو از زمین بلند کنید. چون فشار وارد شدن به بازوها می‌توند باعث باز شدن زخم این ناحیه بشه. توصیه می‌شه که تا زمان جوش خوردن زخم‌های محل جراحی از حرکت دادن زیاد بازوها و فشار وارد کردن به اون‌ها اجتناب کنید.

عدم حضور در استخر و فضای آزاد

قرار گرفتن در محیط باز در برابر نور خورشید باعث تعریق ناحیه بازو می‌شه. این تعریق می‌تونه زمینه‌سازی عفونت در این محل بشه. به همین دلیل پزشکان توصیه می‌کنند که در محیط‌های گرم و فضای آزاد که آلودگی و نور خورشید وجود داره حاضر نشید.

به خاطر باز بودن زخم جراحی، لازمه که تا مدتی که پزشک تجویز کرده در استخر و سونا حاضر نشید؛ همچنین باید برای استحمام نیز طبق دستورالعمل ارائه شده توسط پزشک عمل کنید.

عدم حضور در استخر بعد از براکیوپلاستی

عدم حضور در استخر بعد از براکیوپلاستی

اجتناب از پوشیدن لباس‌های آستین‌دار و تنگ

بعد از جراحی لیفت بازو لازمه که فشاری روی بازوها وجود نداشته باشه؛ و بتونید بازوهاتون رو آزادانه به اطراف محل عمل حرکت دهید. به همین خاطر پزشکان توصیه می‌کنند که بعد از لیفت بازو از لباس‌های تنگ و چسبان و لباس‌هایی که آستین‌ دارند استفاده نکنید.
بهتر هست در روزهای اول بعد از عمل لباس‌های حلقه‌ای که دکمه‌دار هستند استفاده کنید، تا پوشیدن و درآوردن لباس به راحتی امکان‌پذیر باشه.

واتساپ

عوارض عدم رعایت مراقبت‌های بعد از براکیوپلاستی

اگر نکاتی که برای دوران نقاهت پس از براکیوپلاستی یا لیفت بازو در نظر گرفته شده رو رعایت نکنید با عوارض ناشی از این عمل زیبایی مواجه خواهید شد. از جمله این عوارض می‌شه به موارد زیر اشاره کرد.

● عفونت ناحیه عمل

● کبودی، درد، خارش و سوزش در محل جراحی

● تشکیل زخم یا اسکار در محل عمل

● کند شدن روند بهبودی بازو

● لخته شدن خون در محل عمل و آمبولی

● عدم تقارن بازوها پس از بهبود محل جراحی

● آسیب وارد شدن به بافت بازو

 

سؤالات متداول+ جواب

1) آیا جراحی لیفت بازو درد دارد؟
جراحی لیفت بازو یا براکیوپلاستی یکی از عمل‌های زیبایی تهاجمی هست. برای کاهش درد ناشی از انجام این عمل زیبایی پزشک عمل رو معمولاً تحت یا بیهوشی انجام می‌ده؛ و برای دوران نقاهت پس از عمل مسکن تجویز می‌کنه.
2) آیا ماندگاری عمل براکیوپلاستی تضمینی است؟
در صورت رعایت کردن نکات و مراقبت‌های دوران نقاهت و انجام لیفت بازو تحت نظر پزشکان حرفه‌ای، متقاضیان می‌تونند روی ماندگاری همیشه نتیجه این عمل زیبایی حساب کنند.
3) چه کسانی کاندیدای عمل زیبایی لیفت بازو هستند؟
افرادی که کاهش وزن داشتند یا افرادی که به خاطر افزایش سن شل شدگی پوست بازو دارند کاندیداهای این عمل زیبایی هستند.
4) آیا عوارض لیفت بازو جبران‌پذیر هستند؟
در صورتی که بازوها دچار عدم تقارن شده باشند یا اینکه عفونت ناحیه بازو شدید باشه، باید متقاضی خدمات درمانی تکمیلی رو دریافت کنه.