ماندگاری لیفت چشم گربه ای یا عمل کانتوپلاستی چقدر است؟ این موضوع یکی از سوالاتی است که افرادی که این جراحی را انتخاب می‌کنند معمولاً در ذهنشان با آن مواجه می‌شوند. به طور معلول افرادی که به دنبال یک راهکار مناسب برای جوان‌سازی چهره خودشان با ماندگاری بالا هستند به سراغ عمل‌های زیبایی می‌روند.یعنی به جای تزریق بوتاکس، فیلر، مزوتراپی و غیره سعی می‌کنند عمل‌هایی مانند کانتوپلاستی را که یک روش دائمی محسوب می‌شود برای تغییر فرم پلک‌ها و چشم‌هایشان انتخاب کند.

در صورتی که قصد دارید عمل چشم گربه ای را انجام دهید با کلینیک وی آی پی تهران همراه باشید و درباره ماندگاری این عمل زیبایی اطلاعات بیشتری به دست بیاورید. در صورت نیاز به دریافت راهنمایی بیشتر می‌توانید از طریق واتساپ فرم تماس یا شماره تلفن‌های کلینیکی وی آی پی با مشاورین ما در ارتباط باشید.

 

جهت مشاوره رایگان و تماس کارشناسان ما با شما لطفا فرم زیر را پر کنید

 

کانتوپلاستی چیست؟

عمل کانتوپلاستی که به عنوان ماندگاری لیفت چشم گربه ای نیز شناخته می‌شود، عمل زیبایی است که با هدف تغییر فرم چشم‌ها انجام می‌شود. در این عمل پزشک متخصص با کشیدن گوشه چشم سعی می‌کند فرم آن را تغییر داده و چشم را از حالت طبیعی به حالت کشیده تبدیل کند.

به طور معمول در این عمل زیبایی تاندونی که در گوشه بیرونی چشم و به سمت گوشه چشم قرار دارد مورد عمل قرار می‌گیرد. یعنی این تاندون که کانتال نام دارد دست‌کاری می‌شود و پزشک با هدف تغییر جایگاه آن سفت کردن یا برداشتن پوست اضافی ناحیه اطراف چشم کنترل آن را انجام می‌دهد.

در اغلب موارد عمل زیبایی چشم تغییر وضعیت پلک و اختلالی است که در عملکرد تغییر وضعیت پلک و اصلاح حالت چشم تاثیرگذار است. یعنی کانتوپلاستی یا جراحی چشم گربه ای معمولاً برای کسانی انجام می‌شود که نیاز به تغییر فرم چشم‌هایشان به صورت زیبایی آن دارند. البته ممکن است کسانی که قصد حل مشکلاتی مانند افتادگی شل شدگی پلک را دارند برای این عمل زیبایی اقدام کنند.

 

جراحی چشم گربه ای کلینیک vip

جراحی چشم گربه ای کلینیک vip

تفاوت کانتوپلاستی و بلفاروپلاستی

اغلب افراد تصور می‌کنند که کانتوپلاستی و بلفاروپلاستی یکسان است. در صورتی که جراحی چشم متفاوت است از جمله تفاوت‌های این عمل‌های زیبایی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • در جراحی کانتوپلاستی تمرکز روی ناحیه گوشه بیرونی چشم است؛ اما در بلفاروپلاستی وضعیت پلک بالا یا پایین تغییر خواهد کرد.
 • هدف از جراحی کانتوپلاستی تغییر شکل، جایگاه یا کشیدگی کانتوس جانبی خواهد بود؛ اما در بلفاروپلاستی هدف اصلی برداشتن پوست، چربی یا عضلات اضافی از پلک‌ها است.
 • در جراحی کانتوپلاستی یا چشم گربه ای گوشه بیرونی چشم لیفت شده یا کشیده می‌شود؛ اما در جراحی بلفاروپلاستی، افتادگی و پف‌کردگی، چین و چروک یا شل شدگی پلک برطرف خواهد شد.
 • برش لازم برای جراحی در عمل کانتوپلاستی در ناحیه نزدیک گوشه چشم ایجاد می‌شود؛ اما در جراحی بلفاروپلاستی پلک این برش در چین‌های طبیعی پلک توسط پزشک متخصص ایجاد خواهد شد.

هر دو عمل می‌تواند با هدف زیبایی و رفع مشکلات ناشی از وضعیت پلک و مشکلات بینایی انجام شود؛ بنابراین امکان انجام هر دو عمل نیز با هم وجود دارد.

بررسی ماندگاری روش‌های مختلف لیفت چشم گربه ‌ای

به طور معمول لیفت چشم گربه‌ای به روش‌های مختلفی انجام می‌شود. از جمله روش‌ها می‌توان به لیفت چشم گربه‌ای با نخ، تزریق بوتاکس یا لیفت چشم گربه با عمل جراحی و فیلر اشاره کرد. هر کدام از این عمل‌های زیبایی ماندگاری متفاوتی دارد. در ادامه درباره این عمل‌ها و مدت ماندگاری آن‌ها نکاتی که باید بدانید را ارائه کرده‌ایم.

چه کسانی برای جراحی لیفت پلک مناسب هستند؟

 

ماندگاری لیفت چشم گربه ‌ای با نخ

در صورتی که از روش لیفت با نخ استفاده کرده‌اید این موضوع را در نظر داشته باشید که این عمل زیبایی معمولاً بین ۶ تا ۱۲ ماه ماندگاری دارد؛ زیرا نخ به تدریج جذب می‌شود و بافت پوستی به شکل طبیعی به هم متصل خواهد شد. البته ممکن است بعضی از افراد مدت ماندگاری بیشتری تجربه کنند. در صورت کلی نیاز است که متقاضی جلسات تکمیلی را برای حفظ و بهبود نتایج این روش در نظر داشته باشد.

ماندگاری لیفت چشم گربه ‌ای با تزریق بوتاکس

اگر از تزریق بوتاکس برای تغییر حالت چشم و ایجاد کمک گرفته‌اید، باید این موضوع را بدانید که بوتاکس یک ماده ضد چروک است. پزشک با تزریق بوتاکس عضلات چشم را ضعیف کرده و از تشدید چین و چروک‌ها پیشگیری می‌کند. به طور معمول ماندگاری این ماده 3 تا 6 ماه است و مجدداً کاهش پیدا می‌کند. در نتیجه باید پس از دورانی که پس از دوره درمانی تحت نظر پزشک مجدداً تزریق بوتاکس را انجام دهد.

ماندگاری لیفت چشم گربه ‌ای با فیلر

اگر متقاضی از فیلر برای تغییر فرم چشم‌هایش و ایجاد لیفت چشمی کمک گرفته باشد، باید بداند که معمولاً ماده هیالورونیک اسید برای بوتاکس استفاده برای فیلر استفاده می‌شود. این ماده پس از تزریق در پوست حدود ۶ تا ۱۸ ماه ماندگاری دارد و بسته به نوع فیلر ممکن است مدت زمان ماندگاری آن کاهش یا افزایش داشته باشد و به طور کلی نیاز به تمدید خواهد داشت.

ماندگاری لیفت چشم گربه ‌ای با عمل جراحی

برای اینکه بدانید ماندگاری عمل کانتوپلاستی چقدر است، باید به این موضوع توجه داشته باشید که ماندگاری این عمل زیبایی از هر فردی به فرد دیگر تغییر می‌کند و نتیجه یکسانی برای تمام افراد وجود ندارد؛ اما به طور کلی عمل کانتوپلاستی دوام بالایی دارد؛ یعنی در صورتی که پوست مجدداً دچار افتادگی نشود، فرد می‌تواند روی ماندگاری ۱۰ سال به بالای این عمل زیبایی حساب کند.

به طور معمول مواردی که روی ماندگاری عمل زیبایی تاثیرگذار هستند عبارت‌اند از:

 • سن و شدت آسیب‌های پوستی پلک‌ها
 • شل شدگی یا کشیدگی طبیعی پلک‌ها
 • سبک زندگی و داشتن رژیم غذایی مناسب
 • عدم مصرف دخانیات و الکل
 • قرار نگرفتن در معرض تابش آفتاب
 • ژنتیک فرد و زمینه‌های ارثی او
 • مهارت و تجربه پزشک متخصص
قبل و بعد از عمل چشم گربه ای

قبل و بعد از عمل چشم گربه ای

سخن پایانی

عمل‌های زیبایی مخصوصاً عملی مانند کانتوپلاستی یا لیفت چشم گربه ای برای متقاضیان با چالش‌های زیادی همراه است. اغلب افراد سعی می‌کنند قبل از انجام عمل جراحی چشم گربه ای درباره روش انجام این عمل زیبایی و ماندگاری آن اطلاعات به دست بیاورند. در صورتی که از روش‌های مانند تزریق بوتاکس و غیره استفاده کرده باشید، باید این موضوع را در نظر بگیرید که ماندگاری حالت چشم‌هایتان کمتر از دو سال خواهد بود؛ اما در جراحی کانتوپلاستی شانس این را دارید که یک ماندگاری ۱۰ ساله مادام‌العمر را تجربه کنید.

سؤالات متداول+ جواب

1) آیا عمل جراحی لیفت چشم گربه ای دائمی است؟
به طور معمول این عمل زیبایی ماندگاری بالا و حدود 10 تا 15 ساله دارد.

2) چه عواملی بر ماندگاری عمل جراحی چشم گربه ای تاثیر دارد؟
مهارت پزشک متخصص، رعایت شرایط و نکات مراقبتی پس از عمل و عواملی مانند ژنتیک روی ماندگاری نتیجه این عمل زیبایی موثر است.
3) آیا امکان ترمیم یا تکرار عمل جراحی چشم گربه ای وجود دارد؟
در صورتی که نتیجه این عمل زیبایی تغییر کرد می‌توانید مجدداً عمل ترمیمی را انجام دهید و مشکلی از این بابت نخواهید داشت.

4) آیا عمل جراحی چشم گربه ای باعث آسیب به چشم می‌شود؟
به طور معمول این عمل زیبایی موجب آسیب وارد شدن به پلک نمی‌شود و فرد می‌تواند بدون آسیب‌های جانبی تحت نظر یک پزشک حرفه‌ای کانتوپلاستی را برای رفع مشکلات پلک‌ها و زیباتر شدن انجام دهد.

5) کشیدن گوشه چشم با بوتاکس نی نی سایت بهتر است یا لیفت با نخ یا جراحی؟
لیفت چشم با نخ نی نی سایت یا لیفت چشم گربه ای با نخ و بوتاکس ماندگاری کمی دارد؛ بنابراین باید قیمت بوتاکس چشم گربه ای را چند بار بپردازید تا نتیجه عمل برایتان حفظ شود؛ اما در لیفت چشم گربه ای با عمل شاهد ماندگاری دائمی نتیجه تغییر فرم پلک‌ها خواهید بود.

 

نتیجه گیری

در این مطلب سعی کردیم به طور کامل شما را با عمل لیفت چشم گربه ای آشنا کنیم  و روش های مختلف انجام این عمل را به شما معرفی کنبم .امیدواریم این مطلب برای شما مفید وافع شده باشد.در صورتی که تجربه‌ای درباره انجام کانتوپلاستی یا لیفت چشم گربه ای دارید، از طریق کامنت‌ها آن را مطرح کنید. تا متقاضیان این عمل زیبایی، درباره نحوه کاهش درد عمل، داروهای لازم برای مصرف و راهکارهایی که برای این عمل زیبایی مناسب هستند اطلاعات کافی به دست بیاورند.همجنین میتوانید برای کسب  اطلاعات بیشتر با مشاوران ما در ارتباط باشید.

 

آیا شما کاندید مناسب “عمل چشم گربه ای هستید یا خیر ؟

عکس خود را در واتس آپ برای ما ارسال کنید تا مشاوران ما شما را راهنمایی کنند.