معمولا مراقبت‌های بعد از عمل‌های جراحی زیبایی، از عوامل مهم و تاثیر گذار در نتایج عمل است. در عمل ماموپلاستی، نحوه خوابیدن بعد از ماموپلاستی، تقریبا مهم ترین نکته در مراقبت‌های پس از عمل است که شرایط خاصی دارد. به همین دلیل ما در این مقاله از سری مقالات کلینیک VIP تهران سعی داریم تا شما را باجزئیات این موضوع آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

طرز خوابیدن بعد از عمل ماموپلاستی

تقریبا در هر عمل زیبایی، دوران نقاهت آن بسیار مهم است و تمامی‌نتایج عمل، به نحوه مراقبت در این دوران بستگی دارد. دوران نقاهت عمل ماموپلاستی نیز تقریبا تاثیرگذارترین برهه زمانی برای عمل ماموپلاستی است. در این دوران اگر موارد مراقبتی به درستی رعایت نشود، ممکن است فرد دچار آسیب شود و در بعضی موارد، نیازمند یک عمل مجدد خواهد شد. بنابراین اگر این عمل را انجام داده اید و یا می‌خواهید به زودی انجام دهید، سعی کنید نهایت دقت را در این دوره بر بدن و سینه‌های خود داشته باشید.

یکی از مهم ترین مواردی که در دوران نقاهت عمل ماموپلاستی وجود دارد، نحوه خوابیدن بعد از ماموپلاستی است. تقریبا طرز خوابیدن بعد از ماموپلاستی، تعیین کننده میزان تاثیرگذاری عمل بر سینه است و فرم دهی و تقارن سینه‌ها از این طریق مشخص می‌شود. در واقع اگر افراد پس از عمل به درستی نخوابند، ممکن است نتوانند نتایج دلخواه و مدنظرشان را از عمل دریافت کنند. بنابراین موضوع طرز درست خوابیدن بعد از عمل را جدی بگیرید.

 

طرز خوابیدن بعد از عمل ماموپلاستی

طرز خوابیدن بعد از عمل ماموپلاستی

 

جهت رزرو وقت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را تکمیل کنید

طرز خوابیدن بعد از عمل ماموپلاستی و تاثیرات شگفت انگیز آن

معمولا زمانی که افراد هرگونه عمل را انجام میدهند، پزشکان و دستیاران آن‌ها نکات مراقبتی را به افراد اطلاع می‌دهند تا دوره نقاهت را به درستی پشت سر بگذارند. یکی از جمله نکات مراقبتی مهم، طرز خوابیدن است. برای آن که بتوانید پس از عمل ماموپلاستی در جای خود به درستی بخوابید، به نحوی که آسیبی به سینه‌هایتان وارد نشود، بهتر است دو نکته مهم را مو به مو رعایت کنید:

 

 1. به پشت خوابیدن

اولین نکته در طرز صحیح خوابیدن بعد از ماموپلاستی آن است که حتما به پشت بخوابید. در تمام دوره نقاهت تان باید سعی کنید به پشت و روی کمر خود بخوابید و به هیچ وجه روی شکم و سینه‌هایتان نخوابید. در طول این دوره که حدودا بین 4 الی 6 هفته طول می‌کشد، نباید به پهلو‌ها بخوابید و کوچکترین فشاری به سینه‌ها نباید وارد کنید.

 

به پشت خوابیدن

به پشت خوابیدن

 

 1. سر بالاتر از بدن

یکی دیگر از نکاتی که هم به بهبود کیفیت خواب شما کمک می‌کند و هم باعث می‌شود کمترین فشار به سینه‌ها وارد شود آن است که، سر خود را با استفاده از چند بالشت کمی‌بالاتر از بدن خود قرار دهید. در این حالت کمترین فشار به ناحیه گردن و قفسه سینه شما وارد می‌شود و این موقعیت، باعث کاهش تورم و التهاب در ناحیه سینه‌های شما می‌شود. همچنین گردش خون را بهبود می‌بخشد.اگر این نکات را در کنار سایر نکاتی که برای شما توضیح می‌دهیم رعایت کنید، کمترین فشار و آسیب در هنگام خواب به سینه‌های شما وارد می‌شود.

 

۵ نکته کلیدی در خوابیدن بعد از جراحی ماموپلاستی

برای آن که بتوانید نحوه خوابیدن درستی را بعد از عمل اتخاذ کنید، نکاتی را به شما می گوییم که می توانید مطمئن شوید با رعایت آن ها، به درستی خوابیده اید.

 1. برای آن که بدنتان در موقعیت درستی قرار بگیرد، بهتر است هم زیر سرتان و هم زیر پاها و زانوهایتان بالشت قرار دهید تا کمترین فشار در قسمت سینه ها باشد و بقیه بدن نیز در حالتی مناسب قرار بگیرد.
 2. کنار دست هایتان و زیر کتف ها بالشت قرار دهید تا کمترین تکان را در هنگام خواب داشته باشید و بدنتان در یک حالت ثابت قرار بگیرد و نیاز نداشته باشید تا به پهلوها بخوابید. در تمامی موقعیت ها نیز سعی کنید سرتان بالاتر از بدنتان قرار بگیرد.
 3. بالشت هایی که برای قرار دادن در زیر بدن خود استفاده می کنید، بهتر است بالشت هایی بلند اما نرم باشد که هم سطح بدنتان بالاتر از حالت عادی باشد و هم در خواب و استراحت تان اختلال ایجاد نکند. بالش های طبی نیز می تواند یکی از بهترین گزینه ها برای استفاده در این دوران باشد.
 4. برای آن که بتوانید خوابی آسوده داشته باشید، بهتر است از مصرف مواد کافئین دار مثل قهوه یا داروهایی که باعث اختلال در خواب می شوند پرهیز کنید. برای تجربه بهترین استراحت پس از عمل، از مسکن های خواب آور یا دمنوش های آرامش بخش استفاده کنید.
 5. در هنگام خواب، حتما از سوتین های طبی که پزشکتان معرفی می کند استفاده کنید. شما در دوران نقاهت ماموپلاستی بایستی تا حداقل 6 ماه از این سوتین ها استفاده کنید.

 

راهنمایی‌های مراقبتی خوابیدن بعد از عمل ماموپلاستی

خواب و استراحت، یکی از مهم‌ترین عوامل برای بهبودی کامل شما در این دوران است. از طرفی هم برخی افراد به دلیل داروهای بیهوشی و مسکن هایی که در دوران نقاهت خود مصرف می کنند، ممکن است دچار اختلال در خواب شوند. برای آن که بتوانید یک خواب مناسب و آرام داشته باشید، می توانید نکاتی که در ادامه گفته خواهد شد را رعایت کنید تا خوابی آسوده را پشت سر بگذارید:

 1. برای بهبود کیفیت خواب تان، می توانید قبل از خواب از دمنوش های خواب آور و آرامش بخش استفاده کنید.
 2. از مصرف غذاهای سنگین خودداری کنید و سعی کنید شب ها غذاهای سبک مصرف کنید.
 3. برای بهبود وضعیت خوابتان، از مصرف سیگار و الکل پرهیز کنید.
 4. چند ساعت قبل از خواب، دوش آب گرم بگیرید تا ماهیچ هایتان در وضعیت آرامی قرار بگیرند.
 5. اگر چند روز از عمل تان گذشته است، پیاده روی های سبک را شروع کنید تا به هنگام خواب بتوانید خواب با کیفیتی داشته باشید.

 

اهمیت استراحت و خوابیدن در بهبودی پس از ماموپلاستی

همانطور که خدمتتان گفتیم، استراحت در زمان بهبودی پس از عمل ماموپلاستی بسیار مهم است. در این دوران بدن شما در تلاش است که تمامی داروهای مصرف شده و بیهوشی را تصفیه و از بدن تان خارج کند. از طرفی دیگر، بدن تان باید به جای زخم های جدید و اندازه سینه های جدید و نبود بافت برداشته شده عادت کند، به همین دلیل زمان می برد تا بدن به این وضعیت جدید عادت کند.

در این دوران بهترین کار برای فرد عمل شده، استراحت است تا بدن بتواند به خوبی از خود مقاومت نشان دهد و درگیر عفونت و خون ریزی نشود. بنابراین اگر می خواهید که سلامتی خود را پس از عمل به صورت کامل به دست آورید، بهتر است که دوران نقاهت و استراحت بعد از عمل ماموپلاستی را جدی بگیرید.

اهمیت استراحت و خوابیدن در بهبودی پس از ماموپلاستی

اهمیت استراحت و خوابیدن در بهبودی پس از ماموپلاستی

 

تاثیر عمل ماموپلاستی بر الگوی خواب

ممکن است در روزهای اول بعد از عمل ماموپلاستی، اختلالاتی در خواب تان پیش آید. این امر طبیعی است. داروهای بیهوشی، حجم خون زیادی که از دست داده اید، نحوه خوابیدن تان بعد از عمل، همگی از عواملی است که می تواند روی عملکرد خواب شما تاثیر بگذارد. اگر می خواهید که خواب با کیفیت داشته باشید، نکاتی که پیش تر خدمتتان گفتیم را رعایت کنید تا بتوانید به خوبی استراحت کنید.

 

مدت زمان مناسب برای استفاده از سوتین طبی بعد از عمل

معمولا هر پزشکی با توجه به وضعیت بیمار و میزان طولانی بود عمل آن، یک مدت زمان خاص را برای استفاده از سوتین طبی پیشنهاد می دهد. اما به صورت عمومی، معمولا پزشکان بین 6 تا 8 هفته استفاده دائمی، یعنی استفاده از سوتین حتی در هنگام خواب را پیشنهاد می کنند. بانوانی هم که می خواهند نتیجه دلخواه خود را بگیرند، بهتر است که این توصیه ها را جدی بگیرند.

سوتین های طبی و استاندارد، مخصوص بعد از عمل های ماموپلاستی طراحی شده اند. این سوتین ها به لیفت و فرم دهی سینه بعد از عمل بسیار کمک می کنند. خانم هایی که عمل کوچک کردن سینه یا همان ماموپلاستی را انجام می دهند، بیشتر باید به موضوع استفاده از این سوتین ها دقت کنند، زیرا پس از عمل سینه های آن ها مقدای تخلیه شده و اندازه ان ها کاهش پیدا کرده است. به همین دلیل ممکن است اگر به درستی از این سوتین ها استفاده نشود، سینه زنان دچار افتادگی شود.

این سوتین ها نه تنها باعث لیفت و فرم دهی سینه می شوند، بلکه باعث سریع تر شدن فرآیند بهبود زخم ها می شود. این سوتین ها به دلیل حالت گن گونه ای که دارند، باعث خروج خونابه ها و مایعات اضافی در ناحیه زخم ها شده و به همین دلیل پوست، زودتر بسته می شود و احتمال عفونت هم پایین می آید.

دقت کنید که در دوران پس از عمل، این سوتین ها حتی در هنگام خواب نیز باید زده شود تا بتواند تاثیر خود را به درستی نشان دهد. اگر فردی بخواهد می تواند حتی مدت زمان طولانی تری از این سوتین ها استفاده کند تا مطمئن شود سینه های او به خوبی شکل گرفته است.

 

همه چیز درباره عمل ماموپلاستی

 

مراقبت‌های پس از جراحی ماموپلاستی( به غیر از نحوه خوابیدن بعد از ماموپلاستی)

یکی از مهم ترین مراقبت های پس از جراحی، نحوه خوابیدن افراد بعد از عمل ماموپلاستی است. اگر بتوانید طبق صحبت های گفته شده، این مورد را به خوبی و درستی طی کنید، تقریبا نیمی از دوران بهبود خود را پشت سر گذاشته اید. همانطور که احتمالا می دانید، علاوه بر خواب درست، تغذیهدرست نیز، از عوامل مهم مراقبتی است. به همین دلیل باید سعی کنید در این دوران از غذاهایی که مقوی هستند و میزان پروتئین بالایی دارند، و در عین حال غذاهایی آبکی به حساب می آیند، استفاده کنید.

در 7 روز اول بعد از عمل، بدن تقریبا نیمی از قوای خود را از دست می دهد، به همین دلیل توجه به بازگرداندن این قوا، امر بسیار مهمی است. علاوه بر آن سعی کنید از انجام فعالیت های سنگین و ورزش کردن در این دوران بپرهیزید، حتی اموری مانند رانندگی و سرپا ماندن های طولانی مدت نیز ممنوع است. اگر این نکات را بتوانید رعایت کنید، احتمالا میتوانید دوران نقاهت خوبی داشته باشید و نتایجی که از عمل خود به دست می آورید، نتایج رضایت بخشی باشد.

مراقبت‌های پس از جراحی ماموپلاستی

مراقبت‌های پس از جراحی ماموپلاستی

 

جمع بندی

یکی از مهم ترین نکاتی که افراد بعد از عمل کوچک کردن سینه باید انجام دهند، نحوه خوابیدن بعد از عمل ماموپلاستی به صورت صحیح است. به دلیل اهمیت این موضوع، ما در این مقاله از سری مقالات کلینیک VIP تهران، سعی کردیم به صورت مفصل در مورد این نوع مراقبت بعد از عمل صحبت کنیم تا شما عزیزان به صورت کامل با آن آشنا شوید. اگر در مورد این موضوع باز هم سوالی دارید، می توانید از مشاورین مجرب مجموعه سوال کنید. تنها کافی است با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرد تا در سریعترین زمان ممکن پاسخگوی شما باشند.

کلینیک VIP تهران یک کلینیک تخصصی عمل های زیبایی در غرب تهران، سعادت آباد است. این کلینیک زیر نظر دکتر مهدی قلیچ خانی اداره می شود و عمل هایی همچون عمل ماموپلاستی، ژنیکوماستی، پیکرتراشی، لیپوماتیک، لیفت صورت، تزریق ژل و کاشت مو و ریش، انجام می شود. در این کلینیک با استفاده از تجهیزات روز دنیا و زیر نظر بهترین دکترهای جراحی پلاستیک و زیبایی، تمامی عمل ها انجام می شود.

 

سوالات متداول

1- آیا موقع خوابیدن باید از سوتین مخصوص استفاده کنیم؟
بله، در تمام دوران نقاهت بعد از عمل ماموپلاستی که بین 6 الی 8 هفته طول می کشد، باید از سوتین مخصوص و طبی حتی در موقع خواب استفاده کنید.

 

2- تا چه مدت باید به پشت بخوابیم؟
این موضوع با توجه به عمل هر فرد متفاوت است اما معمولا بین 6 الی 8 هفته نیاز است تا فرد به پشت بخوابد.

 

3- چه مدت بعد از عمل می‌توان بدون سوتین خوابید؟
اگر بعد از 8 هفته فرد به صورت کامل بهبود پیدا کرد، می تواند از سوتین استفاده نکند اما می توان از آن برای طولانی مدت هم استفاده کرد.
شما عزیزان می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد عمل ها یا رزور وقت مشاوره قبل از عمل، با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند. همچنین امکان برقراری ارتباط در واتساپ وجود دارد. کلینیک VIP تهران همواره در خدمت شماست.

 

آیا شما کاندید عمل ماموپلاستی هستید یا خیر؟ در واتساپ به ما پیام بدید

واتساپ