روش‌های از بین بردن اسکار بلفاروپلاستی کدامند؟ کسانی که افتادگی پلک دارند یا عمل بلفاروپلاستی رو برای تغییر حالت چشم‌هاشون و از بین بردن پف زیر یا روی چشم انجام دادند به دنبال پیدا کردن جواب این سؤال هستند. چون بلفاروپلاستی یکی از عمل‌های زیبایی تهاجمی محسوب می‌شه و پس از انجام اون امکان داره که جای زخم روی پوست و در قسمت زیر یا روی چشم باقی‌مانده باشه.


در این مطلب از کلینیک زیبایی VIP تهران دلایل تشکیل اسکار بلفاروپلاستی و راه‌هایی که برای درمان این مشکل وجود داره رو ارائه کردیم. اگر قصد انجام این عمل زیبایی رو دارید حتماً این موارد رو مطالعه کنید، تا بعد از عمل چشم‌هاتون ردی از اسکار یا زخم جراحی نداشته باشند.با ما همراه باشید

جهت رزرو وقت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را تکمیل کنید

[/fusion_text]

عمل بلفاروپلاستی چیست؟

برای از بین بردن اسکار بلفاروپلاستی باید ابتدا این عمل زیبایی و شرایط انجام اون رو بشناسید. بلفاروپلاستی یکی از عمل‌های زیبایی محبوب در جهان هست؛ که برای برطرف کردن افتادگی پلک بالا یا پُف زیر پلک پایین استفاده می‌شه.

با توجه به اینکه افتادگی پلک باعث کاهش وسعت دید فرد شده و چهره اون رو تغییر می‌ده، کسانی که با مشکل افتادگی پلک مواجه هستند به دنبال راهی می‌گردند که بتونند این مشکل رو برطرف کنند. در بلفاروپلاستی پزشک ابتدا پلک رو بی‌حس کرده و سپس برش‌هایی رو در جهت خطوط چشم در قسمت زیر و بالای پلک‌ها ایجاد می‌کنه، سپس عضلات فلج شده و چربی‌های این نواحی رو خارج می‌کنه.

پس از این مرحله، پزشک پوست‌های اضافی این ناحیه رو نیز برش زده و برمی‌داره. سپس محل عمل بخیه زده می‌شه و متقاضی برای سپری کردن دوران نقاهت به منزل مراجعه می‌کنه. نحوه انجام این عمل زیبایی روی ظاهر پلک‌ها و باقی موندن جای زخم مؤثر هست؛ بنابراین باید روش‌های برطرف کردن جای زخم رو بشناسید.

قبل و بعد از بلفاروپلاستی

قبل و بعد از بلفاروپلاستی

احتمال باقی موندن رد بخیه بلفاروپلاستی

باقی موندن رد بخیه بلفاروپلاستی روی پوست به عوامل مختلفی بستگی داره. به طور کلی پزشک متخصص برش ظریفی رو در محل پلک ایجاد می‌کنه، سپس چربی‌ها و پوست‌ها رو خارج می‌کنه. همچنین بخیه‌هایی که برای بستن زخم ایجاد می‌شه ظریف و کوچک هست؛ و جای اون‌ها معمولاً روی پوست باقی نمی‌مونه.

بخیه‌های بلفاروپلاستی ممکنه خود جذب باشه؛ و پس از عمل نیازی به کشیدن بخیه‌ها نداشته باشید؛ اما در صورتی که با توجه به تشخیص پزشک روی پلک بخیه‌های معمولی زده شده باشه، بعد از عمل و در بازه زمانی مشخص شده باید برای کشیدن اون‌ها اقدام کنید.

رد بخیه‌های جاذب نسبت به بخیه‌های معمولی کمتر روی پلک باقی می‌مونه؛ بنابراین در صورتی که زخم بلفاروپلاستی با این روش بسته شده باشه می‌تونید با کمک کرم و … پس از عمل رد بخیه رو به طور کامل از روی پلک خودتون برطرف کنید.

موارد مؤثر در باقی موندن رد بخیه بلفاروپلاستی

برای “از بین بردن اسکار بلفاروپلاستی” باید بدونید چه مواردی باعث تشکیل این زخم‌ها شده. با توجه به اینکه عمل جراحی پلک رو در کدوم کلینیک زیبایی انجام دادید، عوامل متعددی برای باقی موندن رد بخیه روی پوستتون وجود داره. از جمله مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار در تشکیل جای زخم یا اسکار در محل بلفاروپلاستی میشه به موارد زیر اشاره کرد.

 • جنس و کیفیت نخ استفاده شده
 • تکنیک‌های استفاده شده برای بلفاروپلاستی
 • ظرافت بخیه‌های بلفاروپلاستی
 • عمق برش ایجاد شده
 • محل برش‌های ایجاد شده برای بلفاروپلاستی
 • استفاده از کرم‌ها و داروهای دوران نقاهت
 • عفونت کردن پلک پس از عمل
 • شرایط جسمانی فرد و زودجوش خوردن زخم یا دیرجوش خوردن آن

راهکارهای از بین بردن اسکار بلفاروپلاستی

با توجه به اینکه احتمال باقی موندن رد بخیه روی پوست پس از تمام عمل‌های زیبایی ممکنه، کسانی که بلفاروپلاستی رو انجام دادند هم باید با تکنیک‌های “از بین بردن اسکار بلفاروپلاستی” آشنا باشند. در این بخش بعضی از روش‌های کاربردی که می‌تونید با کمک اون‌ها جای زخم ناشی از عمل جراحی پلک رو کمرنگ و محو کنید را ارائه کردیم.

قبل و بعد از عمل بلفاروپلاستی

قبل و بعد از عمل بلفاروپلاستی

شستشوی محل زخم

شستشوی محل زخم با سرم و آب و صابون تأثیر زیادی در پیشگیری از بروز عفونت در این ناحیه داره. همچنین با این روش می‌تونید به سرعت بهبود زخم ناشی از بلفاروپلاستی کمک کنید و جای زخم‌ها در کمترین زمان از بین می‌ره.

مصرف ویتامین E

مصرف ویتامین E برای درمان زخم‌های ناشی از بلفاروپلاستی مفید هست؛ و برای از بین بردن اسکار بلفاروپلاستی و کمرنگ کردن زخم ناشی از انجام این عمل زیبایی کمکتون می‌کنه.

استفاده از پمادها و کرم‌های مخصوص

برای اینکه جای زخم جراحی روی پوستتان باقی نمونه و بتونید چهره‌ای زیبا بعد از انجام عمل بلفاروپلاستی داشته باشید، لازمه که کرم‌ها و پمادهای تجویز شده توسط پزشک متخصص رو به موقع استفاده کنید. این کرم‌ها برای درمان سریع زخم‌ها و لایه‌برداری پوست مفید هستند، و جای زخم‌های ناشی از انجام عمل جراحی پلک رو از بین می‌برند.

روش‌های تکمیلی درمان جای زخم یا اسکار بلفاروپلاستی

اگر به خاطر اشتباهات پزشکی یا عدم رعایت نکات دوران نقاهت و… زخمی روی پوستتون باقی‌مونده باشه و جای اسکار پشت یا زیر چشمتون دیده بشه؛ باید به دنبال روش‌های درمانی تکمیلی برای درمان این مشکل باشید. چون جای اسکار شدید رو نمی‌تونید حتی با لوازم‌آرایش و… نیز پنهان کنید؛ و این موضوع می‌تونه تأثیر قابل توجهی روی چهره‌تون داشته باشه. در ادامه چند نمونه از راهکارهای تکمیلی که برای “از بین بردن اسکار بلفاروپلاستی” استفاده می‌شه رو جهت شناخت بیشتر ارائه کردیم.

 • تزریق ژل یا بوتاکس برای محو کردن جای اسکار
 • لایه‌برداری پوست و از بین بردن جای اسکار از روی پوست
 • استفاده از جراحی‌های تکمیلی مانند زد پلاستی
 • استفاده از لیزر برای درمان جای اسکار

و در انتها…

اگر بعد از انجام بلفاروپلاستی به اندازه کافی آب بنوشید و داروهای تجویز شده رو به موقع مصرف کنید، تنها در عرض چند روز جای زخم ناشی از عمل بهبود پیدا می‌کنه و می‌تونید به زندگی طبیعی خودتون برگردید. برای اینکه جای زخم جراحی پلک تبدیل به اسکار نشه، پزشکان توصیه می‌کنند که از لمس کردن یا مالیدن جای بخیه‌های اجتناب کنید، و حتماً بعد از عمل عینک آفتابی بزنید.

در صورتی که عمل جراحی پلک رو با تکنیک‌های جراحی پلاستیک و در یکی از بهترین کلینیک‌های زیبایی مانند کلینیک VIP تهران انجام بدهید، نیازی به از بین بردن اسکار بلفاروپلاستی نخواهید داشت و می‌تونید بعد از دوران نقاهت از زیبایی‌تون لذت ببرید.

سؤالات متداول+ جواب

1) آیا رفع جای بخیه بلفاروپلاستی ممکنه؟
برای برطرف کردن جای بخیه یا اسکار بلفاروپلاستی پزشک متخصص داروهای لازم را برای متقاضیان تجویز می‌کنه. در صورتی که با وجود مصرف این داروها باز هم جای بخیه روی پوست باقی‌مانده باشه، فردی که بلفاروپلاستی رو انجام داده می‌تونه از روش‌های درمانی جایگزین برای برطرف کردن جای زخم در این محل استفاده کند.
2) لیزر جای بخیه بلفاروپلاستی را برطرف می‌کنه؟
کسانی که بلفاروپلاستی رو انجام می‌دهند می‌تونند با کمک لیزر جای بخیه رو برطرف کنند، البته برای شروع لیزر درمانی باید حتماً تحت نظر پزشک متخصص باشید.
3) آیا قرمزی جای بخیه بلفاروپلاستی طبیعی هست؟
قرمزی پلک و چشم به خاطر تهاجمی بودن بلفاروپلاستی رخ می‌ده و بعد از چند روز به مرور از بین می‌ره. در صورتی که بعد از یک هفته جای بخیه‌های بلفاروپلاستی همچنان قرمز بود توصیه می‌کنیم که با پزشک متخصص در تماس باشید.
4) زمان استفاده از کرم‌ترمیم کننده بعد از بلفاروپلاستی چگونه هست؟
برای استفاده از کرم‌ها و پمادهای بعد از بلفاروپلاستی باید طبق دستورالعمل پزشک متخصص عمل کنید.

 

نتیجه گیری

در این سری از مفالات کلینیک VIP سعی کردیم شما را به طور کامل با اسکار بلفاروپلاستی آشنا کنیم و راهکارهایی را برای از بین بردن اسکار بلفاروپلاستی خدمتتان ارائه دادیم امیدواریم این مطلب برایتان مفید واقع شده باشد .اگر تجربه انجام بلفاروپلاستی را دارید حتما تجربه خود را با ما در میان بگذارید.سپاس

برای شروع عکس خود را در واتس آپ برای ما ارسال کنید تا مشاوران ما شما را راهنمایی کنند که آیا شما کاندید مناسب “بلفاروپلاستی” هستید یا خیر.*

واتساپ